Te fundit

22:40

22:25

22:10

22:00

21:50

21:40

21:30

21:20

2023-12-05 09:43:31Rajoni TEMA

12 Komente

 1. C
  Cudia

  Çfarë është falja e xhenazes se na këputet me fe në gjithçka që ndodh?

  1. E
   Eri

   Keta jane gazetarë varikarsa, a thua policia ishte duke pjek geshtenja dhe shihte cermonine mortore deri ne momentin qe ky s'fali xhenazen. Aty iu mbush mendja policise dhe me pas kapi vrasesin, bashkepunetorin dhe kete loqen, burrin e vete. Boll me keto copeza lajmesh pa pike vlere. Burri ka qene i dyshuari kryesor qe nga momenti qe la gruan ne makine dhe iku me femijet pa asnje gervishtje. Nje plan teper amatoresk, gjynah e shkreta qe iku nga kjo bote, pa keta bythqima e kane hak burgun perjete.

   1. A
    Andi

    Cudia . Eshte gjuha e gjysherve dhe stergjysherve te tu otoman. Ku pas renies te perandorise dhe pushtimit latin te gjuhes osmane sot quhet mort . Ose ”morte” ne italisht. Ose , ”la mort”ne frengjisht.

    1. A
     Arbërori

     Andi kari. Gjuha e stërgjyshërve të shqiptarëve është shqipja. Mbase turqishtja ose arabishtja është gjuha e stërgjyshërve të tu. Ne shqiptarët i themi "vdekje" në shqip.

   2. S
    Shqiptari

    Mos flisni mbrockulla. Nuk fali xhenazen dhe cfare sipas jush i trembej zotit ? Po ti trembej zotit nuk vriste nenen e femijeve te tij. Drejtesia te gjeje shkakun e vertete.

    1. M
     Mesuesi i 9 vjecares

     Cfare domethene "falje e xhenazese" , ne c'gjuhe eshte kjo ?

     1. .
      .

      Pyt Sali Brrishen se ta spjego aj. Ky ka vra ne se ka "fal xhenazen"

     2. A
      Alex

      Dy gjëra kuptojmë nga ky artikullit, ose policia e Kosovës përdor metoda primitive ose gazetari i artikullit është debil.

      1. A
       AC/DC

       V.k. Variante albanistanse. Nuk fali xhenazen(se cfare domethene xhenaze vetem bythengritsat e dine) dhe u be i dyshuar. Q.r. Ne.shek. 21 dhe gjoja ne Europe dhe akoma me xhenaze. Rrace muti

       1. K
        Kot

        Sa rende qenke futi nje stakim automatit se e dogje fare at gram qe te ka ngel lale

        1. A
         Automati i stakuar

         Kot fantastik, kam qesh me lot

       2. C
        Columbo

        Në Palestin janë vrar 6000 fëmij, dhe nuk e vret kush mëndjen., këta për një roje afrim bunjaku, apo një kuqkë., po na qajn trapin.

        Lini një Përgjigje

        09:34 Rajoni 8 komente

        09:26 Rajoni 27 komente

        21:16 Rajoni

        20:56 Rajoni 5 komente

        20:40 Rajoni 2 komente

        20:30 Rajoni 1 koment

        19:40 Rajoni 3 komente

        19:20 Rajoni

        18:34 Rajoni

        15:51 Rajoni

        Më të lexuarat

        11:49 Sociale 18 komente

        10:40 Sociale 19 komente

        11:35 Blog 22 komente

        12:02 Ekonomia 37 komente

        15:28 Kronika 17 komente

        10:25 Blog 21 komente

        Blog Tema

        20:20 Blog

        12:16 Blog

        11:35 Blog 22 komente