Te fundit

17:11

17:02

16:50

16:45

16:39

16:40

16:30

16:28

2024-03-01 09:42:43Politika TEMA

22 Komente

 1. A
  Andi bushati kryetar i te persekutuarve te bllokut

  duhesh gjyshi dhe babai jot kriminela qe te behej gjyqi jo politik.eh more pinjoll kriminelesh kush te jep hapsir ty per mendim

  1. m
   mendimi

   Kur Ali Pashê Tepelena i propozoi Bushatllinjeve te Shkodres per nje bashkim te fiseve shqiptare, ata nuk e pranuan se humbisnin disi privilegjet e tyre. Keshtu e kane pas keta gjithmone, por erdhi nje kohe qe Enver Hoxha i unifikoi jug-veri dhe u bene vegel e pushtetit. Edhe sot duan keta ta kene pushtetin pavaresisht se nuk e pranuan bashkimin e shqiptareve dikur dhe sot. Andi Bushati eshte nje qelbesire e ketij informacioni antishqiptar.; Lexoni historine si ka ngjare dhe do te gjeni edhe kete krimb te gjelbur brenda tij. Kaq kisha une, te tjerat i keni perballe.

   1. J
    Jurgeni

    Po pse o Bishat je kaq pis , kaq shpirt zi. Ore ke ca ke me edi ramen e ke me ramen. Po ti je felliqesire, na ben dhe parimorin , kokra e bythqirit.

    1. s
     shpiragu

     Artan kote humbet kohen me A bushatin,atij i ka vdekur mendja dhe llogjika.Eshte nje gazetar dhe analist i pa afte ,perserit veten prej 30 vjeresh me te njejtat fjal dhe genjeshtra.Nuk mundet kurre te flasi per situata ,qe i krijon koha ne vazhdimesi,shumicen e problemeve nuk i kupton dote ,prandaj i bie FYRLLIT ne nje vrime.Harram buken shqipetare o bushat ,turp qe ngele duke llamatitur ne interes te Grekut.

     1. E
      ENTSOE

      SA here qe flet ky birbo sigurimsi tregon qe Ka hall vetiak te madh, ose drogohet, ose Ka qene dhe vazhdon te jete spiun I tipit te Napoleonit!!

      1. q
       qazim

       Ky qelbesira Bushati,nipcja i perkedhelur i bllokut kerkon qe per hir te vemendjes se trushkulurve te PD qe jane jo pak,te shtremberoje cdo gje te duhur qe behet ne kete vend.I sherben "Lapsit" te tije qe vetem se hedh silure e peshtyma se e di qe ata qe i shkojne pas atij lugatit ne kat te tete,vetem keto gjera duan te ndegjojne e te lexojne(nese dine te lexojne),packa negativiteti antikombetar qe prodhon.

       1. z
        zhigolo

        E ka nga "sikleti"se nuk i çohet, ndërsa në anën tjetër i kruhet bytha.

       2. h
        historiani

        Bushatllinjte jane te ardhur nga Egjipti ne Shkoder dhe u hapen si fara e hidhrit.Jane fis bythqiresh qe shesin gjithcka per pushtet e para

        1. $
         $$$$

         Ktu je fut pordhes kot o lum miku....Bushatllinjt jane vendalinj....duken edhe nga paraqitja jashtme qe nuk kane as me te voglen...ngjashmeri me egjiptianet e zi.....mund te jrte b..q...i Saliut kjo eshte dika tjeter...por me Egjiptin nuk i lidhe asgje....

        2. Kush luan bixho me fatet e kombit e zëntë buka në fyt. Ki pak durim dhe prit ...Ku ka vend në botë të kakarisësh kundër interesave kombëtare?

         1. D
          Drini

          Bravo Artan! Bushati nuk ka as llogjiken me bazike. Eshte nje prpgandist qe i afrohet non-grates nga aftesia per ti thene te zezes e bardhe

          1. N
           Noci

           Bushatlinjve e Shkodres Jane me shumicedhe rrjedhin nga nje nder fshatrat me te rendesishem sidomos ne Shkodër .Nder t'a Mehmeti ishte me punetorit qe e zhvilloi Shkodrën ku u njoh edhe shume larg kufijve shqiptare.Familja e Andit dhe e gjithe me mbiemrin Bushati nuk kane lidhje me Bushatlinjve e Shkodres,pasi ne Shqiperi nuk ka asnje trashegomtar.Sa i takon debatit ,Hoxha ishte me i informuar se Andi pasi nuk e ka politike por profesionale,kurse Andi mjafton t'a lidhe çdo gje me armikun e tij Rama

           1. V
            Varileshte

            Noci ka te drejte! Bushatlinjte ishin te paret qe e shiten Shkodren tek Serbet! Kjo eshte edhe aresyeja qe pse AliPasha nuk arriti te bente nje Shqiperi unike dhe etnike. Nese ky tipi I bllokut ka me shume gjak Bushatlliu, cfare te present?!

           2. J
            Jeni

            ....jam shume kurioz!!!!!!!....... ku punon ky Bushati ???????... .. A di ndonjeri te me thoje se ku firmos ky ne fund te muajit per te jetuar ??????

            1. E
             E drejta

             Crendesi ka se Bushati eshte me Saliun apo me Ramen!!! Ai po thote dy te verteta qe jane me ze dhe te shkruara ne gjykate. 1- Deshmitari ate pune ben. Paguhet per te ngritur kurthe 2- Drejtori i policise ne himare e ka pranuar se e ka paguar Ne cfare lloj shteti me gjykata te pavarura do denohej personi nga ky deshmitare!!!! Dhe po pergjigjem. Keshtu denoheshin njerezit ne monizem nga spiuna te tille. Uroj qe as njerit nga ju pseudopatriota me lart mos ju bjeri ne pjese ndonje deshmitare si ky Se gjykata do ju hedhi celsat ne det. Nqs Beleri ka bere krime ndaj shqiperise ta marin si te pandehur per ato. Sa per ate qe po e mbajne ska gjykate ne boten perendimore qe do e mbante nje dite. Por ne nuk jemi vend perendimor!!!

             1. V
              Vlora

              Pagesat e infiltruareve Jan nje teknike qe I perdor cdo polici e botes per te parandaluar cdo lloj krimi. Jan totalisht legjitime. Po ti do jesh ndonje kelysh I janulles qe I del ne krah kurves mysliman te progonatit qe na u be grek Fredi Bejlerit (shehu).ne na vlora e njohim mire Bejlerin dhe Himaren

              1. E
               E drejta

               Po ti cfare je???? Ndonje kelysh me adn arabe me pantallona trecerekshe dhe me gra te veshura me thes. Une shkruajta ate qe do ishte e drejte ne tere boten e qyteterur. Por me tipa si ti VK qe skane lexuar nje liber ne jete dhe kane fatin te kene gazeten falas ne internet cmund te presesh pervec ofendime. Me idiote si ti eshte kohe e humbur. Ne rradhe te pare as nuk besoj as ne kisha as ne xhami. Por i infiltruari ketu je ti qe shan nje njeri ne krye te nje feje qe e respektojne ortodokset. Nje njeri qe meshen e ben ne gjuhen shqipe. Dhe nuk te shqetsojne xhamite e imamet qe kryejne cdo gje ne gjuhen arabe. Prandaj mos na u hiq ketu si patriot se je per gjynah klm

               1. V
                Vlora

                Une jam nga vlora .puro vlonjat as.mysliman as orthodox. Feja ime eshte shqiptaria.po ti ushtari I janulles ate gajrprin grek mos na e bej te mire .ai eshte me e keqja e shqiptaris Nejse e more 300 euroshen sot nga janulla dhe nga vangjel dule.

             2. A
              Aron

              Sikur te benin kaq pasion per te rregulluar Shqiperine, kushedi ku do ishim. Tragjikomedi.

              1. Z
               Zefi

               Andi Bushtres i duhen shkër.... er robet e shtepise . Si nuk e vrasin kete qen ose ta rrafin e ti thejne brinjet ose ti presin gjuhen neperkes.

               1. N
                Nik

                Ky Bushati dhe kompani, ketej mbrojne Gerqine nga ana tjeter gjoja mbrojne Kosoven! Keta jane hipokrite te medhenj dhe te pa fytyre fare! Ju mallkofte buka e Shqiperise o harramseze!

                1. A
                 Asd

                 Andi eshte antiamerikan i terbuar...por ne fund do te vdese vete nga terbimi.

                 Lini një Përgjigje

                 21:10 Politika

                 19:58 Politika 27 komente

                 19:19 Politika 8 komente

                 19:02 Politika 30 komente

                 17:07 Politika 7 komente

                 14:16 Politika 53 komente

                 14:18 Politika

                 14:08 Politika 3 komente

                 13:55 Politika 4 komente

                 13:24 Politika 1 koment

                 Më të lexuarat

                 18:59 Politika 54 komente

                 22:10 Kronika 1 koment

                 11:04 Blog 66 komente

                 09:19 Kronika 3 komente

                 17:55 Sociale 33 komente

                 09:10 Kronika 4 komente

                 Blog Tema

                 12:05 Blog 15 komente

                 11:04 Blog 66 komente

                 10:15 Blog 2 komente