Te fundit

21:20

21:12

21:00

20:49

20:45

20:28

20:27

20:24

2024-02-22 22:41:00Rajoni TEMA

8 Komente

 1. D
  Detari

  Kisha orthodhokse eshte dege e perhapjes se propagandes pro ruse nen petkun e orthodhoksise !

  1. A
   A G.

   Keni filluar jeni bërë paranojakë dhe të rrjedhur si Enver Qoftëlargu. Jo po, "populli ushtar", "shpenzime për mbrojtjen", "propaganda e huaj", "feja opium për popullin". Këto janë parrulla komuniste. Ne prandaj e përmbysëm diktaturën që të ishim të lirë t'i thoshim derrit dajë e dajës, derr.

   1. D
    Dardan

    Prorusi me i madh ne Shqiperi eshte biri dhe dhenderri i Serbise, Sali Sheqere Vuk Karxhich Berisha, qe ju e lejoni te kakarise maje ballkonit...

    1. .
     ...........

     Andushka Bushatov, i biri i Mediut dhe nipi i Hysniut, dërdëllit me kapacitet të plotë kundër Amerikës. Si "arsye" për urrejtjen e tij të kultivuar qysh ditën kur doli nga pidhi i s'ëmës, Andushka përdor autoritarizmin e Ramës, një autoritarizëm që ushqehet dhe mbahet gjallë sipas tij nga amerikanët për interesa të tyre. As që i shkon nëpër mënd Andushkës, se Rama me ndjenjën autoritariste është ushqyer qysh ditën që doli nga pidhi i Anetës. Ju jeni të dy, sejcilin sipas mënyrës së tij, pjella bastarde të lindjes komuniste, rusofil të thekur. Por sot puna jua do, ty të shfaqesh hapur si antiamerikane, kur Ramës dëshira për të qënë me çdo mënyrë atje ku është, të shfaqet si properëndimor i flaktë.

     1. K
      Korraku Helinas

      Ke dhe plehrat shqipfolese qe komentojne te Tema si puna e Dekarit, Enter Puca, dhe . Munara.

      1. p
       pirro

       po pse cfare ben BE dhe SHBA?

       1. A
        Apo jo!

        Cfare ben BE dhe SHBA? Pyetja qe duhet te besh eshte pse keta politikane, qe permenden ne artikull, nuk mbeshteten tek SHBA dhe BE, por nepermjet parrullave "epike" bejne punen e rusit. Tipik ne Kosove eshte Albin dardhari qe nuk e mban vehten per shqiptar. Albin dardhari gjithmone gjen yckla per te bere situaten "shpuze" ne Ballkan qe eshte pikerisht ajo qe kerkon serbi dhe Putini. Pra Pirro duhet te pyesesh pse jemi kaq koqe. Ne rastin me te mire duhet te pyesesh se pse jemi kaq koqe qe ne krye veme spiunet e rusit. A te kujtohet se edhe ne Shqiperi Ilir Floriri ka thene se "nuk ka raketa vetem Amerika, por edhe Rusia". Pra Iliri dhe Saliu raketat i drejtojne aty ku ju do bytha dhe jo ikunder rusit apo serbit...

        1. i
         idrizi

         Dhe ne luften ,,,rusi _ p .osmane ne vitin 1878 ,,,rusia mori per stratjot ,,ushtar ,,,,nga ballkani vetem orthodhoks ,,,grek serb alban ,,,, ndersa p.osmane merte per asqer nga ballkani vetem myslyman ,,,,turq ,turkalban ,boshnjak ,,,,erdhi koha prap ,,,

         Lini një Përgjigje

         21:00 Rajoni 3 komente

         16:10 Rajoni 9 komente

         15:14 Rajoni 4 komente

         12:40 Rajoni 10 komente

         12:13 Rajoni 2 komente

         22:41 Rajoni 3 komente

         20:50 Rajoni 1 koment

         20:30 Rajoni

         16:40 Rajoni 2 komente

         16:32 Rajoni

         Më të lexuarat

         09:09 Bota

         16:07 Bota

         10:52 Bota

         17:29 Sociale

         15:38 Politika 17 komente

         22:18 Bota

         Blog Tema

         20:10 Blog

         20:00 Blog

         10:25 Blog 1 koment