Te fundit

19:31

19:22

19:05

19:10

19:00

18:49

18:40

18:29

2023-09-30 14:57:00Rajoni TEMA

3 Komente

 1. e
  emigranti

  Pra " diplomati austriak " po barazon agresorin me viktimen dhe na sugjeroka qe palet te ulen sa me pare ne bisedime ( pa u ndeshkuar me pare agresori ) , ashtu si eshte vepruar deri tani qe ne vend qe Serbia te jepte llogari per krimet e genocidin e kryer ne Kosove deri ne nderhyrjen ushtarake te NATO- s. Dhe perseri, sipas " diplomatit " Borell e Lajcak te vazhdojne ti bien fyellit ne te njejten vrime qe Kosova duhet te shperbleje Serbine me asosacionin dhe Kurti eshte fajtori per gjithshka. Jo z. Diplomat Vucici eshte ai qe duhet ndeshkuar. Te pakten ti ndalohet kontrabanda e naftes e gazit rus.

  1. F
   Flamur Struga

   Ndermjet Republikes te Kosoves dhe rusoserbeve,asgje nuk eshte mberrir,pos humbjes te kohes.Mbase diplomati austriak do te thote qe : pala serbe ka qen gjithmone fitimtare,ngase nuk nenshkruajti dhe as zbatoj premtimet e bera si ne Uashington, Bruksel ,Oher,..Ke e llogarit fitore,arritje ambasadori?Ambasadoret e europes (shumica)e keni ledhatuar,i keni dhene cokollata kuocedres ruso serbe?perse zoteri perfshire edhe ty?Ju e keni menduar se populli shqiptar nuk ka burra me mendje te arte,ka ushtare,police me zemer luani?kjo ka qen dhe kjo mbetet ne kokat tuaja ngase ju e keni favorizuar cakejt rusoserb,ku gjithmone lotet e tyre i kani llogaritur se e bejne nga dhimbja.Europa plake,kurr nuk eshte bazuar ne plaget reale te popullit heroik te RK(pos Angli,Gjermani ,Itali..) dhe ndonje tjeter.Tani ju ipni parashikime te cilat pooulli shqiptar i sheh i vlereson si nje realitet te hidhur,prandaj organizimi,pregatitja e shume kuadrove ne Qverine e Vjosa Osmani,Albin Kurti,jane lartesite e dalluara si nga policia ushtria,dhe populli i pa frikshem nuk do te befasohen.Per kete "befasi" fajtore jeni ju miqet e rusise cariste me francen e balle.Rrezikun populli yne e ka patur si nje fenomen qe i ka percjellur kemba kembes te gjithe gjeneratat nga 1878 e deri sot ne shtator 30 te 2023.ua dhjefte qeni diplomat se per njerezimin per paqe ,liri barazi nuk ke punuar.Ushtria,policia mbare kombi shqiptar eshte i gatshem per sfida,te cilat ata nuk i duan por ja kokat e cmendura te putinit vucicit aleatet e tyre ku deshirojne ...Ne do te triumfojme dhe per kete jemi shum te bindur.

   1. R
    Raimond Vlonjati

    Karagjozi Diplomat Austriak, e paska zene frika, segjasme do ekte konflikt. Austria eshte kthyer ne nje shtet qesharak, dhe servil te politkes Ruse e serbe Nuk ka lufte ne Kosove o Austriak legeni, se eshte Nato aty qevetem shkak do qe t a ktheje Serbine ne nje hale turke. Ndaj mos e kij ate merak o servil i Serbise,

    Lini një Përgjigje

    14:32 Rajoni 2 komente

    14:10 Rajoni 20 komente

    12:33 Rajoni 1 koment

    12:14 Rajoni 3 komente

    11:30 Rajoni 1 koment

    10:56 Rajoni 3 komente

    10:54 Rajoni 9 komente

    10:43 Rajoni

    09:58 Rajoni

    09:50 Rajoni 1 koment

    Më të lexuarat

    10:06 Dossier 15 komente

    09:14 Blog 17 komente

    09:10 Politika 9 komente

    20:43 Politika 9 komente

    11:02 Bota 11 komente

    09:39 Politika 11 komente

    Blog Tema

    17:49 Blog 2 komente

    17:29 Blog 5 komente

    16:36 Blog 6 komente