Te fundit

22:41

22:25

22:10

22:00

21:50

21:40

21:30

21:20

2022-09-14 10:13:00Sociale TEMA

62 Komente

 1. T
  Taku

  Krijo seksionin e reagimit kibernetik oooo loqe i gjate e leri keto llustra me bojna. Kohet po ndryshojne

  1. b
   booom

   Taku ke te drejte, ky gjatoshi po lyen me ngjyra te bukura nga jashte nje anije qe po mbytet...

   1. p
    puum

    ca jane kto ndertesa moderrne kshtu e .ik e re . un desha aty nji mullar te madhe ku te uleshim per qejf e luanim domino piqnim misra e hanim edhe fiq etj jo kte

  2. T
   Taulant

   Boll me llafe bastard . Edhe Kosova dhuroi 150 milion euro ndihme per popullin e saj te goditur nga kriza. Ndyresir njeri i pangopur u shnderrove edhe ne vrases me pagese kohet e fundit per te marre nen kontroll lojerat e fatit.

   1. N
    Nik

    Nuk ndertohet shteti me kartolina e propagande o kryeminister dixhital i Turizmit, po lerja vendin nje ekonomisti ose juristi, se po e boshatis Shqiperine!

   2. a
    anti25642654censurë

    gjiganto,vari hejbet ballkanit dhe shiko ta bësh më të madhen në eurazi,për të mos thënë në botë!! ore nuk të kemi vënë kot ty në krye!! arsyetoje pak,pozitën tënde! K/Mmadh dhe na del "më e madhja në ballkan!! ballkani sa tokjo është o gjigant!! shtyje dhe nja 20 vjet dhe bëje për së mari!!

    1. E
     E verteta

     Mire mire po ben qendren me te madhe nd Ballkan krahasime komuniste idiote,po nga vendi po ikin me kuc e me mac se nuk po te durojne me ty dhe ato kurvat e tusja.Po jep pak pergjigje Tirana eshte qyteti me i ndotur ne Europe,kalon mes permes Lana ne ujrat e zeza qe ketu je ne liste te zeze meposhte se Afrika.Po uje te pijshem?Po transport publik ca autobuza pa lishje,as tram as tren?!Po hekurydha dhe trenat?I vetmi vend ne Europe ndoshta dhe ne bote pa trena interurbane .Shkoni mor legena qe po na tregoni se bere Piramiden,por me cfare lekesh ?Te taksave tona mor legen jane,madje duke bere te tilla pune i fusni min.20% ne xhep nga fonde publike jane mor qena te pangopur

    2. R
     Rilindas

     Aahhh mos Ropqir mutit. Shiko gazhelin o ropqire

     1. K
      KK

      Parfabrikate Si Ne kohen e Enverit tek Muzeu I Enverit. Edhe Rama Shtepine e tij si keto Parafabrikatet e ka. Ve bast qe Pas gjoja Hollandezeve qendron Maketi I Rames se ngjajne shume me Bunkeret e Surrealistit . Ndonje Shumekatesh do kete Afer Pordhamides apo jo se pa Shumekatesh nuk nxjerrin Leke keta. Lali Eri dicka do mendoje edhe per kete

      1. k
       klea

       Piramida nje vend shume i mire per te rinjte te cilet kane pasion teknologjine

       1. E
        Elsa

        Super transformim do jet kur te mbaroj sidomos per tiranen

        1. A
         Astrit

         Kjo piramid ne kohen e sales perdorej si nevojtore e shifeni si po shnderrohet tani ke qejf ta shofesh

         1. A
          Anisa

          Po behet nje pun e madhe me piramiden mezi presim te mbaroj

          1. S
           Stejsi

           Nga fotot duket super bukur mezi pres ta shikoj te perfunduar

           1. o
            orinda

            nje punim fantastik, vleresim i madh per te rinjte

            1. B
             Betim

             Me pelqen qekeni investuar ne kete piramide qe eshte ne bulevardin kryesor te kryqeytetit e per me teper afer kryeministrise. Nuk i kishte hije te ishte ne ate gjendje prandaj keni marr vendimin e duhur

             1. a
              ana

              O Betimo sa leke u harxhuan para ca viteve me demek per ta kthyer ne teater di gjo? Ato pare qe u harxhun kot te kujt ishin, te Rames apo taksat e popullit? Kot me te pyet se e di qe nuk di gjo, e di qe je kale karoce qe shikon vetem perpara ku ndodhen bythet e kryeministrit.

              1. B
               Besi shoku ilirit

               Ana, o burre femer, ti e do piramiden parlament, si e donte Sala? Qender teknologjie eshte zgjidhje ok, o mendje ndryshkur.

               1. B
                Bureto

                Ana, qenke e painformuar, pavaresisht se ato qe thua jane te verteta, por i ke adresuar gabim. I takojne te gjitha Sali Berishes dhe Jozefina Topallit, i pari donte ta bente theater dhe e dyta donte ta bente Parlament. Qe je e painformuar, ose je e re, ose nuk ke jetuar ne Tirane, ndaj nuk di se si kane qene gjerat ne realitet.

                1. L
                 Luani.T

                 Dhe per me teper, gjithe nderhyrjet qe u bene ne ate kohe, jo vetem qe nuk perfunduan per qellimin final per te cilen u bene, por prishen edhe strukturen mbajtese te pjeses qendrore dhe tavanore te saj.

              2. B
               Babo

               O Mero Dergoi per Diktim injorantet qe puneson se as te shkruajne nuk marrin vesh. Piramida behet Piramnida

               1. e
                erind

                Te rinjte tashme do te shpalosin idete e tyre ne fushen e teknologjise

                1. P
                 Per Erindin

                 Popo se u mungonte piramida te rinjve te shpalosnin idete e tyre!! Per ke rini e ke fjalen o erind?! Per ata qe po ikin nga syte kembet se nuk kane asnje mundesi punesiminpasi cdo pune jepet per patronazhiste injorant … po ti s’ke faj, ke vetem nje script i gatshem i Meros

                2. M
                 Miranda

                 Mezi pres perfundimin e piramides dhe te shof se si do behet se me para ka qen ne gjendje te mjerueshme

                 1. T
                  Taulant

                  O Miranda po sikur u harxhuan ca pare per ta shnderuar ne teater, apo qe loje se paret e popullit ishin.

                 2. R
                  Refugjati

                  Njehere per enverin dhe tani per Alibaben

                  1. S
                   Seda

                   Ke qef ta shohesh tashme jo si me perpara qe piramida e ne qender te Tiranes e ishte lene ne harrese. Ky projekt do i jape nje zhvillim te madh vendit tone

                   1. G
                    Gesi

                    Jo vetem qe do terheqe vemendjen e shume njerezve per shkak te arkitektures se bukur qe ka por dhe do jete nje qender teknologjie ne vendin tone

                    1. D
                     Desa

                     Me behet qefi qe u realizua dhe Nje projekt i tille i cili ka ne vemendje zhvillimin e teknologjise ne vendin tone

                     1. R
                      Regi

                      Ka lezet mbajm mend si ka qene piramida dikur per turp shyqyr qe po kthehet ne nje gje produktive

                      1. J
                       Jorgo

                       Ndertimi i kesaj piramide do i japi kryeqytetit nje zhvillim te madh ,dhe nje sy tjeter sepse ishte katandisur ne nje gjendje qe nuk shifej fare

                       1. T
                        Teo

                        Te marrin shembull keta qe vetem din te shajne dhe hedhin akuza qe rama nuk punon per kete vend

                        1. T
                         Taulant

                         Po ashtu eshte, hera e dyte qe po e rinivon, se heren e pare paret ikien per lesh me demek do behej teater. A u ngarku njeri me pergjegjesi per paret e harxhume kot per se koti o palle? Te qifte Rama trute o gomar!

                        2. L
                         Lea

                         Jemi vendi i tret qe po e mer kete nisme dhe me vjen mir qe po perfshihet shqipria ne kete projekt inovativ

                         1. M
                          Mondi

                          Piramida e Tiranes ka marre nje transformim tjeter si ka qene dhe si po behet nga keto ndryshime i duhen qytetit

                          1. O
                           Ola

                           I lumt rames qe po e perfshin shqiprin ne kto lloj projektesh, ka gjetur vendin e duhur pasi piramida vertet ka pas sherbyer Dikur pse mos te sherbej akoma e kesaj dite

                           1. D
                            Dritan

                            Nga keto llij projektesh i duhen vendi ku i japin shume zhvillim te madh

                            1. G
                             Geri

                             Mezi po e presim te mbaroj ky projekt pasi jam i sigurt qe do dali super fare sidomos fal keti projekti inovativ

                             1. E
                              Ervisa

                              Sa mire qe po behet se kishte ngelur ashtu si germadhe. Do i japi nje pamje tjeter te gjithe qytetit dhe do jete nje mundesi shume e mire per te rinjte.

                              1. A
                               Ardi

                               Piramida eshte nje simbol i tiranes dhe rinise dhe me vjen mire qe po kthehet nje qendren me te madhe te inovacionit ne Ballkan

                               1. A
                                Ana

                                Cfare super projekti ku ne thelb ka te rinjte dhe krijimin e mundesirave per ta

                                1. G
                                 Geri

                                 Me te vertete qe qenka nje super transformim ku do i jape pamje tjeter dhe Tiranes

                                 1. E
                                  Enzo

                                  Me ne fund piramida do te kete nje funksion te sajen i cili do te jet mjaft profuktiv

                                  1. F
                                   Fiona

                                   Projektet qe kane ne qender inovacionin jane teper te rendesishme pasi do i jape te rinjeve mundesira te shumta

                                   1. j
                                    jari

                                    ki qef me i pa o shok , shife qysh do dali

                                    1. B
                                     Beni

                                     Tashme vendi do te ket nje qender e cila do te jet e specializuar vetem per teknologji dhe id

                                     1. x
                                      xubi

                                      shume e bukur do u benka fantastike

                                      1. a
                                       albin

                                       kjo do i japi akoma me shume bukuri tiranes do behet shime fantastike dhe shime e pershtatcme pwr ate vend

                                       1. n
                                        nevruz

                                        kjo piramid pervec bukuris mund te perdoret per shume organizime evente etj

                                        1. A
                                         Ani

                                         Me perfundimin e ketij projekti vendi do te zhvillihet edhe me shume nga ana teknologjike

                                         1. J
                                          Joni

                                          Bravo nje projekt fantastik per te gjithe te rinjte

                                          1. B
                                           Bona

                                           Beavo i nevojitej nje transformim kesaj zone

                                           1. F
                                            Fiqua

                                            pupupupu sa injorane funksionale paska PS forumeve. Sikur te gjithe keta Bonerat, Jonerat, Fionerat e Enzot ti fuste ne shkolle Rama te mesonin IT, do ishte shansi i vogel qe infrastruktura IT e qeverise te katandisej si djathi zviceran me vrima ku mund te penetroje edhe nje “script kiddy” Si ka mundesi qe emailet e ministrise se brendshme apo te mbrojtjes, me se paku, qarkullojne te pa enkriptuara ? Sa te jene keta loqet partiake si Ola, Mondi, Anisa ne kesi vende pune, ky vend ska per tu bere ndonjehere. Shtet bylldym çengelesh te prapambetur

                                            1. A
                                             Alban

                                             Ishte lene ne meshire te fatit , eshte ndertese komunizmi por nuk duhet lene te shembet vetem per kete arsye

                                             1. L
                                              Luan

                                              I nevojitej ky transformim piramides , e tani qe do kthehet ne nje qender multifunksionale mund te perdoret nga te gjithe e jo te qendroje si gerrmadhe mes qytetit

                                              1. E
                                               Enio

                                               Po shikoja nje faqe ne Twiiter qe fokusohej te brutalismi. Nje pjese e madhe e fotove ishin nga keto ndertesat e reja ne Tirane, hotel plaza, Forever green dhe kjo qe po ndertohet ne qender Syte e tiranes qe eshte ndertesa me e shemtuar ne bote. Kesaj do i bashkohet edhe Piramida se shpejti.

                                               1. E
                                                Enver Hoxhe me rock and roll

                                                "Po i afrohemi perfundimit te projektit te Piramides" - thote Timonieri Rama duke sjelle ne kujtese ate thenien "Metalurgjiku do jete clirimi i dyte i Shqiperise" se Laverit dikur...

                                                1. A
                                                 Agim

                                                 Turp per PS dhe Qeverine ! 36 nga komentuesit e mesiperm, te tipit Jeri, Geri,Neri,Keri..Beterri ...etj - Elisa ,Erinda, Teo, Leo,,etj,etj, jane beter e shkuar beterit! Jane pajtuar, ndofta edhe paguar, ndofta edhe pa paguar , qe te komentojne ne favor te qeverise, Rames ose PS, por e bejne kete sherbim ne menyre banale, thuajse te gjithe me te njejtat shprehje, me 1 - 2 rreshta secili..me nje injorance te dukshme, dhe njeri pas tjetrit, si bagetite pas bilbilit qe u ben ai/ ajo qe i komandon.. Pikerisht organizatori i ketij shou banal duhet qeruar nga ky angazhim diskreditues per Ps dhe qeverine...Kot angazhon aktivistet e gjore ,si 36 te mesiprrmit, qe demtojne veten e forumin me ato qe shkruajn e si i shkruajn..

                                                 1. a
                                                  anti25642654censurë

                                                  gimo në një farë mënyre do marrin dhe ata rrogën!! pa bo gjo fare!? nuk rrihet!dy fjalë dhe taksat e tua shkuan për lesh!!të mijat shkojnë me fjalën e tretë!!

                                                 2. g
                                                  goni

                                                  Jepi para kepucarit Cim Fushes per ato tre qoska qe u shtuan i shtove edhe 2 milion euro , plus edhe 4 milion euro pese drure qe do vesh ne Kryeministri per kete islamik muti paska qene kjo qeveri.

                                                  1. p
                                                   paradoxal

                                                   Booo qekan fut te gjithe punonjesit e bashkise t’u komentu ketu. Ne fakt sa here ka ndonje artikull si ky, dynden. Nuk kuptohen fare ne fakt…. Apo jo Anisa, Ana, Geri e kusur?! A nje mortje qe s’ju ha!

                                                   1. L
                                                    Liki

                                                    Te lumt o Faraoni Yne. Te ka nana artist o i Madhi faraon Ktuashtedi.

                                                    Lini një Përgjigje

                                                    17:34 Sociale 1 koment

                                                    16:39 Sociale 2 komente

                                                    12:25 Sociale

                                                    11:27 Sociale 2 komente

                                                    09:07 Sociale 26 komente

                                                    21:50 Sociale 17 komente

                                                    21:10 Sociale 5 komente

                                                    20:30 Sociale 3 komente

                                                    19:58 Sociale

                                                    18:59 Sociale

                                                    Më të lexuarat

                                                    09:14 Blog 17 komente

                                                    10:06 Dossier 15 komente

                                                    09:10 Politika 9 komente

                                                    11:02 Bota 11 komente

                                                    09:39 Politika 11 komente

                                                    09:30 Politika 13 komente

                                                    Blog Tema

                                                    17:49 Blog 2 komente

                                                    17:29 Blog 15 komente

                                                    16:36 Blog 6 komente