"La Repubblica" korrigjon veten dhe lajmin e rremë për Ramën

23 Prill 2024, 17:41Politika TEMA

"La Repubblica" korrigjon veten dhe lajmin e rremë për

Një lajm i publikuar në median italiane 'La Repubblica' gjatë paradites së sotme, sipas të cilit kryeministri Rama pati një telefonatë 'të tërbuar' me drejtorin e RAI 3 lidhur me emisionin “Report”, rezultoi të ishte i pavërtetë.

I pari që hodhi poshtë lajmin ishte kryeministri Rama i cili deklaroi se nuk ka pasur telefonatë të tërbuar me drejtorin e RAI, por thjesht një kërkesë për telefonatë lidhur me shpifjen skandaloze të emisionit Report.

Menjëherë pas tij, duket se ka reflektuar edhe vetë media italine e cila ka korrigjuar tekstin e lajmit duke fshirë tekstin e "telefonatës së tërbuar" që nuk ndodhi kurrë.

'La Repubblica' konfirmon në artikullin e korrigjuar deklaratën e mëparshme të Ramës se nga ana e tij pati vetëm një kërkesë për t'u dëgjuar.

Konkretisht, në versionin e ri të shkrimit, 'La Reppublica' shkruan se drejtori i RAI, "mori edhe një mesazh nga kryeministri shqiptar Edi Rama me kërkesën për t'u dëgjuar në lidhje me episodin e Raportit për marrëveshjen Itali-Shqipëri për çështjen e emigrantëve."

"La Repubblica" korrigjon veten dhe lajmin e rremë për

28 Komente

 1. Z
  Zyko

  Ha ha ha! Bravo tema. Tjeter titulli e tjeter permbajtja. Duket se rama ka rene aq poshte sa i duhen patericat tuaja. Servile e zvarranites te njeri-tjetrit.

  1. m
   mirel

   Ysh zyko, ysh o dreq se na le rrugeve…

   1. M
    Ma ka thene gjyshja

    Ky rrypi jone do te thote ndonje patate fjale te urte qe gjoja ja ka thene gjyshja.E beri gjyshen legjende Shopenhauer,Kant,Nice.Na ka care trapin me ka thene gjyshja,gjyshi eshte bere legen fare.Po ik mor kerme 26 vite ne pushtet nuk u ngope mor qen?!!

   2. L
    Latif Dreqi

    Ka pasur nje tentative per telefonate, por Rai3 nuk eshte Bollino apo Sokol doraci...Rai3 permes nje gazetari te vertete i çorri masken Ripjelljes dhe qeverise hajdute ne pushtet.

    1. G
     Genci

     Zyko, qenke idiot! Rama fiton raundin e katert, e ti thua ka rene poshte! C'fare race qenke!

     1. A
      Asd

      Rama fiton ne Shqiperi sepse nuk ka qytetare por lope qe votojne me te fortin vecanerisht nese ben edhe batuta. Nderkohe vota duhet te ishte shprehja me intelektuale e nje populli qe zgjedh te ardhmen!

      1. a
       am

       Për të fortë kemi nokën dhe metën

       1. z
        zhigolo

        dhe ty të kemi nënë lopëve.

        1. m
         mirel

         Nese ti mendon qe ata qe Jane qytetar votojne Liken dhe Salikadavren duhet urgjentisht te nderrosh ilacet. Njerezit votojne Ramen si e keqja me e vogel per aq kohe sa te dale nje alternative tjeter.

        2. v
         vezhguesi

         Zyko me Latif shejtanin- bejne gallate pa e ditur se e kane ate te gjatin ne prapanice prej Rames. Keto jane lolot e Salih mortjes, qe lehin kot. E verteta eshte se Rama me shume vendosmeri i hodhi poshte me fakte genjeshtrat e RAI3. Duket qe qarqe te caktuara ne mediat italiane kane filluar perseri qe te bejne propogande antishqiptare si dikur ne vitet e para te emigracionit tone atje.

        3. M
         Mero

         Jahahaaaaa!!! Edhe une qe kujtova se RAI kish hedhur poshte akuzat!!! Tema, je bere per te qare hallin!

         1. b
          ben

          O ti qe kopjon emrin e Meros- a ke sy ti te lexosh, apo ... me fal, qenka shkruar ne italisht. Gomeret e Salihut as shqip nuk dine, ndersa une po i kerkoj qe te lexojne ne gjuhe te huaj. Hajde mendje hajde.

          1. T
           Te fala nga Mero

           O Ben! Ju te Ripjelljes jeni per burg te tere, se ai qe mbron te korruptuarin e qelbur eshte me i rrezikshem se vete i korruptuari i qelbur! Ne fakt telefonata e Rames nuk ishte e terbuar, por ishte e dhjere ne breke. O Ben! Mos lexo vetem titullin! Bej durim e lexo se cfare shkruhet

         2. D
          Dunque

          Po repubblica si shkruhet be italisht, titullin e keni shkruar pa asnje gabim ne gjuhe, nje gabim ne italisht e nje ne shqip po iu falet se helbete me moshen syte ikin, rinia po dihet qe eshte tape ne gjuhe. Shendet e turp te keni per shtetin qe mbeshtetni dhe e gezofshi sa me gjate....plehra

          1. L
           Loni

           Kjo sjellje e Ramës është e njohur. Para pak kohësh kushdo mund të kujtojë sjelljen ndaj gazetares, që me "dashamirësi" e kërcënoi duke e prekur në fytyrë. Në fakt, sjellja e Ramës, ngjan me mënyrën sesi një tigër, hijenë apo një kafshë tjetër e shfaq dashurinë, lë përshtypjen e një nervozizmi deri në kërcënim, por në thellësi të saj mbart një dashuri të parrëfyer. Kështu e ka, është lloji i kafshës.....

           1. S
            Sahale Ramut Brrisha.

            Bre "Loni"! Tina shum mir e ke. E ke kput fare me i kyt shpjegim na zoologjia, por ke harrue ni gja shum t ransishme: Mue sun ma kalo, se un jam ne tiger, ne çakall, ne hiene bashke, ne ktyne shtoj se un kam dor ne o t vras n bulevard, o t çoj n Vain t Lezhs, o t çoj per dark anej ka Krraba tuj t futun ni kurv n makin, ose t çoj per gjah anej ka Gjergjevica e Korçs, o t shuj ni katun te tan tuj i vu dinamitin n myth si ja bana Gerdecit. Ene i gjo t funit: Ene per vjedhje sun ma mer kush, Shqypnis i kom qi nonen, e kam fulliq mren ne jasht.

           2. V
            Vranakonti

            Edhe pipinot jane si Sali Berisha i shqiperise qe shpif nga mengjezi deri ne darke. Rama eshte fitues dher do fitoi edhe mandatin e katert ne 2025. Kundershtaret te pullcasin.

            1. 5
             5G

             Ashtu them dhe une Nuk duhen parë gazetat italiane se ja fusin kot, ne kemi temën top kanal Klan syri tv dhe report i bolinos që na ka zili gjithë bota e medias

             1. E
              Emisioni

              Kundershtari i vetem i Rames eshte drejtesia perendimore !! Ajo po....qe e ve te krasis rrushin, quhen pune me vlere sociale.

             2. Z
              Ziti

              Po mire, hajt te themi qe kane redaktuar dicka nga lajmi, edhe pse nuk eshte per tu besuar dhe nuk ka asnje rendesi. Po DASH cfare do i beje raportit me te fundit qe e cileson qeverine super te korruptuar dhe te lidhur me krimin e organizuar?! Po TRANSPARENCY INTERNATIONAL cfare do i beje raportit qe tergon se korrupsioni eshte rritur ne stratosfere dhe eshte kapur komplet shteti nga krimi?! Po te mediat prestigjoze europiane dhe amerikane cfare do u bejne lajmeve te verteta per mc gonigalet dhe ndikimin rus ne shqiperi?! Nuk ka zot qe te pastroje llumin ku kane zhytur vendin individe si rama, veliaj, agaci

              1. t
               tetovari2

               DASH,TI,s'kanë tjeter punë,le të bëjnë raporte, ndërsa Z.Edi Rama përveç mandatit të katërt e ka në xhep edhe të pestin.A ju shani sa të mundeni nëpër komente.

               1. S
                Sufllaqe falas

                'Tetovari" i bashkisë Edhe Putini e ka të sigurt mandatin e 4 por nuk thotë njeri që Russia është demokraci

              2. I
               I Derguari I KQ

               Rrnofte lexhenda Sali Ram Brrisha, ideatori, krijuesi, pagatori i gjithe cubave patriote antishqiptare kufo n bote! Muret vesh o ripjellsa?

               1. R
                Realisti

                Tepër saktë! Bravo Rama!

                1. L
                 Lenci

                 do ti rruajne karet Edi Rames keta maloke qe paguajne ca media qesharake per te demtuar Ramen Vazhdo ne arrest o maloku non grata

                 1. E
                  Emisioni

                  eshte bere Tema per Ramen si tarraca e Berishes, ktu fshati digjet....me emision Vip te Rai3...audio video, Tema merret me tekst gazete....per te ulur eren e qelbur te Rilindjes Bravo Tema bravo.......kaluan goxha vite qe nga '97 e skadove edhe ti.

                  1. B
                   Berti

                   Me pelqeu komenti I Vranakaronti.Mezi pret qe hajduti Rama te fitoi dhe 25 vjet te tjera.I pelqejne batutat e sulltan Ramiut Mesa duket palloshit.

                   1. S
                    Sali Ram Berisha

                    Berti. Ma shum duhet t pelqete komenti jem pak ma ciper.

                   Lini një Përgjigje