Te fundit

10:55

10:46

10:43

10:40

10:37

10:28

10:25

10:15

2024-04-18 18:25:00Politika TEMA

5 Komente

 1. D
  Denis

  Normal, te gjithe ju parazitet e Washington DC jeni manekinat e Sorrosit. Prandaj po i beni dhe Trumpit ato qelbersilleqe sot. I keni ven flaken amerikes dhe sillen si femra emocionale pa asnje aftesi per vet kontroll. Vetem pasioni dhe impulsi iu kontrollon. Mire ju thote Trumpi, vermin.

  1. B
   Beni

   Po per hajdutet Rama Veliaj(sipas raporteve tuaja)kur do ndryshoni mendim?

   1. c
    ce

    pse nuk e merrni zvarre nga Lalezi kete te cmendur , kete vagabond qe na e ka peshqesh Fatos Nano. lajthitja e tij mendore eshte me e rrezikeshme se lajthitja e ish presidentit te Tunizise Habib Burgiba qe e nxorren me dhune nga zyra e presidences dhe e mbyllen ne cmendine. Po ashtu dhe Noriega i Panamase u nxor me dhune nga zyra nga forcat speciale amerikane kur ai u kap me kontrabande droge. Pse nuk e marin dhe kete gangster me hanxhar ne dore forcat speciale amerikane dhe ta mbyllin ne qeli se po e kruan shume me amerikanet.

    1. N
     Nandi

     Faleminderit USA !

     1. G
      George

      Shqipёria ka nevojё sё pari pёr pastrimin e Kushtetutёs sё Republikes nga ndёrhyrjet e bёra pas "Marrёveshjes Berisha-Rama" tё 23 prillit 2008. Sё dyti, Kushtetua e Republikёs sё Shqipёrisё duhet tё rindёrtohet mbi bazёn e funksionimit tё mekanizmit tё kontrollit dhe balancimit tё tre pushteteve: Legjislativit, Ekzekutivit dhe Gjyqёsorit. Nё Pushtetin Legjislativ duhet tё zgjidhen jo mё shume se 101 deputetё me votim tё fshehtё, direkt nga populli. Pёr tё rregulluar balancёn e prishur nga fuqizimi i qёllimshёm korruptiv i Pushtetit Ekzekutiv, duhet tё ngrihet roli i Pushtetit Legjislativ (Kuvendi i Shqipёrisё) duke vёnё nё krye tё tij kryetarin e partisё qё fiton zgjedhjet. Nё krye tё Pushteti Ekzekutiv mund tё zgjidhet njё ekonomist me integritet profesional dhe aftёsi menaxhuese tё spikatura nё praktikё. Roli i Pushtetit Gjyqёsor duhet tё ngrihet me venien nё krye tё tij tё Presidentit tё Republikёs, me profesion jurist konstitucionalist, i zgjedhur me votim direkt nga populli.

      Lini një Përgjigje

      18:02 Politika 10 komente

      17:58 Politika 2 komente

      17:50 Politika 3 komente

      17:39 Politika 4 komente

      17:33 Politika 11 komente

      17:31 Politika 2 komente

      17:11 Politika 10 komente

      16:59 Politika 4 komente

      16:47 Politika 7 komente

      15:55 Politika 1 koment

      Më të lexuarat

      11:52 Bota 13 komente

      18:59 Politika 54 komente

      12:03 Politika 17 komente

      11:05 Kronika 11 komente

      22:10 Kronika 1 koment

      17:55 Sociale 30 komente

      Blog Tema

      10:15 Blog 1 koment

      15:30 Blog 6 komente

      15:00 Blog 7 komente