Te fundit

20:29

20:25

20:20

20:10

20:07

20:00

19:48

19:40

2023-12-01 09:16:51Sociale TEMA

8 Komente

 1. F
  Flamur Struga

  Pamvaresisht deshires te babait per mjek,ti ke zgjedhur nje profesion te neruar ku edhe ne kete profesion ,gjen hapesire qe neper mjet afteive te fituara ,kuktura dashuria per kombin tone,po ben nje pune te ndershme.Nuk je figura epare fetare qe po ndihmon ne shume gjera ,drejtime te ndryshme kombin tone,duket se po ndjek rrugen e Ndre Mjedes,Migjeni,Fan S Noli,Hoxhe Tahsimi,Papa Kristo Negovani...je nje figure e dashur pooullore per shqetesimet qe i ke,ndihmon shum me artikujt te cilat i shkruan me keshilla dashuri zemre..Te lumte per karakterin tent ne fillim, edukaten ,shpirtin e cilter qe ke...Jete te gjate dhe suksese te metutjeshme per punen tuaj plote zell,dashuri per kombin tone.Te lumte.

  1. S
   Shefki Strugani

   Flamur Migjeni dhe Hasan Tahsini nuk ishin klerike . Njeri qe poeti me i talentuar shqiptar i gjitha koherave tjetri qe kryetar i akademise se shkencave dhe padyshim kapaciteti me i madh shqiptar qe ka jetuar

  2. D
   Deda...

   Zotëri, Keni ulur veten duke shkuar të bashkbisedoni me një figure qendrore të krimit të organizuar ne Shqiperi, krim i cili po perjeteson projektin vrastar te krijimit të PKSH-es me 8 Nentor 1941, permes sidomos PD-es, perfaqesuese e denje e se cilës është zonja gazetare... Kjo ngre dyshime rreth petsonit tuaj, gjë që është pikelluese...

   1. a
    astrit

    Dom Gjergji eshte nje mendje e bukur!

    1. D
     D

     Duke qene nje berishist i thekur je ne vendin e gabuar,edhe me kriminelin Sali qenin dhe me zotin nuk shkon. Dom Gjergj,o dorezo Saliun,o dorezo zotin, zgjidh e mer.

     1. Y
      Y

      Dom Gjergj,me vjen keq po duke perzier zotin me kriminelin Sali Berisha e ke perdhosur veladonin e priftit.

      1. F
       Flamur Struga

       Xhaxhi Shefki: Migjenit pasi i del burse,ne vjeshten e 1925 i del bursa dhe shkon ne Manastir,atje pas dy vjeteve 1927-1928 merr semi maturen per teologji....Migjeni njihet si nje urragan ,poet prozator,Migjeni i kafshates te munguar,i Lulit ....Xhaxhi Shefki ,(eheheeee) Migjeni kryetari i shkencave te akademise (qe Aleks Buda aaaa ai Buda) po ne Republiken e Kosoves ( aaaaa ai akademiku Rexhep Qosja ).o xhaxhi Shefki pasi je nga ai qytet qe une kam kujtimet e mia ,do te kursej kesaj radhe,por kujdes ,alergjine tende,smiren ville tek ata qe e meritojne,shkrimi i im ishte thjesht nje mendim real se per te vleresuar Dom Gjergj Meta,duhet zgjedhur fjale zemre ,ngase nje figure e shquar me kete shpirt te madh e te bardhe si debora,duhet thene ajo e cila e personifikon kete pasardhes te At Gjergj Fishta,At Shtjefen Gjeqovi,Ram Govori (llapjani ) atdhetar i dalluar..do te kisha deshiruar xhaxhi Shefki,Gezuar festat e fundvitit.Ta kam borxh nje drekeeeeee.te keqen mos ma refuzo kur do te takoj.F

       1. T
        Tungjatjeta, Gjergj Meta!

        Kur i lexoj shkrimet e Gjergj Metës gjithmonë ndjej mirësinë e këtij njeriu, këtij prifti!

        Lini një Përgjigje

        12:50 Sociale

        12:49 Sociale

        12:13 Sociale 23 komente

        09:41 Sociale 7 komente

        09:11 Sociale 32 komente

        19:19 Sociale

        18:34 Sociale

        18:26 Sociale

        18:16 Sociale

        17:27 Sociale 6 komente

        Më të lexuarat

        22:10 Kronika 1 koment

        11:04 Blog 80 komente

        09:19 Kronika 3 komente

        09:10 Kronika 7 komente

        10:12 Politika 30 komente

        17:02 Ekonomia 21 komente

        Blog Tema

        18:59 Blog 2 komente

        17:48 Blog 2 komente

        12:05 Blog 9 komente