Te fundit

19:31

19:22

19:05

19:10

19:00

18:49

18:40

18:29

2023-09-30 14:10:00Rajoni TEMA

20 Komente

 1. B
  Baca Bajram

  Ju dhjefsha mu ne politiken e jashtme te Europes, po c'bisedimi prisni more te paftyre, Vucici dhe cetniket e tije po krijojn terror dhe po armatosin, ju kerkoni qe palet te ulen per bisedime dhe dialog... Po te pakten tregohuni te ndershem dhe flisni te verteten, mjaft me hipokrizit qe s'kane kuptim dhe si beson njeri. Serbet jan derra te eger, dhe derri e do plumbin ne koke se vetem keshtu marin vesh keto kafshe.

  1. T
   The Republic islamic of kosovo

   BE eshte ne pidhin e satememor bajge...Te largohen jeniceret e al-bin islamikut nga kufiri pastaj te largohen edhe Ushtria Serbe

   1. T
    Tahipi

    Basta mbylle hale se qelbe dynjane

    1. b
     ben

     Plehrat si puna jote jane ata qe shkaktoje trazira. Ti nuk ke fuqi qe te besh me shume se sa ben duke folur si llapaqen neper forumet e shqiptareve. Policet e Kosoves jane ne territorin e tyre, nuk kane hyre ne ate te Serbise. Ata qe duhet me u largu jane paramilitaret terroriste serbe.

    2. S
     Shume njerze të përshtire

     Po muslimanet shqip foles thone se Zoti i tyrë ështe Turqija dhe Vendet islamike. Ku ështe baba Erdogan, që nuke po i del në mbrojtje Kosoves? Por prape mbrojtjen po e kerkone tek Kaurret. Shume njerze të përshtire.

     1. b
      ben

      Shko mor debil

    3. B
     Bisedimet jane nji Alibi ,ti jepet kohe Vucicit

     Bisedimet i hodhi ne lume Vucici ,pasi s'mundet qe Diten te besh sikur ben Bisedime per ty marre vesh -dhe Naten te sulmosh Kosoven . Pra bisedimet mundet te jen thjeshte nji term kalimatare per situaten ky e degradoj Presidenti Bythiq ,sepse ne realitet Serbet nuk duan te merren vesh me Shtetin e Kosoves ,por ta mbajne ate ne pasiguri ,sepse ndryshe humbin Miljardat e Kontrabandes . Zgjidhja eshte ,terheqja e Koloneve serb ,presuar nga Millosheviqi ne Veri te Kosoves gjate pushtetit te tij dhe kthimi ne beograd .Kjo do garantonte Paqen e qendrueshme ne Rajon .Mirpo kte s'e duan Te Fortet mesaduket por ti mbajne ne pezull shtetet e Ballkanit

     1. E
      Erdogan

      Mos gaboj ti po thua qe serbet qe banojne ne veri te Kosoves te shperngulen ne teritorin Serb? Sa ender e bukur. Ndersa une them qe veriun ta marin Serbia dhe komunat e Preshevej dhe Bujanocit ti kthehen Kosoves. Por nese te paret, pra serbet e Kosoves e duan shkembimin e teritoreve, nuk e di nese shqiptaret e Serbise do te duan te jetojne ne shtetin e Kosoves.

     2. E
      Eno

      Mos haroni atë që keni mësuar , sinusoida... Pra edhe në Europë, injorantët promovohen si sukses (këta i quajnë burokrat). Pra europa është në dishezë. Lum kush ka mëndjen në vend dhe respekton fjalët e urta!

      1. T
       Taulant, ish foltorist i zhgenjyer.

       Cila Evrope ? Franca ? Apo Hale-Helenistani?

       1. a
        amerikanino

        Kel Rothi mos u habit fare - kjo eshte pasoje e atij krehje bishti qe administrata Biden-Blinken i ka bere Serbise se Vucko Cicit me kohe e ja tani, Vucko po ju tregon gishtin e mesit...

        1. D
         Detari

         vucic e thote troc nuk e njeh kosoven edhe si kur ti vrasesh serbet te gjithe, pse ben si kur skupon BE-ja? armatosni Kosoven dhe te haje m ut serbia.

         1. G
          Genti

          Pse BE-ja ? Ku e ka ushtrinë Kurti që krruan bythën me Setbinë ? Kur BE dhe SHBA e këshillon Kurtin për depërshjallëzim të situatës në veri dhe tërheqje të forcave speciale ky ku i veshët ? Në bythë. E kur Serbia organizon sulme terrorriste dhe afron trupat në kufi Kurti i lutet BE-së dhe NATO-s të ndërhyjë. Ky kurti ose është skuth që bën lojën e Beogradit ose është një budalla e gjysëm që se ka shokun. Shpresoj të jetë kjo e dyta.

          1. L
           Liu

           Po se diti ky që i pagun rrogat BE....sh keq puna... Ose se ka kap lojën ky ose bën gjoja: shqiptarët i kan qit prapë në pazar për ti shit edhe për ti ther si bagëti ...!

           1. Y
            Ypi

            Ka vetem nje zgjidhje: Open Ballkan. Mallrat serbe te domonojne tregun, te lejohet Serbia te perdori portin e Durresit, dhe nje kar ne byth Edi Rames.

            1. D
             Drogaxhiu

             Dhe nje kar ne pidh te motres tende

            2. R
             Re da

             Nje pjes e mire e BE jane me serbine.

             1. P
              Prisni se akoma nuk keni pare gje.

              Ky Rrota Roth pyet ku dreqin eshte BE, ne vend qe te jape esap perse nuk vepron BE dhe Gjermania e tij, ben pyetje.......

              1. N
               Nje emigrant

               Uh! Europe, ti kurva e motit……

               1. E
                Erdogan

                Ku dreqin eshte "BE-ja"? Po merret me "pushtimin" e Qipros nga Osmanet barbare. 49 vjet kabe kaluar dhe tallni bythen me popujtne vegjel sidomos Ate Greke te Epirit,Ilyrise,Maqedhonise (jo ajo sllave e njohur nga imperialistet Angloamerikane),Ionise ku ka lindur Filosofia e Perendimit etj. Nga hundet do you dalin krimet e Osmaneve kunder Epirit te Kastriotit o Mosmirenjohes. Lejoni nje "Diktatore" si Erdogani te ktheje Istitucione si Agia Sofia e ndertuar nga Perandori Ilyre Greke Iustinianos ne 532A.D ne Xhami! Kurse Sh.B.A "Demokratike" dhe Presidenti i Saj Tramp per nje Pastor te burgosur dy vjet ne Turqi i tha Erdoganit para dy vjeteve qe po nuk e lirove do te te shkaterroj ekonomine sa Lireta tyrke beri pikjate. Dhe keshtu e detyruat Barbarin e Mongolise. Kur kini gjetur popuj dele dhe i mashtroni me propagande "Per Demokracy dhe Drejtesi" mire te na behet. B.E-ja nuk egzistone. Eshte e gjithe ne Nato nen urdherat e Anglosaksoneve. Kush beson ose eshte i verber ose budalla.

                Lini një Përgjigje

                12:33 Rajoni 1 koment

                12:14 Rajoni 3 komente

                11:30 Rajoni 1 koment

                10:56 Rajoni 3 komente

                10:54 Rajoni 9 komente

                10:43 Rajoni

                09:58 Rajoni

                09:50 Rajoni 1 koment

                09:42 Rajoni 3 komente

                09:32 Rajoni

                Më të lexuarat

                10:06 Dossier 15 komente

                09:14 Blog 17 komente

                09:10 Politika 9 komente

                20:43 Politika 9 komente

                11:02 Bota 11 komente

                09:39 Politika 11 komente

                Blog Tema

                17:49 Blog 2 komente

                17:29 Blog 9 komente

                16:36 Blog 6 komente