Te fundit

21:19

22:10

22:00

21:50

21:40

21:30

21:20

21:10

2023-11-28 15:03:00Sociale TEMA

49 Komente

 1. E
  EmigrantVL

  Ja vodhen vlores diten e shenjte!

  1. G
   Genci

   Ehaaa...lali Fiku vodhi edhe tërmetin edhe fiqtë ti rri akoma run Flamurin o Vlora... Zgjohu shqiptar nga gjumi zgjohu

   1. S
    Sunit Shiit = Shit

    Faleminderit Serbi dhe Republike Helene qe u ngritet dhe filluat luftrat ballkanike se po te ishte per dumbabistet turkoshqiptare ketu do kishim akoma arkadashet mongole. Gezuar festen fallco qe jua dhuruan fqinjet o turkoshqiptare!

    1. S
     Saranda

     o Sunit o greqirje muti, po faj ka kjo media qe te lejon te komentosh ketu mes shqiptarve.

   2. K
    Kalec Dega

    Pavaresia e leshit: shekuj nen grek shekuj nen romak shekuj nen bullgar shekuj ne serb shekuj nen turq shekuj ne USA shekuj nen Islam dhe Komunizem...... lol nen Edvin Berishe Rama..... lol

    1. p
     pilo Lala

     Duket tamam si Kryeminister Lali Eri. Duket se po i afron dita te kryesoje Qeverine.

     1. K
      Kujtimi

      Tu thafte gjuha.

     2. k
      kevin

      Po u vodh ....

     3. E
      ENTSOE

      Vlora dhe Tirana Jane te dy te shenja, por njerezit ndares dhe percares si SB dhe lehesit e tij gjithmone do egzistojne!!!!

      1. p
       pilo Lala

       Ne shume raste , Erjon Veliaj me duket me i zoti ne manaxhim se Edi Rama. Mendoj se Shqiperia eshte ne duar te sigurta edhe mbas ikjes Edit nga Kryeminister.

       1. L
        Lalu

        Hahah ky pilo lala qenka patronazhist dhe gojors bashke.

        1. p
         pilo Lala

         Pilaf edhe fasule trazoj une, pordhet i beni ju qe i hani.

       2. L
        Laku

        Po! Po Flamuri u ngrit edhe u festua nga daj Ismaili në Vlorë...mos i trazo ujërat kot se i ka turbullu boll Rilindja e lali Fikut or ti patronazhisti i vocërr

       3. Ça thu mor rob zoti

        Ironi e fatit emigranti i ikur nga syte kembet nga “atdheu” qe jeton me se miri jashte e konsideron dite te shenjte?!Dite leshi qe u krijua ky shtet monster qe nuk ka pare nje dite te mbare qr nga nga sajimi/krijimi.Vetem diktatore,te cmendur,hajdute kriminel dhe i thote loqja dite e shenjte

        1. D
         Demiri

         Jo, jo, nuk i vodhen gje Vlores. Ky ishte nje organizim i mirekoordinuar mes Qeverise dhe dy bashkive Titane e Vlore. Respekte Rames, Veliajt dhe Dredhes, per nje organizim te persosur, modern, bashkekohor dhe me nje preçizion te admirueshem ne veprimet qe kerkon nje manifestim i tille. Kaq bukur shkoi dhe kaq i frymezoi ky nivel organizimi saqe si publiku por edhe mysafiret as nuk deshen t ja dinin motit te veshtire. Shqiperine po e drejtojne qytetaret dhe pike.

         1. G
          Gradi

          Ca thua mo rrot K. O demir shqiperine po e drejtojne oligarket o derr, bashke me ramen dhe veliajn por edhe me salen dhe meten etj. Ndersa qytetaret jane ata nje milion e kusur qe kane ikur e vazhdojne te ikin per shkak te varferise qe ka insatluar nje qeverisje qendrore dhe vendore 100% e korruptuar dhe e degraduar.

         2. E
          ErVelia - Miss Demagogjia

          Duke pare ate Surrat, ka te drejte njerezia / qe kur dikush ngerdheshet, thote "qesh si Erion Velia" /

          1. A
           Anonim

           Po shqiptaret arvanitas ku janë?!!!

           1. t
            tetovari2

            Anonim,pyetje me vend!Unë do bëj pyetjen e rradhës,po ku është "shqiptari"i natyralizuar JANULATOSI?Ai pranoi shtetësinë shqiptare duhej të ishte aty! Gjithashtu edhe Monsinjor Massafra për të cilin nuk kam njohuri të ketë shtetësi shqiptare .Edhe si personalitet duhej të ishte aty! Këta urithë me veladonë nuk panë të nevojshme të paktën të bënin një urim në media .

           2. D
            Dardani i Ri

            Lavdi festave të Nentorit! Rrofshin patriotët! Poshtë armiqtë e kombit tonë, të jashtëm dhe shqipfolës me në krye kryekriminelin e kombit tonë, Sali Shpellar Berisha!

            1. L
             Lapraks

             Katunarizem epik

             1. L
              Lali Fiku tiranasi i vjeter qe e quan veten tironc

              Duan te devijojne historine dhe t'a zhdukin emrin e Vlores nga ku plaku i mencur Ismail Bej Qemali ngriti falamurin e pavarsise. Hundegjati si pinoku genjeshtari profesionist Lali Plehra kerkon vemendje edhe aty ku nuk i takon, turpi bie mbi qytekaret shqiptare qe parakalojne para tij.

              1. .
               .

               Skena ca me bo, eja te luaj Festash. $$$$$$$$ Ehhh merr Arnauta, shpikni festa te pa qena me mashtrime dhe genjeshtra. $$$$$$$$$ . A e di qe Turkoshaku Ismail Qmal turko-sperma, ishte me Otoman se vet Turqit. $$$$$$$ Lexo ne internet ne artikullin "ISMAIL QEMALI, BESNIK I PERANDORISË OTOMANE, PËRPLASET ME ITALINËT". $$$$$$$ Lexo cfar that dhe do te lebetiteni me kete plere dhe me mashtrusat me Xhufke. $$$$$$$ ".... Si një otoman patriot, unë protestoj me gjithë zemër kundër Italisë që fyen integritetin e Perandorisë Otomane, Shqiptarët myslimanë, pavarësisht shumë vuajtjeve të rënda nuk do të rrinë duke pritur dhe do të bien në llogoren e fundit për mbajtjen e perandorisë, nëse do të jetë e nevojshme. “Unë e ndiej aq fuqishëm sa çdo otoman tjetër, se qeveria turke nuk ka humbur besimin te populli Shqiptar, me gjithë veprimet e çmendura të xhonturqve ..." $$$$$$$ O plera te ndyra qe mashtroni kete popull injorant, a ka me qart se kaq. $$$$$$$ Ismail Qamili u largua nga postet qeveritare Otomane JO me vet-dije por I detyruar sepse qeverin ne moren Xhon Turqit, te cilet ishine armiq te betuar te Sulltanit Otoman. $$$$$$$ Perse ore xhufk maskara i historis nuk ju thua budallenjve Arnaut te verteten qe Arnautet u ngriten ne kryengritje kunder Xhon Turqve senpe donin Sulltanin dhe JO sepse donin Pamvarsin. $$$$$$$ A ka fakt me bindes per kete te vertet ... ate e thot vet "babalja I Kombit" I cilia e cileson veten si nje "Otoman Patriot

               1. T
                Taulant

                Plehr produkt incesti te vetmet kryengritje kunder Perandorise i ben Shqiptaret. Patriarku i Konstandinopolit u mbante uturaket Sulltaneve bastard.

                1. .
                 .

                 Talaaaat .... fillojn i hapin syt Shqiptare, pa sa per ty, ti je sperm Turke, gjaku nuk behet uj. $$$$$$ Si ka mundesi vetem Skipetaret Benin kryengritje, vetem Skipetaret komandonin Perandorin Osmane, si guvernator, Sulltan dhe Kryeministra ... Dmth ndermjet tyre luftonin ??? $$$$$$ Jooooo ore mashtrusa luftuan vetem kundra Xhon Turqve qe te mbronin Perandorin Ottomane dhe jo per Pamvarsi. $$$$$$$ Kete fakt historik e manipulat. $$$$$$$ Skiperia kurrrrr nuk u pamvarsua, thjesht u pre rruga (qe lidhte Skiperin me Turqin) nga fqinjet Sllav dhe Grek qe Debian Turqit Ottoman. $$$$$$$ Skiperia kurrrr nuk u pamvarsua sepse vet protagonists I "pamvarsis" ishte 100% Turk I pist. $$$$$$$ Skiperia nuk u pamvarsua kurrrrr sepse Xhamit dhe Hoxhallarer Benin propaganden Osmane akoma edhe sot.

                2. c
                 cfaqie tragjiko-komike e papare

                 A jane keto dy mumje gra me burka te Ulqinit,qe ´´festojne´´PALLAVER_SINE,qe shembellejne si bomba erdogan,kunder ecjes drejt Europes?

                 1. A
                  Alb

                  Shqiptaret qe ta dini ju otomane, (se lexoj qe paska akoma otomane ne qarkullim), shqiptaret kane luftuar per pavaresi dhe ate qe ka bere i qemali e ka bere dhe skenderbeu shekuj me pare- te dy kane ikur nga kthetrat e perandorise me te prapambetur dhe me te shemtuar ne bote- perandoria otomane. Qe deshi fati dhe u shperbe ashtu sic e meriton nje pushtues dhe qeverisje qe sjell mjerim, vuajtje, mohim, tjetersim, prapambetje ekstreme. Shpresoj qe edhe ata shqiptare qe mendojne se jane myslimane- te kene besimin qe mendojne por te shohin nga europa dhe perendimi, jo nga anadollaket dhe arabet qe jane shekuj mbrapa ne zhvillim, ekonomi, mendesi etj.

                3. S
                 Shqiperia e masakruar nga hajdutet e vet

                 Hajdutet me dore ne zemer e me gishtin n’byt#ë shqiptareve po betohen per vjedhje te metejshme deri sa mos te mbetet pellembe Shqiperie e pa perpire nga keto monstra.

                 1. C
                  Columbo

                  Thotë nënën e kam nga vlora dhe babain nga berati.U friksua se do e burgoste Berisha, kur u mbajtën zgjedhjet bashkiake, ndaj e denoncoj në Spak për shpifje, por gëzimi rizgjedhjes, e bëri të pendohet.

                  1. T
                   Tirona

                   Nuk e di a është kënduar kënga kushtuar Adem Jasharit gjatë paradës se nuk e ndoqa nga sheshi por po e shikoj në YouTube ku një kanal tv po transmeton paradën me këngën e Adem Jasharit , organizstorët e paradës apo kanali që e ka hedhur në Youtube nuk kishin ndonjë këngë tjetër për këtë datë historike se në Youtube është edhe një film kushtuar Adem Jasharit si një nga teroristët më të egër dhe ky film ka mijra shikime . Edhe unë që e kam parë këtë film bëj pyetjen se kush është Adem Jashari i vërtetë???????!!!!!!!

                   1. t
                    tetovari2

                    Nuk ke kapacitetet të trurit që të kuptosh kush është Adem Jashari i vërtetë!

                    1. A
                     Adem Jashari hero i kombit

                     Tirona! Ti qenke thjesht debil!

                    2. E
                     Ed Brekushexhiu

                     Vetem vidh e vidh, Flamuri Kombetar i ngritur ne Vlore, festa e tepafytyreve ne Tirane, keshtu beri Ed Droga edhe me Elbasanin i vodhi diten e veres dhe te bollokumeve dhe zhvendosi ne Tirane, te shikojme vjedhjen e rradhes jo te pareve se nuk kane problem, por te historise e ka rradhen Korca per t'i marre festen e hapjes s e shkolles se pare ne gjuhen shqipe 7 marsin.

                     1. f
                      fcb

                      Duke u nisur nga fotot ngjante me shume si parade Gay.

                      1. T
                       Ton

                       O zot....kush ben nationalistic...ca deputete aty lobojne cdo dite per favore per olugarke ca kane miliona ....o zot

                       1. G
                        Gazepi

                        Ky eshte shpifsira me e ndyre sot per sot. Rama lule para ketij

                        1. T
                         Tan

                         Mir është festimi, por të jetë serioz, me festival, me filma metrazh të shkurtër nga të gjitha trojet, me skeçe, cirk etj, që shfaqin kulturën e përbashkët.Ky lloj parakalimi, i njerëzve që me të drejtë ju pikon në zemër atdheu MËMË, nuk mund të shfrytëzohet atdhetarizmi i tyre, nga ca batakçi, që kanë çuar 1.5 milion Shqiptar rrugëve të botës, që ju vjedhin lekët, pronat, të ardhmen a tyre e të fëmijëve.Le të provojnë të bëjnë parakalim me Shqiptare këtu, që ju kanë pirë gjakun. Na shkoi jeta duke pare ca funderrina të udhëheqin në bashkpunim me më fundërrinat e botës se errët. Nuk ka as një profesor / doktorr shkencash/ studiues etj ,që të jetë në kabinet, të jetë analist, të jenë në krye të tryezave për diskutimin e arsimit, ekonomisë, ushtrisë, të ardhmen e këtij vendi, ku një familje rron si qen me një rrogë 600 mijë lekë, një pensionist me keq se një qen me 120 mijë lekë, asistencë as për bukë thatë 60 mij lekë. Pas 1990 , asnjë nuk ka punuar për Shqipërinë. Gjynaf për këtë vend të bekuar nga Perëndia, dhe të dënuar nga vetë NE, që shkëlqejmë jashtë dhe këtu nuk i jepet haka të zotit. ????????

                         1. T
                          Tan

                          Mir është festimi, por të jetë serioz, me festival, me filma metrazh të shkurtër nga të gjitha trojet, me skeçe, cirk etj, që shfaqin kulturën e përbashkët.Ky lloj parakalimi, i njerëzve që me të drejtë ju pikon në zemër atdheu MËMË, nuk mund të shfrytëzohet atdhetarizmi i tyre, nga ca batakçi, që kanë çuar 1.5 milion Shqiptar rrugëve të botës, që ju vjedhin lekët, pronat, të ardhmen a tyre e të fëmijëve.Le të provojnë të bëjnë parakalim me Shqiptare këtu, që ju kanë pirë gjakun. Na shkoi jeta duke pare ca funderrina të udhëheqin në bashkpunim me më fundërrinat e botës se errët. Nuk ka as një profesor / doktorr shkencash/ studiues etj ,që të jetë në kabinet, të jetë analist, të jenë në krye të tryezave për diskutimin e arsimit, ekonomisë, ushtrisë, të ardhmen e këtij vendi, ku një familje rron si qen me një rrogë 600 mijë lekë, një pensionist me keq se një qen me 120 mijë lekë, asistencë as për bukë thatë 60 mij lekë. Pas 1990 , asnjë nuk ka punuar për Shqipërinë. Gjynaf për këtë vend të bekuar nga Perëndia, dhe të dënuar nga vetë NE, që shkëlqejmë jashtë dhe këtu nuk i jepet haka të zotit. ????????

                          1. J
                           Jaho Labi

                           Na e vodhen dhe te vetmen gje te shenjte qe kishim ne Vlore... Velia dhe grupi i pasuesve te tij qe e kane shqyer Tiranen ne cdo cep u duhet edhe turizmi patriotik. Pse te mos investohej ne Vlore gjithe kjo energji.. Eshte qytet qe me gjithe te mirat dhe te metat e veta ke bere histori.... pavaresisht se edhe vlonjatet duhet te shkunden dhe mos te perfaqesohen vetem me kenget labe......

                           1. A
                            Altini

                            Erjon Velise e vetmja parade qe i shkon eshte parada gay

                            1. F
                             Ferdinad

                             O sa mirë me qenë pervers, O sa mirë me qenë rrenc, O sa mirë me qenë rrjeps, O sa mirë me qenë bojaxhi hajdut, O sa mire me tall menderen me ju ohej, ohej, ohej. Teksti: Erjon Xhorxh Velia

                             1. J
                              Jaho

                              Administrator kujdes

                              1. w
                               www.travelas.com

                               Me vjen mire qe po krijohet nje fryme patriotike ne festen e pavarsise

                               1. k
                                kola

                                ju lumte qe beni shqiponjen po po sfutet derrin malok mrena kot eshte, fryrje gjoksi pa kuptim.

                                1. B
                                 Bisha

                                 E ka then bukur Albin Kurt Ene hajdut ene patriot sikur nuk shko

                                 1. R
                                  RAIFI

                                  Si dukët nacionalizmi i Belerit i mësoi edhe shqiptarët se duhet ruajt,kultivuar e zhvilluar këtë vlerë kombtare ,nacionalizmin e mirëfillt.Ishte një manifestim i mirë në Tiranë.Tek e fundit kur nuk ke Ushtri e armatim do dalësh edhe me duar në xhepa! Para pak vitesh një grup kosovarësh me 28 Nëntor u nisen për në Shqipëri për Festë,kur arritën në Kukës asnjë flamur,asnjë shenjë feste.Vazhduan për në Durrës, ku zakonisht shkojnë gjatë verës përseri asnjë flamur asnjë shenjë feste! Si dukët pritnin 29 Nëntorin (jugosllav) për të vendos flamurët dhe festuar apo festimin me elemente nacionale e mësuan nga kosovarët apo edhe nga Beleri i cili mundohet për të huajt e shqiptaret as për veti.

                                  1. N
                                   Nexhmedin

                                   Eh merr RAIF :Keshtu eshte kur bishti behet me i rande se sqepari!Kerkon te besh edhe histori ti ?Humor shekulli.Me sikuri ke dashtun qe gjithe rruget te ishin mbushun me "o hej o hej o hej"!Por ka kalue ajo kohe e fiseve "zulun " e per rrjedhoje njerezimi ka evulue.Sa per datat e festave po ngelte ne doren tande u befte mut ky vend or analfabete me patriote me thike pas shpinet!Sa per at grupin kosovar te 28 nentorit ata pasi çliruen Kosoven u mblodhen rreth vetçvendosjes dhe thane nji zani:Tash qi çliruem Kosoven a nuk po pushtojme edhe Shqypnin dhe u nisen prej Dardanise per me çlirue edhe Shqypnin prej 29 nentorit,se ti e dijne mire qe Shqypnia nuk konsiderohet si toka ame !

                                  2. i
                                   indinjata

                                   Kjo parade u be ne kryeqytet apo kryeqyteti shkoi ne diaspore??????Sa turp 100 vite mbrapa.E merr lali Eri!Kot nuk thone paç fatin e kurves! E ke qare kete organizim o Lali Eri ku ne vend qe diasporen ta afroje drejt Shqiperise ke çuar Shqiperine drejt diaspores!Kjo eshte nje arritje e papare.Do ishte fantastike qe ne buze te tretoareve te vije njerez tu shit molle,fiq,shege!Me nje fjale ta boje si pazarin e gjose.Na ke rrenqeth misht me kete parade !

                                   1. B
                                    Burra ka pas dikur

                                    Po ku keni fytyre ju me vu dore ne zemer e me bo shqiponjen!!! Luigj Gurakuqi ishte minister financash dhe kur e gjeten te vrare kishte kemishen te shtuar nga pas! Ju visheni me firma o hajdute!

                                    Lini një Përgjigje

                                    13:37 Sociale 6 komente

                                    11:32 Sociale 14 komente

                                    10:47 Sociale 4 komente

                                    22:10 Sociale 2 komente

                                    19:29 Sociale 29 komente

                                    19:09 Sociale 1 koment

                                    18:08 Sociale 3 komente

                                    17:08 Sociale 10 komente

                                    15:04 Sociale 19 komente

                                    14:22 Sociale 6 komente

                                    Më të lexuarat

                                    12:02 Politika 13 komente

                                    10:05 Blog 49 komente

                                    11:32 Politika 9 komente

                                    13:15 Bota 21 komente

                                    17:52 Politika 24 komente

                                    09:19 Politika 20 komente

                                    Blog Tema

                                    20:38 Blog

                                    17:11 Blog 7 komente

                                    10:05 Blog 49 komente