VIDEO/ Tallen sërish me Berishën, qytetari zbulon lojën me Dan Hutrën në Kamzë

26 Maj 2023, 15:00Politika TEMA

VIDEO/ Tallen sërish me Berishën, qytetari zbulon lojën me Dan

Deklarata e sotme e Sali Berishës se Bashkia Kamzë ishte përgatitur t’i vinte emrin rrugës “Dan Hutra” rezulton një tjetër gafë e Berishës, pas gafës spektakolare që bëri me kitaristin Joe Walsh dhe Veliaj.

Qytetarë të ndryshëm kanë nisur të tallen me Sali Berishën në mënyrë të pamëshirshme. Ata shfrenojnë imagjinatën, i nisin fantazitë e shkruara Berishës, ndërsa ky i fundit i denoncon në emër të opozitës. 

Vetëm pak ditë para zgjedhjeve vendore, Sali Berisha publikoi një foto gjatë një emisioni televiziv ku pretendonte se ishte Erion Veliaj i cili kishte shkuar në Iran i maskuar e me paruke. Shpejt u zbulua se ky ishte një mashtrim. 

Personi që Sali Berisha nxori në fotografi dhe deklaroi se ishte Erion Veliaj me paruke, në fakt është kitaristi i grupit të famshëm rock “The Eagles”, Joe Walsh, ndërsa vetë fotografia është shkrepur në vitet 1970.

Pas humbjes shkatërrimtare në zgjedhjet e 14 majit, Sali Berisha është në kërkim të alibive dhe justifikimeve. Një qytetar ka vendosur të tallet me Berishën, duke shpikur një histori për rolin e killerit të grave Dan Hutra në humbjen e dhimbshme të Berishës dhe Metës, në Kamëz. 

Sipas historisë së sajuar, Dan Hutra ka mbledhur vota për Rakip Sulin, ndërsa Rakip Suli, për ndër të tij, kishte menduar që t’i vinte emrin një rruge ‘Dan Hutra’. 

Gjithashtu, Dan Hutra gjoja ishte punësuar në ujësjellësin e Kamëz dhe se ati i kishin dhuruar një apartament. Pa bërë asnjë verifikim, Sali Berisha, organizuan një konferencë për shtyp dhe bën denoncimin e ‘madh’ për zgjedhjet në Kamëz. 

‘Denoncimi’ i Berishës pasqyrohet në të gjitha mediat. Do të mjaftonte vetëm një fakt i thjeshtë që të kuptohej tallja me Berishën, fakti që Dan Hutra ka dalë nga burgu më 16 shkurt të këtij viti.

Për t’a bërë më të besueshme historinë, është shpikur edhe propozimi për t’i vendosur emrin një rruge ‘Dan Hutra’. Është marrë një vendim i Këshillit Bashkiak Kamëz për rrugën ‘Adil Himallari’, janë ndryshuar datat dhe është zëvendësuar emri me Dan Hutrën. 

Ky ‘propozim’ i është dërguar Berishës si ‘provë’. ‘Denoncimi’ tregon edhe një herë vërtetësinë e justifikimeve të Sali Berishës për humbjen shkatërrimtare të 14 majit.(Hashtag.al) 

44 Komente

 1. U
  Unë

  Lok him ap!

  1. G
   Gjergji

   Hahaha. Eshte bere si rret Ilia. Ger ger bente Ilia, leshonte gazra rrugeve. Tani them rret rret Salia.

  2. E
   Emigranti

   I ka humb kembet dhia po keq fare plako qyqa qyqa

   1. K
    Komunist me Rolex

    Ka pjerdh komplet ose është çmendur s'ka rruge tjetër

    1. D
     Drejtesia

     Eshte burgosur apo ka dale ne shkurt? Nuk sqarohet mire.

     1. P
      Per mikun gim drejtesis

      Doli nga burgu ne shurt dhe hyri ne mars qendroje i lire tre jave

     2. çfar tmerri

      Bo...bo...çfar poshterimi i bejne,....nuk po ngopen njerezit duke e tallur dhe ky nuk ndjem asgje. familja e lejon....

      1. V
       Vokshi që nuk të ndahet

       Pse tallen me një plak të drobitur nga politika . Atij po ti thonë me një copë letër që polli lopa një gomar , do ta besojë se i duhen gomerët . Kamarrë fund me të tana ,i shkreti Sali . Pu pu pu , ça i ka ba CIA këtij robi dhe prapë nuk ha pyka . Po prapë , ka gomerë që e ndjekin prandaj beson tek rrenat.

      2. H
       Haaaa sa kam qeshur

       Sa kam qeshur me lot u kenaqa kur te iken mendja njerzit tallin gencin . Eshte i njejti persone nga menyra e te shkruarit por ky i semure psiqik nuk kuptone eshte ne delire nese ka vertete femije duhet ta dergojne ne spitalin psqiatrike se ky do dali lakuriq rrugeve te Tiranes. Eshte tallje banale nuk eshte as e sofistikuar dhe jane sacialistet qe tallin gencin turpe per femijet familjen qe e lejojne te dali para kamerave

       1. H
        Hahahahahahahahahahahaha, e tërrt, kaput.

        Hhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha, më mbani, më mbani ore se ndryshe jam duke qirë rracen ketij shkerdhate. Më mbani ore, se ndryshe do ti shkerdhej Argiten. Nqse nuk më mbani, përveç rracës së tij, do t'ja shkerdhej gratë, vejzat dhe motrat e të gjithë rracë-qirve që sot formojnë skuadren e çetnikëve rreth ketij pederit kombëtar. Ky kelyshi i kurvës Shiqere, po perdorë metoda dhe armë të shpikura nga Rusët, me të cilat po don të na vrasi ! Cilat ?! Eshtë e provuar shkencërisht dhe dihet, që po të qeshësh shumë pa u kontrolluar, ka një perqindje të lartë që njerëzit mund të vdesin nga një krizë kardiake. Dihet nga të gjithë, që po të qeshësh shumë dhe pa u kontrolluar, mund të shpetojnë pordhët, shurra dhe pak mut në brekë. Po lexoja në autobus ketë artikull, dhe kam qeshur aqë shumë me lot, sa e kam bërë në brek...., dhe jam detyruar të zbres nga autobusi, pa qënë as stacion ndalje dhe as stacioni ku do zbrisja. Kam ecur 30 minuta dhe kam gjetur një vijë uji ku jam pastruar. Hhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha, më mbani ore, se vertetë do t'ja shkerdhej rracen ketij kopili. Po ky shkerdhatë, paska vendosur të na mbysin të gjithve, bre. Pa qi nanen Shiqere, ky peder do na vdesi, bre. Ky qelbësirë, sa më shumë vjetrohet, aq më të madh e bën mutin nga goja. Hhahahahahahahahahahaha, për faj të ketij shkerdhate, kam rrezikuar disa herë të vdes nga të qeshurit : 1- kur propozoj ta bënte Azem spihun Hajdarin, me titull postym, si president nderi për jetë të PD Shqiptare. 2- Kur propozoj t'ja bënte një statujë Azem shkerdhatë Hajdarit, në mes të qytetit B.Curri. Kur "denoncoj" në policinë e Parisit, zt. Antoni Blinken, me akuzen që gjoja ja ka ulur dinjitetin. 3- Kur e diktoj, që Veliaj, paska shkuar dhe hyrë si diversant në Iran. 4- Që Ed Kristaqi, Pierin Ndreu, Yuri Kim, Sorosi dhe Makconigali, sëbashku, i kanë bërë atentat, Salvatorit demokrat, në një rrugë të Lezhës. 5- Yuri Kim paska blerë me para të korrupsionit erotik, gjysmën e Sarandës, çerekun e Vlorës dhe 12.5 metra 2 tokë në Dukagjin, etj etj etj.Më mbani ore, se ndryshe ja shkerdheva rracen.

        1. L
         Leo

         O Zot! Sa rrot kari eshte ky dordolec Vucidoli!

         1. k
          k

          Po presim kur të dali ke bulevardi duke mbajtur fjalim si KM me noken që duartroket.

          1. H
           Hakli

           Merruni me Mumjen akona? S’i Ben pershtypje karagjozit As kuqet as nxihet T’ja Marrin cfare ka vjedhur pacavurja As bari dhish s’ja ka vlejtur

           1. l
            lexues

            Kjo gerrdalla eshte kthyer ne leter higjenike per bythen e jo qurret

            1. R
             Rrnofte LEXHENDA ! dhe ZAGARET

             Mjere ZAGARET !

             1. L
              Lefteri

              Ahahahahahahaha, e morën në qafë dy budallenj, flamur noka dhe Spaho, këto dy koqet e berishës ql tunden brënda brekusheve të salës. Tallen dynjaja, dhe ky që se ka peoblem fare, sepse i duhet me çdo kusht të mbrojë metën. O faqe zij, se kuptoni që po tallet dynjaja me ju.

              1. T
               Trapajane hesapi

               Qe kur e degjova direkte ne TV kam qeshur dhe zgerdhire me Saliun.Jo me kot nje Miku im ,qe Ka jetuar nje vit ne shtepine e Rame Berishes ne Vicidol ne vitin 1966,me t'ha:-kur e dergonin Saliun per te marre kalin ne kullote ne livadh,duhet te dergonin Edhe dy te tjere te gjenin Saliun dhe Kalin.

               1. T
                Torino

                Spo mbaj dot lotet!Flm!Faleminderit,nga shkrimi po qeshja fort dhe njerzit me shikonin te cuditur!Nga komenti yt pome dalin lot nga syte!

               2. R
                Rrnofte LEXHENDA ! dhe Patriotet !

                Sa shpirtzi dhe zagare paska pas LEXHENDA. ?!

                1. m
                 mirel

                 Salikufoma duke kafshuar karremin e radhes....

                 1. D
                  Demokrati orëve të para

                  I madh je o Saleh Plehu. Lum foltorja që të ka!!!! Hahahahahahahahahah

                  1. t
                   tetovari2

                   Edhe më të mëdhenj janë ata që i shkojnë pas dhe gazetarët që e përcjellin dhe intervistojnë!!!!?

                  2. A
                   Avokati

                   Mashtrues i lindur.Media ka nje gabim qe percjell deklaratat e ketij mashtruesi psikopat.Ky ka fillu vetem te genjeje,dhe pranon çda genjeshter,sado idiote dhe e pa vertetuar te te jete.Po kur thote kam fakte qe jane blere zgjedhjet,vjedhur etj,ok trego provat,do ti paraqes se shpejti-thote,por nuk ka asnje prove dhe e ha derrin paraqet prova si kjo e sot.Hey media,akoma nuk e kuptoni qe ky ben çdo lloj poshtersie,vetem qe te justifikohet per çdo lloj gjeje.

                   1. a
                    agushkari

                    kujdes se do haje femijet dhe do u pije gjakun ky cakall I eger

                    1. a
                     agushkari

                     kujdes se do haje femijet dhe do u pije gjakun ky cakall I eger

                     1. A
                      Aron

                      Eshte bere per karagjoz tek cirku. Do jepte me rezultate atje si qesharak. hahahahaha

                      1. G
                       Gramoz

                       Mos gaboni ! E di shume mire qe s'eshte e vertete. E ka kasten vete! E ka Hallin te heqi vemendjen nga Dokumenti I CIA qe doli para ca ditesh dhe Nongrata dile si bichim agjenti serbo - rus, kunder paravaresise se Kosovs. Gazetaret duhet te vazhdojne te prononcohet per kete dokument. Sepse aty del si antishqiptar.

                       1. p
                        pusht-shteti mban pushtet

                        Dan Hutrat e Rilindjes ne gjithe Shqiperine, u sulen te blejne vota per Ram Mavrine / U premtojne Hutrave "zbardhe te dosjeve" pra, dhe soji i Hutrave kete rrene e ha / Pastaj ndodh si me Limonet e shtrydhur qe ne plehra hidhen, e serish Hutra te tjere rreth Rilindjes mblidhen /

                        1. P
                         Pusht i foltore-nevojtore

                         Pusht - shtetin je komplet si Berrisha i mbaruar ne fakt ju duheni per te tallur koqet haaaaa po tallin trapin me te semurin ja nxori mendjen PS haaa

                        2. N
                         Niko

                         Ky eshte ber si budallai i fshatit tallen te gjithe, po ska dhe familje qe ta mbledh aty jan te gjith njesoj

                         1. T
                          Tironc pa emer

                          Hahahahahahahaha Ike o plaku Merre Ike me gjith tespie E mul kari noka Ike Hahahahahahahaha Yt te te shkerdhefsha robt rrace Muti

                          1. T
                           Tironc pa emer

                           Hahahahahahahaha Ike o plaku Merre Ike me gjith tespie E mul kari noka Ike Hahahahahahahaha Yt te te shkerdhefsha robt rrace Muti

                           1. N
                            Noci

                            Kjo tregon stafin mizerabël qe e rrethon,nje here e goditen me grusht,kurse tani nuk eshte hera e pare qe e tallin.Çfare pune ben ai qerosi qe uli pantallonat ne studio se ai i organizon konferencat e shtypit

                            1. D
                             Dardani i Ri

                             Sali Shpellar Berisha ka vdekur me kohë por, akoma nuk është varrosur. SPAK nuk e jep lejen e varrimit të tij. Megjithatë mediat vazhdojnë të merren me kufomën e tij të qelbur.

                             1. a
                              aqifi nga elbasani.l

                              salikari palikari

                              1. T
                               Tironsi

                               Ky osht bo lolo fare. Po tallin lesht te gjithe cdo dite. Lirije mblidhe burrin se po le koqen e nomit.

                               1. K
                                Klevi jam kerrici i gomarit te Faros

                                Ky monster hajdut kriminel, sharlatan, shpifes , genjeshtar kete pune ka bere tere jeten me poshtersi , mashtrime , intriga pislliqe eshte mare , nga vrima e celsit ka pergjuar familjaret e opozites dhe te vetet( kur ndonje kishte mendim ndryshe me perbideshin). Problemi nuk eshte se kjo kafshe e ndyre nuk njeh turp , s ka karakter , s ka dinjitet , apo personalitet, genjen , shpif tere diten, por si ka mundesi qe i shkojne nga mbrapa nje tufe maskarenjsh, hajdutesh dhe kurvat e medias si Bushati, Lubnja, Rakipllari, Bejtja , Shkullaku, Cani , S. Meco qe eksitohen me pergjigjet e Nongrates qe e therasin per nate ne studiot e tye te neveritshme.

                                1. S
                                 Sem

                                 Ky eshte bere trap fare po ka traposur dhe ate Kurtin me duket

                                 1. E
                                  Emigranti U S A

                                  Saliu ne prag te sklerozes prite kur te dali ndonje nate lakuriq neper rruget eTiranes tere televizionet me kamera neper duar duke e filmuar , Saliu doke thirrur masaker mi vodhen votat bandat e e Edi Rames e te Tom Doshit , Cim Kari ma Bled Koqja duke ruajtur mos e gjuajne femijet me gure malokria te ndare ca mbojne e ca e shajne , ajdo qef pa pare do te kete keto dit ne Tirane . Prapa Saliu , Likja ne nje dore cfurgun ne tjetren kosoren , Mona po gjithashtu lakuriq me Tit Vasilin duke thirrur dilni ne protesta se na e vodhen votat , nuk e pranojme rezultatin ishte masaker nuk kishe votime te lira .

                                  1. M
                                   Marin

                                   Nuk esht budalla jo!! As nuk ka rrjedhur nga mendja, po shikoeni pak me gjere muhabetin, aq perverse sa e ke mendjen ai nuk i nxjerr gjerat pa nje qellim. CIA po e diskretiton ja ka nxjer letrat sheshit. Ky flet sikir vuan nga alicinizionet, por qellimi tij esht te largoj vemendjen nga lufta qe i ka hap USA.

                                   1. A
                                    Arben

                                    Ka qen nje ne vlor quhej anko shkopja keshtu dhe ky karagjozi psikopat te dhjefsha shtepin ne vend ta mbledhin e len rrugeve, mendon se esht 40 vjeç plaku mere

                                    1. J
                                     Jimi

                                     S'kini turp, po merreni me nje cop plak !

                                     1. V
                                      VLONJATI

                                      jimi .plaku eshte marr me ne per 32 vjet dhe ka vrare ,ka vjedhur .Po e ke mik vetem parate e vjedhura te ktheje per shkolla e spitale ,ne se nuk i vjedhin te tjeret

                                      1. J
                                       Jimi

                                       Te pershendes "Vlonjati" !

                                       Lini një Përgjigje