Te fundit

15:20

15:10

15:07

15:09

14:58

14:49

14:36

14:27

2023-02-04 17:15:00Politika TEMA

16 Komente

 1. r
  robi

  per stabilizimin e gjendjes se rende ne foltoren e Korces eshte ngritur nje grup pune i perbere nga Klevis krrici i faro pace pilafit me kollaro me dy gishta lart( qe jarebi i hyfshin ne bythe) , Salianji babale si dhe Plaku i pjerdhur Spaho PPS ,qe eshte deputeti me i qurravitur i parlamentit, me pa forme , me imazh zero ne publik qe e ka marre rrugen e mutit por nuk e kupton hunderri.

  1. Z
   Zagali

   Ha i qift dreqi nenat.Ju maskarenjet e PD-ke qe po benei mishmash shqiperine,po ju vjen vdekjaa dhe do perfundoni ne WC-n e gomarit. Kokat ngrençi.Kenaqesi per socialistet e ndershem.

   1. I
    I lumturi

    Demokratikja ne Korce eshte matane lumit, ne Katavarosh, parti e kembeshtremberve.

    1. S
     SPAK

     Nuk e kuptoj se cafre prisni me shume nga njerezit plehra te Saliut!Salianji,Grida,Spaho po Tritani,preshi, etj apo te gjithe! Te pakten ana tjeter ka njerez me te ndershem!

     1. M
      Muhamad

      More komentues SPAK qëni shkofç ne hale te gomareve, laj more gojen kur te përmenç Griden se ajo eshte me ne o kerriç, eshte me Edin, eshte me ne leberit, kaloi me ne dhe i dhjeu ne te Saliut.

     2. S
      SKAP

      Parti e evgjiteve gege te katavaroshit.

      1. m
       mond

       Në Korçë jo doktorin por kë të duan të vendosin nuk kanë asnjë mundësi të fitojnë. Ata nuk kanë çfarë ti japin Korçës, vetëm ta prishin se për të regulluar....

       1. K
        Kercen prifti nga belaja.

        Rama kerkon te "humbase" zgjedhjet keta plehrat e shqupit e kurorezojne si fitues ne cdo qytet.

        1. D
         Demo i vertete

         Degen e korces qe mund ta rregulloje eshte i madhi , sekretari organizativ te qendres Klevis i Faros me dy gishtat lart ne fugonin e policise se babalen e ka atje dhe me siguri 10 deri 12 perqind te votave i kane te sigurta

         1. E
          Erica

          Fatkeqësi por kjo është PD e Korçës, humbëse pa filluar gara. “Profesore” me master 3 mujor Bullgarie…. Nqs arsimi nuk do ishte në duart e Genc Pollos (ministri i kohës), kjo as nuk duhej lejuar të fillonte doktoraturën. Po ç’ti thuash… Ai stan atë bulmet ka.. Përpara drejt humbjes së rradhës.

          1. S
           Spartaku

           Sa bete nje Sali kryetar, Korca ju ktheu bythen. Si mund te kete korcari kryetar shpellare. Vetem jevgj dhe plehra prej pese dyqanesh, i jane bashkuar . Kane njezet vjet qe po ngordhin deri sa tu shuhet fara. Me mire se kaq nuk behet.

           1. S
            Spartaku

            Sa bete nje Sali kryetar, Korca ju ktheu bythen. Si mund te kete korcari kryetar shpellare. Vetem jevgj dhe plehra prej pese dyqanesh, i jane bashkuar . Kane njezet vjet qe po ngordhin deri sa tu shuhet fara. Me mire se kaq nuk behet.

            1. S
             Sali Germadha

             Hajduteve qe kane vjedhur ish turizmin ju ka vene Rama perballe nje rrocke per se larti qe te mos duken fare. Ju ka ardhur hakut, ish qelbesirave.

             1. T
              Tani

              Saliu ne Korce pefaqsohet nga djali i Sheges krye kurves se lozhanit mesimorja e rinise kooperativiste , e ndau buuuri pare Xhenga u rimartu me dhoferin e zisit te koop.bujq.polli Ervinin kete pleren. Burri i Shega lavires kudhri i Ilr Metes se floririt,na u be nga shofer Kryetar Komune Lozhan. Mbolli dhe shiti 20 vjet Droge me ndhmen e Saliut dh Ilrit te Floririt. Keto do Berisha sja ndjen per Korcen , ku Korca ku maloku i Tropojes. Trtan Preshi, Mond Spaho,dhe ndonje dashnore e Salianjit koplit ta Shega rruspise....

              1. T
               Tefik

               Kjo Ledina ska paguar akoma leket e brekeve qe merte dyqaneve te Korces qe kur ishte deputete.Ka mbetur pa breke fare tani e shkreta .{Gjergji gjata fiton

               1. M
                Milto

                I lumtë dhe e përgëzojmë personin që zgjodhi të largohet, dustancohet nga njeriu i shum telasheve që e bëri armik me popullin e tij, dhe që është Sali ram Berisha. Vetëm ata që nuk kanë tru, mund ti bashkohen një njeriu, ku dhe bota dhe ndërkombëtarët janë larguar. Nëse bota nuk na afrohej për arsye të komunizmit dhe liderëve të tyre, sot prap, nuk don të bashkëpunojë me njerëz që i kanë shërbyer atij regjimi. Jemi shum shum mbrapa ne atë çka premtonte berisha para 32 viteve, dhe sot, au prap ka kurajën të dali dhe tju premtojë përsëri për të njëjtat gjëra. Boll më, nuk i han më njeri. Është fatkeqësi nëse tek bwrisha dhe meta/j, të shkojnë njerëz dhe ti mbështesin, sepse faji bie mbi këta që një herë u gënjyen dhe gënjehen përsëri.

                Lini një Përgjigje

                17:04 Politika 40 komente

                15:30 Politika 2 komente

                13:10 Politika 19 komente

                13:00 Politika 6 komente

                12:27 Politika 39 komente

                11:45 Politika 8 komente

                11:18 Politika

                10:25 Politika 31 komente

                09:47 Politika 68 komente

                09:29 Politika 15 komente

                Më të lexuarat

                12:04 Sociale 20 komente

                20:50 Sociale 7 komente

                09:05 Kronika 1 koment

                17:00 Politika 11 komente

                10:18 Rajoni 10 komente

                18:10 Politika 12 komente

                Blog Tema

                12:18 Blog 1 koment

                11:41 Blog 1 koment

                09:34 Blog 1 koment