Te fundit

10:10

10:00

09:56

09:50

09:49

09:40

09:33

09:31

2023-12-03 17:11:00Rajoni TEMA

6 Komente

 1. S
  Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

  Karlliqe sunitesh....

  1. M
   Mbresa

   KUNDËR MALLKIMIT TË GJUHËS SHQIPE Si shqiptarë që jemi Shqip ne duhet të mësojmë Dhe Zotin, të drejtë kemi, Ne gjuhën shqipe ta lëvdojmë. Epo ju gjuhën tonë Doni ta humbisni fare Dhe me mallkim e me nëmë Shprehni ta shpini në varre. S’më vjen rëndë nga priftërinjtë Që s’ dinë ç’ bëjnë e ç’punojnë, I urdhërojnë të zinjtë Që gjuhën shqipe ta mallkojnë. Po krye-priftërinjtë e tyre Nëkëmbës t’ orthodoksisë Shumë punë prej mynxyre Bëjnë kundër Shqipërisë! Të mallkojnë njerëzinë Të nëmosin gjuhën tonë, Të përçajnë Shqipërinë, Zoti mos e pastë thënë! Thonë s’ ditka Krishti shqip Dhe shqip-fjalë s’ pret prej nesh, Vetëm në gjuhën greqisht Të dëgjon e të mban vesh! Këto e shumë të tjera, Që dëgjon në kishë brenda Dhe na mallkojnë për hera Gjuhën tonë që s’ ua k’ ënda. S’ kanë frikë as turpërohen Që përçmojnë Perendinë, Po mburren edhe lëvdohen Sepse shërbejnë Grejqinë! Gjuhën e kemi tonë Të vjetër dhe të vyer, Nga Perendia ish thënë Që ta ruajmë të çkëlqyer. - Poezi nga Petro Nini Luarasi

   1. j
    janulles me rock kokes

    Shko se dhjeu Janulla , e ke zene bixga klebonjarin , beje gati llapen dhe fillo pune .... Micokaku qe do bllokonte fillimin e bisedimeve me EU .....hejde bena ndonje pipa te pickilosim suratin tend te qelbur ....pederast lulishtesh

   2. N
    Njerezit qe nuk besojne ne Zote bejne keto Krime.

    Ju prefte shpirti ne paqe .. Zoti ndimofte dhe ju dhente force familiareve . Ai vellai i se ndjeres , njeri me karakter te forte ,njeri fisnik, i forte sic tregoi Historine qe kishte perjetuar ne kete ngjarje shume fatekeq..Ai Burri i saje u ndeshkofte nga Ligji dhe Drejtesia.

    1. N
     Njerezit qe nuk besojne ne Zote bejne keto Krime.

     Ju prefte shpirti ne paqe .. Zoti ndimofte dhe ju dhente force familiareve . Ai vellai i se ndjeres , njeri me karakter te forte ,njeri fisnik, i forte sic tregoi Historine qe kishte perjetuar ne kete ngjarje shume fatekeq..Ai Burri i saje u ndeshkofte nga Ligji dhe Drejtesia.

     1. M
      Monda

      Ndoshta ky Naimi ka te dashur kete Kokallen(??!!)...dhe e shkreta Liridona I ka kapur ne fragrance??!!! Pse duhet ta ndihmonte Kokalla ne eleminimin e gruas Naimin? Sa per pagesen... do te perfitonte pensionin e Liridones.. Te denohet me burgim te perjetshem QELBESIR BUREC

      Lini një Përgjigje

      16:24 Rajoni

      15:50 Rajoni 1 koment

      15:27 Rajoni 1 koment

      13:22 Rajoni

      12:39 Rajoni

      11:44 Rajoni 5 komente

      11:23 Rajoni 5 komente

      10:09 Rajoni 2 komente

      09:50 Rajoni

      21:00 Rajoni 2 komente

      Më të lexuarat

      11:29 Ekonomia 48 komente

      10:16 Politika 26 komente

      11:13 Kronika 12 komente

      11:59 Dossier 1 koment

      20:00 Rajoni 84 komente

      17:42 Politika 18 komente

      Blog Tema

      21:10 Blog

      17:08 Blog 9 komente

      09:19 Blog 1 koment