Ironia e Mero Bazes: Argita tha jam shtresë e mesme. Të gjithë kolegët e saj duhet të kenë 17 kulla

2 Dhjetor 2023, 16:58Politika TEMA

Ironia e Mero Bazes: Argita tha jam shtresë e mesme. Të gjithë

Gazetari Mero Baze, botues i gazetës TemA, ka ironizuar daljen në politikë të Argita Berisha-Malltezit, pas arrestimit të burrit të saj Jamarbrit dhe shpalljes së pandehur të babait, Sali Berisha.

Argita ka dalë sot në Kuvendin e Foltores, duke folur për të këqijat e qeverisjes së Edi Ramës, që sipas saj kanë dëmtuar shtresën e mesme, e profesionistët, të cilës Argita tha se i takon.

Mero Baze, në një postim në rrjetet sociale, shkruan: Kjo thotë se "jam ketu sot si mbështetëse e pd dhe profesioniste e shtreses se mesme". Dhe thonë pastaj që shtresën e mesme e kemi të varfër. Secili me 17 kulla i bie të jetë”.

5 Komente

 1. I
  I QIMI PEKA

  Duhet pyetur ( Tik Llapa Rosa ) asistenti Argides sa kulla ka ?

  1. "
   "KËNDVËSHTRIM TJETËR"

   Rithemelimi dhe PL parti familjare. Familja Berisha dhe Meta nuk dorëzojnë pushtetin, por bëjnë "zgjidhje të lira" !

   1. F
    Fkuaraja Argite

    Po ore Mero djali ku kane para ata te Berishes e sidomos kucedra e bija me 17 kulla dhe perqindshat qe ka xhvatur .Te tregon surati moj Argite se kush je ti nuk ka nevoje ta pranosh sa pare ke,po ka faj SPAK qe nuk kontrollon llogarite e ketyre dhe bijen vete brenda pastaj .Meazallah ku kane para keta pensionistet kane me ligjin qe beri i ati qe pas 90-tes se do majme per vehte plehra.

    1. I
     Iliri

     Kjo shemtira ,nga cmendina ka dale ,se nuk ka Ku ti strehoje leket!?!

     1. I
      Iliri

      Po lejet per kullat I ka dhene dhe po i jep akoma lali I fiqve ,kusari me gjigand i shqiperise o mero......my skuthi e mashtruesi nr nje ne bote o mero....

      Lini një Përgjigje