Te fundit

21:40

21:30

21:20

21:10

21:00

20:50

20:38

20:38

2023-11-30 21:30:00Rajoni TEMA

6 Komente

 1. F
  Flamur Struga

  Cfare presin me shume karagjozet e kesaj europe?apo ate g... per te vazhduar gjumin e ariut.Sa naiv sa te cmendur paraqiten nihilistet qe nuk e kuptojne se ku e ven kemben e tyre.Hyjni te gjithe ne nje varr te madh me horell,lajcak ,stano e kudra e barijve te rusise.Kaq te cmendur o kaq psikopat pa asnje shprese rehabilitimi je ju bushtrat qe mbani flamurin e pales per paqe,per qetesi mirekuptim.Cfare duhet te bej tani djalli?te fusi ne dhe me putine me vucice e grenell aaa......kete kontekst me keto te cmendur vetem Nato Amerik Angli eGjermani e zgjrdhin.Do shpresojme vetem tek keto shtete,dhe formacionin ushtarak per ruajtjen e paqes dhe jeten e njerezve..

  1. F
   Flamur Struga

   Republika e Kosoves,me politiken e saj konstruktive,po ben hapa vigane drejt OSBE-es,drejt NATOS ,dhe te gjitha forumemeve qe per qellim kane lirine ,ruajtjen e paqes,..Nuk ka force qe te mposht popullin shqiptar per te mberrire majat me te larta te foleve ku bota perparimtare diskuton dhe merr vendime historike.Ne jemi popull i vuajtur i perbuzur nga qarqe te erreta,por historia u rikethye drejt permiresimeve te gabimeve te se kaluares,dhe lumturia i vjen i buzeqesh pooullit tone te shume vuajtur.Qente e rusiseserbise karpateve sebashku le te lehin ne do te triumfojme ????????????....

   1. F
    Flamur Struga

    OOOO sa shume pikepyetje ne artikullin tim,kush keshtu nga brenda i paska ven? E kuptoj se MIKU ka qellime nihiliste ,deshiron te dal qesharak ...pikepyetjet nuj jane te shenuara nga dora ime,autori i ketyre duhet te reflektoj per ta vrare ndergjegjja.Eshte ne nderin e redaksise qe te mos bej manipulime.Me respekt Flamuri.

    1. s
     shqip

     Ajo qe dadicet dhe vicet e tjere nuk duan qe te kuptojne eshte se askush nuk i pyet ata per te ardhmen e Kosoves. Koha e tyre ka mbaruar perfundimisht. Eshte qesharake qe te pretendosh per "integritet territorial" te nje territori te pushtuar qe e ke pushtuar. Kosova nuk ka qene kurre pjese e Serbise, pasi edhe ne kushtetuten e Mbreterise Jugosllave Kosova quhej territor i aneksuar. Zyrtarisht u be pjese e Serbise ne kushtetuten e vitit 1960, kur ju dha edhe statusi i Krahines autonome, brenda Serbise.

     1. N
      Noci

      Si mund te ulen europianet ne nje takim paqesor siç jane te OSBE me nje ish minister te Sllabodan Millosheviçit i cili ndodhet aty ne rolin e nje nacionalisti te tipit fashist dhe permend integritet territorial te Serbise te nje ish krahinë te dhuruar nga kurva Europe si shperblim.Erdhi dita u ndane shtete si Çekia me Sllovakinë,u shperbe krejt Jugosllavia,si eksperimente europiane,qe jane mbajtur me hurin e komunizmit.Mali i Zi Kosova dhe Shqiperia veriore kane qene plani serb,qe edhe sot po mundohen sidomos me Malin eZi,se me shqiptaret eshte mbyllur,per daljen e Serbise ne det,nga Tivari ne Durres.Dhe ky person qe sot quhet socialist eshte trashegimtari komunist i Partise se gruas se Millosheviçit qe do te dale si dele e urte por qe eshte nje antishqiptar dhe antieuropian

      1. D
       DRENICA E KUQE

       Keta serbet e çmendur si ruset i bine te njejtit tel antishqiptar me Putinin e Lavrovin, kur ky i fundit (Lavrov) sulmon NATO-n, duke i dale krah Vuçiçit, me genjeshtra te njohura e demode, se, kinse “Serbisë ia rrëmbyen Kosovën pa referendum”, kur dihet mirefilli dhe vërtetohet qartë e shkencerisht se ruset ne bashkepunim te ngushte e te fshehte me serbet ia rrembyen Shqiperise tokat e saj etnike deri tej qytetit Nish, ne kufij me Rumaninë, duke masakruar e debuar nga vatrat e veta shekullore popullin autokton shqiptar... E, tash kujtojne se i hedhin hi syve botes, me genjeshtra, sajesa e trillime banale e bizare. Ruset dhe serbet i skuq vetem plumbi, sepse, ata nuk kane fytyre njerezore!... Bota perdite perballet me genjeshtra e sajesa te tilla te pabaza, qe godasin ne kurriz popullin shqiptar dhe Shqiperine e tyre. DRENICA E KUQE

       Lini një Përgjigje

       21:20 Rajoni

       19:25 Rajoni 6 komente

       18:10 Rajoni 1 koment

       17:41 Rajoni

       13:48 Rajoni 8 komente

       12:40 Rajoni

       12:08 Rajoni 1 koment

       11:40 Rajoni

       11:25 Rajoni 2 komente

       10:55 Rajoni

       Më të lexuarat

       12:02 Politika 13 komente

       10:05 Blog 49 komente

       11:32 Politika 9 komente

       13:15 Bota 21 komente

       09:19 Politika 20 komente

       11:52 Politika 27 komente

       Blog Tema

       20:38 Blog

       17:11 Blog 7 komente

       10:05 Blog 49 komente