Te fundit

15:10

15:00

14:50

14:40

14:32

14:30

14:21

14:10

2023-09-30 11:47:00Politika TEMA

12 Komente

 1. V
  Vranakonti

  Meta dhe Berisha te futen ne burg dhe tu sekuestrohet pasuria qe kane vjedhur. By by

  1. e
   enter""

   ti do jesh nje rilindas idealist. hyp ketu e shif stambollin

  2. F
   Franci

   SPAKU do te veproje me vonese derisa Ismailaj te largohet nga Shqiperia. Ore budallej qe kam 2 vjet qe ma cuat gojen mbrapa . Nuk vepron SPAKU as ndaj Berishes e as ndaj Metes. Ju thashe qe Spaku nen drejtimin e Arben Krajes do te beje zero arrestime nga opozita dhe keshtu ndodhi. Me ardhjen e Dumanit filluat te ferkoni duart e deklarata pompoze per arrestime nga opozita e konkretisht nga familjet mafioze Berisha e Meta. Po kalojne afer 2 vjet nga mandati Dumanit dhe perseri asgje. Degjoni me kujdes : e sigurte qe edhe Dumani do ta mbylle mandatin me zero arrestime nga opozita . Nderkohe qe ne pjesen e mbetur te mandatit te tij do te arrestoje nga2-3 funksionare te PS cdo muaj !!!!

   1. P
    Prokurori publik

    Drejtësia lufton korrupsionin e qeverisë në pushtet parimisht jo opozitën tjetër punë se opozita është më e korruptuar se vetë qeveria ndajnë kulla koncesione bashkë

    1. f
     fytyra qe s'i pranon as pasqyra!

     Nuk besoj se ke te drejte, "Prokurori publik" që drejtesia qenka e destinuar te luftoje korrupsionin e qeverise ne pushtet (parimisht) ! Nuk e di ku gjendet ky parim dhe ku eshte shkruar se drejtesia ne demokraci (shtet ligjor) vepron me ligje dhe jo parime si dikur qe: do te arrestoje partia! dhe korrupsioni nuk ka gjini mashkull apo femer qe prokurori te bjere ne dashuri me njeren, (gjithmone flase ne demokraci, pavaresisht se jemi apo nuk jemi, ndryshe çfare jemi?) Por une kisha vendos te mos komentoj me per çeshtjene SPAK se eshte po ajo drejtesi, prokurori, gjykates, avokat qe prodhuan plepat e Durresit. Dikur aty ne Tirane ku jetojne ata, thoshnim: me je bere si plep i komunales , per nje person qe s'bente asnje pune vetem degjoj dengelat e tij se dhe plepi komunales mbushte rrugen me gjethe ne vjeshte, kokrra nuk i pashe ndonjehere. Prandaj dhe keta prokurore qe kane marre mesim tek plepat, jane pa kokerra larte pa poshte mund ti kene si te gomarit. Dumani e beri duman dhe ky. Nuk flase me!

     1. x
      xheJ.eN.Bi

      O beno...ato që të vijnë pas oreksit janë prova .Dhe ato që nuk ti tret midea ,nuk janë prova. Përnjërën palë më tha të thash nuk janë prova .Për palën tjetër u takua su takua ,janë prova. O benooo,e di që më ngjan shumë me Dr.Adhamudh Bërishën.Duket të kesh miqësi ,jepi të fala.

    2. b
     ben.

     Kur delenxhinjte bejne filozofin pse mos ta beje edhe juristin ky tipi. More se qeke edhe jurist, si mund te quaje 1 gjykate edhe 1 prokurori ,prove "i thashe " "me tha" "tha". Keto jane muhabete qe kenaq delenxhinjte, keto nuk jane prova. Prove eshte psh McGonigal filmohet duke mare 250.000 $ nga Neza. Takimi i McGonigal me Ramen , se bashku me heqjen e licences cave dhe dhenia te rusi eshte prove. Keto jane prova keto te tuat jane muhabete kafenesh, qe mund te jene po edhe mund te mos jene te verteta. Nejse ti kete pune ke te hedhesh ushqim per delenxhinjte, dhe kete pune nuk e ben keq. Te fala juridikut.

     1. m
      mendimi

      dmth "ben" nuk eshte prove te shkaterrosh gjithe pasurine shqiptare qysh nga 1991 e deri sot, nuk eshte prove te hedhesh nje fshat si Gerdeci ne ere me barut, zjarr e hekur, te vrasesh 26 vete dhe kater me urdher ne bulevard, nuk eshte prove te shkaterrosh nje popull dhe te vrasesh mbi 4000 persona 1997, nuk eshte prove qe te sulmosh kryeministrin me tanke 14 shtator 1998 apo nuk eshte prove qe linde ne 1 korrik me baba Karaxhiçin dhe ta çoshe datelindjen ne tetor me baba Sheqeren! Nuk eshte prove qe vajza dhe djali saliut kane marre gjysmen e Tiranes dhe gjysmen e Shqiperise ne prone private, nuk eshte korrupsion por eshte e drejte e tyre!!! E, mor ben tullumbacja, nuk jane prova keto vetem McGonigal qenka prove. S'ka gje kur baruti u eshte njome, keshtu do beshe dhe flasesh dhe ti qe noton ne breket e tyre.

      1. K
       Kodoshi

       Më delengi më gomar por dhe më i zgjuar se ky Beni nuk do ketë në dynja.Psh nuk është provë që Birishi mburret që ka vrarë më 21 janar. Provë është që Gonogali ka marrë rushfet nga Neza. Në të s'ëmës të shkojnë të gjithë ata që janë pasuruar në mënyrë marramendëse nga paratë e pasurive kombëtare dhe të emigrantëve që emigruan të rinj dhe janë bërë moshë e tretë tani plot me thinja.Të gjithë të shkojnë në burg.Edhe ti Ben që ushqehesh nga lekët e vjedhura të familjes berisha në burg të shkosh.Kodosh m...

      2. K
       Kozmo

       Cdo afere , qe zbulohet fillimisht ne media, sic eshte ky rasti i mesiperm nga Avokati Karaj, eshte e destinuar te deshtoj. Perse nuk mbahen Sekret??!!! NE asnje vend te botes nuk flitet ne media. Por hetimet behen ne top Sekret. Ku eshte Tigri i Tirones sot???!! ketyre I pregatitjet fillimisht terreni duke i treguar GJITHESHKA.

       1. g
        gjeli

        o politikane o kopuka ju te gjithe jeni hajduta

        1. A
         Alket

         Nuk duhet te ngopemi vetem me Meten e Berishen brenda, duhet patjeter edhe Edi me gjithe ushtrine e tij te hajduteve te shkojne brenda, se na nxine jeten 32 vjet

         Lini një Përgjigje

         09:40 Politika 25 komente

         09:24 Politika 6 komente

         00:44 Politika 2 komente

         20:10 Politika 2 komente

         19:29 Politika 3 komente

         18:04 Politika 114 komente

         17:02 Politika 1 koment

         16:40 Politika 2 komente

         15:41 Politika 5 komente

         15:20 Politika 11 komente

         Më të lexuarat

         20:10 Rajoni 4 komente

         10:09 Bota

         15:49 Politika 51 komente

         20:01 Sociale 18 komente

         18:11 Politika 55 komente

         22:40 Sport 1 koment

         Blog Tema

         19:27 Blog 8 komente

         18:00 Blog 6 komente

         16:41 Blog 4 komente