Te fundit

17:29

17:24

11:07

16:15

17:11

17:03

16:57

16:44

2023-12-05 11:55:00Politika TEMA

21 Komente

 1. S
  Shkodra ka qene e manipuluar per 30 vite

  Normale , Rama eshte shkodran nipi Zef Kolombi piktor . Per 30 vite Shkodra eshte perdorur pe keq . Nje katundar Tropoje qe per ta kuptuar duhet perkethyes shqip - shqip i ka manipuluar turp per qytetin e shkodres . Shpresoje qe Shkodra te eci krah Vlores ne zhvillim.

  1. P
   Pjata

   Shyqyr qe na solle afrikanet..

   1. K
    Kinezi

    Po marrsh nga ditet tona ???!!! Se ska kuptim pa kete shprehje. A ju qift kina

  2. L
   Landi

   Duhet syri i artistit gjithesesi. Shpresoj qe Shkodra ta ndjeje doren e ndryshimit te pushtetit, ndersa bizneset dhe qytetaret te bejne pjesen e vete per ta zhvilluar me tej. Eshte qytet i bukur, por duhet te behet atraksion turistik, njejte si Korça qe eshte bere destinacion i kerkuar dimer e vere.

   1. a
    astriti

    e more dhe shkodren vlla edi .ogur i mire per ta .falu dashuri dhe zhvillim shkodres se e meritojne per cka jane .me se fundi do te kuptojne se e keqja i kish mberthyer per 30 vite me rradhe .me se fundi do te kuptojne sa e kane uryer shkodren ata qe e kane udhehequr per 30 vite me rradhe .kane plackitur ,shkateruar ,sa kane mundur .me se fundi erdhi dhe dita e shkodres te ndricoje .

    1. s
     sapa

     Sidomos kur punon ne pune shteterore ose kur ke familjare qe punojne aty atehere je patjeter tifoz.I thone 10 vite te rruash para neper zyrat e hajduteve nuk flas per rrogen se ate nuk e shohin me sy por te tjerat!

     1. U
      Uto

      Me shtrengime duarsh te stisura si ne kohen e regjimit. Si nuk arriti te pakten ky ram ordineri ta kaloje kete kompleks?! Ky po rezulton autokrat me i etur dhe me egoist se paraardhesit e tij.

      1. D
       Detari

       sykur sykur jallah ramazon gyzel skipfolsa

       1. O
        Oni

        Sa e ka pagur Rama kete plaken valle qe te aktroje? Apo dhe ato qe gjoja e paskan ftuar per kafe?

        1. V
         Vranakonti

         Oni! Per ty dhe soj e sorollopin tende ashtu ju duket shterngim duaresh te stisura dhe te shitura,sepse keshtu jini edukuar ju nga kryekrimineli Sali Mortja.

         1. O
          Oni

          Vranakonti ore idiot clidhje ka komenti im me Salen.

        2. s
         spata

         Do ishte shume here me mire qe shkodranet te perfaqsonin krahune e Djathte.Nuk duhej qe shkodranet te manipuloheshin nga nje shpellar i Vicidolit .Kjo ka qene fatkeqsija dhe sabotimi me i madh i demokracise shqiptare . Shkodranve u duhet shume te arrijne ate qe meritojne . Por kam dyshim se Shkodra do pesoje fatin e Vlores.Shkelqimi mund te shuhet shume shpejt sic po shuhet ne Vlore .

         1. e
          enter""

          Enveri nr 2

          1. D
           Dikur shoke

           Oni si duket e ditke mire punen e pageses ,ti ne Grewi u jepshe leke klienteve me te bere qejfin e sumes tate ,si dhe te ka treguar motra per pagesen qe merte te llampat e kuqe

           1. S
            Shkodra Qytet Turistik ne te ardhmen !

            Bo Bo sa legena keta qe komentojne kundra Punes qe behet kudo ne Shqiperi.. Mesiguri keta qe komentojne kundra z. Edi , nuk ka fjale , nuk mund te jene shqiptare ! Po ha keni sy more legena qe kudo ne shqiperi z. Edi ka pastruar tere shqiperine se mbante era perc , se laheni nje here ne muaj...Pastaj ha ka me njeri te paster dhe te ndergjegjshem se Kryetari i Shkodres z.Benet Beci ku shumica e Shkodres kane nje Respekt te vecante.. Duroni juve qe shkruani kundra ! se Shkodra do te behet shume shpejte nje Qytet si shume Qytetet e tjera Turistike ...ku nga Turistet e huja Vizitore do te ritet edhe te ardhurat nga Bizneset e ndryshme qe ka Shkodra...

            1. G
             Gurabardhi

             Më në fund, edhe Shkodra, djepi i kulturës së kombit, u çlirua nga sundimtari viçidolas dhe iu bashkua kombit tonë. Urime të përzemërta! Bravo Rama, je më i miri! Me Becin ke gjetuar njeriun që i duhet Shkodrës dhe kombit.

             1. A
              Aleko

              Shkodranet jan njeres te beers she inteligjent

             2. S
              Sokrati

              Siç janë ndërtuar dhe ndërtohen pallatet shumë katësh, sheshet, bulevardet, rruget e reja, portet detare, çerdhe, kopshte, shkolla etj etj, ashtu duhet të ndërtohen edhe zemrat e njerëzve... Vendi ka nevojë urgjente të pastrohet nga krimi dhe ne radhë të parë nga KRIMI POLITIK, qe po e çnderon dhe po e shkatërron këtë popull. Pa shkatërruar këtë krim të shëtuar, si mund të shkatërrohet krimi dhe korrupsioni i maskuar?! Pa siguri publike, pa qetësi shpirtërore, pa drejtësi vendi shkon atje ku ka shkuar saliu dhe familja e tij sëbashku me bandën, që në emër të ''demokracise'' në gojën e tyre të ndyrë, e kanë bërë vendin pothuajse të pabanueshëm, të ndarë në klane, të përçarë dhe në prag të plakjes dhe të vdekjes... Vendi po lëngon për DREJTESI.

              1. C
               Columbo

               I ka zbrit valutat e huaja aq shumë., saqë asnjë turist nuk i intereson të vizitoj vëndin tonë.Nuk e di nëse inteligjenca artificiale apo një kokshkrepje e tijë bën që dhe qytetarëve tanë që jetojn në emigracion, t' ju duket vëndlindja planet mars.Ata që kthehen, i kërcënojn me burg.Racizëm artificial

               1. D
                Demokrati idealist

                Shkodra dhe qytetarët e saj e urrenin regjimin e E Hoxhës.Ata si antikomunist ja kanë dhënë votat që nga 1992 malokut të vçit që doli,por ai sa merrte pushtetin as i shkonte ndërmend të investonte për qytetin bastion të demokracisë.E Rama sa erdhi në pushtet ndërtoi stadiumin e ri dhe tani po investon në projekte të shumta për të cilat ka nevojë një qytet si Shkodra.

                1. Q
                 Qytetar i zakonshem

                 Shkodra meriton respekt dhe nderim maksimal per ate qe perfaqson ne historine e Shqiperise . Emri "shkodran" nderon cilindo qe e ka . Por ata qe e kane drejtuar Shkodren deri dje nuk kane menduar qe te japin kontribut per qytetin por vetem te marrin votat. Nuk kane patur ide zhvilluese qe t'a benin qytetin e tyre shembull per t'i treguar gjithe shqiptareve "ja si do ta bejem Shqiperine po na votuat ne " . T'i tregonin se sa mire dime te punojme "ne" . Fatkeqsisht kane mare votat dhe ja kane futur "gjumit". Beneti nuk po flë gjume . Mbeshtetjen e Rames e ka prandaj une besoj qe "Shkodër locja" do behet atraksion turistik , Ajo ka se çfar t'i ofroje turizmit duke filluar qysh nga lashtesia me legjenden e ROZAFËS, historine e saje te mesjetes ,artistet e saje nder breza piktore , poete, shkrimtare , kompzitore , sportiste, mikpritjen per te cilen i "heq kpelen" e gjithe Shqipria dialekti i bukur i veçante plot humor . Une besoj se ka ardhur "ora " e sajë . E uroj kete me gjithe zemer.

                 Lini një Përgjigje

                 11:41 Politika 30 komente

                 11:30 Politika 2 komente

                 10:19 Politika 2 komente

                 10:06 Politika 27 komente

                 09:44 Politika 2 komente

                 09:37 Politika 1 koment

                 09:28 Politika 5 komente

                 09:23 Politika 3 komente

                 09:19 Politika 3 komente

                 09:18 Politika 9 komente

                 Më të lexuarat

                 12:02 Politika 10 komente

                 10:05 Blog 41 komente

                 11:32 Politika 8 komente

                 18:32 Politika 43 komente

                 09:19 Politika 16 komente

                 18:25 Bota 25 komente

                 Blog Tema

                 17:11 Blog

                 10:05 Blog 41 komente

                 21:00 Blog 5 komente