Te fundit

18:23

18:12

18:02

17:52

17:44

17:40

17:37

17:29

2023-12-06 10:12:00Politika TEMA

51 Komente

 1. G
  Gjeli

  Ky kka pjerdhur fare, thuaj me mire qe Sala ma ka zene koken me dere dhe nuk kam nga vertitem, ku te ka kapur ti e di gomar e krric gomari ptu rrace e pegere

  1. D
   Dakord

   Në 2007 - 2009 ishte drejtor i kontrollit te brendshëm dhe antikorrupsionit në kryeministri dhe për dreq nuk e vuri re gërdecin. Kjo është dera që i ka zënë kokën.

   1. B
    Bureto

    Jo vetem kjo,per Gerdecin por dhe shkresat dhe urdherat qe i jepte Sala per aferen e komplexit "Partizani", sot në hetim dhe ky i percillte aty ku duhej per t'u zbatuar. Dhe sa e sa te tjera, dhe per kete, ishte dhe eshte besniku i tij, por dhe "shefi" ia ka shperblyer, ndaj dhe ky i eshte mirenjohes, siç vete thote, deri në vdekje. Sigurisht te kuptohemi, kjo sakrifice sublime jo per vete, por per "kauzën".... dmth të shpetojne "non graten" dhe famijen e tij dhe padyshim nese jane në shkelje te ligjeve dhe perfitimeve te pameritura, edhe vehten.

   2. V
    Vranakonti

    O Bylyk! Ke mare rrugen e keqe,rrugen e Berishes qe eshte rruga e mutit. Do humbasesh dhe do pendohesh

    1. T
     Trapi

     Komplet Trap! Gjynaf ,shume i ri!

     1. 2
      2

      Ky loqja duhet te pastroje halen para se te permende fjalen USHTRI, ju jeni plehra qe nuk ju lidh asnje gje me ushtrine!

      1. X
       Xoni

       Ky eshte me plehra qe ka pasur Durresi ndonjehere. Me i korruptuar dhe hajdut me cizme se berisha

      2. m
       minushe

       nuk jane vitet 2000 o Oerd

       1. s
        shoku zenit

        Djale laskar, te jete ne kete moshe dhe jeten perpara dhe te vrapoj pas pordheve te nje gerdalle qe bota demokratike e ka diskretituar ne menyren me cnnerzore qofte per bylykin Mjafton qe Edvin Rama qe pas Ismail Qemalit eshte njeriu me i rrespktuar ne shqiperi

        1. X
         Xhezo Smokthina

         Nuk janë aq budallenj këta që i shkojnë pas Berishës. Ata e dinë se pas Berishës është e bija, ose i biri, ose dhëndërri që do e trashëgojë këtë pjesë të PD. Ndaj atyre as që u rruhet për Berishën, Argita dhe Zeni, për këta çfaqet besnikëria.

        2. M
         Mal Cori

         Ëhë! ... Nuk marke vesh fare nga Arti Ushtarak. .... Po të shkosh drejt plumbave kur të sulmojnë në mes të lumit, shkon drejt vdekjes të sigurtë......... .. . Obsioni më i mirë është tërheqja....

         1. s
          spata

          Paske lexuar shume libra me pralla ,qe ke hedhur keto versjone per veten, o debij .Nje njeri i zakonshem ,pa kulture polkitke e kuptone, se po te behesh pjese e berishizmit, nuk ke te ardhme si qenje shoqerore . Berishizmi qe pjelle e strukturave antishqiptare me qellim destabilizimin e mbajtjen ne primitivitet te iteligjences shqiptare nga te huajt . Ti nuk zgjodhe asnje varjant se Saliu ju ka zene per koqe dhe skini nga t'ja mbani . U joshi me ofiqe dhe krekoseshit si kaposha shqerak, para popoullit, se do benit revolucjon per te miren e tij . Me e mira do te jete qe ju tja hiqni vetes kur te shikon se po fundoseni . Fatkeqsi shqiptare, qe brezat e rinje, te politkes se Djathte me Berishen sot ,jane leter higjenike . Berisha ka fshir e fshin sumen me ju .

          1. S
           Sula

           Kush mendon se Bylykbashi eshte djale i mençur e mori pergjigjen; eshte ".ar i lalës". Shikoni sa lëvdohet se çfar ka zgjedhur ti pergjigjet nje te huaji, një idjotesi. Tamam sikur te ishte Pandeli Majko! Këta sa me shume ti besh te flasin, aq më koqe dalin !

           1. S
            Si

            Pse je kaq mjeran.I paske thene Yuri Kimit, se me Berishen ke shanse te dalesh ne breg! Ka pasur nje sllogan PD, "me ne fitojne te gjithe", qe ne qe ishim qe ne embrion te saj dhe u larguam se e kuptuam se me Berishen nuk fitojne te gjithe por me te shkojne te gjithe ne grope.Ne fakt, ke humbur qe ate dite qe u bere skllav i tij dhe i familjes se tij hajdute. Koha po e tregon se jeni nje tuf hajvanesh, skllever te familjes Berisha, te korruptuar dhe te rrezikshem per shoqerine shqiptare. Rama, eshte strateg i madh, shume i zgjuar dhe me keshilltar te zot, me perkrahje nderkombetare dhe me nje shtet te terre nga pas. Iu tha qe s'keni pare gje akoma, i'ua vertetoi duke iu bere kashte e koqe dhe iu kthehu ne shoqate berishiane...duke iu zberthyer gjymtyret e duke ju lene sakate ne politike dhe me gjere....Ju, dhe ca si ty ne ate shoqate qe e quani rithemelim, pa Berishen jeni nje hiç dhe keshtu e keni fundin tuaj politik dhe jo vetem...

            1. S
             Skraparliu

             Po na tregon peralla si deputeti gjekmarkaj qe di vetem te shkruaj gjoja bejte por qe Salen nuk ja ze goja edhe ti nje mut je si ai,po mire ku jane keta te rinjte deputet ne listat tuaja jeni ju nja 50 a 60 7 a 8 jane ato partite qe ka 30 vjete qe zgjidhen pa u votuar po keni dhe lsi qe do nja 10 deputet ku do ti vendonsni keta te rinjte ju prandaj po beni si te forte ne parlament qe te zini vendet e para ne lista qe Sala tu kete xhane bolle bylyk po je bure vure veten ne funde te listes dhe fito keto te tjerat qe thua ti jane pordhe me rrigon.

             1. T
              Tifozi Partizonit

              Ty duhet të thërrasi SPAKu për korrupsion në favor të çunit të kriminelit Berisha për kompleksin Partizani që ti ke firmosur.

              1. s
               saliu duhet te shpallet terrorist

               ka eksperience bylyku nga sulmet e Krujes nga sulltanet dhe nga sulmi shqupit nga sulltan saliu,ku e priste salianji me shkop

               1. s
                saliu duhet te shpallet terrorist

                ka eksperience bylyku nga sulmet e Krujes nga sulltanet dhe nga sulmi shqupit nga sulltan saliu,ku e priste salianji me shkop

                1. s
                 saliu duhet te shpallet terrorist

                 ka eksperience bylyku nga sulmet e Krujes nga sulltanet dhe nga sulmi shqupit nga sulltan saliu,ku e priste salianji me shkop

                 1. Z
                  Zylo Çanga

                  Vritu or trim vritu.Do të bëjë Gita piçkar të demokradhisë.

                  1. K
                   Kurva

                   Ky eshte edhe Cun kurve!

                  2. T
                   Trotski

                   Bylykbashi Oturak i Sali Kermes.Duhet marre si i Pandehur si bashkepuntor ne Aferen e Klubit "Partizani"".Nuk ka gjerman qe ta shpetoje kete Zuzar te peshtire.

                   1. z
                    zot fali !

                    Zot fali ! Kto ose kane rrjedhur ose jane te tredhur nga Vampiri .

                    1. I
                     Ilirjan

                     Po pret zgjedhjet e tjera qe te... Qajé prape e te thote na i vodhen... O pikaaaa!! Vertete te jene kaq te trashe keta?! Apo jane te zinj e te vegjel ne shpirt e mendje, saqe per karrierat e perfitimet e tyre te vockla, te behen kamikaze te atij qe SHKATERROI edhe shpresen ne kete vend, pervec 1997-98 etj, kur keta qe e perkrahin sot, ishin buzequmesht.Bishti i qenit... Qytetar nuk behen kurre keta provinciale anadollake dumbabiste. Mjere ky vend per keta!

                     1. S
                      Skela

                      Sala eshte komunist I vjeter te ben me lek pastaj te thote ketu se te qiva totem o bylybash mdyresira

                      1. K
                       King D

                       Komenti me i goditur... komplet njerzit qe rrethojne vicidolasin jane miliardere.

                      2. G
                       Gurabardhi

                       Shqipfolësit e marrë, nuk kanë fund. Edhe ky është njëri prej tyre, një i marrë komplet.

                       1. K
                        Kalec Dega

                        PPPPFFFFF!!!!!! Ky tipi po na luan trimin, ne fakt eshte i kapur. Po hetohet nga SPAK per presion ndaj personave qe ushtrojne funksione publike. Keep on going pas Sali shtrembsit or ti Bylykkashta.

                        1. D
                         Demokrati idealist

                         Më vjen keq për Oertin që shkon qorrasi pas një të degraduari si sali Ram Bërisha! Për malokun ka vetëm një alternativë,të shkojë në theqafje.Këtij krimineli bota demokratike i ka bër BAN përgjithmonë dhe pret nga drejtësia që këtë MALOK kriminel ta shoh pas hekurave.

                         1. D
                          Demokrati idealist

                          Më vjen keq për Oertin që shkon qorrasi pas një të degraduari si sali Ram Bërisha! Për malokun ka vetëm një alternativë,të shkojë në theqafje.Këtij krimineli bota demokratike i ka bër BAN përgjithmonë dhe pret nga drejtësia që këtë MALOK kriminel ta shoh pas hekurave.

                          1. K
                           Ka 100% te drejte

                           Si thote...me ka marre peng...po u terhoqa me pushkaton Saliu .Po bera para maksimumi perfundoj non grata. Me mire nongrata se I vdekur

                           1. R
                            Roçka pe korçe

                            keta jane njethundrake vetem samari ju mungon

                            1. S
                             Sisi

                             Tani qe vute Argiten perpara armikut jo qe do e kaloni lumin por as nuk do vriteni.

                             1. a
                              astriti

                              je shume semure oerd bilbilushi .do kemi kohe te te shohim se si do pervidhesh si hije duke u larguar nga berisha .tani ti nuk po rri po po te mban me zor ai me pislliqet qe ke bere per te ,tani po mallkon veten per sherbimet qe i ke kryer ,dhe ne rastin me te pare do ta braktisesh .perbetimet e tua jane te kuptueshme .ti je shume i trembur nga ato qe ai di per ty .dhe me zor po pret qe anija e tij te mbytet qe ti te shpetosh .shpreson se sdo te marre me vete .ishalla ne shkeljet e tua ske lene gjurme .ke shprese akoma .jeto me shprese ,jeto me frike ,i shkreti ti oerd bilbilushi.

                              1. D
                               Drini

                               Byluk ngele o i shkrete, ke ngren mut me salihalene, bjeri drejt se sjua hedh dot ketij mileti. Ta di dosjen salihaleja o bylyk. Po shpejt do te vije fletthirrja per te 313.

                               1. N
                                Noci

                                Ne 2005 ishte Iliri qe demtoi elektoratin socialist dhe perseri ju nuk mund te Benit qeveri por u erdhi ne ndihme nje aleat socialist i PA.Ne 2009 perseri ju nuk mund te benit qeveri pa ndihmen e nje te majti si Ilir Meta,ku ne te dy rastet ka qene kulmi i korrupsionit shqiptar dhe vitet rekord te prodhimit te Kanabisit ne te gjithe territorin shqiptar deri ne Tirane.Ti nuk mund te largohesh nga Berisha ,se ke marre pjese ne te gjitha abuzimet familjare sidomos Klubin Partizani dhe te beri deputet.Kariera juaj dhe e atyre qe ndjekin non graten mbyllet bashke me te.Nuk ndodh qe Berisha te marre me pushtetin

                                1. T
                                 Tironci

                                 Ky zagar I Saliut te cilin non grata e leshonte si qen te terbuar ndaj kujdo qe nuk i bindej per lufte kunder “korrupsionit” ka vendosur ti bjere murit me koke.

                                 1. P
                                  Plakyshi

                                  Bylukbash eshte polici i katundit,ne gjuhen turke.Ne komunizem eshte emertuar i plotfuqishem.Kurre mo,nuk kane pase targe,per t’i vene vija te kuqe sundimtareve!?

                                  1. J
                                   Ja ke fut kot

                                   Maksimumi do te perfundosh si mut ne hale, asgje tjeter.

                                   1. H
                                    Haka Tekizoti

                                    Bylyku? Thuaje hapur, çfarë pasurie publike ke dhuratë nga Saliu për të cilën ke frkë se e humbet po u ndave nga ai. E di edhe populli ynë, o Bylyk që kjo botë është tërësisht botë interesash dhe falë kësaj dijeje di të lexojë çdo lëvizje të kujtdo.

                                    1. L
                                     Lida

                                     Ky mua me duket si fodull budalla….. ose me ekzakt si fodull maskara !

                                     1. A
                                      Aron

                                      Ik o Bythkbashi, se na cave prapanicen. Nje mut do merrni, I beni keto, sepse populli u ka heq vizen dhe doni te merrni pushtetin ne tavoline. Fundurina, vetem te shkaterroni e te vidhni e te vrisni vini.

                                      1. E
                                       Edhe pasqyra tmerrohet nga fytyra juaj !

                                       Po marre te mirqene thjeshte nje shifer te ketij dordoleci; 80% e opozites qenka me kriminelat dhe hajdutet ! Po opozita sa eshte qe ta shumezosh me 80%-shin tend dhe del se sa fiton? Ja e zeme se eshte 600.000 votus x 80:100 = 480.000 votues. E merr dot pushtetin me keta ti? Le qe kjo s'ndodh me se Saliu do kete vdekur deri ne zgjedhjet e ardheshme , se prokuroria dhe gjykatat jane te vdekura per vete , ndersa ju do jeni arratisur e do kerkoni azil atje ku shkoi polici Fierit apo ai qe hodhi ne det truopin e Remzi Hoxhes; por dhe atje ku te shkoni do tu gacmojne sa te vrisni veten. Mbaje mend, paçavure qe fatkeqesi mosha juaj qe duhej ti sherbente atij vendi sot e jo te vazhdoni ta shkaterroni. Mos u ngopshi as ne varr ! Mbeturina !

                                       1. "
                                        "BOHOTINA"

                                        Me ate trajtimin qe ke bere le nam... Po votuesit i llogarit ne 2025, apo ç' e deshe...

                                        1. J
                                         Juristi

                                         Ky eshte simboli i palluqes komunist,pionier i Enverit,qe u shendrrua ne democrat.Eshte fiks si sekretar rinie.

                                         1. D
                                          Drejtesia te veproje sa me pare

                                          Qe je nje kake si Sali muti kete e di kushdo po te jesh kaq i pa cipe sa te na shitesh edhe per patriot kjo nuk ka bythe ku te rrije . Ty hale qelbur te ka perdorur Sali muti si cekan ne aferen e privatizimit te Patrizanit dhe me shprese te zotit Spak do ti shtrije hetimet edhe tek bishtat e Sali krimit , e kjo eshte arsyja qe ti na hiqesh patriot i madh po ne fak je nje funderine e qelbur .

                                          1. C
                                           Columbo

                                           Anglia dhe SHBA-të e sollën Azemin dhe Salën në politik., nëse këta të dyja pasi u njohën dhëmbë e dhëmballë të dyve dhe dalin me konkluzione (që dihen) s'ka përse bark-boshët e PD-së ti kundërvihen këtij këndvështrimi.

                                           1. D
                                            Drini

                                            Bylykbash sperme e paster turke, servil e delirant qe shkon pa kushte pas sal pordhes, hajde mendje hajde...

                                            1. V
                                             Veshgusi

                                             O Bylyk me qe jeni kaq te zot propozini qe ne 2025 zgjedhjet te behen me lista te hapura ta shikoni sa ju vlen lekura

                                             1. J
                                              Jimi

                                              Ne gop te sat'eme vafsh ti me gjithe Saliun.

                                              1. D
                                               Drejtesia

                                               Ketij surrat bythes Saliu i ka dosjen qe eshte i perfshire ne korrupsion madhor dhe ja mbylli sala kur ishte kryeminister! Tani i ben shantazh dhe ska nga leviz,....trim i madh ky qe ti dali plumbave perball,turpi te mbulofte!

                                               Lini një Përgjigje

                                               09:50 Politika

                                               09:24 Politika

                                               09:18 Politika 1 koment

                                               22:10 Politika 1 koment

                                               21:56 Politika 1 koment

                                               18:40 Politika 26 komente

                                               18:30 Politika 5 komente

                                               18:02 Politika 9 komente

                                               17:49 Politika

                                               16:57 Politika 7 komente

                                               Më të lexuarat

                                               12:02 Politika 12 komente

                                               10:05 Blog 44 komente

                                               11:32 Politika 9 komente

                                               18:32 Politika 44 komente

                                               09:19 Politika 17 komente

                                               11:52 Politika 25 komente

                                               Blog Tema

                                               17:11 Blog 1 koment

                                               10:05 Blog 44 komente

                                               21:00 Blog 6 komente