"Pa mbaruar viti SPAK 'merr' një të rëndësishëm nga mazhoranca!" - Nikoll Lesi flet për "surprizat" e SPAK

28 Nëntor 2023, 09:15Politika TEMA
"Pa mbaruar viti SPAK 'merr' një të

Nikoll Lesi ka qenë i ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit", ku ka folur për SPAK-un dhe hetimet e zyrtarëve të lartë. 

Lesi tha se pritet që një person i rëndësishëm nga mazhoranca të "merret" nga SPAK, pa përfunduar viti. 

"SPAK ka filluar të thërrasë të paprekshmit. Kemi një ish ish president dhe një ish kryeministër në hetim, ish ministra, ministra, deputetë, etj.

Mund të jetë nesër edhe kryeministri. Ky është përceptimi publik, prandaj mendoj se është rritur besimi te SPAK. Kjo nuk është gjë e vogël.

Unë di këtë, që përballë SPAK, do të ketë hetime edhe më lart se ish kryeministri.

SPAK brenda vitit do të ketë një person shumë të rëndësishëm nga mazhoranca që do të merret.

Nuk po merret vetëm me të kaluarën por edhe me të tashmen", tha Lesi. 

25 Komente

 1. A
  Agron

  Pirdh o lesh pirdh se asnjeri gje nuk te ka dal , por isha llafe vjen tek ty spak se boll ke endur sa andej këndej,se me rrobat e trupit keni ardhur shumë nga ju gazetaret ne Tirane

  1. D
   Dredha

   Ne se SPAK-u nuk merr nen hetim EDI RAMEN,nuk ka bere asgje! Te vdekurit,si Sali Berisha nuk ka nevoje te hetohen se kane bere krime pa fund,por Edi Rama eshte ai qe po ben krime dhe korrupsion aq shume sa edhe Berisha guxin dhe ngre koken! Edi Rama e ka grabitur kete popull aq shume sa 2 milion shqiptare jane larguar dhe vazhdojne te largohen per dite! Shqiperia nen pushtimin e ANTISHQIPTARIT RAMA,ka shkuar ne humnere,dhe pa u shporrur ai nga pushteti e politika drejt e ne burg,Shqiperia fo shpopullohet sa as ne kohdn e pushtimit otoman nuk ndodhi! Rama eshte nje ARMIK I RREZIKSHEM qe e fsheh armiqesine e tij ndaj popullit shqiptar me propagande gebelsiane!

  2. D
   Doda

   Ilir Meta është i opozitës, jo i maxhorances o Lesh.

   1. T
    Tironci

    E ka fjalën per Lalin o plak.

    1. F
     Fajtori.com

     Gjiknuri!

   2. S
    Sali të ardhtë gjëma

    Nga e majta se nga e djathta komuniste nuk ja mban nga saliu

    1. A
     Ariela

     Te gjithe para SPAK, drejtesia vonon por nuk harron. Politikanet te lajne veten ose mbas hekurrave te mbajne pergjegjesi per ato qe kane bere. Shqiperia do eci perpara . Populli vendos kush do rrij ne pushtet . Nuk ka majte apo te djathte para SPAK.

     1. R
      Rozafati

      O nikoll malsori qe ti e din mire, cdo gje fal vetem gjakun e mikut kurr nuk ka ndodh me e fal vete nikoll leshi e ka fal. Harrove kush ta dogji gazeten, harrove gazetarin qe e torturuan dhe e lan per te vdekur,fati e shpetoj e sot eshre i gjymtyruar, harrove gazetaret etker te gazetes tende qe u rrahen nga ato qe sot mbush faqet e gazetes tende me veprat e turpshme te tyre. Nikoll te njoh ka mbi 40 vjet vetem dije nje gje mirdita trime e heroike ka nxjerr trima patriot njerez te penes beses e gishtit, por kurr nuk ja nxjerr nje bythlepires si ty, ndaj turpin qe ke hanger e po han ndaloje je gazeta me e shpifur be bote o lepires sahanesh ose me mire kancesh.

      1. @
       @alb.0160

       Më sakt nuk ka

      2. G
       Gurabardhi

       Lesi, ti tërë kohën mebte një Lehës i keq, një fallxhor si ato arixheshkat me filxhanin. Ti je aq i marrë sa, nuk kupton dot asgjë, nga masa e marrëzisë tënde.

       1. M
        Mesuesi

        Gurabardhi me fjalinë e fundit i ka vënë kapakun çdo komenti që mund të bëhet për Lehsin!

        1. L
         Luizi BB

         Olta ka bere shume dallavere. Me vjen keq se dukej e zonja por mesa kuptoj paska qene e zonja edhe ne korrupsion. Kriminelet e kan vendin ne burg.

         1. L
          Labi

          Po s' vajti në burg një nga " peshqit" e mëdhenj , nuk ka Aspak

          1. C
           Cubi

           Ka mbaruar me te tana Ky cubi Mirdites Kthyer ne fallxhore Nxjerr buken e dites

           1. T
            TIRONCJA

            Nkolle= Ti je per vete per Spak ! Se nuk jeni edhe ju pa gjooo!

            1. T
             Tuç Maku Jr.

             O Nikoll Lesi, një ish Oficer Policisë Gjyqësore në Prokurorinë e Lezhës jam, që të njoh shumë shumë mirë që nga koha kur ishe në Gjimnaz e më pas në Tiranë student tek Fakultetit të Shkencat të Natyrës. Por dhe më pas në Pallatin e Kulturës STUDENTI, çfarë "pune" bëje dhe si u fute në Media dhe kush të ndihmoi të themelojë gazetën KOHA JONË, si dhe kush ishin personat që t'u afruan si gazetarë etj, etj. Sa për dijeni edhe nga radhët e pronarëve dhe deri analizave/gazetarëve ka një Listë në duart e SPAK, ku shumë materiale kanë ardhur nga përtej Atlantikut dhe po aq nga Anglia, Hollanda, Spanja, Italia, Gjermania, Greqia, Sërbia e disa shtete të tjera të BE. Por dhe telefonatat dhe mesazhet në platformën SKY janë zbardhur e po zbardhen, por janë dhe nga platforma të tjera të sistemit Celular (Mobilje)

             1. C
              Columbo

              Drejtësia në vëndin tonë është shndëruar në terrorizëm për qytetarët tanë pasi në kohën e Partis së Punës ishte ushtria dhe zbori ndërsa sot është spak dhe ulsi Manja.Po ju rikujtoj se ç' tha Ulsiu në televizor javën e kaluar,. Nuk njeh Shqipërin po s' pata bërë burg.Këtë PS ka për të rinjtë tanë, ose burg ose mbathja.Shokëve të tyre ju a rrisin rrogat në mënyrë të habitëshme ( mbrojtje, mjeksi, polici, arsim, bashki) ndërsa aty ku bëhet fjal për minimum jetik, thonë vuajn nga probleme të shëndetit mendor.

              1. G
               Gazepi

               Nga te erdhen ketonide o mirditas i pa bes. Apo kir ishe ne mal te zi tek splendit

               1. k
                kete kisha tani per tani

                Po Nikolla punon ne SPAK, apo SPAK-u eshte vartesi i tij dhe merr direktiva nga Nikolla?

                1. X
                 Xhezo Smokthina

                 Thjesht koqe kandari, do të duket si interesant. Gazetën "Koha Jonë" vetëm vetë e lexon, se tjetër njeri nuk besoj.

                 1. B
                  Bd

                  Nuk tremen kta me spak..se pjerdhin fare

                  1. L
                   Lesi leshi

                   E regjistrova informaten tende Les , ja te shikojme deri ne fund te vitit …se ne te shumtat e resteve nuk te del ….thjesht leshon shashka per zhurme dhe per te terhequr kujdesin nga te tjeret , e para dhe e dyta …. Te shitet ajo gazeta pacavure jote ……

                   1. T
                    Trapajane hesapi

                    Po' ASPAK kur do te arrestohet?

                    1. A
                     Akuila mali

                     Nikolle lehesi sahan lepires me ftyre miu i poshter shume je maskara i felliqur ,lehe shume po po brockulla nxjerr nga goja qelbur ,ti vish anes sali berishes ,kurr nuk do te plotesohet deshira jote pwr ta demtuar ate ,te ardhte gjema o rrugac filipinas ,ha mut sa te duash

                     1. K
                      Koke madhi

                      Kokemadhi si qen stani artan hoxha maskara i maskarenjeve ftyre e shemtuar si derr po plas ore plas gjithe kte inat qe ke me berishen ,si nuk u merzite o shemtire ptu ftyre e poshter skrapali komunisti ha mut sa te duash pir nuk do te arrijsh kurr ate qe do o zagar i rames

                      Lini një Përgjigje