Te fundit

19:30

19:19

19:09

19:00

18:49

18:39

18:38

18:32

2023-12-09 18:11:27Politika TEMA

61 Komente

 1. U
  Ujku Fierit uuuuuu uuuuu

  I urgosur leshi jo politik se nje i burgosur politik nuk i shkone pas nje komunisti o plehre nese kexqene ne burge do kesh qen si xhepist

  1. T
   Tani

   Ujku Fierit,nuk ka qene xhepist por spiun per ata te shkretet qe kane qene vertet kundershtar te atij sistemi.Saliu i njeh keta se ja u ka te gjitheve ketyre dosjet e atehershme.Prandaj leh dhe gezon Saliu dhe sot e kesaj dite.

   1. X
    Xhezo Smokthina

    Zoti Pensionist! Se pari te uroj per gjendjen e mire dhe funksionale te shqises tende te nuhatjes. Por ju, i nderuari "Pensionist i Aromes se Bukes", duhej te tregoheshit me i sakte ne vleresimin qe jepni, pasi duhet t'na beje te ditur me cfare mielli ishte e gatuar buka qe te dergoi ate arome aq te kendeshme, me miell gruri apo misri? Po ashtu, nje burri aq te mencur si puna juaj, nuk i lejohet te harroje te pyeste zotin Berisha, nese ishte i pakenaqur ashtu si dhe ti, me pensionin qe i jep Edi Rama? Se ndoshta me zemerguresine e tij proverbiale, Edi Rama mund ti kete caktuar nje mase pensioni akoma me te vogel se e juaja. Dhe Berisha si burre me karakter qe eshte nuk mund te ankohet. Atehere si i behet hallit? E kuptoni zotri sa delikate eshte gjendja? Ne kete rast neve na del te gjitheve per detyre te solidarizohemi duke dhene sadopak nga pensioni yne per te cuar pensionin e zotit Berisha ne ate nivel qe e lyp nderi dhe nevojat e tij te perditshme.

    1. L
     Lala i Lushnjes

     Xhezo, si humor lab më duket, por ajo që doja të thosha është se në zonën e Fierit (edhe timen) ati lloi surrati që ka ai pensionisti i themi "surrat bizgë,, d.m.th. i dhjerë kur të zë barku. Nashinë ku e ndjeu ai "bukën e ngrohtë,, kur Berisha vetëm vdekje dhe gjak zbraz nga hundët, tjetër mesele vëlla.

   2. L
    Latif Dreqi.

    "UNIVERSI dhe budallalleku njrezor, jane te pakufijshem,por per te parin nuk jam i sigurte" - ALBERT EINSTEIN.

    1. X
     Xhezo Smokthina

     Mendoj se pensionisti duhet të ishte më i qartë në përcaktimin e aromës së bukës. Ai duhet t'na bënte të qartë ne lexuesve se për cilën aromë e ka fjalën, atë që del nga një bukë e prodhuar me mjell gruri apo misri? Po ashtu, pensionisti duhej t'a pyeste zotin Berisha, se sa e kishte zënë pensioni? Kjo për faktin, se mundet që Edi Rama, si i pashpirt që është ti ketë caktuar zotit Berisha një pension më të vogël edhe se i "pensionistit të aromës së bukës", gjë që lind si domosdoshmëri që të gjithë ne pensionistët e tjerë të japin dicka nga pensioni ynë, për t'a çuar vlerën e pensionit të zotit Berisha në atë nivel që e meriton për të mirat që i ka sjell këtij vëndi.

     1. X
      Xhezo Smokthina

      Mendoj se pensionisti duhet të ishte më i qartë në përcaktimin e aromës së bukës. Ai duhet t'na bënte të qartë ne lexuesve se për cilën aromë e ka fjalën, atë që del nga një bukë e prodhuar me mjell gruri apo misri? Po ashtu, pensionisti duhej t'a pyeste zotin Berisha, se sa e kishte zënë pensioni? Kjo për faktin, se mundet që Edi Rama, si i pashpirt që është ti ketë caktuar zotit Berisha një pension më të vogël edhe se i "pensionistit të aromës së bukës", gjë që lind si domosdoshmëri që të gjithë ne pensionistët e tjerë të japin dicka nga pensioni ynë, për t'a çuar vlerën e pensionit të zotit Berisha në atë nivel që e meriton për të mirat që i ka sjell këtij vëndi.

     2. M
      M

      Takimi i Saliut ne Fier nje komedi,fieraket e kan bojkotuar,ka mbledhr disa pleq nga fshatrat qe shpresojn akoma nga krimineli me i madh i kombit.

      1. R
       Rorirota

       Hahaha… sa e kish pensionin ky zotëria kur Sala hajduti drejtonte? Qorra si ky ka plot. Mos ha bukë, merri erë Salës dhe ngopu, siç bëri ky shpëtimtari yt kur takoi Enver Hoxhën, nuk e lau dorën 2 vjet.

       1. J
        J

        Saliu e mbaroj estraden e radhes ne Fier,kishte mbledhur disa pleq,kryesisht nga Mallakastra,u folen disa brockulla,moren dhe premtimet e radhes nga ai qe ka celsat e kashtes dhe iken seicili ne fshatin e tij.

        1. S
         Sali pordha

         Fjala e tij si era e pordhes.

         1. l
          llazi usa

          Ty dhe Berishes, Kina ropet ku ti kini, plak shkerdhat!

          1. D
           Demokrati idealist

           Plak i pjerdhur nga trut e kokës.Burgu të ka lënë me goditje o Gëzim miku.Çfarë bëri për pensionistët dhe të burgosurit politik sali maloku nuk e pyete vall.Maloku është një kriminel e vrasës i shqiptarëve,i ka duart me gjak të pafajshmish.Po këto i di ti o plak matuf,apo edhe ti je si sali kaka shtrëmanuku.

           1. E
            Enver

            Ti paske qene i persekutuar si pederast se sistemi komunist e denonte. Te q..t Berisha edhe prapa se para te ka q.r per 33 vjete. Rrote K..i

            1. M
             MARLUX

             Qenka nje trap si Saliu. Kush e ka fajin qe nuk punohet toka, Rama, apo njerzit qe nuk duan me te punojne pune te tilla, por marrin trastat qe jane me te prire te pastrojne halet e Europes? Kishte nje justifikim kur u hap ne fillim Shqiperia qe iku nje popullsi e konsiderueshme, por jo sot me, pervec se si e thone shume, duan te bejne te ardhura brenda nje kohe te shkurter qe te vijne te kapardisen me makina luksosze. Kur vijne aty duan qe t'u kullosin lopen, se vete jane bere bosa, dhe vete si ajo thenia-'Une bos, ti bos, po lopen kush do ta kullose'.

             1. C
              Cubi

              Me keqardhje por ky paska rrjedhur para sali qenit. Te dy keta koqe do e cojn para shqiperin ????

              1. L
               Lani

               Po po! Dhe me të ardhur Berisha në pushtet, të parën gjë që do të beje do te ngrejë pensionet. Berisha i do shumë pensionistët!

               1. T
                Thumbi

                O Gëzom o torollak me oto fjalë përshëndetëse që the për kriminelit Sali Ramë Sheqere Berisha ti meriton të shkosh përsëri në të satëme sepse ti nuk paske mësuar asgjë nga ai regjim ku ky i dashuri jetë ka qene ngrohur në një oxhaku me familjen e Enver Hoxhës prandaj i thuhet bënë baba të ngjaj se dhe ti Sali katranit i ngjake

                1. Z
                 Zot na fal cfare ke krijuar !

                 Epo Pensioni jepet dhe Menderisht jo thjesht Fizikisht. Jete te gjate Pensionistit dhe Vampirit.

                 1. F
                  Fieraku

                  Atehere ne themi pse s'behet Shqiperia. Shikojeni cfare trungjesh, dhe s'ka fare rebdesi nese ka qene dikur ne burg, qe mban kjo toke, plak idiot fare.

                  1. F
                   Fieraku

                   Atehere ne themi pse s'behet Shqiperia. Shikojeni cfare trungjesh, dhe s'ka fare rebdesi nese ka qene dikur ne burg, qe mban kjo toke, plak idiot fare.

                   1. S
                    Shqiptari

                    Pale ti mbash er tek bytha do psosh atak o i mjer , sa gjyna qe egzistojn akoma njerez me kte lloj llogjike , ky vend esht pengu budallenjve se jan shtuar aq shum sa jan ber shumic ne kte vend .

                    1. M
                     Muzaka i Ri

                     O Gezim i persekutuari, gjete xhami te falesh. Ty nji here dhe shokeve te tu qe u shqyet burgjeve (ne qse ke qene) ky ua dha te gjitha demshperblimet. Ish pronareve po e po. Tani rri te furra e bukes dhe mer arome akoma dhe ngopu.

                     1. Z
                      Zylyfi

                      Ua po me ate ere te furres se atij ngordh miu jo njeriu .Xhaxhi merre ne shtepi te ngopesh me ate ere e te jesh i ngopur sa te kesh jete .

                      1. D
                       Doda

                       Trishtim kur jane ne opozite kur vine ne pushtet u heqin dhe shperblimin e vitit te ri si ne 2006

                       1. S
                        Spak

                        Ka fillu qelbsi me pagu rob me e lajkatu.sa ordiner

                        1. N
                         Noci

                         33 vjet jemi ne demokraci,shtoji 3-4 vjet qe nuk u denua kush per politike,kur paske hyre ne burg ti i e di dhe perse ke hyre aq vone.Fjalimi i ketij eshte njelloj me veteranët e Enverit

                         1. S
                          Shkërdheni

                          Ja dhë një pensionist që flet për flamën sali se i hoqi komunizmin dhe qan hallin për pensionin e tij. Pyete halenë sali, nëse e ka idenë se çfarë është pensioni?

                          1. H
                           HAJDUTI

                           dhe ky i mjeruari, i burgosur politik, i angazhuar si spiun politik i te burgosurve, kushe di sa njerez ka marre ne qafe se i ben elozhe atij kucedres se kuqe Sales qe burgosi e vrau te burgosurit politik..vaj me det...

                           1. K
                            Komunisti berishe

                            Mor injorant ka dite mire ai qe iku se çfare rrace jeni ,por kur ishte ky komunisti Non Grata ishe mire te filte pensioni ẽ , do zoti te kthehet edhe nje here ai qe ju a shker…

                            1. A
                             Ardi

                             BIE ERE mut ...po mut te ngrohte nga 3 milion shqiptare...populli eshte Betuar..kur te ngordhe...do ti dhjesin mbi varr...qe te mbaje ere dhe ne boten tjeter!

                             1. s
                              serxho

                              O sa gomere ka ne kete vend...

                              1. G
                               Gjeli

                               Te hengert kolera me gjithe koleren sali rraca te bastarduara do te te gjejdhe do tangec ne fyt buken e ngrohte qen bir qeni

                               1. P
                                Pensionisti i Porcelanit

                                O idiot i lindur: pensionet i shkurtoi pikerisht kreu i agjentures serbo-ruse ne Shqiperi Sali Berisha, kur e shkaterroi Shqiperine dhe hodhi ne rruge qindra mijera shqiptare qe moren arratine.

                                1. R
                                 Refugjati

                                 Njerezit me bisht te dale nga shpellat

                                 1. N
                                  Nari

                                  Ky mavria thote qe eshte i persekutuar politik.Nuk e di ne eshte e vertete kjo gje,sepse eshte bere mode kjo thenie,duke e shumfishuar numurin e tyre,por te kesh qene i persekutuar ne komunizem dhe clirimin tend nga regjimi komunist t'ja dedikosh nje komunisti 25 vjet ne partine komuniste dhe nga me ekstremistet ne ate parti,kjo gje eshte per ti thene ketij debili qe e paske merituar persekutimin nga ai regjim

                                  1. H
                                   Haka Tekizoti

                                   Ky pensionisti s'paska dalë akoma nga furra e fukarallëkut të mendjes dhe mosha nuk ia premton më këtë fat. Gjynah për të, se, sa për Berishën fjalēt e tij tingëllojnë si muzikë klasike vetëm në vesh të Berishës, i cili është në nevojë aq të madhe (në tërë kuptimet e fjalës nevojë) saqë të fluturojë nga gëzimi edhe kur i shprehin dashuri budallenjtë me diplomë të firmosur nga tërë qyteti ku marrin frymë.

                                   1. O
                                    O k e n

                                    Qe ka gomere qe e ndjekin dhe shpresojne tek nje kriminel si Sali bajga kjo dihet po te burgosur politik kjo nuk besohet po ky matufi do kete hyr burg si hajdut pulash dhe mori deshmi perekutimi nga Sali bajga e tani i kethen reston . Po c’fare beri per ty Sali bajga more te vrafte kali i qyqes me buke ne goje , si nuk e kupton qe kjo gjendje eshte pikerisht nga keq qeverisja e ketij krimineli apo nuk te kujtohet qe ky palaco e ka djegur disa here kete vend e do te ndihet per shume vite o te placin syte .

                                    1. B
                                     Berti

                                     O zot o zot, paskan ngelur akoma disa kokboshe qe i paskan fjalet e kriminelit enverist si aroma e bukes. O teveqel, o te marte muti shalet ty o trushpelare qe i beson akoma super mashtruesit e kriminelit komunist.

                                     1. J
                                      Jim

                                      Si era e mutit tja jepni ketij idiotit!

                                      1. R
                                       Rnverist Berrishist = Ujku Fierit

                                       Toke qe linde vetem budallenje. Po qendrone toka pa punuar se eshte faji qeverise , qe ju jeni si ujku Fierit e ka fajin Rama haaaaa . 1991 te tille i shikonim te fanatiket enveriste . 2023 te tille i shikojme te Berrisha dmth nje berrishist eshte 32 vjet me i prapambetur se nje enverist.

                                       1. R
                                        Rnverist Berrishist = Ujku Fierit

                                        Toke qe linde vetem budallenje. Po qendrone toka pa punuar se eshte faji qeverise , qe ju jeni si ujku Fierit e ka fajin Rama haaaaa . 1991 te tille i shikonim te fanatiket enveriste . 2023 te tille i shikojme te Berrisha dmth nje berrishist eshte 32 vjet me i prapambetur se nje enverist.

                                        1. R
                                         Real

                                         Vete komementet qe behen ne kete fletushke te Mero gel Bazes tregojne se perse Shqiperia nuk mund te ece perpara. Si ka mundesi qe drejtuesit e kesaj fletushke lejojne keto fyerje te botohen. Si ka mundesi qe komentohet ne kete fare feje karshi nje pensionisti qe shpreh opinionin e tije. Kjo tregon nivelin e pergjithshem te popullates dhe respektin per mendimin e tjetrit. Nivel mizerabel,dhe themi pastaj qe pse nuk jemi si europa.?

                                         1. E
                                          Ernesto

                                          Or bajgë, nëse ti e quan veten të ishburgosur politik, Mandela do kishte vrare veten. Ku mer vesh ti a derzi se i burgosuri politik, dinte dhe ishte kokë e madhe për formimin që kishte, dhe jo një i dënuar për pula, sot thotë, kam qënë i dënuar politik. Ja thoje atij që kishe përpara si era e bukës ngrohtë, që kur u dënove ti, ai ishte në krah të shurrës së enverit dhe të ramizit, ku ti thoje përse të kishin dënuar. Edhe ti, edhe ai që qahesh sot ti, një mut ini, ai komunist i kthyer në demokrat, dhe ti hajdut i këthyer në politik.

                                          1. w
                                           www.travelas.com

                                           Nuk e di se kush I shkon nga mbrapa nje plakushi si Sali Berisha.

                                           1. A
                                            Asd

                                            Ky i eres se bukes, duhet te jete rritur ne nevojtore. Nuk ka idene se kê ka perpara. Vizioni i ketij eshte mbyllur tek ulerimat "liri demokraci".

                                            1. M
                                             Mohamed

                                             Ka edhe kesi te"burgosurish politik". Ti thuash nje ish sekretar partie llogje te tilla o ke pjerdh o ke problem me syte. I dashur mjeran,ne kohen e Enverit nje qytetar qe merrte rroge psh 5 mij lek,i dilte pensioni 3500 lek. Ky robi furrit bukes kur erdhi ne pushtet ne '92 dhe ne 2005,perse nuk vijoji pensione me kte skeme por i masakroji Sic masakroji pronat etj?! Po ti mor mjerane,nga '92-'97 dhe nga 2005-2009, sa keste more,zero. Tka ngel ora tek fronti demokratik ????

                                             1. F
                                              FATMIRIP

                                              KY KA QEN HAJDUT XHEPASH SE TE DENURIT POLITIKE JAN ME MEND NE KOKE DHE NUK SHKOJN PAS SALI FISQIRITP

                                              1. R
                                               Rrace ....

                                               Ky realisti, na qi.t,kar.n,po pse mor beqir,nuk ju njeh ky popull,cfare halesh jeni,ti patjetër do jesh ndonjë mbajtjes uturaku,ose gojarist,ju jeni per tju shkerdhyer rracen,rrace muti.

                                               1. J
                                                Jimi

                                                Fjalet e tij vijne ere Muti, qe vetem qente e pelqejne !

                                                1. H
                                                 Haku

                                                 Kte pesnsionistin qe shprehet tamam si nje komunist me reser, ta pyesim njeher, se cpun ka bere dhe sa vite... se pensioni nuk jepet ashtu badihava. Dhe sa per persekutimin tend politik, nuk ja vlen te qahesh tek salia, pasi ne kohe te tij te persekutuarit e vertet, digjnin veten me benzin si protest kunder qeverise saliste. Nese ke mar ndonje kacidhe per tu shprehur keshtu me shprehje komuniste ndaj salise, turp per thinjat ne koke. E nese ke folur ashtu nga vetja, le te themi qe je ne kulmin e injorances, nje i paditur nga nje fshat i humbur. Salia i ka pas te gjitha mundesite, kohen, fuqine per ta bere kete shtet e vend nje vend te mrekullueshem, por jo ai zgjodhi shkaterrimin e ktij vendi, duke shtuar pasurine e familjes se te tij. A e ke pyetur ndonjeher saline si e vuri kete pasuri dhe se sa i ka ren pensioni... pyete se do maresh super pergjigje, nese nuk ta devijon pergjegjen me brockulla, larg pyetjes tende. Mjeshtri i manipulimit shoku sali, gjeti njerez si ty Gzimo, e beri namin ne gjithcka. Vk

                                                 1. Texas

                                                  Plaku do shesi pordhe te kfia fshati qe fola bukur me Berishen .Hajde kar hajde

                                                  1. H
                                                   Hajdar gëzimi

                                                   Idiot i pashembullt

                                                   1. F
                                                    Force e lavdishme PPSH

                                                    Ju shkerdhefshim motrat nenat dhe cfar keni o ballista tradhtare o bashkepunetor o llumi njerezimit ju ka harruar Zoti dhe mortja ne pidh te semes vafshi !!

                                                    1. R
                                                     Real

                                                     More ti qe fshihesh pas emrit Rrace…. Po kush po e fshin ka..in me ty. Po kush je ti more enverist more te qi.. te Kina te pare dhe te dhe te fundit. Po pse e kthen personale moj shkerdhate po kush e ka me ty qe jeni mesuar vetem me gojore per pushtetin e ripjelljes. Per nje gje je i vertete se po mbajme uturakun e femrave te familjes tende moj shkerdhate dhe ato e dine se sa here kane bere gojore, sepse rraca juaj nuk mund te egzistoje pa gojore, ti per pushtetin dhe ato kurvat e tua ne bordello Mbasi e ktheve ne personale vazhdo moj vemje gjirizesh se ketu jemi per tju shkerdhyer rracen tuaj te fellicur

                                                     1. N
                                                      Normale

                                                      Habitem Si akoma Te till njerez qe mendojne keshtu Vetem fjalen nuk e ka patur dhe nuk e ka asnjehere Te ngrohte

                                                      1. R
                                                       Real

                                                       Botojeni komentin si replike ndaj atijshker… te me emrin Rrace…..

                                                       1. D
                                                        Dajti

                                                        Ah more idiot , shiko more shendetin se qenke i moshuar. Pa le ato te arrish te votosh heren tjeter.Ty te ardhka berisha era buke. Ai vjen ere mut ty te duket ere buke

                                                        1. N
                                                         Nje i Moshuar

                                                         Real opinion te bukur ka shprehur? Po po fjalet e Sali kriminelit i ka krahasuar me aromen e BUKES te porsa dale nga fura apo nga saci le qe ku ka sac sot ? Ai duket qene fytyre qe eshte i shitur tamam spiun nga ata qe i ka qef Sala ,dhe si mund te mos ta kundershtosh kete njeri te blere nga Saliu yt i dashur .Kjo eshte fatkeqesi per Saliun qe eshtewkatandisur ne kete derexhe por populli po kseaset i ka hak ta tallin ti mos u trishto se ka plote saljan te tjere ndoshta me te mire do i nxjere koha .

                                                         1. N
                                                          Nje i Moshuar

                                                          Real opinion te bukur ka shprehur? Po po fjalet e Sali kriminelit i ka krahasuar me aromen e BUKES te porsa dale nga fura apo nga saci le qe ku ka sac sot ? Ai duket qene fytyre qe eshte i shitur tamam spiun nga ata qe i ka qef Sala ,dhe si mund te mos ta kundershtosh kete njeri te blere nga Saliu yt i dashur .Kjo eshte fatkeqesi per Saliun qe eshtewkatandisur ne kete derexhe por populli po kseaset i ka hak ta tallin ti mos u trishto se ka plote saljan te tjere ndoshta me te mire do i nxjere koha .

                                                          1. A
                                                           Arbërori

                                                           Dy janë mundësitë : ose ky kokëtuli surratbythë që po pëlcet nga kolesteroli dhe karbohidratet është me të meta mendore dhe i falet, ose është i paguar nga Saleh vampiri. Sepse e pamundur që një ish i burgosur politik (nëse është e vërtetë që ka qenë në burg për kundërshtim ndaj regjimit komunist) t'i qahet komunistit të fundit të mbetur në Europë, Saleh serbit. Dhe kur thotë pastaj "regjimi i Edi Ramës..." O Zot o Zot, a ka njerëz normalë ai vend?!!

                                                           Lini një Përgjigje

                                                           17:46 Politika 15 komente

                                                           17:23 Politika 3 komente

                                                           15:49 Politika 50 komente

                                                           10:37 Politika

                                                           10:20 Politika 2 komente

                                                           09:21 Politika

                                                           20:27 Politika 13 komente

                                                           20:03 Politika 8 komente

                                                           18:51 Politika 5 komente

                                                           18:43 Politika 6 komente

                                                           Më të lexuarat

                                                           12:02 Politika 12 komente

                                                           10:05 Blog 44 komente

                                                           11:32 Politika 9 komente

                                                           13:15 Bota 17 komente

                                                           09:19 Politika 17 komente

                                                           11:52 Politika 25 komente

                                                           Blog Tema

                                                           17:11 Blog 1 koment

                                                           10:05 Blog 44 komente

                                                           21:00 Blog 6 komente