Te fundit

09:11

09:04

22:40

22:30

22:20

22:10

21:58

22:00

2023-09-25 10:07:00Politika TEMA

38 Komente

 1. x
  xhoxhi

  Ore Nikoll!Po çfarë histori ka bërë ky matuf more?Ai ska lënë krim pa bërë ti thua ti mbetet historisë.Thuaji troç ikë se na çafe me nder bythën këtu e 33 vjet...Njeriu më i yryer në Shqipëri është Sali muti...

  1. D
   Dakord

   Xhoxhi, saliu ka bërë histori si hitleri. Ka djegur edhe nikoll lesin që tani vuan nga sindroma e stokholmit. Në histori hyjnë edhe kriminelët më të dhunshëm të botës me qëllimin që historia të mos përsëritet kurrë më.

   1. e
    edi

    plotesisht dakort me komentin

   2. D
    Demokrati i vjetër i 1990

    Bravo Nikoll Lesi. SAli cjapi plak serb është i dhjerë në brekë dhe duhet tja lënë bashkimin e PD, Lulin Bashës, për ta parë për herë të fundit se si drejton luli këtë radhë pa ombrellën drejtuese de fakto të sali Berishës.

    1. D
     Demokrati me mend ne koke

     Do a po nuk do Nikolla e te tjere kjo do ndodhe se Lul Basha ka mbeshtetjen e Usa. Me mire te afroje njerez te rinj Luli. Keta le te hapin parti tjeter. Berisha%co pjelle e PPSH

    2. R
     Raimond vlonjati

     O zoti Lesi! Per ty "ai qy te do, te djeg redaksine e gazetes". O varke qe lundron neper ujra me flamur kurve dhe me timonin ne duart e zjarrevenesve qe te djegin se te duan.

     1. B
      Ben

      O Lesi,Sali Berisha ka vdekur politikisht,bashke me Pd-ën,me vule e pa vulë,me Lul ,Gaz e Like bashkë.

      1. R
       REALJA KJO QE PO SHKRUHET, JO AJO QE THUHET PER HA

       Nikoll ti mire e ke por ka nje gje "te vockel" Qe ke frike apo turp t'a thuash, me çfarë beri Berisha kurre mos i ardhte Shqliperise nje i ngjajshem, bemat e tij felliqin edhe ata qe i jane lepire e po i lepien akoms. edhe se ju duket se i fshihen shqiptareve.

       1. A
        Adriatik

        Lider(mender)i pd eshte Gazment Bardhi.

        1. T
         Tata luigji

         Turpin e pare beisha e kishte kur te shkerdheu ty dhe gazeten dhe po te kishte mundesi ta merrte dhe nje here pushtetin do te shkerdhente per te dyten here, ti Niko e din me mire kodin e kanunit. Sa per histori te berishes mjafton grushti i shteti, piramidat, gerdeci, 21 jamari dhe djegu dhe vrau shqipetaret, se kujt i thua ti histori qe ka lene shpellari nje dreq e din se ku e ke pare.

          1. f
           fansi yt

           Bravo Nikoll! Sic ke lindur lavjerres e fluger ashtu dhe do te vdesesh

           1. a
            agushkari

            burish gerdeci vetem I vdekur largohet nga llogorja e PD. lavdi komunizmes

            1. S
             Spak

             Nik Lesi eshte po aq anakronik sa Saliu! Mentalitet mesjatar feudal prej nje populli te prapambetur! Lesi i thuaj Saliut jemi ne 2023 dhe me shume se gjysma kemi ikur per te mbrojtur femijet nga krimineli Sali!

             1. A
              Anxhelo

              Berisha duhet te shkoje ne burg per krimet qe ka bere per 97,firmat piramidale,armatosjen e simp te pd, shitjen e naftes serbeve,Gedecin,privtizimet e ambjenteve publike dhendrit te vet,per Fazllicin qe e futi dhe ne komosionin e siguris kombetare .... nuk kan fund krimet e tij tamam si Enveri te vret naten e te qan diten madje te ben dhe martir sic beri me Azemin

              1. r
               raul

               Pritet qe pas kesaj humbje apokaliptike ne Kukes, pra rreth 3 km larg vicidolit perbindeshi i vicidolit apo Hu Xhintao 80 vjecar i foltores do te abdikoje nga froni dhe do ja dorezoje ate strategut te Astirit , krricit te Faros me floket e llakuar lart, me kollaro, gergufur me dy gishta lart hipur mbi furgonin e policise me trupin perjashta duke bere garipin para demokrateve te pds zyrtare te Kukesit.Ka dy dite qe po mendojne per alibine e kesaj humbje ne ish bastionin e foltores dhe duket qarte se foltorja e vicidolit e ka marre rrugen e mutit, dhe zoti me zbritur ne toke ajo nuk vjen me ne pushtet.

               1. G
                Gota

                Raul, robi, ce, je i papame!

               2. P
                Populli mezi po pret te ARESTOET

                Sail Berisha e beri historine dhe do mbahet mend ne shekuj per shkaterimin qe i beri Shqiperise ketij populli te shume vuajtur qe i besoi dhe e perkrahu me parullen te permbysim “ Komunizmin “ ne miniature se as komunizem as kapitalizem ishte nje rumpalle qe e hengri populli i shkrete, Populli do ta kujtoi si mender Sali Berisha per kete do kujtohet . Ju beje thirje nderkombetareve bashke me keta tanet qe ta arestojne nje sehat e me pare komplet familjen Berisha per demet qe i ka bere ketij VENDI .

                1. N
                 Nari

                 Si paska akoma shansin Sala,qe te largohet pa turp nga politika o Nikoll Leshi ?!! Nje person qe ka thyer embargon e OKB duke furnizuar Milloshevicin me nafte,qe zhduku veprimtare te UCK ne mesin e viteve 90 si Remzi Hoxha,qe lejoi ngritjen e firmave piramidale dhe e futi vendin ne lufte civile me pasoje mbi 3000 te vrare,qe ngriti nje punishte primitive per zmontimin e municioneve ne Gerdec,per te pasuruar te birin ku punonin gra dhe femije 15-16 vjecar dhe ku humben jeten 28 njerez,u plagosen mbi 330 te tjere dhe shteti pagoi mbi 50 miliard leke per demet e shkaktuara,vodhi pasurine kombetare per te pasuruar femijet e tij si klubin Partizani,CEZ ose KESH,rafinerine e naftes ne Ballsh,e cila tani ka perfunduar per skrap etj.Vetem te mendosh qe ne vitet 90 kur ishte president u shpall armiku i shtypit dhe ti Nikoll Leshi e di me mire se te tjeret kete,sepse te ka futur gazetaret ne burg dhe te dogji gazeten.Ajo me e renda per ty eshte,se ti personalisht e ke akuzuar Salen ne vitin 1995 kur te vune dinamit ne shtepine tende ne Lezhe,ku kishe gruan me dy femijet e vegjel dhe prinderit e moshuar,si personin qe urdheroi per kete akt kriminal dhe vure shperblim 100 mije dollare shperblim per ate qe do te te jepte informacion,nje shifer kjo e jashtezakonshme per ate kohe,kur rroga mesatare ishte rreth 50 dollare.Pra kjo figure e neveritshm,ky kriminel qe ka bere tere keto zullume,akoma paska mundesi qe po te largohet nga politika,mund ti quhet nje largim me nder.Turp e jazek te qofte.

                 1. P
                  Populli qe ke mashtruar 33-vjet

                  O Lehsi nga Spiteni (ish ........ lepires i Berishes), tani Berishes duhet t'i thuash duke i shtuar edhe nja dy fjale asaj fjalise ne titull, duke e bere:........."E ketheve PD-ne ne gazin e Botes, tani SE BASHKU ME SEJMENET E TU, DOREZO KOMPLET GJENE QE I KE VJEDHUR POPULLIT SHQIPETAR dhe largohu sa me pare sepse nuk e mund kurre Ramen".

                  1. P
                   Populli.

                   Ka bere histori se dogje gazeten "Koha Jone" apo jo Nikoll.

                   1. G
                    Gezimi

                    Niko Leshi nuk ka marre akoma vesht se PD nuk e ka Saliu. Ate PD pra me vendim VKM te dhene prej Gjykate e drejton Lulzim Basha qe nuk ka kandidate ne gare por ka komisionere ne KZAZ (paradoks te tille zor se gjendet ne ndonje vend tjeter)

                    1. z
                     z.Nikoll lesi nje zvaranik !

                     z.Nikoll Lesi nje sharlatan qe ska guximin te thote qe Saliu eshte nje Kryekriminel.. z.Nikoll paske ngrene ndonej pjate Supe dhe ti si duket ose ke frike nga Kryekrimineli Sali ! Kryekrimineli Sali do ngordhi rrugeve si Mijte e kanaleve te wc !

                     1. z
                      z.Nikoll lesi nje zvaranik !

                      z.Nikoll Lesi nje sharlatan qe ska guximin te thote qe Saliu eshte nje Kryekriminel.. z.Nikoll paske ngrene ndonej pjate Supe dhe ti si duket ose ke frike nga Kryekrimineli Sali ! Kryekrimineli Sali do ngordhi rrugeve si Mijte e kanaleve te wc !

                      1. Është shumë vonë Nikoll .

                       Për t’u tërhequr nga politika nuk është kurrë vonë , po me NDER si e këshillon ti është shumë vonë . Me që bëhet fjalë për fushatë elektorale e zgjedhje , me NDER do kishte ikur që kur humbi REFERENDUMIN e 94-ës , apo s’e mban mënd o Nikoll , që mos arinte t’ë bënte 96-ën , apo zgjedhjet gjithmonë të kontestuara brenda partisë të Tij .

                       1. I
                        I Peremer

                        Pasi te shporret Berisha, te lesh PD ne dore te Lulit eshte gabim! Po kush do ti shporrte nga PD paloqet, noket, trtrrrritanet edhe vokshet?

                        1. n
                         ndrec moterqiri

                         Niqoll pederasti,po çpaskeni qene ju mirditoret kaq bythqire,gra’qire,moterqire,servile,te pa’bese te pa’dinjitet si ti niqoll moterqiri,preq moldavja,frrok goce’qiri,mark mark muti dhe plot mirditore felliqesira si keta

                         1. L
                          Lisi

                          Po cfare thua o Nikolle. I ben thirrje Sali karrit te largohet? Mire e ke po cfare tu beje po iku ai atyre bijve te kurves serbe qe ka ne shtepi? Ai do e mbaje me dhembe ate grup PD qe ka sikur ti mbetet vetem targa? Po pse mendon ti se asaj kerme e ha meraku per ty dhe demokratet? Mos shpreso kot. Aq keq do katandiset ky pis sa do kthehet ne lolo rrugeve te Tiranes. Haj tung

                          1. N
                           Nastradini

                           Ndryshim pushteti ka vetem kur te ndryshoje sistemi. Ska me toke per te xanun, e kane xane te .gjithen. Duhet te abrogohet Ligji 7501, vetem atehere kur te kthehet toka te i zoti ka ndryshim sistemi. Keta jane bashke pasi ky sitem i mban gjalle. E kuptoni apo jo, mburret Majko per fitore ne Kukes, ankohet kryetari i PD-se Kukes se fajin e ka Sali-Metaj. Po mire a nuk jane demokratet ne Kukes? Hajde besoji keta pastaj. Keta mbajne njeri tjetrin. Thone do hyme ne Europe po pronat nuk i kthejne, dhe, Europa ben gallate me ne.

                           1. H
                            Hasoni

                            Mbete Lehes, Nikoll, sic te quajti, ne menyre proverbiale Rudolf Marku qysh ne fillim te viteve ‘90! Vazhdo mjeshterine e vjeter se gje tjeter nuk di te besh!

                            1. M
                             Mashkullori

                             Gomar Saliu, Gomar dhe Le(h)si, Qe te dy truthare, Nuk dine te thon dy fjale.... Cfare historie ka bere Saliu per ty o Lehes? Ah po,Harrogate ka mbetur ne histori se te ka djegur gazeten "Koha Jone" Po per Popullin cfare historie ka bere? Ka vrare dhe hedhur ne ere mbi 4 mire veta dhe e ka mbyllur duke shkateruar Partine Demokratike,duke e lene Shqiperine pa opozite... Meqenese je politikan dhe te ka lene mbresa,bej nje kornize dhe very ne te fotografine ketij krimineli,i cili ka vjedhur dhe shitur,ka shkateruar Shqiperine dhe percare popullin Shqiptar....

                             1. B
                              Bardh Berisha

                              Sal non grada sot na beri me qa ne nje deklarate qe mbajti per Kosoven. Cudi si nuk tha nje fjale per humbjen e thelle qe pesoi ky humbes i madh kombetar ne Kukes. Pritem te bente namin se na ka premtuar, se meqe iu fut ne bythe edhe Bardh kopili, do ta beje Edi Ramen q'i dridheshin kembet.... Ha ha, ha, si nuk nxuri mend ky plakush i pjerdhur.....

                              1. D
                               Dardhani

                               Sali Shkina , ftyren e shkaut e ka ky monstrum , ky nanen e nanes ja ka q*** kosoves e shqipnis me kerkes te serbis dhe rusise e besa edhe te greqise dhe me ndihmen e “znas naški” te shkodres e rrethines se shkodres i ka zbatue krejt planet serbo-ruse.

                               1. K
                                Kuksiani

                                Kishin ardh kuksianet nga ishim ne Kukes e neper bote te votonin per sali koqen e gaz pederastin.Aq keq ua futen kuksianet sa asnjeri prej te dyve se hapen gojen qe su mbyllet te thoshin nje fjale si vajti ajo pune. Po si gore qe Jane njeri foli per policin e vrare e kriminelet serbe dhe edi ramen qe nuk ngushelloj per policin gje qe eshte rene sepse edi e beri kete dhe tjetri merej me spakun per mcgonigalin. Rames ti runi carin.

                                1. v
                                 v

                                 Von Nikoll von Ky FRANKENSHTAJN kalbi deri ne palc kte PD qe nuk vlen ma ose me mir ta them esht ilaci perjetesis se nje Shqiperie pa opozit ,i nje grupi te degjeneruar politikanesh qe vazhdojn te qendrojn ne ate fole qe ndertuan sebashku me kte haxhiqamil mbushur me hajni,krim e tradheti ,rast i vecant historik turpi te nje populli qe me ne fund dhe garda e tij ,spo e duron ma ! Sa pare ben ,Ky perbindesh i ka ber demin me te madh ksaj Shqiperie dhe shqiptareve te etur e aq te vuajtur e esht epa falshme prania e tij Nuk pyet ky per "shuplaka", ngado qe i vijn ,sepse ka siguruar perjetesisht per tre breza dhe i teperojn te blej edhe mercenaret qe e nbajn ! Ky esht TURPI MADH historik i Shqiperis ,esht figura e asaj qe jemi................

                                 1. T
                                  Tironci

                                  Nikolle, nuk iku vete po qe se iken se nuk besohet qe do e beje kete akt sepse preferon te zvarritet sic zvarritej ne kohen e PPSH, por dhe po iku, iken se e perzune me shkelma. Me e cuditshmja eshte sjellja jote prej derdimeni qe harrove drurin dhe zjarrin qe ta vuri ne 1997. Mendonim se ju nga veriu e kishit te shenjte kanunin i cili ne kete rast kerkonte me te drejte hakmarrje po me sa duket hakmarrje nuk ka si te kete prej teje, ka lepirje te pakuptimte ne vend te saj. Ti qofsh Nikolle Lesi.

                                  1. N
                                   Niko Leshi

                                   Po historia qe ka bere non grata fillon me reformen agrare qe beri ne 1992 me ligjin 7501 si komunist qe ishte, duke vazhduar me krimet e tjera, nafta Serbe, rrahja e opozites, vjedhjet e zgjedhjeve ne 1996, hapja e magazinave te armeve dhe lufta veri jug qe deshi te fillonte ku u vrane 3000 vete, Gerdecin, 21 Janarin, klubin Partizani, TAPin qe vete thote qe parate i mori per vete por duhet te kishte marre me shume se c'mori

                                   1. N
                                    Niko Leshi

                                    Po historia qe ka bere non grata fillon me reformen agrare qe beri ne 1992 me ligjin 7501 si komunist qe ishte, duke vazhduar me krimet e tjera, nafta Serbe, rrahja e opozites, vjedhjet e zgjedhjeve ne 1996, hapja e magazinave te armeve dhe lufta veri jug qe deshi te fillonte ku u vrane 3000 vete, Gerdecin, 21 Janarin, klubin Partizani, TAPin qe vete thote qe parate i mori per vete por duhet te kishte marre me shume se c'mori

                                    Lini një Përgjigje

                                    09:32 Politika 9 komente

                                    09:18 Politika 17 komente

                                    09:17 Politika 1 koment

                                    07:50 Politika 36 komente

                                    00:43 Politika 14 komente

                                    22:49 Politika 1 koment

                                    19:35 Politika

                                    19:00 Politika 18 komente

                                    18:50 Politika 2 komente

                                    18:00 Politika

                                    Më të lexuarat

                                    18:00 Politika 12 komente

                                    13:07 Blog 11 komente

                                    09:21 Politika 18 komente

                                    18:23 Bota 12 komente

                                    09:58 Politika 18 komente

                                    10:17 Sport 4 komente

                                    Blog Tema

                                    21:09 Blog

                                    17:33 Blog 35 komente

                                    17:27 Blog 8 komente