Te fundit

21:50

21:40

21:36

21:30

21:20

21:10

21:00

20:56

2023-12-02 14:20:00Politika TEMA

3 Komente

 1. B
  Bureto

  Këta janë trupa permanente e tij, janë këta që grumbullojnë mbasi grumbullojnë dhe ca të tjerë, rrethojnë podiumin e foltoreve apo metingjeve ku dëgjojnë apo brohorasin fjalimet aluçinante të Sa-lehut, për përmbysje të Edvin Kristaq Ramës. Ata do t'i ketë me vehte edhe kur ta përcjellin në banesën e fundit, por dhe më tej kur me portretet e tij në duar, do konkurojnë ca enveristë 80-90 vjeçarë. Sidoqoftë, ca nga ligjet e natyrës, ca nga humbja e shpresës për rithemelim dhe pastaj rikthim në pushtet, pra humbje të parajsës nën hyqmin e tij si dikur kur "hante qeni petulla"; kur merrnin poste e kishin privilegje të panerituars; grabisnin troje (tokë e xanun), fitonin tendera; për t'u pasuruar bënin vjedhje dhe krime, të cilat me drejtësinë e tij të plepave mbeteshin pandëshkim etj, edhe këta shumë shpejt do katandisen sa 'kokoshi një thelë', deri në asgjë politikisht.

  1. R
   Roberto

   Ferdinat Xhaferri dhe Agron Markagjoni jane vertete kundershtare te Saliut por Ervin Salianji me urdher te Saliut ka munguar per te qene kollone e peste brenda partise se Lul Carit dhe pastaj ta perdore lopcarin Salianji per llogari te tij. Une keshtu mendoj.

   1. D
    Dde

    Bastardet kur do zhduken nga Shqiperia..

    Lini një Përgjigje

    14:10 Politika 42 komente

    14:00 Politika 2 komente

    13:50 Politika 5 komente

    13:10 Politika 10 komente

    12:52 Politika 28 komente

    11:58 Politika 8 komente

    11:50 Politika 4 komente

    11:39 Politika 33 komente

    11:32 Politika 10 komente

    10:48 Politika 7 komente

    Më të lexuarat

    22:10 Kronika 1 koment

    11:04 Blog 80 komente

    09:19 Kronika 3 komente

    09:10 Kronika 7 komente

    17:02 Ekonomia 21 komente

    17:22 Politika 8 komente

    Blog Tema

    18:59 Blog 2 komente

    17:48 Blog 2 komente

    12:05 Blog 9 komente