Te fundit

22:40

22:25

22:10

22:00

21:50

21:40

21:30

21:20

2023-05-22 22:00:00Rajoni TEMA

2 Komente

 1. N
  Neandertali shpellave bizantine te mesjetes

  Nuk e di se cfare mendon ky ne raport me fqinjet dhe vecanerish me Shqiperine, si prioritet ndaj nje vendi historikisht bazeve DNA se tyre dhe e prosperitetit qe kane sot , por duket pak me I civilizuar se thengjinjte e tjere te mbuluar.....te shohim

  1. M
   Mictaqis do fundose keq Greqine

   Neandertaler i Shpelles Mesjetare alla Bizantine . Komenti e Pyetja juaj eshte me vend . Greqia pa ktu nekuptojme Greket ne pergjithsi , te gjithe rracat e Tufezuara Aziatike Fanatike Fetare katapultuar ne Greqin e sotme , jetojn me Iluzionin e nji Shteti Demokratike ,por qe ne Realitet eshte komplet ndryshe . Eshte e pazaonte qe ne nji Shtet Demokratike , Feja te Diktoje Shtetin ! Pra Institucioni Fetare te mos jet i ndare nga Shteti . Kjo eshte marrezia Greke . Ne Forume Europiane ,ku diskutohet shpesh per Marrezite e Greqise FakeDemokratike ,kritikohet me tone te larta dhe i kerkohet Greqise ,te spjegoj kte art Demokracie ,perse Feja nuk eshte e ndare nga Shteti ? _ Pra nji Fillozofi e tille e gjeme vetem ne Mesjete . Shteti Grek i ka rrenjet ne Turqi . Aty ku ka edhe Drejtuesit e Kishes Rradikale Ortodokse . Pra si mundet te fliet ne Greqi per nji Shtet Demokrate dhe nji Shtet te se Drejtes ,kur Institucionet Fetare e mbajn ate popull ala sot mental ne Mesjete ne njifar menyre . Pra ,edhe pse ne Greqi ka shume popullsi joAziatike te Rraces se Vertete Greke , (Izmiri ka qen qendra e rraces Greke ) pra ka shume Shqiptare Arvantas ,ka sllave ,etj , perseri Mentaliteti Mesjetare Fetare dominon shoqerine Greke _ pra un personalishte nuk shikoj asgje Europiane ke Greket , pervec deklaratave te tyre e Politikes se interesit ne lidhje me BE-n . Pra Greeket eshte gabim t'i shikosh ose quash Europian sepse ata s'kan ne DNA asgje Europiane ,pamvaresisht Iluzionit qe jetojne ,apo cfra Trympetohet Botes per ta . E gjithe eshte nji Loje e ndyre e Hipokrizise Politikes se ksaj Bota ,mbas se ciles fshihen interesa Politike . Greqi eshte Sheteti i cili qysh ne Krijimin e tij nga Europa ka qen Rentabel . Perse ? Sepse genjeshtrat Historike dhe fryrja me Pordhet Europiane te Greqise , e trushplarja , si ben kurr Europiane . _______ Sa i takon pastaj Zgjedhjeve ne Greqi , Mciotaqis eshte nji Figure Skandali ne Politiken Greke , nji nder Politikanet me te Korruptuar Grek ,qe e mban ne Qeverri nji popull po i korruptuar ,dembel ,ni popull qe jeton me iluzione ,qe eshte shekuj larg Mendimit Europian por injorant Tradicional qe do ta pesoj keq me kte Qeverri . Per mua Alexi Cipras edhe ky ishMinistri Financave Greke jane i vetmi Shanc i Greqise per te bdryshuar fytyren Mesjetare te Greqise drejt asaj Europiane .

  Lini një Përgjigje

  20:20 Rajoni

  17:08 Rajoni 3 komente

  14:10 Rajoni

  14:00 Rajoni

  11:04 Rajoni 8 komente

  09:22 Rajoni 1 koment

  22:40 Rajoni

  22:20 Rajoni 1 koment

  20:30 Rajoni 6 komente

  20:10 Rajoni 1 koment

  Më të lexuarat

  11:49 Sociale 18 komente

  10:40 Sociale 19 komente

  11:35 Blog 22 komente

  12:02 Ekonomia 37 komente

  15:28 Kronika 17 komente

  10:25 Blog 21 komente

  Blog Tema

  20:20 Blog

  12:16 Blog

  11:35 Blog 22 komente