Te fundit

01:10

22:41

22:25

22:10

21:58

22:00

21:50

21:40

2024-04-18 10:26:12Sociale TEMA

31 Komente

 1. A
  Adriatik.

  O Erjon,kujt ja kerkon keto.Je deputet i partise ne pushtet.Kur ligji eshte i gabur pse nuk e korigjoni.Çfar prisni.Nuk mjafton ngritja e zerit,duhen veprime konkrete.Jne mbushur burgjet me njerez te pafajshem.

  1. R
   Rabid Left

   Brace votoi vet kete ligjin, sic duket ishte ne Karavasta duke ngrene pesh kur e kuptoi! Brace shampanja, qe ka shume merak fshatrt....

   1. v
    vezhguesi

    Po te kishit miresine e ta lexonit komentin e Braces, do e mesonit se Parlamenti po e ndryshon ligjin. Nga ana tjeter, ne filmin komedi "14 vjec dhenderr", te krijuar mbi vepren e rilindasittone te shquar Cajupi-t, ka nje batude te aktorit Birce Hasko kur flet per ligjin dhe Maliqin. Shikoje ate film qe ta kuptosh se ku e ka fjalen edhe Erion Brace.

   2. T
    Tartufi

    Fatkeqesia e atij mileti shqiptar eshte ai fshatar [ kafsho- njerezore ] bini sa me shume biles ktheni dhe buken e misrit te pushtit Enver per ti ushqyer.Ai eshte votusi i stanerise socialiste dhe votusi i shpellarise demokrate ai ka qene mbrojtesi i shtipjes se madhe komuniste ku ka dhe origjinen komunizmi . Ju pershendes o prokurore sa me shume perbuzje karshi ketij llumi shoqeror aq me mire per lirine e shoqerise.

    1. H
     Hasani nga elbasani

     Te lumtë pena .Këta kokpalarë muarën në qafë Shqipërinë

   3. p
    pjeter

    Po mor Brace,po keshtu zotrote mundohesh te behesh i mire duke shpalosur vetem injorancen!! Prokuroria duhet te aplikoje ligjet perderisa ato jane ne fuqi,jane te detyruar ta bejne per ndryshe duhet ta dish ça ndodh me ta po nuk bene detyren qe i ngarkon kushtetuta,jeni ju politikanet, qe ne 12 muaj te vitit nuk justifikoni aspak ate qe shqiptaret paguajn per ju,jeni ju qe duhet te beni ligjet e duhura qe keto fenomene te mos ndodhin,por qe te hartosh ligje te tilla duhen edhe njeres qe dine se ç'bejne e jo nallbane,sepse rezultati mund te dali edhe nje rirrumpalle me ndertimet kuturu!! Prandaj Brace,fillo e puno ne kuvend,propozo ligje e norma,se per ate shqiptaret ju paguajne jo per deklarata ne fb.

    1. M
     Mallkuar qofshin politikanet qe na vodhen dhe posh

     Turp. Qeveria po le te ngordhin pensionistet .

     1. l
      lali FIKU

      Ahahaha o Brace...po ke te burgose ajo Prokuroria ate Lal Erin qe eshte zhyt ne miliona Euro vjedhje nepermjet atyre Drejtoreve te tij hajdute!

      1. P
       Prostituta Kombetare sali

       Po te burgoset lali Eri, kush do merret me mbjelljen e fiqve?!

       1. t
        tironsi

        Ene juve o cuna nuk hani mut kot se i gjo e dini qi flisni per Lali Erin. Nai thoni ene neve ato faktet qi i dikeni ju, po ma mir do bojshit me ja dorzu SPAK-ut ene mos me bo gam gam pa fakte ktu ke TEMA. Ne tironsit e vjeter i kemi inot lloqet e pazarit ene duket ashiqare qi ju jeni bo ma keq se ato grat e semaforit qi nuk len rob pa e morr neper goj.

      2. D
       Drejtesia e munguar

       Këta po shkallojnë të tërë. O Braçe! Po gjej edhe ti ndonjë palë hekura të hipësh në to e boll shave SPAK. Ata lexojnë çfarë keni krijuar ju o idiotër.

       1. T
        Tirana

        Fshatarin e ka denuar Pozita Gjeografike Erjon.

        1. L
         Llaf Dibre

         Demagogji e neveritshme e nje populisti te shpifun. Mos thuaj "lereni fshatarin". Por ligji te zbatohet njelloj. Them demagogji populiste e shpifun, sepse si realitet PS nuk flen aspak ne ate krah, pra te popullit, por te oligarkeve. Atyre po u sherben me pushtetin e votuar nga populli, me ata po ndani parate. Erdhet ne pushtet si "strategji" per popullin - te kujtohet kur na tundje listat e furrave te bukes veresie ne 2013 - dhe u shnderruat ne stratege te PPP-ve dhe investimeve "strategjike". Mire, po si spjegohet qe keta investitoret tuaj "strategjike" po perfundojne nje nga nje ndjekie penale? Prokuroria mos shikoj sperdredhjen tende populiste (si Torja dikur), por nga ju. Ata investitoret "strategjike" jane masha, ju jeni dora qe mbani mashen.

         1. X
          Xha Beqo

          Nje bravo te madhe zoti erjon brace ke thon nje gje te vertete

          1. s
           sapa

           Po thuaj atij shefit tend o llafazan?se ai e ben kete loje!

           1. B
            Beni

            Trimi I Surrelit eshte me legeni qe I puth bythen te forteve dhe ben te fortin me fukarane.

            1. H
             Hetusia e Popullit

             Thuaj Hajdutit me Satelit dhe akademi per Çobanet,,,vete Hajduti e Ka Shtepine pa leje dhe Ka Hy kollovar Tek Shurra qe Ka.. ti ne opposite je ??? Nuk je ne Pushtet ti,apo po Shet pasqyra si Colombi indianeve .Qeveri kurvash e opozite fuksash me Sali bajgen e Iliri spiunin.

             1. K
              Koci xoxe

              Për sa koh populli fle gjum dhe shahen e grihen me njëri tjetrin përse më shikon,apo për një metër tok apo për një vënd parkimi,kto 140 mafioz dhe analfabet (se politikan nuk jan)do vazhdojn të bëjn ligje si i do bytha kto kërrma,prandaj reagimi në shesh.

             2. S
              Sufllaqja me qepe

              Cfare hipokriti. Edhe per panel diellor duhet leje o Brace Kungulleshka. Je deputet, kerko ndryshim te ligjit.

              1. Q
               Qytetari

               Po, i nderuar zoti deputet BRACE : Por fajin nuk e ka as prokuroria dhe as gjykata. Prokuroria dhe gjykata zbatojnë ligjin e miratuar nga Kuvendi dhe aktet nënligjore (si VKM dhe Urdheresa), që i hartojnë ata specialistë dhe drejtore në Institucione (të cilët regjistrohen per vehte si ato "5 D"-të) dhe Ju i miratoni. Edhe fshatrat me të thella të republikës, dikur kanë pasur një vijë të verdhë, kufi brenda të cilit duhet të zhvilloheshin ndërtimet, me distanca të përcaktuara qartë edhe në plane dhe nuk ishte vështirësi për të marrë një leje. Sot këto janë vështirësuar për arsyen e miratimit "KAP CTE KAPIM" që mendojnë lakenjte e vegjël. etj, etj, etj. Prandaj vuan edhe fshatari i shkretë. Shikojini njëherë këto gjëra.

               1. K
                Kameleon

                Po juve sikur nuk i diskutoni vendimet e drejtesise…?!

                1. H
                 Humoristi

                 Ish zevendeskryeministri i rilindjes si mi qenefesh kerkon te haje cfare i del perparara.Nuk e di i mjeri se per mijte e qenefeve,kane dale metoda bashkekohore per eliminimin e tyre,kur u bejne dem qenefeve!

                 1. J
                  Jeni

                  ......Brace.... ti nuk je idiot . Ti je nje zvarranik i qelbur qe kacavyrresh mbas " rilindjes" .....Leri statuset o debil por fol me ze te larte ne parlament ku ke nje jete te tere qe vegjeton.

                  1. T
                   Tironse

                   Ja the po kujt ja the mo Brace?!Me sa duket Ju te tere s’pirdhni per ligje por per “elita “ fake,hajdutesh,mashtrues,imorale eplot gjynahe te tjera qe te ghithe i dine e shohin ne jeten e perditeshme!!!

                   1. a
                    anti25642654censurë

                    përse n uk e lyen mjekrën ky gorja??më tuket si gjysmak që kur doli në opozitë të partisë së vetë për të sulmuar kundërshtarët e palloshit!!u bë më keq se mero mavria që na jep tërë seksin e ilir skrapit që ka bërë në shekuj!!ah mor merro e ke këthyer këtë gazetë në pisqollë të palloshit!!

                    1. B
                     Beni

                     Mire e ke Brace,po kush te degjon,fshatari apo qytetari qe nuk kane para apo qofte ndonje njohje e kane pesuar dhe do te vazhdojne ta pesojne akoma dhe me keq....

                     1. M
                      Mos ja fut kot.

                      Z.Brace, keshtu e keni katandisur ju drejtesine. Nuk eshte ligji gabim, por zbatimi i tij nuk eshte i njejte per te gjithe. SPAK-un e ka ne dore krietari jot. Ne fillimet e juaja bertisnit me te madhe te gjithe hajdutet ne burg. Nuk vonoj shume dhe ju jua kaluat hajduteve politikane. Keshtu qe mbroni hajduti hajdutin. Drejtesia ben sehir. Mos deklaroni me gjera pa kuptim se jeni bere bajat dhe nuk duroheni me. Na lini ne hallet tona se na teprojne.

                      1. F
                       Fatmir

                       Më vjen keq ta them!Ky popull do lënë pa bukë mbasi edhe pa bukë voton kriminelët e Edi Ramës dhe të Erion Braçes.Popull pa karakter!Nuk e kisha menduar kurr që popullit edhe fëmijët tja vrasin thëret "Rroftë Edi Rama"!Ta gëzojnë dhe sinqerisht ta shpallim mbret!

                      2. F
                       Fisxo

                       O Braçe LLAPAQËNI LUFTO KORRUPSIONIN. !!! Balena Balluku RREZIK KOMBÈTAR në KORRUPSION , HAJDUTÊRI , VJEDHJE dhe PLAÇKITJE ZYRASH !!!! ¿¿¿¿¿¿¿¿!!!!!! Ogerta ManastirLiu DITË ZEZA , RREZIK KOMBÊTAR , në KORRUPSION , VJEDHJE , HAJDUTËRI dhe PLAÇKITJE ZYRASH !!!!!!!!! Bledi Çuçi , Blendi Gonxhe dhe Blendi Klosi , RREZIK KOMBÈTAR dhe RREZIK për të ARDHMEN e FËMIJËVE SHQIPTARÊ , në VJEDHJE , KORRUPSION , KORRUPSION , HAJDUTËRI , dhe PLAÇKITJE ZYRASH SHTETÈRORE !!!! Këto INDIVIDË që ti pëmenda dhe Dhjetra e Dhjetra PIDH MOTRA tê tjerë , shko në SPAK dhe ÇOI , O Braçe DITË ZIU , sepse janë bërë MILIARDERË , me KORRIPSION dhe VJEDHJE !!!! DENONCO HAJDUTË , O Braçe PAPAGALLI !! Duhet ti PADISËSH , O Braçe FAQE ZIU dhe lëri DËNGLAT dhe LLOGJET e Kavajës duke bèré gam gam gam , si qen reugësh !!! ¿¿¿¿¿¿ !!!!!!!!

                       1. M
                        M.B

                        Ke te drejte o Brace po ku mbushin ata kane kaluar vetingun te tjeret po bejne pallate pa leje keta i bien fukrait kokes.Brace duhet te jesh njri i mire qe del ne krah te njerezve te thjeshte Bravo kusho.

                        1. D
                         Demokrati idealist

                         Po ja fusni kot të gjithë,sepse këtë ligj që fut në burg fshatarët që ndërtojnë një kasolle për bagëtit,një mur apo riparon një çati që i pikon është bër në kohën kur qeveriste sali MALOKU.Erjoni me të drejt e ngrë këtë problem,por nuk duhet të mjaftohet me kaq si ligjvënës.Ai duhet t’i propozoj kuvendit që këtij ligji t’i bëhen ndryshime në mënyrë që prokurorët dhe gjykatësit mos të dënojnë fshatarët për ndërtimin e kasolleve të bagëtive.Prokurorit dhe gjykatat e rretheve dënojnë fshatarët,ndërsa ndërtuesit që ndërtojnë kate pallatesh pa leje nuk i dënojnë,sepse ata kanë para dhe i dorovisin.Pra veprohet me dy standarte.Kjo është Shqipëria dhe shoqëria e korruptuar e saj.

                         Lini një Përgjigje

                         09:20 Sociale 3 komente

                         17:55 Sociale 1 koment

                         15:44 Sociale 4 komente

                         12:54 Sociale 3 komente

                         12:28 Sociale 27 komente

                         10:34 Sociale 12 komente

                         18:18 Sociale 32 komente

                         17:33 Sociale

                         11:36 Sociale 10 komente

                         11:28 Sociale

                         Më të lexuarat

                         09:31 Politika 24 komente

                         17:40 Kronika 10 komente

                         09:44 Politika 49 komente

                         11:41 Politika 14 komente

                         16:15 Kronika 19 komente

                         09:38 Rajoni 22 komente

                         Blog Tema

                         18:08 Blog

                         10:40 Blog 6 komente

                         18:59 Blog 6 komente