Te fundit

22:41

22:25

22:10

22:00

21:50

21:40

21:30

21:20

2023-11-30 14:20:00Politika TEMA

7 Komente

 1. A
  Andreas

  Keto qe hedh ky qafoku, jane hipoteza pas fakteve!

  1. .
   .

   Ka ardhur koha te bombardohet dhe greqia nga nato

   1. T
    Te vertetat sic jane

    Krahason te pakrahasueshmet or qafok! Himariotet jane ne troje te veta ne ato toka te krijuara me pune titanike tarraca me gure dhe te mbushura me dhé te sjelle nga larg.(vargus i thojne)Tek ai vend i bekuar ne shekuj nuk mund te jetonin dembelet dhe te pazotet qe linin djerre dhe fushat,por vetem himaiotet qe ishin punetore dhe energjik luftarak dhe krijuan me pune ate mrekulli. Ne Himare nuk ka patur asnje nje familje myslimane,ka qene shekuj nje enklave puro me popullsi greke orthodokse. Tani keto 20-25 vite qe filluan dhe pjesa e pazhvilluar e popullsise se Shqiperise te fshehur ne male te shohin dhe njohin detin u ngjiten qe ti marrin tokat autoktoneve himariote me gjitha mjetet.Eshte spastrim soft nje hap para pushkes (qe nuk ja mban ne fakt),prandaj ndodhin keto gjera.Duan qe te mos lejojne popullin te drejtohet nga njeriu qe ata kane zgjedhur per te mire apo per te keqen e tyre. Jane metoda otomane dhe komuniste njekohesisht dhe ne kete derexhe qe eshte shteti nuk behet fjale per Europe. Tani per emigrantet ata kane shkuar atje masivisht (1 milione) me force me imponim nga malet,nga deti ,kane shtuar tmerresisht kriminalitetin .Sa te vijne ne vete ,te integrohen(nqs?)dhe te behen njerez normale do ndodhin keto fenomene. Tjeter gje eshte minoriteti etnik ne troje te veta dhe tjeter gje emigrantet qe sot jane aty neser shtegtojne ne vende te tjera ku ka me shume ushqim apo pasuri etj etj

    1. @
     @

     U martë lumi o rracë e keqe na dolët autoktonë.Po e kemi fajin ne që u lëm e lehni

     1. k
      kete kisha tani per tani

      Te verteta siç jane ....si ka mundesi qe Preveza apo Janina , Suli apo dhe Peloponezi jane shqiptare dhe Himara qenka si thua ti? Mos valle ne shtepi tende ka ndertuar brenda ndonje dhome ndonje i huaj nga fshati apo qytyeti yt, Jeni bere kaq banale qe s'u pranon as nevojtorja por duhet te hidheni ne nje vend tjeter me te pershtatshem. Fajin e kane çamet qe nuk rreshtohen dhe te shkojne me kembe ne çameri, valle do ti ndalojne dot greket? PO EVropa si e mban ne gjirin e saj antar qe shtet si Greqia qe ka ligj lufte me fqinjin prej 100 vjetesh?! Paska te drejte Rusia qe pushton Ukrahinen dhe Shqiperia duhet ta pushtoje çamerine ! Idiotizma me idioter. I gjithe problemi eshte se qe nga kruyeministri grek e ministra kane komunikuar me telefon me Belerin dhe po te zbulohen ato, Greqine e merr perrupia, bastardet afrikane.

     2. D
      Dani USA

      Te vertetat e sateme o pederast

      1. X
       Xheni

       I erdha goja këtij memecit, ka ca kohë fresk i bën maxhorancës duke filluar me atë gazetën fjala

       Lini një Përgjigje

       14:09 Politika 3 komente

       13:25 Politika 1 koment

       13:09 Politika 22 komente

       12:02 Politika 5 komente

       11:42 Politika 15 komente

       11:23 Politika 22 komente

       10:53 Politika 74 komente

       10:22 Politika 31 komente

       09:49 Politika 2 komente

       18:43 Politika 59 komente

       Më të lexuarat

       09:14 Blog 17 komente

       10:06 Dossier 15 komente

       09:10 Politika 9 komente

       11:02 Bota 11 komente

       09:39 Politika 11 komente

       09:30 Politika 13 komente

       Blog Tema

       17:49 Blog 2 komente

       17:29 Blog 15 komente

       16:36 Blog 6 komente