Te fundit

22:42

22:30

22:20

22:10

22:00

21:50

21:39

21:30

2023-12-02 09:26:44Rajoni TEMA

18 Komente

 1. N
  Nini

  Dy dite bese perndryshe do i vrasin familjarisht? Me pak fjale barbare te patentuar.

  1. R
   Realisti

   Skandaloze....!!! Personi u arrestua dhe do pagojë gjithë jetën për atë që bëri. Çfaj kanë babai apo vëllai i tij? Ata nuk kanë gisht në këtë krim dhe ndjehen të turpëruar. Pse duhet këta njerëz të pafajshëm të paguajnë për diçka që nuk kanë bërë??? Kafshëri lashtësie!

  2. T
   Toni

   Nuk e dija që edhe në Kosovë është defakto në fuqi Kanuni i Lek Dukagjinit. Para se të hyjmë në Komunitetin Europian, duhet të hyjmë njëherë në Komunitetin Human

   1. E
    Eda

    Po vrave vriti 1 me 1 ndryshe kto jan te pa bes te vrasin noten e te qajn dite dashkan edhe bes ptu fare keqe vrat nji grua nen me 2 femij

   2. D
    Dauti

    A ju fshifte kolera megjithr besat tuaja o kafshe parahistorike. Po pse pa besen, ca do bejne keta tribale? Ai qe kryeu krimin eshte ne burg, cpune kane prinderit e ketij?

    1. k
     kola

     Filloj barbarizmi, 2 dit bes or taj......rob tegr, shpellar.

     1. B
      BURGU

      Ka ardhur koha qe gjaku vetem me gjak shlyhet dhe perseri ajo qe iku nuk kthehet me. Vetem keshtu mund te ndalet dora gjakatare. Ndryshe ky milet nuk mer vesh. Ja mori jeten ne pabesi. Mallkuar qofte. Te denohet me vdekje dhe perseri nuk e shlyen krimin. Ai mund te mos donte te jetonte, ndersa ajo ishte e re dhe nene e dy femijve. Mos e gezofshin jeten ato qd vrasin.

      1. B
       Berisha

       Malot,kriminele te lindur, me mendje jane akoma ne mesjete...

       1. Q
        Qirjako

        Pabesi Malokerie...Ne cdo drejtim qe ta marresh..Droge, kurveri, prostitution, e plot te tjera, keta shquhen..Enver Hoxha ishte ai qe kur fliste , edhe miza nuk levizte..Ky shtet me te tille njerez si Enveri behet...Shihni dhe shkruani..Fshati qe duket nuk do kallaus..Ne Shqiperi hajduteria, korrupsioni galopant..Hajde te presin njerzit dicka te prokopise nga keta..

       2. K
        Kosokari

        Barbaret, sikur kane shtet, apo....jo?!!!! Duan edhe Europe keta derra!

        1. X
         X-drive

         Ta qifshin familjen ato për të cilët shkruan, kar muti. Ne kemi shtet dhe do ta bajmë shumë të fortë, ndërsa me ju luan koqe një greko- gabel ( beler leshi- janulla) e ju me shumicë e votoni. Servila…

         1. B
          Bejkush

          Erdhi erdhi Vuçiqi ooo...

         2. G
          Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

          Po ti ka don ore idiot? Lloji yt eshte vetem per xhungel.

         3. A
          Aron

          Kjo nuk duhet te lejohet aspak. Autori qe beri kete vrasje te mundur eshte arrestuar dhe do denohet me ligj si cdokush qe ben krime te tilla. Atehere, cfare jane keto qe ndeshkohet gjithe familja qe nuk ka qene pjese e ketij krimi, se nje njeri i familjes eshte kriminel? Cfare ben shteti kur jepen te tilla ultimatume? E papranuesheme.

          1. L
           Lani

           Të ishte i ri Ismaili e te shkruante përsëri për kanune!

           1. Q
            Qejfliu

            Ne cfare mesjete hetoni ju koso dhe berisha. Dakort familja e viktimes thoni te mos ndjehet. Po i vrane vajzen, motren e nenen e dy femijeve te mitut qe mbeten jetim. A i meret jeta nje nene e femijve apo kushdo qofte. Kurrsesi jo. Vrasesi bashkeshorti me qetesi e ka plznufikuar te vrase gruan. Nuk i mendoj pasojat qe do te kishte? Per te pakesuar sado pak kriminalitetin duhet te hyje ne fuqi denimi me vdekje. Europa ka 25 vjet qe nuk po na pranon, nga momenti qe na kerkoi heqjen e ketij denimi. Cfare fituam? Vetem se u shuan njerezit duke vrare se e dinin qe ligji nuk vepron. Beni nje tabllo te ketyre viteve dhe pastaj dilni ne konkluzionin se ku eshte zbatimi i ligjit per krimet e vrasjeve. Erdhi koha te mos kursejme as nenat e femijve. Cfare kafsherie. Bashkeshorti i viktimes valle ka arsye per te jetuar. Me mire sot e te mos i leme femijet te matin gjakun e nenes se tyre.

            1. K
             Kujtim

             Qejf paç! Fëmijët mbetën pa nënë ,dhe na propozon të mbeten edhe pa baba!? Sikur t'a dije ti çfarë do të thotë dënim me vdekje,çfarë gjurmësh të tmerrshme kanë lënë te ne që na binte tersi të ishim prezent në ndonjë ekzekutim në ato vite,do dridheshe përpara sesa të kërkoje këtë dënim... Se ai që porositi vrasjen e nënës të fëmijëve të tij nuk meriton asnjë minut më tepër jetë ,jam 1000% dakord ,por nuk bëhet më ajo punë. Vetëm burgu përjetë.... Përndryshe bëhemi të gjithë shokë me Naimin!

            2. A
             ATDHETARI

             Organet e drejtesise kur vjen puna per te zbatiar dispoziten perkatese per veprat penale te vrasjes, e gjejne nje shkak gjoja ligjor per te bere ndryshimin e kualifikimit ligjor ne vepres penale ne favor te autorit. Te gjithe e kemi te fresket nje rast kur u vra nje i ri dhe gjykata e denoi autorin me 10 vite burg. Ja pra per kete drejtesi po flasim. Keto denime variojne sepse zbehen provat, lidhjet avokat-prokutor-gjyqrar. Per familjen e viktimes eshte vrasje per te dyten here masa e denimit nga gjykata. Mos i befte vaki as armikut.

             Lini një Përgjigje

             09:16 Rajoni 5 komente

             09:13 Rajoni

             22:40 Rajoni

             21:40 Rajoni 1 koment

             20:40 Rajoni 9 komente

             20:30 Rajoni 1 koment

             20:12 Rajoni 3 komente

             19:39 Rajoni 1 koment

             18:48 Rajoni 1 koment

             18:39 Rajoni 19 komente

             Më të lexuarat

             09:10 Kronika 31 komente

             09:25 Sociale 23 komente

             10:50 Politika 39 komente

             17:40 Bota 19 komente

             14:39 Kronika 11 komente

             15:40 Kronika 17 komente

             Blog Tema

             20:50 Blog 11 komente

             20:10 Blog 11 komente

             19:00 Blog 13 komente