Te fundit

22:40

22:25

22:10

22:00

21:50

21:40

21:30

21:20

2023-05-23 17:09:42Rajoni TEMA

15 Komente

 1. l
  lakuriq me duar ne xhepa

  Ekonomine Greke te vjedhur qe nga Simiti e Karamanlisi e shpetoi Siriza me Cipran. Ky, djali Dores, dobiç si Sali Berisha e dermoi demokracine greke me shume dhe do ta çoje ne humnere me keq se miku Dores Sali Dobiç Berisha; keshtu e kane dobiçat, bijte e kurvave te gjithe, prandaj distancohuni.

  1. B
   Buda

   U bene 2000 vjet qe Demokracia Antike Greke ka rreshqitur ne Despotizem dhe Shovinizem.

   1. A
    AC/DC

    Mirë tigri po prej letre ku e keni? Analize v.k. Alla albanistanase

    1. P
     Patrioti shqiptare

     Po ik o kar nga evgjit azie zë shqiptarët në gojë farë e keqe

     1. L
      Llaman

      Ke pidhi satom o kopil evgjit i erdoganit

     2. Y
      Ylli

      Gazetare gjerman,totalisht liberal,nuk pyet psh.si eshte ekonomia financat etj etj.Po permend emigrantet.Liberalet vdekja e races se bardhe

      1. E
       Estrada me Sukseset e Micitaqis na bojn me dhi

       Imagjinoni , Shteti Grek mori nga Banka Europiane per Zhvillim 650 Miljard €uro ,per te perballuar Krizen Boterore e deri me sot , ka shlyer shume pak nga Detyrimet e Bankes BE , por edhe disa Qindra Miljarda ( qe per momentin s'me kujtohet shuma e sakte 300 Miljard $ apo me shume ) aq sa nuk ka marre gjithe Europa ne kto 40 vjkete e gjitha sebashku dhe Shakaja e Nastradinit prej Letre eshte se , na paska qendruar mbi Uje dhe s'u fundos ! _ Nji karagjozllek i tille i lejohet vetem Greqise . Ne te vertete , bas gjith ksaj Politike te Piste Karagjozesh qendrojne Politika destruktive qe Europa aplikon nepermjet Tigrit prej Letre

       1. L
        Lexuesi

        Nje pietje kam per ne qe nuku marrim vesh. Thua te jene loqe ata qe I japin keto para apo mund te jete nje marreveshje kontraktore? Sikur eshte qesharake te mendosh qe mund te marresh 650 billion sic thua zotrote dhe te mos i pagosh. Ke ndonje burim per kete lajm qe u moren borxh kaq shume. Une di qe borxhi eshte rifinancuar dhe vetem kaq.

        1. E
         Estrada e "sukseve" greke

         Lexuesi , qe paske nji dialekt karagjoze , ndoshta duhet te nenshtrohesh njiher Okulistit (qe eshte Doktori i Syve ) un shkruaj 650Miljard i ka marre nga Banka e BE-se Borxh -Greqia , ndersa disa 100-ra Miljone te tjer i ka marre nga Banka Boterore . Nuk thash se s'po Qeverria e Micitaqis nuk po i shlyen ,por ka shlyer shume pak dhe josipas Kontrates ,derisa BE-ja i beri presion dhe qe qeverria Micotaqis filloj te paguaj rregullishte Kredite . Sa i takon Burimit , un s'jam perfaqsues i Bankave ne fjale qe i ka akorduar Borxhin Skandaloze Greqise , por jeton ne Euorpe dhe si qytetare Europian dike qen aktive ne jeten e shoqerise ku bej pjes dhe keshtu automatikishte informohem edhe per Lajmet mbi Politiken e gjthcka . Ka pasur pastaj shume Debate Televizive ku Qytetare Europian _Gjerman etj kan kundershtuar dhenjet e Shumave te tilla Greqise dhe te ndalohet si e padrejte . Borxhi eshte rifinancuar disa her , ne pjes ,duke arritur shuma Katstrofike ,saher Kriza ose Turqia kercenon Greqine ose edhe per Rrefugjatet nga Siria etj 10 Miljard ,qe Greqia i trajtoj ne menyren me cnjerezore ne Lesbos per 4-vjet ne kushte Kampi Perqendrimi , ala sot ku u be nji Problem me BE se ku shkoj 10Miljardshi i dhene per kta Refugjate . Por siedhe dihet Korrurpsioni ka doren e gjate edhe ne Bruksel si psh ishte Mikesha e Micitaqist Deputetja e PE-s Kaili e Arrestuat per Korruspion . Pra ne se arrit e kupton !

       2. k
        komi

        pellazget e par qe erdhen ne ballkan jan greket,,,,ishin superfuqi ne ate koh ,tiger dhe luan te vertet...pastaj u ben kaur ,,,,nga tiger u ben qengja ,,,,,,,

        1. B
         Beni

         Po per demokracine gjermane qe ka hikur per lesh me kohe ka shkruajtur gje ky gazetaleshi,apo vetem ku qeverisin te djathtet behen merak per demokracine keta legena.

         1. Q
          Qiforti

          Memetia beni durim se helmin e hidherimit tuaj do ta pin deri ne piiken e fundit..

          1. L
           Lala i Lushnjes

           Demokracia në Greqi, nëse ka ekzistuar ne kuptimin e vërtetë të fjalës, u varros përfundimishtë në zgjedhjet e fundit.

           1. P
            Phoenix

            U rrit ekonomia Greke me lockdown-et e Kovidit dhe inflacionin qe ka arritur ne 35%? Ky gazetari Gjerman me sa duket jeton ne nje tjeter Galaksi. Gjithe Ekonomine Europiane e ka marre lumi 3 vitet e fundit, jo me ate Greke. Keta gazetaret jetojne vertet ne realitet virtual.

            1. E
             Erdogan

             Une thashe se jini Penduar zoti me comentin Estrada e Sucessit you te Deputetit te Parlamentit Osmane dhe Governatorit te Libanit Osmane ne ate kohe Ismail bej Vlores,Frashellinjve,Hasaneve,Tahsimeve etj per krimet kunder Epiroteve te Kastriotit me ne krye te ashtuquajturit Arvanitas qe luftuan dhe dhane gjithcka per Kombin e tyre Greke. Ptu Rrace (race angl) e Keqe.

             Lini një Përgjigje

             11:30 Rajoni 23 komente

             09:58 Rajoni

             22:00 Rajoni 2 komente

             20:20 Rajoni

             17:08 Rajoni 3 komente

             14:10 Rajoni

             14:00 Rajoni

             11:04 Rajoni 8 komente

             09:22 Rajoni 1 koment

             22:40 Rajoni

             Më të lexuarat

             11:49 Sociale 18 komente

             10:40 Sociale 19 komente

             11:35 Blog 22 komente

             12:02 Ekonomia 37 komente

             15:28 Kronika 17 komente

             10:25 Blog 21 komente

             Blog Tema

             20:20 Blog

             12:16 Blog

             11:35 Blog 22 komente