Te fundit

10:31

10:22

10:20

10:10

10:00

09:56

09:50

09:49

2023-03-17 19:47:43Politika TEMA

24 Komente

 1. M
  Monika Putanova

  Edhe burri im ka bere akte patriotike. Ju kujtohet kur asnje lider shqiptar ne Shqiperi dhe Kosove nuk pranoi te takohej me Dodik te Rep.Srpska por Meta/j shkoi dhe e takoi me qejf. Te ma dini mua per faleminderit se jane miqte e mi Rusë qe me keshilluan qe ai takim duhet te ndodhte.

  1. R
   Raimond vlonjati

   Doli Niku brilantina te na beje avokatin e sherbetorit te Vucict O Nik sharlatani, kjo Vlora eshte hequr nga detyra si shefe e shikur ne Kosove, sepse akuzohej se ishte rekrutuar nga sherbimet serbe, ndaj Kurti e hoqi nga puna kete bajgen spiune te Serbise Mirepo Rama si sherbetor i bindur i Vucicit, e ka kriter kryesor per punesim ne Administraten e tij duhet te jesh spiun i Serbise, ndaj edhe e beri shefe te Shikut kete spiunen e Serbise .

   1. Z
    Zagali

    R. Vlonjati na rrofsh bythen. Ti qe lepin perdit bythen e qelbur te Saliut,sa do qe ti te flasesh keq per Kreshnikun dhe Ramen nuk te pjedh njeri. Ti je pis njeri.

  2. L
   Ladi

   Eka bere UÇK me shefin e shtabit . Oficer bile nga jugu i Shqiperise

   1. P
    Pilo Lala

    Nderkohe qe Edi Rama ka 5 vjet qe merr ne administrate, Ministra nga Kosova, ne rastin konkret Drejtorin e SHISh, eshte nje veprim i larte bashkpunimi. Nderkohe Kosova , me dy drejtues hundperpjete, jo vetem qe nuk kane marre asnje Shqiptar ne administrate, por hedhin balte mbi ata qe sherbejn ne Shqiperi. Bashkimi Shqiperise me Kosoven behet me vepra, keto i ben realitet Edi Rama.

    1. B
     Bardha e PD

     Problemi eshte qe Gazmenta dhe Çollaku nuk jane dakorde pasi Çollaku nuk e njihte ! . Kjo vajze ka tre vote qe punone per kryeministrin dhe ka qene e specializuar nga Rikanet pa miratimin e tyre te Gringove Rama nuk merte asnje hape por te kllonuarit e Berrishes nuk dine çfare flasin ..

     1. K
      Karma is a Bitch

      Po po Kreshnik, asht Akt Patriotik. Është aq Patriotik, sa Akti jot kyr Legalizove vjedhjen e Votimeve nga Saleh Birrisha në maj të '96... Pse nuk fshihesh gjëkundi o mjeran? Nuk ndërtohet administrata Publike, dhe njëkohësisht Shteti, me akte të tilla "Patriotike", sporadike. Është njësoj si akti Pordhiotik i emërimit të Gent Kakës si Ministër i Jashtëm. E meqë ra llafi, o kërriç Kreshniku, nga bëhet ai Gent Kaka, se i ka humbur vula....Nuk harrohet kështu ai alamet Ministri!!! Thon që Kaka është par në Beligrad, po merret me Ballkanin e shpërfytyruar. Tung o Kërriçi Kreshnik.

      1. M
       Mondi

       Genti ,kaka si ty I bente cdo mengjes ne banjo o putane deri ne 7 breza.Nuk te ve faj kush qe shan te tjeret.Ata qe ke ne shtepi I ke funderrina si veten prandaj.

       1. D
        Drejtesia e munguar

        Ti Karma e paske kokën me plot kakë që nuk di nga e ka burimin. Shih rretherrotull ku vegjeton të kuptosh vetveten.

      2. E
       Erzeni

       Bravo Kreshnik,te verteta duhen thene dhe duhen pranuar,zgjebesve te PD ju erdhi keq se me ne fund do filloj pastrimi i shikasve te Gazidedes dhe Visho Ajazit.

       1. A
        Arben

        O ju ju lljefsha ne goj se te gjith shtet qe duant te zgjedhin nje njeri ne krye te sherbimit te fsheht te atij shteti nje her ju marrin pelqimin amerikanve dhe padtaj e zgjedhin cfar eshte ky mentalitet pyth lepitsas qe na shkatrruat vendin duke u mbesheur mbas brapanices amerikane dhe duke vjellur dhe shitur vendin ku as ne vendet afrikane nuk ndolle kjo marrezi nga lakmija per te vjedhur dhe shitur atdheun ne emer te amerikes more bastarda te ndyre.

        1. A
         Arben analfabet

         Meso shqip analfabet

        2. L
         Loni ish dashnori i Grides!

         100% sakte! Rama eshte i paarritshem! Nje bravo e madhe!

         1. t
          taso kume

          Nje zgjedhje prefekte, shpresojme qe kryeministri mos te dale nga kopetencat e tija.

          1. R
           Real

           Po nuk behen keto pune per patriotizem more zorraxhi. Sa per ate qe kerkon tu hyje ne hater amerikaneve mund te kete ndonje fare mundesie, pas ngjarjes me Gonin e FBI-se. Kjo tregon se shalegjati eshte shume i frikesuar nga amerikanet. Por keto jane veprime foshnjore te palloshes qe nuk po gjen qetesi dhe po i ben emerimet ne institucionet kyce te shtetit si qoka per te shpetuar vehten qe e sheh se vendimi per te nga amerikanet eshte i paktheshem. Gjithashtu me kete veprim po i ben karshillek edhe shtetit te Kosoves. Dhe ketu shife patriotizmin ti fanthi spathi.

           1. K
            Kanina e ismailit

            E sa bukur e loze shahun kryemuti i Shqiperise Per interesa personale!Rrofte atdhetarizmi i kryemutit te Shqiperise bashke me.haremin e virgjereshave! Cdo here qe plasin pusetat e pegertit kryemuti mundohet ti hedhe hi syve Shqiptareve.Rrofte kryedobici (Kalorsi kishes Greke) Edvinaqis Ramaqis! Do flase gjate historia per kryemutin e Shqiperise.

            1. T
             Taqo Bregu nge Kanina.

             Me mire thuaj dhëndri i Milices të jeshe në rregull, apo të ka dhënë ndonjë kockë dhe e lëpin o sahanlëpirës, kockat janë të ëmbla kur i lepin se ka dhe me keq nga ty, kur i lëpinte ai idhulli yt bythen e Enver Hoxhes dhe Hysni Kapos, te rroshe vetë se mendja te ka lënë. Turp për ty qe nuk ke pikën e atdhedashurisë si duket të kane hedhur kapistren ne koke shërbimet e huaja ashtu si ja kane hedhur kapistren ne koke Sali Berishës Ruset e Serbët.

            2. S
             Shkullaku ka menduar te lahet

             - Zonja eshte shqiptare - Zonja flete shqip - Zonja mendone shqip - Zonja ka nje pasaporte Shqiptare -Zonja punone ne Tirane - Zonja jetone Tirane - Nuk paska te drejte zonja te zgjidhet apo te zgjedhi ? Etiketimi si kosovare epitet krahinore eshte i turpshem nese e meriton pushka top suksese zonjes . - Per nota patriotizmi nuk kemi nevoje O Niku mekaniku se kemi Kurtin qe beri bashkim kombetar ....

             1. V
              Vlora.Vlora

              Rama nje cope gomari me brire ,ka arritur kulmin , duhet te shporet qelbesira ,pas Cakajt dhe asaj jnorantes tjeter vjen me kete idioten tjeter ,ne fakt s kemi cfare fshehim me se na i nxori te palarat me kurvat e akshit qe ka emeruar,,Begaj supaxhiu duhet ta ktheje mbrapa,,,po pak shqiptare mor fendurine ka qe kane dhene gjithshka per ps-ne

              1. V
               Van

               Më shumë është akt tradhëtie kombëtare. Ç'punë ka ky që fut në administratë "shtetas" kosovarë? E "ndriti" kur vuri një ministre arsimi prej andej, tani e çon një hap më tutje dhe u jep atyre ato pak sekrete shtetërore që na kanë ngelur? Kjo është e papërgjegjshme deri në ekstrem.

               1. B
                Ben

                Perse nuk thoni qe SHISHin do e marrin ne dore Serbet! Nuk ka mundesi te ndodh kjo gje ne nje vend perendimor ku nje person qe ka lindur ne nje vend tjeter te drejtoje sigurimin e vendit.

                1. T
                 Tao Tao

                 Doli dhe Kreshniku Qe jeton ne Gjermani me Parate e Vjedhura,por i Qan zemra nga larg…Ju kujtohet kur do pushtonte dhe Korfuzin me Jetski ky Debil…..Pasi vodhi me xhaxhi Saliun tani shet dhe pak Patriotizem se eshte e modes…

                 1. L
                  Linda

                  Kreshnik nuk kemi ne voje per patriotizem (besoj se as vete nuk i beson kesaj fjale) por per njerez te ndershem e te perfaqesojne si duhet interesat e Shqiperise.

                  1. J
                   Juliano

                   Vetëm për faktin se është hequr nga parti në pushtet sot në kosovë, nuk duhej emëruar në këtë post. Pa paragjykuar zonjën, por nëse kjo ka arsye për ti bërë publike veprimet dhe mos veprimet e kujt, do politikani, qoftë i kosovës apo i shqipërisë, do jetë bonus në ndershmërinë e detyrës që ajo që përfaqëson. Nuk di të them për kompetencat e kryeministrit tonë në disa emërime, minister i jashtëm, ministër arsumi dhe kjo e fundit në SHIK. Mos ta rrejë mëndja se ky emëron apo heq kë të dojë dhe emëron kë të dojë. Kur këta njerëz dështojnë në punën e tyre, kryeminstri do ta ndajë të keqen me gjith partinë, kur meritat janë optimale, rreh gjoksin se ishte ai, pjesë e suksesit. Sigurisht që nuk pyet, por për dlshtimet duhet të japë llogari. Je para zgjedhjeve të mëdha, dhe mos harro e nënvlerso popullin si dele.

                   Lini një Përgjigje

                   19:37 Politika 27 komente

                   19:10 Politika 26 komente

                   18:17 Politika 10 komente

                   17:50 Politika 36 komente

                   16:50 Politika 6 komente

                   16:42 Politika 72 komente

                   16:20 Politika 17 komente

                   16:00 Politika 2 komente

                   15:40 Politika 73 komente

                   15:20 Politika 6 komente

                   Më të lexuarat

                   11:29 Ekonomia 48 komente

                   11:13 Kronika 12 komente

                   11:59 Dossier 1 koment

                   20:00 Rajoni 84 komente

                   17:42 Politika 18 komente

                   14:13 Politika 15 komente

                   Blog Tema

                   21:10 Blog

                   17:08 Blog 9 komente

                   09:19 Blog 1 koment