Te fundit

22:29

22:20

22:12

22:00

21:50

21:40

21:39

21:30

2023-12-05 11:41:00Politika TEMA

30 Komente

 1. K
  Kur te vdesi komunisti Berrisha do hap champagne

  Paska evuluar katundari ne ne vdekjen e te ndierit Arben Broci i tha te emes : Jam i lumtun qe mari pies ne vdekjen e djalit tujjjj... Paska mesuar me ne fund katundari te beje nje ngushellim ( condoléance).

  1. L
   Liria

   Si artist ka qene mesatar, por nga ata qe hodhi poshte vepren e tij. E mburni sot me ato qe ai ka mohuar. I lehte I qofte dheu.

   1. D
    Deputet tymi

    Shko ore pirdhu ,ku mer vesh nga arti ti o idiot ,mos i njollos artistet.

    1. E
     Epiri djepi I Shqiperise

     E vertet ajo qe thot Saliu. E kishte qejf sahanin qe ta lepinte. Por do kujtohet per disa personazhe qe ka krijuar

    2. k
     k

     Ngushëllime familjes, m’tarravile non gratës.

    3. D
     Demokrati idealist

     Mirush Kabashi nuk ishte simpatizant i asnjë partie o surli maoloku.

     1. S
      Shqiptari

      Komunist sharlatan,hiene e vjeter tinzare! I ndjeri Mirush Kabashi mbetet nje ikone e filmit dhe skenes shqiptare.Kam patur fatin ta njoh nga afer dhe te bisedoj me te.Nuk behet fjale per militante dhe per mbeshtetes te palekundur qe ti kerkon t’i fusesh ne vathen tende te ndyre.Per te dhe per talentin e tij te madh ka folur dhe diktatori,babai yt shpirteror.Behet fjale per nje nga kontributoret e medhenj te artit tone skenik dhe atij kinematigrafik,per nje baba,bashkeshort,gjysh,mik dhe dashamir te mijera e mijera shqiptareve.Ne Shqiperi ka qindera e mijera demokrate dhe mbeshtetes te se djathtes qe punojne per te djathten,por jo te gjithe kane dhene kontribut ne nje fushe te caktuar te jetes ne vendin tone.Meso nje here,or njeri djallezor qe ne momente te tilla te trishta te besh nje dedikim njerezor,jo politik!

      1. M
       Mirush hajduti

       Ti ke pasur fatin e karit time te kesh biseduar me te, cope debili. Te tha gje Mirushi qe kishte 15 vjet ne Kanada dhe merrte rrogen tek Teatri???

      2. M
       Malokeria

       Malokeria ka mbeshtetur malokerine, shpellarin. Mirushi ishte aktor i talentuar, por me inteligjence te kufizuar. Si mund te mbeshtese qorrazi nje parti kusaresh me ne krye nje krye hajdut e kriminel si Sali shpellari. Ate qe i ka bere Sali kerma Shiperise e shqiptare as armiqte nuk i kane bere.

       1. O
        Odi

        Te marrte me vete sa me shpejt.

        1. x
         xhoxhi

         Po ku di Amin ti o maskara.Shkatërove çdo familje o ditzi.TTu një kriminel ngushëllon?Qelbësirë e fëlliqur...

         1. x
          xhoxhi

          Është fjala për Berishën jo për artisti e ndjerë..

         2. y
          yp xhixhi

          si gjithe durresaket ishte demokrat i flakte jo i opozites

          1. D
           Dardani i Ri

           O shpellar Berisha, Mirush Kabashi ishte njëri ndër ata që e kuptoi që në fillim rrolin e madh të demokracisë por, u distancua nga shpellarët si puna e jote. Ai mbeti shqiptar artist dhe, artist shqiptar, deri në vdekje. O i pafytyrë, mos spekullo me të vdekurit!

           1. A
            Artan

            Ishalla heq kemben zvarr e te merr me vete malokar injorant clidhje ka i ndjeri me surratin tend Karaxhiç Sali sheqere kurva as ne mendje ste ka pas o plehra malok vicidolit mos ngaterro adres funderrin do zoti heq kemben zvarr e te merr dhe ty zagar tropoje.

            1. A
             Amin të martë me vete sa më parë

             A e shikon veten ky plehra që është bër si djalli dhe po na trëmb me atë fytyrë. Po diskreditohen nga dita në ditë shpellari dhe hunda po i futet në gojë

             1. R
              Ramut bolja

              Po ska then ndonji gje te paqene ai simpatizant i Pd ishte po juve bythlepireseve te Ramutit sju erdhi mir.

              1. D
               Durrsaku

               Mirushi i madhē iku nga kjo bote ,por ne jete te jeteve do mbahet mend si nje aktor i madhē ,por ti kerma komunisti Non Grata do mbahesh mend si zjervenes si kriminel si shandazhus ,si hajdut ne jete te jeteve .ngushellime familjes ,dhe mos pranoni ngushellime nga ky komunist krimineli Non Grata

               1. p
                pinokio

                Mirushi ndjesë pastë, ka qënë një aktor i madh dhe një njeri i mirë. Ajo që të bën përshtypje në fjalët e Saliut është ngjasija e përkryer në botkuptimin letraro-politik të tij,me diktatorin Hoxha.

                1. N
                 Noci

                 Mirusha padyshim ishte i lindur per skenën dhe filmin.Kulmin e tij e jetoj ne kohen me te keqe per shqiptaret,ku e moren neper kembe dhe e larguan nga skena .Per fatin e tij Enveri e pa ne nje film dhe e vleresoi shume lart.Kujt ja mbante t'a linte rrugash talentin qe e aktivizuan menjëhere dhe sigurisht Mitrushi qe ishte i peshave te renda e tregoi vehten kudo ku luajti

                 1. E
                  Evro

                  Gogol sali do ngeli legjend ku do ti thuhet femijve mos be zhurm se te vjen gogoli sali

                  1. P
                   Pirdhni se liroheni.

                   I lehte i qofte dheu. Mirushi ka qene nje aktor medioker karagjoz dhe do te mbehet mend ne rolin e tij si "Zevendesuesi i grave", vitet e pleqerise ne teater i shtyu i veshur me nje thes duke luajtur "Apologjine e Sokratit".

                   1. Fotoja më e bukur e vitit.

                    1. k
                     kete kisha tani per tani

                     Kujdes ! Me sa di une, eshte i vetmi rast qe Sali Berishe Karaxhiçi thote te verteten. Mbaj mend, e kam ndjekur nga jashte Shqiperise takimin e Sali Berishes ne sallen e madhe te pallatit te kultures Tirane, me gjoja intelektualet qe ne fakt ishin ata qe ishin bythe e breke me Saliun dhe u ngrit Bujar Kapexhiu dhe Mirush Kabashi qe propozuan me ze te larte: ti japim dhe nje here rastin per tu zgjedhur president Sali Berisha, ndersa në Shqiperi ishte gjendja e ndere dhe njerezit ulurinin. Aktor i madh Mirush Kabashi, me vone pak me i ekuilibruar per çeshtjen shqiptyare, ndryshe nga Bujar Kapexhiu qe eshte kthyer ne nje kerme, por mbeshten Sali Berishen dhe sidomos ata qe pretendohet se kane nje nivel, zgjuarsi dhe opinion shoqeror te ndertuar mire, do te thote qe je i çekuilibruar menderisht ashti si keta qe shikojme sot kur Sali Berisha ka vdekur dhe ata i shkojne pase, kur shikojme qe prokurori ka frike nga Sali Berisha edhe i vdekur. Ne Shqiperi eshte veshtire te thuash qe ky eshte njeri. Merrni kryekriminelin, kryhetuesin e diktatures, Lame etj. Mirushi do mbahet mend per rolet e mrekullueshem dhe do shikohet me kenaqesi, ama per ate qe ka sherbyer kriminelave fizike dhe shpirteor shqiptareve te ndershem, do kujtoet per keq! Le te prehet ne paqe!

                     1. a
                      argita

                      Babai im ka pjerdhur mos e merrni seriozisht, por ate rruge do ndjek dhe une ne krye te foltores

                      1. K
                       Kure te vdesesh ti ! Feste e gjithe shqiperia .

                       Kryekrimineli mbijeton akoma ! dhe ngushellon mbasi i ka vrare rreth 3000 veta nga 90 e deri me sote !

                       1. P
                        Poseidon

                        SA I BUKUR MOR AMAN??!!! YDHE MO YDHE !!!!! SI MUTI NE SHI???!!!

                        1. C
                         Columbo

                         Berisha është inatosur me shqiptarët dhe politikën, se nuk po pasurohet sipas parashikimeve të tijë.

                         1. C
                          Cuni i Vuk Karaxhicit , Dobicit nga VICIDOLI

                          Ku njeh zot e besim fetar Ti i pa fytyre , i zhytur koke e kembe ne krime makaber, qe populli te urren nga thellesia e shpirtit , tani na ve masken e besimtarit ?! I ke prekur fundin hipokrizise .

                          1. a
                           aa

                           e cfare pastaj qe M.Kabashi ka qene mbeshetes i opozites!!! pse ka qene ai duhet te jemi dhe ne? cfare arsyetimi idiot. ne fund te fund te fundit ai aktor ishte dhe kontribuoi per artin shqiptar por dhe ne te tjeret qe nuk dalim ne ekran kontribuojme ne drejtime te tjera per Shqiperine (e kam fjalen per njerzit me personalite, parime e vlera) po nejse nuk ka gje me te keqe kur nderthuret ligesia me injorancen si ne rastin tend o sale...

                           Lini një Përgjigje

                           11:30 Politika 2 komente

                           10:19 Politika 2 komente

                           10:06 Politika 27 komente

                           09:44 Politika 2 komente

                           09:37 Politika 1 koment

                           09:28 Politika 5 komente

                           09:23 Politika 3 komente

                           09:19 Politika 3 komente

                           09:18 Politika 9 komente

                           09:15 Politika 8 komente

                           Më të lexuarat

                           09:09 Bota

                           16:07 Bota

                           17:29 Sociale

                           10:52 Bota

                           17:20 Politika

                           19:10 Dossier

                           Blog Tema

                           20:10 Blog

                           20:00 Blog

                           10:25 Blog 1 koment