Te fundit

18:18

18:12

17:59

17:57

17:49

17:32

17:22

17:14

2023-12-02 20:40:00Rajoni TEMA

2 Komente

 1. .
  .

  Eshte cmenduri te mendosh si dhunuesit dhe zaptuesit e Anadollit = Anatolis = Lindje (ne GR.) kerkojn te pervetesojn edhe Egjeun, kur te gjitha qytetet e Anatolis dhe ishujt e Egjeut jane krijesa Helene dhe toponime Helene (te gjitha pa perjashtim, shikoni internet te gjitha qytetet Turke). $$$$$$$$$$ Qasja e "gjarprit" Erdogan (sipas Netanjahut) ose "miut te kanaleve" sipas kryeparlamentarit Austriak, eshte nje "hi syve" qe do ti hedhi Erdogani Greqis. $$$$$$$$$$ Turqia historikisht eshte nje Shtet Shovinist, akoma edhe sot flet hapur fare, per dogmen e Neo-Otomanizimit te rajoneve te dikursh Otomane. $$$$$$$$$$ Turqia eshte nje krijes artificial, qe nga emri, tek popullata, tek historia tek toponimet, tek mentaliteti .... $$$$$$$$$$ Historia ka treguar qe Turqia kuuuurrrrrr nuk mund te Demokratizohet dhe Evropianizohet, cdo tentative qe u ndermor ne kete drejtim deshtoj, sepse rezikohej shperberja e saj. $$$$$$$$$$ Demilitarizimi Total I keti shteti djallezor eshte e vetmja zgjidhje, madje Emergjence, kete e ka kuptuar mire Evropa dhe SHBA-ja, prandaj I gjith ky inat i kermes Erdogan me SHBA dhe Evrop.

  1. j
   janullatos pisoglentis

   po te drejte ke, keshtu qe shkoni qiuni andej nga brigjet “helene” te turqise o pederaste te tredhur greko orthodhokse

  Lini një Përgjigje

  20:38 Rajoni

  18:16 Rajoni 6 komente

  17:14 Rajoni 20 komente

  16:49 Rajoni 2 komente

  16:40 Rajoni 2 komente

  15:00 Rajoni

  13:00 Rajoni 1 koment

  12:20 Rajoni

  11:07 Rajoni 5 komente

  10:21 Rajoni 19 komente

  Më të lexuarat

  09:10 Kulturë 9 komente

  21:22 Politika 42 komente

  19:47 Politika 53 komente

  09:17 Bota 11 komente

  12:54 Kronika 8 komente

  19:19 Bota 9 komente

  Blog Tema

  18:18 Blog

  17:05 Blog

  10:04 Blog 13 komente