Te fundit

19:40

19:31

19:23

19:17

19:10

18:59

18:50

18:40

2023-12-01 13:14:00Rajoni TEMA

3 Komente

 1. N
  Noci

  Po çfarë kuptimi ka te votosh per dike qe nuk ndodhet ne shtetin tend.Neqoftese asociacioni do te lejoje votimin e serbeve ne Kosove per ke votojne keta njerez kur votojne edhe ne shtetin e tyre qe eshte Kosova.Po qe se duhet te votojne Serbet per Vuçiçin,atehere edhe,Presheva,Bujanovci,shqiptaret e Nishit qe mund te mos jene pak duhet te votojne per Kosoven,perse Serbet duhet te kene perparesi,jashte kufirit serb dhe kombesite e tjera jo.

  1. T
   Trapi

   Me thene nte verteten, kjo eshte nje pune pak e ngaterruar qe kerkon mencuri. Mencuria duhet te konsistoje ne ate se cfiton Kosova po la serbet te marrin pjese ne zgjedhjet ne Serbi dhe cfare humbet po qe se nuk i lejon. Gjithmone ne kesi rastesh eshte nje rruge kompromisi, por kur jemi te qarte se chumbet Kosova qe nuk lejon serbet te marrin pjese, nuk jemi te qarte se chumbet Kosova ne kete rast. Kjo situate i jep "dhimbje koke" Kurtit dhe ai i bie shkurt me "sopaten e Dardanit". Ai e zgjidh kete me rrugen e grindavecit dhe jo me rrugen e te mencurit. Ne kete menyre i jep te drejten Vuciq buzevicit te "trashi zerin". Kurt rrumpalla kenaqet se mendon se keshtu i fitoi zemren "dardaneve" dhe as i vete mendja se ishte edhe mundesia qe duke lejuar serbet te merrnin pjese ne zgjedhje, te bente qe ate qe po ben Vuciq buzevici kunder Kosoves, ta bente Kurti kunder Serbise dhe te kerkonte te drejtat shqiptare(jo dardane) ne Serbi. Midis ketyre dy eksretmeve ka dhe nje rruge te mesme "as mish as peshk". Kurti nuk ka nevoje te flasi fare dhe ti sabotoje ato nepermjet proceduarave dhe menyres rrugace. Kurti nuk mund te luaje si rrugac, sepse Vuciqi meriton nje trim tjeter si vet Vuciqi, matane kufirit... vazhdojne lojen e trimave, me pak pushime midis seancave....

   1. l
    lexuesi

    Sipas kesaj teorie te gjithe emigrantet shqipetare nuk duhen te lejohen per te votuar per zgjedhjet ne Shqiperi,ne vendet respektive ku ata banojne dhe jetojne!Kjo teori eshte e dhise shyte qe e ka emrin Al Bin!Sa per kerkesen qe duhet ti drejtohet qeverise se Kosoves padyshim qe eshte e drejte dhe mund te behet me marrveshje! Problemi qendron diku tjeter qe Serbia eshte distancuar e perplas institucionet Europiane me Kosoven sikur pengesa eshte Kosova dhe jo mos rakordimi i dy qeverive respektive ku padyshim Serbia nuk e njeh Kosoven.

    Lini një Përgjigje

    12:56 Rajoni 2 komente

    12:44 Rajoni 1 koment

    12:21 Rajoni 12 komente

    11:59 Rajoni 7 komente

    11:50 Rajoni 18 komente

    11:18 Rajoni 2 komente

    10:52 Rajoni 4 komente

    10:43 Rajoni 1 koment

    10:14 Rajoni 1 koment

    09:50 Rajoni

    Më të lexuarat

    22:10 Kronika 1 koment

    11:04 Blog 78 komente

    09:19 Kronika 3 komente

    09:10 Kronika 7 komente

    10:12 Politika 30 komente

    15:00 Politika 32 komente

    Blog Tema

    18:59 Blog

    17:48 Blog 1 koment

    12:05 Blog 9 komente