Te fundit

18:49

18:39

18:38

18:32

18:23

18:12

18:02

17:52

2023-12-06 18:13:45Sociale TEMA

26 Komente

 1. p
  pilo Lala

  Shume e sakte, me te poshter jane ata qe i ofrojne mikrofon, studio televizive Sali Berishes. Nuk e kuptojne se abandonimi do e zhvleresoje Saliun, do pelcasi, do shkoj ne spital, do veje ne hale? Me ka treguar nje nga truprojat e Saliut nje ngjarje te vitit 1997. Ne kohen e rremujes, shkoi ne Lushnje per miting, por depot ishin hapur, dhe jo larg u degjuan bresheri, u prish mitingu, u nisen drejt Tiranes. Saliu ishte me Lirine ne makine, dhe bodyguardit i thote qe i sajoni ndonje miting ne Rrogozhine, se ketij po i pushion zemra. Keshtu u be, mblodhen ca milet, doli Saliu foli, dhe iku ne Tirane. Kjo histori eshte shume e sakte, nga deshmitar okulare.

  1. k
   k

   Eshte istikti i shpellarit injorant, ku do të jetë vetë i pari ke dera e shpellës.

  2. a
   agushkari

   shpellari I vuçidolit tremb edhe ujqrit, çakejte dhe arushat dhe jo me gazetarucet e leshit

   1. X
    Xhezo Smokthina

    Berisha nuk ka piken e fajit, kete lloj sjellje ai e ka shfaqur gjate gjithe jetes se tij politike. Ai nuk do te dije per nje institucion te tere si SPAK dhe as nuk i perfill, jo me te shoh se kush jane njerzit rrotull dhe te beje dallim ne qendrim. Ketu problem eshte qendrimi i aktorit Xhepa dhe sidomos i gazetareve. Natyrisht, gazetaret jane si mizat, ata e ndjejne qe larg eren e bajgave dhe sulen mbi to. Por dhe Xhepa duhej te tregohej dinjitoz dhe jo te sillej "si nje qen qe hyne ne guzhinen e botes" dhe e ndjekin me dru. Fare mire dhe me shume njerzillek ai mund ti drejtohej Berishes:" Zoti Berisha, kini durim sa te mbaroj edhe une intervisten". Sepse, dreqi ta haje, nuk eshte se Berisha urdheroje gazetaret te nderpresin intervisten e Xhepes, jane zvarraniket e shtypit ata qe e lane paturpsisht ne mes intervisten qe vete i kishin kerkuar Xhepes.

    1. V
     Vranakonti

     Xhezo,bravo.

    2. E
     Enxhi

     Sa skenë e turpshme. Dhe kujt i a bën, Ndriçim Xhepës, nje njeriu me reputacion te cilesuar në Shqiperi.

     1. P
      Pero

      Ore njerez, a jeni në vërtet? Po ku hyn Çim Xhepa para Sali Berishes Ka bërë grusht shteti në 1998 Çim Xhepa ? Ka shkatruar Shqiperine Xhepa? Ka kryer 21 Janar , Gerdec, klub partizani ky Çimi I Xhepajve? Jo or jo Hehe para mostres, kuçedres me tre koka, para koleres Sali , Çimi Xhepa eshte hiç

     2. M
      Maloku

      Malokeri hesapi e kan ne gen .

      1. E
       Eri

       Ishte një gazetar robqim që e tërheq Berishën mes kolegëve të tjerë që po e merrnin në intervistë. Megjithatë në një video tjetër e pashë aktori sapo e përfundoi intervistën kur u fut Berisha si pykë, por gjithësesi këta reporterë duhet t’ia heqin mikrofonin një plehre të tillë.

       1. L
        Liria

        Mir ju thote Gazetar kazanash Si nuk ju erdhi turp qe hoqet mikrofonin nje artisti te madh si Ndricim Xhepa dhe e drejtuat te flase nje i dale mendsh Po ai vetem politik do bente dhe nuk do fliste per fatkeqsin qe kishte ndodhur nga ndarja nga jeta e nje artisti te madh

        1. P
         Pulitzer

         Gazetarw kumulla manekine qe qeshin sa shohin salen...o tempota o mores o facebook or insta iu dhjefsha shkollen dhd edukaten e gazetatise.. Shihni ca bejne koleget tuaj ne UK USA etc

         1. S
          Sypeshkaqeni!

          E thuaj pastaj se e ka gabim Rama kur u thotë gazetar kazani. Çuditem se si shkojnë neper banakstudiot kur aty kane Klodjanen, asaj vetëm Edi i mbylli sqepin, megjithëse eshte si tip gjithologe me thon...

          1. E
           Emigranti 1991

           Ju thoni gazetar, ne fakt. Ku ka shqiperia Gazetar, or miq. I ngordhi Sala. Edi Rama eshte sot, i vetmi mikrofon.

           1. F
            Farsaxhinjtë

            S'janë gazetarë ata. Media në Shqipëri është e kapur nga politika. E si rrjedhim gazetarët janë thjesht rrogëtarë që keq përdoren. Janë të frikësuar sepse nuk janë të lirë të ushtrojnë profesionin e tyre pasi nëse dalin kundër linjës editoriale klienteliste të pronarit, i heqin nga puna . Ja psh a ka ndo në gazetar te Tema që flet kundër Rilindjes dhe Ramës, pra për hajdutllëwet e qeverisë? Jo. Edhe te komentet shpeshherë kush thotë të vërtetën për Ramën dhe qeverinë çensurohet pa pikë turpi.

            1. B
             Baba Vuku

             Rrofte kafsha e shpellarve

             1. T
              Tani

              Turp edhe per gazetaret, qe e lane Ndricimin dhe vazhduan me Sali kafshen. Ehhh... ne shqiptaret....

              1. M
               Maloku

               Gazetare Bbathoreje

               1. B
                Beni

                Turp per ata qe jane te tille dhe quhen gazetare. Jane palo gazetare . Turp. I heqinnmikrogonat te nderuarit Ndricim Xhepa dhe i afrohen perbindeshit te zi plakut te cmendur, mashtrusit, genjeshtarit , maskarait me te madh we dogji, vodhi , vrau dhe kete popull. Kryhajduti Sali felliqesira. Turp per mediat qe i vene mbrapa ketij monstre ? Ketij vemje qe rrjedh vetem gjak , burracak, i pabese , i paburre we do perfundoj pas hekurave. Populli pret lirine dhe shfarosjen e berishizmit qe eshte me i poshter se enverizmi.

                1. E
                 Enver Cara

                 Une kam nje mendim. Te lirohen te gjithe te burgosurit ne Shqiperi, pavaresisht krimit qe kane bere. Duke patur parasysh parimin baze te drejtesise, per denim te njejte, per krime te njejta ky parim eshte shkelur. Asnjeri qe eshte ne burg, nuk ka kryer krime me te renda se ky monster. Pikerisht per kete duhet te ndodhe kjo qe sapo thashe ..........

                2. t
                 tetovari2

                 Bleta edhe në grumbullin e plehut gjen ndonjë lule, ndërsa mizat edhe në lulishte ,shkojnë te plehërat!

                 1. A
                  Ari

                  Na cuditi, qeshte si budall! Kujton se duke dale ne tv do ti shpetoje drejtesise!

                  1. T
                   Thirrje

                   O milet Ndriçimi kishte mbaruar intervistimin kur u afrua Berisha. Mos u manipuloni kaq poshtersisht si ne kohen e Xhaxhit Enver se po merrni ne qafe veten dhe vendin. Jo per gje por keni te drejte VOTE per fat te keq!

                   1. T
                    Thirrje

                    https://m.youtube.com/watch?v=pA58GmLh96I

                    1. y
                     yp xhixhi

                     Moj kasolle ku na mbeshtolle.

                     1. D
                      Demokrati idealist.

                      Bir Selman i nënës kë të qaj më parë,njërën e kam çupë,tjetrin e kam djalë.U thotë mirë Edi Rama,KAZAN sepse të till gazetarë janë.

                      1. X
                       XXX

                       Sot kemi dy forca kunder njeri tjetrit : Sali Berishen dhe SPAK.un.Njera pale ,ne kete lufte , do kete humbjen e turpeshme vdekjepruresi,ndersa tjetra shkelqimin.Fajtori ose me qarte krimineli,njihet boterisht,e ka emrin Sali Berisha . SPAK un. nuk e njohim.Deri tani Berisha e ka sfiduar.As qe pyet se ka SPAK.,biles edhe e perqesh.Do te jete nje mesim i madh per diktotoret,izolimi i Berishes.Populli i ka syte tek SPAK.Qendrimi indiferent i SPAK dhe deshtimi i tij eshte katastrofe per te ardhmen e vendit tone.Qendrimi indiferent apo frikacak i drejtesise para kriminelve eshte fundi i demokracise.

                       Lini një Përgjigje

                       17:48 Sociale 44 komente

                       17:20 Sociale 1 koment

                       09:31 Sociale

                       21:08 Sociale 4 komente

                       20:20 Sociale 1 koment

                       19:38 Sociale 2 komente

                       18:50 Sociale 3 komente

                       11:24 Sociale 2 komente

                       21:58 Sociale

                       17:51 Sociale 15 komente

                       Më të lexuarat

                       12:02 Politika 12 komente

                       10:05 Blog 44 komente

                       11:32 Politika 9 komente

                       09:19 Politika 17 komente

                       13:15 Bota 17 komente

                       11:52 Politika 25 komente

                       Blog Tema

                       17:11 Blog 1 koment

                       10:05 Blog 44 komente

                       21:00 Blog 6 komente