Te fundit

19:43

19:39

19:30

19:19

19:11

19:01

18:52

18:42

2023-02-04 17:04:00Politika TEMA

40 Komente

 1. B
  Buda

  Shkelzen Sllobodanka Sali Berisha eshte tetar i Marshallit Sali Sheqere Vuk Berishes. Shqiperia nuk do te gjeje kurre qetesi po nuk dha llogari perpra Drejtesise se RE Demokratike, Perbindeshi i Vicidolit, Doktor Sali Mortja!

  1. b
   ben.

   Qe nga titulli dhe foto njeriu e kupton difernecen. Keta katunaret i heton SPAK. Liderin global FBI. Edhe burgun keta do e bejne si legene ne shqiperi. Ndersa lideri global, si zoteri ne amerike.

   1. l
    l

    Rroftë ambasadorja KIm.poshtë të korruptuarit non grata dhe zagarët robqirë që kanë vrarë dhe vjedhur popullin shqiptar.Zoti ju hedhtë një kancer familjarisht.

   2. K
    Kejsi

    Spak te veproj sa me shpejt e ti fusi ne burg keta kriminel.

    1. V
     Vranakonti

     Po te vjen mortja o Sali mortja.

    2. A
     Alessia

     Vetem burg meritojne keta njerez,ngelen duke rropur kete shtet.Kriminelet.

     1. G
      Genci

      Ti Sale bashk me cunin tend shkoni shifni punet tuaja se jeni frikacak te ndyr

      1. N
       Notknow

       Vazhdon flet akoma Sali krimineli

       1. H
        Himarioti

        Mirë dukez puna, një tufë kriminelësh, nga më të rrezikshmit e kombit tonë, në bankën e të akuzuarit. Bravo SPAK!

        1. L
         Ledia

         Te gjithe kta meritojne burgun

         1. V
          VLONJATI

          U ERDHI FUNDI DY KRIMINELEVE DHE HAJDUTEVE ME TE MEDHENJ TE KOMBIT SHQIPTAR SALI SHEQERE KARAXHIC DHE ILIR META SPIUN I KOMUNIZMIT KETU DO TI LANI O KERMA TE PA PARE NE KOMBIN SHQIPETAR

          1. K
           Klevis

           Shyqyr u kujtua dhe Spaku

           1. D
            Dori

            Dyert e burgut ju presin

            1. O
             Olti

             Ate vend meritoni

             1. E
              Ela

              Po ka zot po do te arestohen, tu meret pasuria, po nuk u ben keto Atehere ska zot per shqiptaret

              1. s
               saliu duhet te shpallet terrorist

               i ngopet trushplaret me lug bosh,do arrestohet ky e ai dhe ata tallin b... me drejtesin,me qeverin e me kete popull budalla qe ka 30 vjet po vidhet e varferohet dhe keta kriminel e hajdute po shtojne pasurite

               1. A
                Adi

                Te kapen te gjithe me ne krye Saliun e Liken

                1. G
                 Genta

                 Sa e ulin veten keto te mjeret

                 1. P
                  Poseidon

                  55PRANE E ME PRANE HUMNERES VETE O SALEH KUFOMA

                  1. t
                   te luash me zjarrin

                   Aha, kot lodheni or Tematikas, kot fare! Nuk del nga strofkulla ku rri fshehur i palos me dysh Edi Rama sado ti tregoni perralla me Meta,Jamarber, Shkelzen e Medi pa e marre vesht fatin e atij McGomarit te FBI-se.

                   1. L
                    LIRIA

                    Nuk besoj se SPAK do te veproje. Si gjithmone, zhurme per asgje. Jemi mesuar tashme te genjehemi e te mashtrohemi. Drejtesia nuk vepron sepse nuk ekziston.

                    1. L
                     Lola

                     Do Zoti , te shohim drejtesi dhe shprese per te gjithe ne kete vend , njehere e mire.

                     1. s
                      sapa

                      Mos genjeni shqiptaret me lajme te kota!

                      1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

                       "Reforma e plepave " ëndërr e Berishës për ti shpëtuar drejtësisë.

                       1. J
                        Juristi

                        Ehe ne burg do shkojne eheeeee! “ju e meritoni qeverine qe keni “ kjo shprehje me aktuale se kurre ktu tek ne! Pyetni ndonje jurist qe tju zgjoje nga gjumi ku ju do qeveria dje media o milet!

                        1. T
                         Trimi

                         Mir e ka serbi sali se reforma në drejtësi është zhgënjim i madh për Shqipërinë. Kur të vijë serbi sali do bej një reformë që të hetoj zenin, arbitër, familjen e tij. Pastaj dhe like floriri me monen, se bashkë e kan ndarë floririn. Bravo sale boj të fala mul nokes dh qim pekes

                         1. G
                          Gopiti i funditt

                          SA NA GEZOVE Z, SALI VAREA, QE DO RIBESH PERSERI REFORMEN NE DREJTESI DUKE RISJELLE PERSERI PLEPISTAT. CJANE KETA PROKURORE ZEVZEK XHANEM, QE GUXOJNE TE TE THERRESIN TY APO ILIR BLLOKUN ?.

                          1. p
                           pinoku

                           Për diçka çuditem unë. Janë gjithë këto dosje, gjithë këto akuza. Dhe Rama hesht si peshk. Merrni me mend një çast sikur këto akuza të ishin ngritur kundër Partisë Socialiste?! Sali Berisha do i çante daullen e veshit çdo shqiptari, duke sokollitur nga mëngjezi në darkë në çdo stacion teleje. Hajdut, vrasës, kriminel i paparë, anëtar i mafias ndërkombëtare etj etj?! Ai për një çështje të sajuar si ajo e agjentit të FBI-s mban të ndezur tensionin mediatik dhe politik në vend që prej 10 ditësh! Si spjegohet kjo gjumësi e Ramës dhe përgjumje e PS-së?!?!

                           1. D
                            Dani USA

                            Spak mos u lothe shume per fakte faktet jane sheshit i shikone dhe qorri qe Qe familia Bisha dhe cifti muti kane grabitur popullin shqiptare dhe eshte merita e tyre qe SHQIPERIA eshte katandisur ne ate lloi katraure.

                            1. E
                             Emi Dervishi

                             Mediu ushtar pa rroge te Sali Berisha ?Dhe per kete e nxori inatin duke vrare njerez te pafajshem ne Gerdec !!!Ceshte ky argument !!!Cfare ishte puntor ne fushe dhe nuk e punoi token per inat te pronarit Hajde argument hajde Jo ne Burge por duhen varur si ata qe vari Saliu ne Fier te tere keta qener

                             1. Draper dhe Çekan

                              "Emi Dervishi"! Thellohu or taj, thellohu. Ven trunin tat n pune, mos meno me trunin e Sahalese se mer rrugen e mutit.

                             2. J
                              Juliano

                              Tek dyert mund ti shikosh, se shkojn e shurrojnë tek vc e prokurorisë dhe ikin. Kësaj i thonë, më ka çuar nëna me la gojën,,,

                              1. N
                               Noci

                               Neqoftese drejtesia fillon hetimet serioze per keta njerez Shqiperia fillon e hyn ne vendet ku nuk ka me pandeshkueshmeri per asnjeri dhe aty fillon lufta e vertete kunder korrupsionit

                               1. T
                                Tunxh

                                Ndyrsira. Do zoti mbase vjen shum shpejt dita per kta maskarenj Te japin llogari.

                                1. e
                                 emigranti

                                 nuk i gjen gje mos gezoni sepse kane lekun

                                 1. S
                                  Shpresa

                                  Kriminelët ordinerë nuk janë asgjë përpara këtyre fytyrave të neveritshme që na dhëmbin sytë kur i shohim. Sikur dhe zoti ja ka shpërfytyruar pamjen. Ju lutem sa më të jetë e mundur t'u a paraqiitni ato me foto se na prishin humorin dhe i përçojmë si qënie. Zoti na shpëtoftë nga këta djaj!

                                  1. E
                                   Emigranti

                                   Kur do vije ajo dite qe ti shohim brenda keto fytyra plus komandantin e tyre dhe me kryesorja zhveshja e tyre nga pasuria e vjedhur . Mo po le qe na ropen po keta te shesin edhe pordhe si shume na bejne edhe te ndershmin e te zgjuarin e nuk ngopen .

                                   1. S
                                    SB2

                                    Sali Berisha ka bërë ç'i ka dashur qejfi, dhe jo në interes të popullit, por te familjes biologjike të tij dhe të ashtuquajturës familje politike aë i shkon për bukuri emri BANDË, dhe ja pse mendoj kështu, jo me aludime por me fakte të njohura dhe provuara dhe të denoncuara nga pjesa dërrmuese e shqiptarëve kur ishte në pushtet dhe opozitë. Le ti ripërmëndim me radhë shkurt. 1-Privatizimi i pasurise së përbashkët kaloi në duart e njerëzve të partise së tij dhe familjes 2-Ligji për tokën 7501 shkatërroi bazën ekonomike dhe zhvillimore thjesht për interes të marrjes së votave (kjo e deklaruar prej vet Berishes pasi e bëri realitet dhe për tridhjet vjet kontribuoi me gjoja handre të ligjit për konsolidimin e grabitjes së madhe) 3-Me politikën e tij, me gënjeshtren në majën e gjuhes dhe nxitjen shumë herë fshehtazi por edhe drejt për drejtë shkaterrimin e pasurisë duke e vjedhur nxjerrë jashtë loje "duke përdorur antarët e bandes së tij politike" dhe duke e shkrirë në metalurgjikun bashkë me të, uzina fabrika TRC-et bujqësinë ndryshimet e destinacionit pa asnjë bazë studimi apo projektimi etj 4-Me privatizimin dhe futjen në lojë të letrave me vlerë gënjeu një popull të tërë duke shpërndare në një mënyre abuzive e përdorur si maskë e vjedhjes në ndihmë të privatizimeve selektive 5-Me ligjet dhe veprimet e ç'akorduara shkatërroi të gjitha strukturat studimore dhe shkencore e studjuese dhe e la Shqipërinë në ditë të hallit për mendimin, studimin, projektimin dhe zhvillimin e ideve bazuar në profesionalizëm dhe shkencë si kurrë më parë, pasojat dihen mungesë specialistesh, punë shkel e shko, vjedhje, ngecje në vënd e zhvillimin ekonomik në vënd dhe profanët drejtonin më keq se çobanët duke patur moto vidh çdo gjë, pasuro familjen miq shokë e militantë për ti patur ushtare në ditë të keqe 6-Kjo u shoqërua me shkollime skarco.,me analfabetë me diploma, me njerëz mediokër dhe pushtetare dhe njerëz pa asnjë kontribut shkencor me tituj të lartë shkencore, ledagogë me nivel minimal shkencor por militantë që i lëpiheshin partisë së tij dhe partive si motra sstelite të PD 7-Kjo politikë largoi nga vëndi trurin efektiv të cilin e vëndësoi militantizmi duke krijuar universitete fallco që fabrikonin "militantë e fëmijë militantesh" me shumicë me nivele minimale kualifikimi që drejtonin më pas ate që kishte mbetur nga shkatërrimi si të një gjëndje lufte që kishte kaluar Shqipëria duke e thelluar më tej shkaterrimin 8- Kontrabanda, korrupsioni, abuzimet, nepotizmi, politikat selektive, vjedhjet e votave makinacionet për riardhje në pushtet pas shkaterrimit te vendit ekonomikisht nga lejimi dhe nxitja prej tij e përhapjes se sëmundjes me firmat piramidale, nxitja e ndasisë krahinore, lufta dhe shkaterrimi i vitit famëkeq 1997 ishte drejtpersedrejti kontribut personal i politikës së tij 9-Lëvizjet e tij në politikë me fqinjet deri sa erdhi viti i tmerrshëm pengoi dhe përkeqësoi mardhëniet me Greqinë, vëndet e Evropës Perëndimore dhe uli si kurrë më pare nivelin dhe prestigjin e Shqipërise duke ndikuar edhe në mardheniet e këmbimeve tregëtare reciproke, uli ndjeshëm interesat dhe pasigurinë e tyre për investime 9-Zhvillimet e një viti më pas, marrja me dhunë e disa institucioneve thelbësore te pushtetit thelloi më tej pengesat në qeverisjen e vëndit si në strukturat vendore ashtu edhe me partneret e huaj, shumë investime dhe aktivitete u pezulluan, investitorët u larguan duke ndërprerë aktivitetin për shkak të pasigurisë dhe politikës së një sherrxhiu që nuk mendoi kurrë për dëmet që i shkaktoi vëndit por vetëm interesin e tij si një person i pa gdhendur 10-Ri marrja e pushtetit dhe veprimet gjat qeverisjes sç dytë vijuan me të njëjtat karakteristika, korrupsioni, vjedhja dhe grabitja që nga polici më i thjeshte, administrata, maja e piramidës së pushtetit kishin moto lekun nën dore, krijim pengesash për të përfituar para korruptive vjedhje mssive punë të pista kudo deri në privatizime liçensime kontrabande krijuan pasoja me të renda, rrugë të nisura e të pa bitisura, abuzime masive në tendera korrupsion galopant dhe përdorimi i shumë degëve të ekonomisë nga ministra e drejtuese që erdhën në pushtet me babëzinë që e kishin tashmë moto kudo në çdo qelizë 11- Kulmin e babëzisë e çfaqi Gërdeci, dhe ÇEZ por edhe mjaft veprime që mbuloheshin nga pilotët e vdekjes (ringjallur) që Berisha fshehtazi i mbështeste me veprimet, heshtjen apo stimulimet selektive, shumë nga këto veprime ai në situata të vështira për të i ka çfaqur me justifikimin se ka bërë politikë 12-21 Janari tregoi fytyrën kriminale të tij, veprimi i tij çfaqi lakuriqësinë e tij duke vrare qytetaret e vet që në mënyrë absolute nuk ishin asnjë rrezik për të apo këdo tjetër 13- Veprimet e tij pas ndodhisë së Gerdecit dhe 21 Janarit e çfaqën atë publikisht se kush ishte, 14- Dëmi që i bëri vëndit me drejtesinë dhe hapat që vijon ende deri më sot duke deklaruarse do të bëjë reformë të re të saj është një papërgjegjshmëri aluçinante dhe tregues se ai ka konsum deri në nivelin më minimal arsyetues që e ka patur moto gjat gjithë kohës që qeverisi "korr e mos lidh" duke eksperimentuar në kurriz të shqiptareve. 15-Fakti që Amerika i vari në qafë dekoratën "NON GRATA" spjegoi përfundimisht se ai nuk pyet për asgjë tjetër përveç interesit të vet, ai tashmë ka mbrritur si akrepi që vet vritet me helmin e tij 16-Të gjitha këto e të tjera të pa përmëndura një njeriu të zakonshëm dhe normal do t'i mjaftonin me shumë tepëricë që jo vetëm të zhdukej nga politika por edhe të mos dilte as para çdo shqiptari të zakonshëm sepse edhe pse kur ngec kërkon ndonjë ndjesë sporadike për të larë gojën, por duhej të mbyllej në një shpellë dhe po aty në vënd të burgut të konsumonte vitet e mbetura të jetës i izoluar ne erresirën dhe rrethimin me gur e drizë për të mos dalë kurrë më i gjallë prej saj

                                    1. A
                                     Arbeni

                                     Kur të shohë majën e veshit atëhere do “fitoj” zgjedhjet surliu i Viçidolit.Ai leh si qen i tërbuar sepse e di që po i vjen ngordhja.

                                     1. S
                                      Shoku zenit

                                      Duhet me ju shkerdhy deri ne te fundit te fisit Do ti qim ne grup

                                      Lini një Përgjigje

                                      15:30 Politika 2 komente

                                      13:10 Politika 19 komente

                                      13:00 Politika 6 komente

                                      12:27 Politika 39 komente

                                      11:45 Politika 8 komente

                                      11:18 Politika

                                      10:25 Politika 31 komente

                                      09:47 Politika 68 komente

                                      09:29 Politika 15 komente

                                      09:11 Politika 3 komente

                                      Më të lexuarat

                                      12:41 Politika 46 komente

                                      19:59 Kronika 8 komente

                                      11:35 Politika 23 komente

                                      09:31 Politika 5 komente

                                      10:26 Sociale 24 komente

                                      09:16 Politika 10 komente

                                      Blog Tema

                                      18:18 Blog 1 koment

                                      21:40 Blog

                                      19:50 Blog 3 komente