Te fundit

22:00

21:53

21:50

21:47

21:40

21:30

21:22

21:20

2024-02-23 15:40:00Politika TEMA

88 Komente

 1. P
  Portokall

  O zot....po clidhje ka ky me pikturen...si Fatja njesoj..pa forme pa ide thjesht zhgaravit

  1. E
   E vërteta

   Portokall ti e di pikturën frut mo? Hahaha po ik o delenxhi bëj ndonjë punë si mbledhës frutash

   1. N
    Nul Moka

    Bota është Portokall, or ti..... . Nuk ka vetëm realizëm socialist, apo komunist në art, siç je edukuar ti..... . Ka dhe abstraksionizëm, ka dhe kubizëm, etj. etj. që ti me brumosjen komuniste që të ka dhënë komunisti SRB nuk i kupton.

    1. J
     Jakova

     Nuk te njohe ty Portokall Emrin e paske me shije te mir Por sy e fantazi per Pikturen e paske humbur. Te Pershendes

     1. a
      arrifi

      ...si gjithmone GJIGAND , artist i madh sportist i madh , politikan i pakrahasushem.BRAVO.

      1. E
       Emisioni

       gjigand......duhet pare lista te Guines W Record! artist....te gjithe ata qe mbarojne "artet" jane automatikisht *artist, mbasi cdo gje qe bejne keta *artistet, nuk merr kurre kritika por vetem titullin *Art. Merr nje kove boje, plasja murit......hiq nje viz me nje bisht fshese, do te quhej art nese do ta bente Edi apo koleget e tij. Nese do e bente bojaxhiu i shtepise.....do hante 100 te shara e sdo merrte leket e punes, pra keto *kovat e bojes pranohen vetem nga artistet, ndersa te tjeret sduhet te guxojne. Arti ne vetvete tregon dyftyresine e qenies njeri! politikan......ska qene kurre....e sdo te dinte nga t'ia niste politikes Z. KM. Rama......ne shqiperi ka 33 vjet mungese te nje shkolle per shkencat politike,....dhe shqiptari si qenie ska lidhje me politiken, eshte qenie e trashe. Z.Km Rama eshte thjesht nje degradim i rradhes i nje shtetari shqiptar, kaloi vendi nga Berisha te Nano te Meta te Rama......keq e me keq...... Indeksi REAL i shoqerise shqiptare, eshte parlamenti shqiptar......dhe shqiperia e mbushur plot me arrifa.

      2. E
       Evisa

       Zoti Rama! Meqë hapsirë të lirë në muret e zyrës nuk ke më, do të ishte e udhës që në ambientet e kryeministrisë të gjendej një ambient me sipërfaqe të konsiderueshme, ku të vendoseshin pikturat e dala nga duartë e tua të artakryeministrore.Natyrisht, kjo do të shërbente edhe si një ekspozitë personale, për të shpalosur në sytë e vizitorëve që vijnë nga çdo anë e rruzullit, vlerat e tua të larta artistike. Deri tani ti ke qënë i detyruar t'i shfaqje këto vlera brënda zyrës, gjë që duhet t'i ketë zbavitur pa masë vizitorët. Ndoshta në heshtje ata duhet të kenë pyetur veten se si është e mundur që një kryeministër kuron sipas gusto's së tij zyrën kryeministrore, e cila në fakt duhet të jetë e ngjashme me një dhomë hoteli ku bujtësit ndërrohen përnatë?Por, po ashtu, ata besoj me shqetësim të madh do e kenë pyetur veten, se si mund të shkulet nga kjo zyrë një individ i lidhur kaq shumë shpirtërisht me këtë ambient të ndërtuar posaçërisht për të qënë përjetësisht brënda tij, nga ku vetëm vdekja që do të bënte të mundur largimin e tij prej këtij ambienti?

      3. P
       Poseidon

       JE I PA PERSERITSHEM ,.......NE CDO GJE....PSE JO DUKE FILLUAR NGA GJATESIA.... NGA SHPIRTMADHESIA .....ORATORIA......SIGURIA DHE BESOJ NGA NDERSHMERIA.........

       1. A
        Athos

        Do e kesh ke shtepia jote pas 6 muajsh kur te mos jete me kryeminister o Poseidon. Bej pak durim.

        1. F
         Fati

         Gjysmen e Shqiperise e zbraze. Pa zbraz dhe gjysmen tjeter mos ik.

         1. 2
          222

          Edi Rama,PS-te,jane ata qe shkaterruan perfdundimisht Sali Berishen i cili e quante veten te pathyeshem,te pandeshkueshem,lider perjetshem. Kjo eshte merite e madhe e Edi Rames. . Me kete veprim Rama i ka bere nje sherbim te madh popullit shqipetar qe shporri kete kriminel nga pushteti.

         2. D
          Demokrati orëve të para

          Saktë, bukur e ke thënë.

          1. H
           Honi

           Hahahaa, nga ndershmeria thote poseidoni. Perfundimisht keta njerez nuk behen me. Nese e quajten edhe te ndershem ramen, kryekusarin e vendit, atehere keta nuk kane me limite dhe mund te thone cdo gje

          2. P
           Poseidon

           JE I PA PERSERITSHEM ,.......NE CDO GJE....PSE JO DUKE FILLUAR NGA GJATESIA.... NGA SHPIRTMADHESIA .....ORATORIA......SIGURIA DHE BESOJ NGA NDERSHMERIA.........

           1. N
            Nona

            Vetem Perpara me pun te shkëlqyeshme Qe po ben kryeministri Ton

           2. I
            Iris pekmezi gruaja e taulant balles ka kompanine

            Po ta qajme hallin o vlla, pupu ku do mbytemi ne pa ty dhe dinosauret e tu te korruptuar perverse. Ja me kte atelien pastro leket me kostume 50.000 e 100.000 euro neper bote o plak e di ti qe te ka vajt mire mendja ueee si sna kish vajtur ne te tjereve Robt ne pidh saliut dhe likes, Kryeminister si lali si belinda njesoj goca jane rri pa merak

            1. V
             Vampiri sali

             Mos u bëj si Saliu që është mbyllur në ap e falur nga ndërtuesi,po të kishte ikur të ruante dhitë në shpellën e viçidolit,sot nuk do kishte probleme,do ja kishin falur krimet dhe vjedhjet

             1. s
              spata

              Lajm shume i hidhur per popullin shqiptare . Te lutem mos e beje kete gje se do mbetmi pa mullarin e barit .Keto pune te medhaja qe ke nisur kush do ti bitisi .Mire qe do ikesh ,por a e ke menduar se kujt do t'ja leshe Ps ? Dhjakot e hajdutve e vendit do ta groposin nje here emire kete parajse qe gezojme sot . Se mos ke bere ndonje marveshje me Lulushin se s'kemi per te ta falur kete tradheti . Ike te gjithe i ke per koke sa s'do dish ku te strehoesh . Vetem po te moren Aleatet si lider boteror ,ke per te shpetuar . Ti do ikesh vetem kur te flasin amerikane .Deri tani ke fituar besimin e tyre per ato punet e perbashketa te Rajonit e me gjere . Sic thone ne emisjonin "Fack off" viti 2062 eshte i pranueshem per ty . Ike socjalistet do te katandisen si ne 1993 qe fshinin koken sa here u kalonin para syve berishjanet . Ato c'ka kini vjedhur do ua pervetsojne keta.A ka dru me pre bre burra . Vendi do futet ne lufte civile deri sa te nderhyjne forcat nderkombertare . Shqiperija do ktheht si Kosove ne ruajtje te rendit nga KFORi Pa mendoje mire kete pune se tani jemi te mesuar e te kenaqur nga premtimet e tua.Nuk duam te ikim nga shiu e te bjem ne bresherine e kesaj Opozite .Duro deri sa te na lere shendetin Saliu dhe do shikosh sesa ke per tu shplodhur .

              1. G
               George Washington

               O pseudonimi "spata". Enver Hoxha beri pak gabime- sa 5 gishtat e dores-, por ishin gabime teper te renda. Me i rendi ishte se e mbajti gjate, teper gjate pushtetin. Sali Berisha konsumoi dy mandate si President dhe dy si Kryeminster dhe mania per pushtet absolut e coi te "Sokaku i te Marreve", plus hesapet e pambyllura me Drejtesine e Re Demokratike Shqiptare, qe mund te perfundoje ne burgun e Recit. Une besoj se Edi Rama do te filloje qysh sot te pergatise Kushtetuten e re Demokratike te Shqiperise, ku te ndahen qarte tre pushtetet baze te nje sistemi demokratik, te cilin, une e di mire qe nuk e ka as SHBA-ja. Edi Rama e di mire tashme se cfare reformash i duhen nje sistemi funksional demokratik? 1. Kuvendi i Shqiperise (Pushteti Legjislativ) te kete 101 deputete ne Kuvendin e Shqiperise, shumica juriste dhe ekonomiste. Zgjedhjet e deputeteve te behen te hapura, t'i beje populli nepermjet konkurimit, jo me listen e Kryetarit te Partise. 2. Kryetari i Partise qe fiton zgjedhjet te marre drejtimin e Pushtetit Legjislativ (Kuvendin e Shqiperise), ndersa Kryeminister te zgjidhet nje ekonomist apo jurist me integritet profesional dhe moral. 3. Presidenti i Republikes te zgjidhet me votim nga populli, nga gjiri i juristeve konstitucionaliste me reputacion profesional dhe moral, pasi do te jete kreu i Pushtetit Gjyqesor. Ky eshte themeli trekendesh i shtetit te sistemit demokratik, shtyllat dhe muret e tjere do te ngrihen nga specialistet qe Shqiperise tashme nuk i mungojne.

               1. s
                spata

                Keto 3 pika ,i nderuar George Washington , jane shtyllat e demokracise per ata qe e kuptojne se cfare shteti duhe te instalohet .Periudha 33 vjecare e demokracise, ne Shqiperi, tregon se shqiptaret nuk ndertojne shtet mbi parimet kryesore te demokracise.Ata qe sot e perfaqsojne politken e shtetit shqiptare nuk kane keto koncepte qe kini ju dhe partiotet shqiptaret.Nuk kane rendesi vitet sa kane qene ne drejtim,por format qe jane perdorur per ta drejtuar shtetin shqiptar . Ju thoni qe Rama po mundohet e i njeh keto parime .Nuk besoj se ky eshte celsi per ndryshim . Rama eshte me i miri midis te keqijave te politkave te ndjekura deri me sot .E qe ti bie shkurt faktet kokforte per varferine e nje populli e kane bazen tek politkat e ndjekura .Kete mendje ma ndricojne pasurit madheshtore te truallit shqiptare.Nuk na mungon azgje per te patur nje mireqenje mbi shume vende te rajonit e te Evropes .Pasurite kombetare jane perdorur e perdoren per nje klase te caktuar qe ka qene e jane ne politike e pushtet .Meri me radhe dhe do mesosh se kush jane pas tyre .Mos shko shume tutje .Te gjitha vendet e majme te punesimit ne administraten shteterore e ne biznese e ka kjo klase politke qe sot bejne sikur luftojne per demokraci .

              2. e
               enter””

               Ke tall sumen me nje popull te tere. Leket I ke bo me thase duke pastruar droge etj. Ne terezi e ke ama si here te tjera ja fut kot se ta ka percaktu Sorosi detyren e ardheshme

               1. D
                Demokrati orëve të para

                O sa koqe kandari qenke o i zi. Do kesh vajtur në të satëme kur të kuptosh Ramën.

                1. P
                 Piro

                 Rama, nese mban fjalen, do jete I vecante ne raportin me pushtetin. Erdhi kur mundi dhe iken kur don vet. Jo si ata qe zvarriten pas karrikes.

               2. F
                Franci

                Babush ,hape krahun , boll me ,......se do na behesh si Putini ... , ber cbere hapja rrugen nje te riu ....sa do dikush nga kundershteret e tu te ulurije si ucerit , sic thosh im ate , do kujtohesh si nje atdhetar i diteve tona , bere boll per Shqiperine dhe shqipteret , na perfaqesove denjesisht dhe kete nuk ta mohon askush...cdo gje sot ashtu si dhe gjeja me e cmuar qe i dhuroi natyra njeriut ...JETA , ka nje fillim , nje vazhdim , dhe nje fund ......mer shembull nga amerikanet , miqte e medhenj te Kombit tone , dhe do te kuptosh cdo gje ....

                1. S
                 S’na ndihmove, s’te votojme.

                 Biznesi i vogel, profesionistet e lire i preve ne besë. Nuk i ndihmove , the s’do tju tatoj sa ta merrni veten. Nuk e mbajte fjalen . Nuk te votojme me .

                 1. V
                  Vlonjati.

                  Iris pekmezi, po te ishte Rama ai qe mendon ti, do vepronte si Sala dhe nuk do terhiqej kurre nga politika. Bile une mendoj se Rama do beje gabim te largohet, sepse qente e Sales, si puna jote do e shqyejne per bythe sic na shqeu ne vlonjateve Sala, duke na hequr nga punet shteterore dhe na la pa breke ne bythe. Ky komunist ortodoks, na quante ne me djallezi "komuniste" kur ishim demokrate, vetem e vetem te ndertonte Shqiperine, Republiken e Qeneve...Mezi presin qente te ndertojne perseri qenerine!...

                  1. f
                   foshnja

                   "Mandati i tretë do të iki kur të vija dita e fundit në shtator të 2025-ës". Kush shkruan si analfabet ne kete menyre? Gazetare jeni ju apo lopcare? Sa per kete zoterine ne nje bote ideale te pakorruptuar ky do ishte mire vetem si kryetar partie per frymezim dhe qeverisjen ta benin njerez te ditur dhe te ndershem. Ne boten reale ky eshte kryeminister, hajdut dhe i paafte, por qe perfiton nga mungesa e nje opozite dhe ka pak me shume stil se ata

                   1. D
                    DD

                    Në bastin me historinë ke dy objektiva pa arritur ER: -të ndihet rritja e mirëqënies së njerëzve “të vegjël”( je lider i PS apo jo?) - të kthesh rrymën e lëvizjes së shqiptarëve drejt Shqipërisë. Mandati i katërt të mjafton besoj.

                    1. J
                     Jari N

                     Një Zonjë në Greqi, nga dialekti dukej Vlonjate para 5 vitesh shkruante; ' Març nga ditët tona ', unë po përdor atë shprehjen që sipas TIGRIT e përdorni Ju, " Në të Sëmës " !

                     1. P
                      Prroji Thate

                      Ne te sateme Jari katunari, shpellari...

                     2. X
                      X

                      Kokrra e rrenacakut. Kur sapo u zgjodh kryeminister ne mandatin e pare, tha nuk dua me shume se 2 mandate une. Tani na doli tre. Pas te tretit do thote vetem 4. Nuk ikin keta shushunja derisa te vdesin. I embelsohet pushteti dhe vjedhja. Ne fund te fundit pse mos te doje kur s'ben asnje pune po vetem me podcaste e shkarravina merret gjithe diten edhe si kryeminister, ose me samite te huaja. Ne Shqiperi duhet vendosur limiti i kryeministrave me 2 mandate, sic eshte me presidentet ne shtete si Amerika e Franca.

                      1. $
                       $$$

                       Cfare punesh te ofruan te ministria e kultures e Frances dhe bashkia e Berlinit, pastrues dyshemesh apo pjatalares, se te ishte ndonje pune e hajrit, nuk te kishte marre Nano si refugjat me thonjpaprere e koken palare nga poshte urave te Senes e te te sillte peshqesh ketu te grabisje shqiptaret o tradhtar i mutit genjeshtar.

                       1. e
                        edhe uji qelbet duke ndenjur

                        Si Minister qe nga 1998 e ne pushtet nga viti 2000, sa ne Bashki edhe sa ne Qeveri / ti nderrojme dhe ne qeverite ashtu si ben bota, se ndryshe me ket Rame vajtem prap tek Enver Hoxha /

                        1. G
                         Gin

                         Nuk shqitesh kurre ti o plehre nga pushteti po mos genje kot. Derisa te hyje Zaho ne politike, aty do jesh.

                         1. E
                          Edantes

                          O ti loku Gin po ka me plehre se baba yt shpirteror Sali vuk karaxhic? Ky ndoshta eshte i korruptuar nga pjesetaret e qeverise por nuk ka vrare njeri si krimineli Sali. Kina dhe India fuck you all.

                          1. M
                           Mondi

                           Ku ta gjesh te hyje Zaho.1miljon here me mire ai se llumi I bythqireve si ty qe mezi po presin ta shqyejne nje cope sic bete deri ne 2013 qe vodhet dhe qilimat e kryeministrise se rrenuar ne dite te hallit.

                          2. D
                           Detari

                           rri ne surrel ramazon se po te pame rruges do te kime fort ottoman style

                           1. M
                            Momqirsi grekofoneve

                            Detkari minorikar! Ti i njeh mire llojet e otomaneve se te gjithe nepermjet bythes tende kaluan dhe shkuan ne vendin e arvanitasve qe quhet sot Graqia. Bythqirlleku eshte profesioni i vetem i grekerve. Mos ja u hiq edhe kete sport te dashur per ta. He sumqiri grekofon, futi nje otomance edhe gojes tani, se jeni bere qe nga 1830 sumqira te sprovuar.

                           2. K
                            Kapterri

                            Paguaj të paktën taksat jo si ai ambasadori jot në Vjenë që e ke futur në profesionet e lira.

                            1. X
                             Xhoni

                             O Edi O Baba ktheu mbrapa se bem shaka,,????????????????????????????????????????

                             1. D
                              Dani USA

                              Edi Rama ti duhet te ikesh vetem kure te mos votoi populli dhe qe te ikesh si burr shteti duhet te besh kodin zgjedhore demokratik dhe jo te leshe kete kode zgjedhor dy partiak.

                              1. L
                               Luli

                               ...s do me zere gjumi, na i shkurtove jeten ! Te kujtuam se c do te ishe, po thjeshte nje hale si ai funderina i Vicidolit ! Vetem ke nje perjashtim; s le prostitute pa e bere ....me karige pushteti ! Dhe ta dish se jam nje nga ata qe kam besuar si askush tek ti, te kam mbeshtetur me shpirt...e po kaq i zhgenjyer !

                               1. 7
                                7 x 7 = 42

                                Edi Rama i thotë :- Ylli Rakipit, Fantomasit, Grigjës, Eni Vasilit, Rakipllarit, Alfred Lelës me pantallona të ulura, Artan Hoxhës i krimeve, Robert Papës - spiunit të Saliut në Amerikë, Genc Burimit spiunit të Saliut në Francë-: “ Do të largohem si Kryeministër kur të më dojë bytha mua “- kaq. E morrët vesh ju zagarë tani, kur ti dojë bytha.

                                1. D
                                 Dridhe e perdridhe brenda e ke.

                                 Ku iken vete ti o droguar, vetem me hu si Saliu.

                                 1. K
                                  Keta vetem flasin se nuk kane profesion

                                  Ne Shqiperi Talk is Cheap ,prandaj te gjithe hiqen si eksperta vetem me fjale se eshte lire te flasesh kot..dhe ky vetem Flet kot si paraardhesit e tij..vendi nuk prodhon asgje,por ka leke per Range Rover e Ndertesa 40 Kate..Shqiperia eshte me keq se kur e morri dhe korrupsioni eshte ne kulm…ky ka Marre borxh 8 miliarde dollare per 10 vite …dhe vendi duket si Haur gomarresh ne Kyrgistan….Te zhduket ky dhe Plaku i keq e hajduti xhuxh….por kur Vdiq Konica,Noli,Zogu e shume te tjere ne Dhe te huaj,do te thote qe vendi nuk do shikoje Kurre progress..ik se boll Vodhe ik ha te vjedhurat si Nano e Saliu edhe ti…kolere e kuqe komuniste

                                  1. V
                                   Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

                                   Idioti i Lindes

                                   1. H
                                    H

                                    Ik qerohu ne atelie o mut po as te pikturosh s'di. Mos na bej si Pikaso qe sakrifikove karrieren e piktorit.

                                    1. J
                                     Josif Rrapi

                                     I perjeteshem nuk eshte asnjeri por e vertea eshte se ju i jeni perkushtruar punes per te nderruar faqen shqiperis per ta bere me te vertete nje vend demokratike. Mendoj se do ishte shume e ndershme qe sic e ka thene nje parashkrues duhet te ikesh kur populli te mos votoje me. Lenija ne mess e puneve eshte nje ide jo e mire per Shqiperine ne keto kohe jo shume te qarta qe duken ne horizont. Te urojme suksese te metejeshme ne punen tuaj per te miren e Shqiperise. Diku kam lexuar qe kur punon per atedhun jeta ka nje kuptim tjeter, i perket atedheut dhe jo me vehtes.

                                     1. S
                                      Skin

                                      20 vjet ne pushtet, me keq se Putana e Ruskise. U mbyten vendet e Europes Limdore me keta diktatore qe nuk shqiten nga pushteti.

                                      1. U
                                       Usa

                                       Edi Rama...Gjeniu qe shnderroi Shqiperine.. .do mbahet ne histori....nje lider i kombit....ata qe shajne dhe non gratat...te hane mutin....ec plako ke popullin me vete....fuck berrishjanve serbomalazeze....rrofte USA!

                                       1. ¿?

                                        Ketij po i vjen era bole dhe po e ben si puna e dhelpres, po thote rrushi osht i papjek se e di qe ne 2025 do ta marin me shqelma bythes, ose i ka thene Sorosi, mjaft tashti, na duhet gjak i ri, mundesisht gjak pidhi.

                                        1. H
                                         Hasoni

                                         Nje pjese, bajagi e madhe, e ketyre qe bejne komente, jane analfabete funksionale pasi nuk e kane marre vesh se cfare thote Rama ne interviste. Jemi vertete keq!

                                         1. I
                                          I urti

                                          Ai thote qe zyra e kryemijistrit eshte e fundit por ate nuk do ta lëshojë edhe 20 vjet. Pastaj flasim!

                                          1. D
                                           Demokrati i viteve të para

                                           Të lumtë për mendimet që ke z.Edi. Je i paprë në drejtimin e duhur. Kur ta llogarisësh për tu larguar, mendo me mendje të kthjelltë për zëvendësuesin, të vazhdojë në rrugën e duhur, që tullat që ke vendosur ti, duhet ti vazhdoi pasuesi i PS. Kam shumë besim që edhe dy mandatet e tjera që do të mbashë ti, ke për ta kthyer Shqipërinë në normat e plota të BE. PO E morën këto copëzat e opozitës (mos e thëntë zoti kurrë), dihet se ditën e dytë të qeverisjes do të vejnë kioskat tek lulishtja e Hotel Dajtit dhe gjatë bregut të lanës dhe Shqipërinë do ta kthejnë në shtojcë të rusëve e serbeve dhe grekëve . Zoti të dhëntë shëndet të plotë.

                                           1. C
                                            Cubel Breca

                                            Lexova mjaft komente dhe shumica prisnin me padurim kur po ikën !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mos ëndërroni kot me sy hapur siç ëndërron Luli dhe Sala sikur do gdhihen icik KM.Edhe ne vitin 2033 nuk jam i sigurt se mund të iki Cubi i gjatë. Mbajeni me shkumë deri atëherë,pak gjatë por bëni gajret.

                                            1. E
                                             Emigranti

                                             Do meresh me bangat qe kini!

                                             1. E
                                              ENTSOE

                                              Po te votoi populli dhe qe e meriton, rri aty Ku je, SE I Ben mire vendit dhe popullit, deri ne 2029. Pastaj te vije nje I ri qe do zoti te jete sa gjysma jote ne zotesi dhe lidership!

                                              1. p
                                               pilo Lala

                                               Erjon Veliaj do dali me i zoti se Edi ne drejtimin e Qeverise. Edi do e dorezoj ne Shtator 2025, sapo te fitoj zgjedhjet parlamentare.

                                               1. H
                                                Hamin ashtu qofte..

                                                Mese e vertete..Ashtu deshirojme shumicaaaaa.. Hamin...

                                               2. k
                                                katarakti

                                                Sidoqoftë lajm i keq. Kam qënë shpesh herë kritik me Ramën, por kur mendoj se nuk ka alternativë, them se ai duhet të rrijë kryeministër deri më 2029. Me kë do ta zëvendësojmë?! Që ka dhënë prova se e do këtë vend dhe është i aftë ta çojë para?! Kjo është çështja. Nuk ka zëvendësues të hajrit. Unë të paktën nuk shoh ndonjë në horizont. Ndofta, deri diku Veliaj. Po të shohim.

                                                1. T
                                                 Tironsi jot.

                                                 Per kto QE Ke bo, per ato QE po Bon e per ato qe do bosh allall ta boft zoti, je njeriu Mo I Mir per kombin per shqipnin do ngelesh ne histori me teper se cdo Kush dhe mjer ato qe nuk e shofin se tirona shqipnia ishte nje shurrtore e modhe dhe ti Ed Rama e Ke ngjit ne piedestal prandaj che te pakten 10 vjet duet rrish Sa mbarojsh dhe kto gjonat E tjera bukra QE Ti E vetem ti E di.

                                                 1. P
                                                  Per 33 vite je i paharitshem !

                                                  Shume kritika ka ketu nga komentuesit ! ( mbase jane te njetet dhe me nike ndryshe ? ) gjithsesi Votat e kane treguar dhe e tregojne qe ha duhet te Votohet apo jo ! une nuk kam patur as kam asnje Interes se Votohet apo jo z. Edi Rama....por ndryshimet qe ka bere duken me sy, vetem per ata qorat dhe dembelet qe duhan qyl....nuk shikojne.... Pastroi shqiperine mund te themi....pastroi Qytet po ashtu....ndetimet po ashtu...mbi te gjitha pastroi Tiranen nga shuranjoset qe ishin mesuar ta kishin wc dyqindmetra large stallave ku flinin...Turizmi po ashtu etj etj etj...nese ka dikush qe ezevendeson ok ! por ja ta shikojme....se kush do ta mari te drejten ! normal edhe me gabimet aty ku Qytetaret kane bere ankesat e veta se cili ! Gjithsesi veshtire te gjindet nje tjeter pasardhes..! Le te shpresojme.....

                                                  1. T
                                                   Treni

                                                   Sharlatan; je në pushtet vetëm se nga ana tjetër, PD e LSI ka kriminelë e vrasës. Ndër ta, je opcioni më i mirë, por një m** ke bërë në tre mandate.

                                                   1. @
                                                    @

                                                    Zdapi kujton se zgjedhja sa do rrije ne pushtet eshte vetem ne dore te tij se te ishte per shqiptaret, lideri global me shume talente do rrinte ne pushtet ne perjetesi, po s'do vete. Ty do te te qerojne shqiptaret me ate tradheti qe i bere kombit per marreveshjen e emigranteve te jashteligjshem per ta kthyer Shqiperine ne koshin afrikan te Evropes, me parate e pista te droges qe ke mbushur vendin, ndertimet ne mase qe e ke kthyer Tiranen ne Gaze, rrogat e pensionet te fundit ne Evrope, inceneratore imagjinare, korrupsion dhe ryshfet ne kulm, shpopullim masiv te vendit etj etj etj

                                                    1. U
                                                     Usht

                                                     Nuk ikin keta zagare derisa te vdesin, aty i keni, edhe me vjedhje votash.

                                                     1. B
                                                      Balshaj

                                                      Po nuk i dihet o ti k-minister, mbase zoti do i ndih shqiptaret qe te syrgjynosi ne ferr para se te te mbaroje afati i kësaj legjislature. Jo per gje po eshte nxehte atje e mund te pjekesh poce sa te duash.

                                                      1. D
                                                       Dani USA

                                                       Per te gjithe komentusit,Dhe do te jete me te vertet Demokrat i mire Te kthei Kodinin Zgjedhore para vitit 2008 aty provohet me te vertet se sa te do elektorati,dhe jo te behesh Deputet me 282 vota si Peco Vasili kjo eshte skandaloze teresishte e pa dreit.

                                                       1. X
                                                        Xha Braho

                                                        E, Ç’FARE BEN “pudra magjike” … FANTAZIA NE MAKSIMUM…

                                                        1. A
                                                         Ato

                                                         Dhe para pak kohesh patronazhistet mburreshin se rama do shkoje ne NATO. Ahahhha, po kush pranon plehra si ky ate organizate

                                                         1. B
                                                          Butu

                                                          s’kane si ta joshin ramen, hajdutin e pare te shqiperise, poste si ato qe permendi ne europe, pasi atje nuk ka as 10% te perfitimeve nga korrupsioni sic di ai vete

                                                          1. B
                                                           Bardha e Nulit

                                                           Ed Rama je Mo I modhi,ke shkrujt historian, sorrat ate pun Kon.

                                                           1. M
                                                            Mos ikni, mos emigroni . PD do tju ndihmoje.

                                                            Profesionistet e lire , bizneset e vogla do te votojne PD-ne . 1.000.000 vota PD-se.

                                                            1. M
                                                             Majlinda Laçi

                                                             Perpara me ????????????????EDI RAMEN ????????????????

                                                             1. O
                                                              Olkeda

                                                              Kryeministri ideal qe i duhet Shqiperise

                                                              1. A
                                                               Aferdita Kurti

                                                               Si gjithmon i perkeyer ne fajlet qe flet Tregon per me te miren e ketij vendi

                                                               1. K
                                                                Klevis

                                                                Te pakten kur te largohesh do kesh ç’të tregosh se i ke bere disa të mira, po këto tjerit cdo tregojne qe sdine dhe skane bere asgje?

                                                                1. F
                                                                 Fat_i

                                                                 Rama është gjigant, i papërsëritshëm për kombin Shqiptar!

                                                                 1. E
                                                                  Eri

                                                                  Je me i miri! Km me i mire i ketij vendi

                                                                  1. I
                                                                   Ismail Kucaj

                                                                   Shqiperia ka nevoj per nje lider me vizion si Edi Rama, Shqiperia ka nevoj nga ty qe te mbyllesh te gjitha reformat qe te eci perpara. Vetem Edi Rama do na jape identitetin qe na takon sepse ne jemi Shqipetar rrace e paster.

                                                                   1. G
                                                                    Garfi

                                                                    Ta befte zoti mbare kudo

                                                                    1. L
                                                                     Lymi

                                                                     Po kush pret deri ne fund te 2025 o zoti Edi! Demokratet duan me shpejt. Me gjitheate ata jane te kenaqur e do presin, por ama mbaje falena. Mos i genjenj aman!

                                                                     1. K
                                                                      KristianBoci

                                                                      Shqiperi e transformuar me standartet Europiane! Sot çdo shtet i Europes ka nje opinion pozitiv per Shqiperine dhe kjo fale punes se palodhshme dhe transformimit te qeverisjes se shtetit. Forca me ndryshimet pasi ka akoma shume pune per te bere! Shqiperia ka treguar qe behet, dhe po behet dita dites nga ata qe jane perkushtuar per ti sherbyer vendit dhe familjes shqiptare.

                                                                      1. B
                                                                       Belina Toska

                                                                       Lider ????????

                                                                        1. N
                                                                         Nga shpellat e vucidolit

                                                                         edhe nja 20 vjet Edi Rama do jete kryeminister Shpellaret nuk fitojne dot dhe lefin neper internet

                                                                         1. A
                                                                          Arbeni

                                                                          O malok turimi Edi Rama të mbylli në kuvli. Dhe aty do ngorDhësh si mi.

                                                                          1. g
                                                                           goni

                                                                           leje te flasin se ate pune kane qente e rrugve ti ec perpara

                                                                           1. m
                                                                            moza7

                                                                            respekte,e meriton cdo post

                                                                            Lini një Përgjigje

                                                                            15:30 Politika 4 komente

                                                                            15:10 Politika 10 komente

                                                                            14:50 Politika 4 komente

                                                                            14:11 Politika 31 komente

                                                                            13:10 Politika 7 komente

                                                                            12:13 Politika

                                                                            10:54 Politika 15 komente

                                                                            10:11 Politika 7 komente

                                                                            09:58 Politika 23 komente

                                                                            09:38 Politika 5 komente

                                                                            Më të lexuarat

                                                                            13:57 Sociale 19 komente

                                                                            09:35 Politika 48 komente

                                                                            13:30 Politika 44 komente

                                                                            09:22 Politika 7 komente

                                                                            09:15 Kronika 21 komente

                                                                            10:25 Politika 5 komente

                                                                            Blog Tema

                                                                            21:47 Blog

                                                                            20:47 Blog

                                                                            11:15 Blog