Rama publikon fotot nga takimi me Erdogan, çfarë nuk u pa nga vizita e kryeministrit në Turqi

21 Shkurt 2024, 09:16Politika TEMA

Rama publikon fotot nga takimi me Erdogan, çfarë nuk u pa nga vizita

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga një pjesë e kabinetit qeveritar, ka publikuar foto nga takimi me presidentin e Turqisë Recep Tayip Erdogan.

Kreu i qeverisë shqiptare u prit nga një ceremoni madhështore në pallatin presidencial në Ankara, në kuadër të takimit të përbashkët të Këshillit të Bashkëpunimit Strategjik.

6 marrëveshje u firmosën mes Shqipërisë dhe Turqisë në takimin e nivelit të lartë në Ankara. Presidenti turk Erdogan premtoi rritje të volumit tregtar në 2 miliard $ dhe kërkoi pastrimin e mbetjeve të organizatës FETO në Shqipëri.

Kryeministri Rama e falënderoi Erdogan për ndihmën në tre periudha jetë a vdekje për shqiptarët, ndihmën në tërmetin e vitit 2019, vaksinat COVID dhe njohjen e pavarësisë së Kosovë pak minuta pas shpalljes. 

16 Komente

 1. R
  Rama Zoni

  Cfare nuk u pa se morem vesh prape, Nje artikull impresionues !!! Komplimente gazetarit

  1. K
   Kalec Dega

   Nga Spanja ne Amerike e Turkeli, udhetim neper bote i Liderit Global, qe nuk e ze mesi javes, fillimi i javes, fundi i javes ne Shqiperi..Ahhaaaa, ne Shqiperi e gjen kur vjen Blinken ap Tony Blair, lol...... = Perse shkoi ne Tuqi, per kafe me Erdoganin, ai as qurret nuk i hedh dhe e shikon si klysh te vogel ne brigjet e Adriatikut e Jonit Grek, lol

   1. H
    Hitit

    Do përmbyten tani TV shqiptare me telenovela turke-osmane-mongole-arabe.

    1. .
     ...

     Turqit shqip foles, qënkanë kënaçë duke pare babën Erdoganë bashkë me Ramë hajdutin, veç Saliu ju mungonë... Lajmi më i lexumë tek tema.. bravo o pimitivë...

    2. K
     Kati

     Ja dhe ordineri neo otoman shkoi te sulltani i turqise. Dhe te mendosh qe pas vizites se Blinken duhet te bente ndoshta nje tur takimesh ne europen perndimore, nderkohe ky legen zgjedh shekullin e kaluar dhe interesin e ngushte duke u kepire te nje autokrat i famshem qe nuk ka lidhe me demokracine dhe asnje vlere europiane. Katastrofe

     1. T
      Tregu

      Si ben me kto postimet ne FB, shume i edukuar duket. A thua kshu eshte dhe ne realitet ? Te mjera vasheza qe ka mbledhur ne haremin e tij ky psikopat, i merr aty i rrit vet e i kthen ne monstra pastaj kunder popullit.

      1. S
       Skenderbeu

       Vlera europiane jo por ka para pra mundesi investimesh. Dhe me e rendesishme eshte se USA dhe BE e konsiderojne faktor ne zonen e mesdheut.

       1. D
        Deti

        Kati ke quan vlera europiane ti? Kolonizimet genicidet vrasjet qe kane bere europianet neper bote . Luftrat boterore.Apo ndonje pikture te Mikelanxhelos?

        1. R
         Remo

         Deti me corbe turcelliu,, ktheje nga vetja o mavri, ate qe te ka bere turku osman ne shekuj, te ka degjeneruar rracen dhe ti sot o anadollak, vertitesh anembane Europes pa busull. Gezon gjithe te drejtat dhe lirite e prape mendjen e ke tek baba ne anadoll...

         1. D
          Deti

          Remo ore pallosh. Nuk shpika ndonje gje nga mendje. Thjesht tregova fakte qe i di gjithe bota. Kaqol. Saper otoman gjyshi dhe stergjyshi yt ishin gati te jepnin jeten ose dhe e kane dhene per otomanizem

         2. S
          Shqiptar

          Po genocided qe ben Xhon Turqit e Osmanllinjte ne Shqiperi cfare i quan ti ? Perkedhelje? Po bijte e Shqipes qe i degdisi ne Andoll, Siri e Misir 7 vjete nizame? Po kokat e prera ne dhe perdhunimet ne Gjirokaster, Suliot e Himare? Po vrasjet dhe zevendesimin e popullit Shqiptar ne Prizren me kolone Turq? Debil me zile, Perandoria Osmane njesoj e me keq se Europianet. Nuk keni faj ju qe ju qiu Turku nonen e thoni babe! Haxhi Qamil idiot

        2. E
         Erdogan

         Keto te treja u pane. Cfare nuk u pa?

         1. a
          arvanitasi

          Bravo Rama, nje vizite domethenese ne kohe te pershtateshme, mos degjo grekeqiret e mesiperm…ha..ha..!!!

          1. E
           Erdogan

           Nuk u pa Ai qe futet dhe del zoti me comenti Erdogan. 1100 vjet Ilyria dheEpiri i Romes Lindore me qender Kostantinopolis polis kjo ne Nder te Perandorit Ilyre Greke Megas Kostantinos. Cfare do ty me shume te kuotosh se je i shpelare nga Trute zoti Erdogan? Ty po shkel mbi nje Politizmo Greke ne Vorio Epirin e Kastriotit u fakir fukara dhe ke per Heroinen me te madhe nje Misionare katolike si Tereza! Ku i gjeti Dollaros kjo Misionare? Mos ishin te saj apo te CIA-s? Nuk e kuptoni you qe you perdorin hajdutet e Parthenonit dhe mijera Vepra te Lashta tonat Greko-Ilyre? Si mund te mos Nderohen (Honor angl) Figura Ilyre si Megas Kostantinos,Pirros,Arxileas,Megas Aleksandros etj ne Arnautistane? Jiji si qente qe beni ham,ham,ham per keto figura por ne te Vertete nuk you a mban "Bytha" te beni pa u marre vesh me Eproret tuaj.

           1. D
            Daullxhiu

            Marshallaaaaaaaaa birazerat.

            1. B
             Bateristi

             Ec para Edi Rama.Mos e kthe koken pas.

             Lini një Përgjigje