Jep dorëheqjen sekretarja e Përgjithshme në Ministrinë e Brendshme

15 Shtator 2022, 12:10Sociale TEMA

Jep dorëheqjen sekretarja e Përgjithshme në Ministrinë e

Elena Pici, sekretarja e Përgjithshme në Ministrinë e Brendshme ka dhënë dorëheqjen.

Ende nuk dihet se pse Pici ka vendosur që të japë dorëheqjen nga posti i saj.

Por pas aludimeve në media, ajo lëshoi një deklaratë:

"Pavarësisht se vlerësoj që emërimet apo lirimet e Sekretarëve të Përgjithshëm nuk duhet të përbëjnë lajm, për aq kohë sa ne jemi thjesht shërbyes publik në administratë, në kushtet e një raportimi të pavërtetë që po qarkullon në media, ndiej detyrën të sqaroj për atë pjesë të opinionin publik të interesuar se:

Unë kam pasur privilegjin të kem besimin e vazhdueshëm përgjatë dy viteve të Kryeministrit dhe Ministrit në kryerjen e një detyre të rëndësishme publike, atë të Sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Brendshme, detyrë të cilën (përkundrejt gjithë spekulimeve mediatike, në disa raste dashakeqe në momentin e emërimit tim), ndiej se e kam kryer me përgjegjshmëri të plotë, me profesionalizëm dhe integritet dhe kurdoherë e mbeshtetur nga ekipi i Ministrisë së Brendshme.

Për këdo që do të besojë faktet dhe jo thashethemet, vendimmarrja për zhvillimin tim të karrierës në sektorë të tjerë është krejtësisht një vendim personal dhe nuk përkon me asnjë ngjarje apo çështje tjetër sikundër është raportuar në disa media. Çdo spekulim dhe insinuatë që ngrihet, mund t’i shërbejë interesave të të tjerëve, por kurrsesi jo të vërtetës!

Faleminderit!"

77 Komente

 1. V
  Vito i Orneles se Varuzhanit

  Dalina dyshon te kjo vajza

  1. R
   Rexha

   Kjo do martadellin ne gojore...

   1. P
    Pashai Turk

    Me mish derri?! eshte harram...more qafira, qe vetem per paudhesi e keni mendjen.

    1. H
     Hajduti i Surrelit

     Kush e ha kete mor aman ?

    2. D
     Dashnori i mamase se rexha

     Si yt ame po ?

      1. R
       Rexha

       Ime me ka 25 vjet qe eshte shkrire nen dhe; po toi shikoja sa e ka kjo bukuroshe gojen dhe zgjidh rondelen mbi 20 cantim

     1. L
      Ladi

      Kjo i bije të jetë gruaja e burrit të gruas

     2. B
      Bravo sekretares Simpatike

      Mendoj se jane ne nji far menyre Standarte me te cilat duhet te pranohen ne ate shoqeri nga te gjitha institucionet .Jo te ulesh bythen diku e ngitesh ate pas Karriges dhe kur dikush te kerkoj per X arsye ta lirsoh ti te hedhesh Bomba e tregosh kallashin ,si shume Politikane e kryekar Partish qe e kan bythen te ngjitur mbas karriges qe jan ulur sot e 31-vjet me pare e duan ta marrin ate me vete ne Varr

      1. H
       Hajdarovski

       Diku i kane kerkuar te firmose dicka te jashteligjshme.

       1. M
        Mbeshtetesi...

        Ta mbeshtes.. hajdaro mendimin.

       2. A
        Alpo

        i mori breket me vete apo ja la ay per kujtim.

        1. O
         OHOOO

         Ku e di ti qe kishte ?????

         1. F
          Fido Dido

          Jo shkonte përdita pa to fare pa , vetëm me një tampon një përdorimsh...më higjenike se mbathjet kanë tegela të bezdisshëm .

          1. C
           Cfar thot Rregullorja e Brendeshme

           Rregúllorja e Brendeshme e percakton qarte ,qe Sekretaret etj zyrcare te Administrates nuuuuuuk____ duhet te mbajne brek gjate Orarit te punes , per te qen sa me fleksibel e te lireshme mbi tavoline e kudo zyres .Qellimi eshte , te jen sa me efiqiente ne punen e tyre dhe sa me praktike ne kryerjen e detyres . Pra ,s'e kuptojme se per cfar brekesh cirreni ju ktu ? Lexoni rregulloren njiher pastaj kerkoni breket o

           1. p
            patrioti a

            Sa njerëz të ulët jeni.....!?

            1. P
             Per korrektesë

             Patriot, këta jane ata qe rrinë të kafja e lagjes dhe marin neper goje grate e lagjes qe kalojne rruges. Kane nga nje "Dru me pre" ne shtepi ne vend të gruas, ose e venë vetem të laje dhe shpelaje, dhe kujtojne se kane gra të ndershme. Ndersa vete? Ja e shikon ti. Si burra kurva, marrin neper goje given e botes pa e njohur fare. Se Ka prinder se s'ka, këta nuk mbushin nga ajo anë. Nga komentet, ti e kupton me çfare niveli marresh. Se nuk ka kjo vajza ndonje vella hundelesh, qe t'u hyjë me shkop bejsbolli dhe të shesin edhe telefonat nga frika pastaj. Legener.

             1. e
              engjelli

              ik o Cuci ik se te doli boja

              1. o
               o lapi

               mos u lodh kot plako se kjo baxhelle mbetet njelloje si grate e fisit tend

               1. R
                Rexha

                A i ke syte ne balle o Korrektesi, po vihet kjo Miss Albania ne detyren me te larte ne Ministrine e Puneve te Brendshme pas ministrit ne nje shtet qe eshte ne lufte me tre superfuqite agresive: Rusia, Kina dhe Irani? Sekreatr ne MPB duhet te caktohet nje profesionist i rrahur me vaj e me uthull me kriminelet e Sali Berishes, Ilir Metes dhe agjetet e Putinit ne Shqiperi!

                1. R
                 Raimond vlonjati

                 Ore idiot ! -Sa rak je mor dreq qe nuk kutpon as nje kaq te thjeshte fare -Po kjo mor do vihet aty ne krye te Ministrise , se kjo nuk e ka kot mbiemrin Pici, Kjo eshte tamam per ate pune, Kjo mjafton ta shikoje kriminelin dhe e keput ne mes lol

               2. A
                Atdhetari

                patrioti a etj ;___jo te gjitha cfar komentohet ktu ka te bej patjeter Direkt ne Sekretaren ne fjal .Shume komente behen ,pa shinjestruar Personazhin ne Lajm , duke ironizuar ate paqendrushmeri shqiptare, joseriozitetin e institucioneve ,, lidhur me institucionet e vendit ,fenomen qe nuk ka te bej (edhe njiher ) Direkt me Seketaren ne fjal , e cila mundet te jet nji femer shume e rregullt ,por me gjithcka qe nuk njeh Stabilitet ne ato instiucione duke i ber padashur te shikohen te gjithe njelloj si kto te institucioneve edhe gjithe moderatoret e tv-ve gazetaret etj qe perbejne nji Standart Ordinere ne ate vend.

              2. E
               Evisa

               A doni të krahasoni kriteret e përzgjedhjes së drejtuesve shtetëror tek në dhe në USA? Krahasoni këtë vajzë me Linda Thomas-Greenfield, ambasadoren e USA në United Nations.

               1. Z
                Zeqo Pilafi

                Çdo vënd ka kriteret dhe arsyet e veta të përzgjedhjes që bënë. Në përputhje me to, është për t'u vlerësuar përzgjedhja që ka bërë zoti Kryeministër kur e ka emëruar këtë zonjëz apo zonjushë.

                1. E
                 Elmazi

                 O Zeqo maje thanes: Po Bora Muzhaqin e njeh, po Frida Krifcen e njeh, po Edona Bilalin e njeh. po Mirela kumbaron e njeh, po Milva Ekonomin e njeh, po Eva Margatitin e njeh; po Olta Xhacken e njeh; nuk ka nevoje t'i njohesh se i ka vleresuar piktorim i madh i globit tokesor.

                2. D
                 Dakord

                 Dergo cv-ne ti shemtire se e ke vendin bosh te ministria

                 1. R
                  Raimond vlonjati

                  Ti Evisa mos ha shume mut, se nuk na rruhet shume si i ben zgjedhjet Amerika , o koqe, Jemi ne Dheun Ame, dhe i zgjedhim si te na thote koka..qe kemi aty poshte , ok Ne Shqiperi, kemi kriteret tona ne zgjedhjen, e kandidaturave , te jene seksi , dhe aq me lart ngrihen ne detyre , se kur jane ashtu aq hot ndihmojne ne ecjen e puneve dhe ne humorin e Shefit

                 2. T
                  Tropoja

                  Ishalla nje post me lart sepse policia po ben nje pune te madhe kunder bandave e krimineleve sidomos gjate 8 muajve te fundit fare pak vrasje diku 50 minus plus urime vajzes edhe e bukur perveçse e zonja

                  1. B
                   Berti

                   Kjo pjeshka e ka luftuar krimin pa meshire,gjynah qe e hoqen.Ramiu duhet ta mari sekretare se Balluku eshte trashur shume nga bythet.I Jane bere sa te Lindes.

                   1. D
                    Dakord

                    Matja bythet gruas tende se mbase e pranojne o legen burre. Ske turp

                    1. a
                     angelo

                     po ik o Cuci se le nam

                     1. D
                      Dizdari

                      Jam Dakord me ty, por kjo bukuroshe eshte per ne pasarelat e modes, jo te luftoje me kryekriminelet e Sales e te Ilirit.

                      1. p
                       perfect

                       un se di si ben balluku te bej m...n me gjithe ate byth qe ka

                     2. p
                      pio

                      si duket çuçi ja ka lypur picit edhr pici sja ka çuçur çuçit

                      1. m
                       mapo

                       I iku truri per kte. ka rene brenda thone

                      2. T
                       Turp e faqja e zeze

                       Nje çupeline sekretare e pergjithshme e ministrise. E pastaj duam rend! Turp. Te na kishit vene dhe kurrikulumin e saj per t ia pare meritat e ketij sekretarlleku

                       1. M
                        Mos ka lidhje kjo me kete skandalin e fundit????!!

                        Rama i “var në qafë” kumarxhiut Fidel Ylli hartimin e ligjit të basteve Nuk është rastësi, por skenar i Edi Ramës e trustit mafioz qeveritar të biznesit të bixhozit, që “flamurtar” i ri- hapjes së basteve e llotove doli Fidel Ylli, transportues i miliardave të piramidave me “kompetentin”, ndërtues pallatesh me Ramën në Bashki e qeveri, deputet i “Rilindjes” e Kryetar i Komitetit Olimpik, i katapultuar prej tij. Pas gjoja dëgjesës publike për bastet, bërë me xhambazët e federatave dhe 4 ministra; Edi Rama e ka vazhduar skenarin, duke caktuar sekserin “lavatriçe” Fidel Ylli, në krye të grupit për hartimin projekt- ligjit të basteve. Në grupin e punës, do jetë ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj në rolin e “kukullës” si propozuese e projekt-ligjit, por dhe ministrja e Sipërmarrjes, Edona Bilali si përfaqësuese e qeverisë për bizneset. Pra, Rama i ka “varur në qafë” kumarxhiut Fidel Ylli, hartimin e ligjit të basteve, maskuar pas pozicionit si Kryetar i Komitetit Olimpik, kur ky ligj nuk lidhet me zhvillimin e sporteve, por me ri- fillimin e një biznesi që shfrytëzohet si përfitim nga bosët e bixhozit. Së pari, skrapalliu Fidel Ylli është një mësues fizkulture që është marrë me sport force si skraparlliu Ilir Metaj, i cili mund të kërkojë ligje të reja që i mbushin thasët e mundësojnë ndërtim kullash pa taksa e grabitje tokash bregdetare, por është “dru me pre” për legjislacionin. Së dyti, hartimin e ligjeve, nuk e bëjnë privatët që e kërkojnë si biznes, por ekspertët e qeverisë me profesorë të Jurisprudencës që kanë përvojë në hartim ligjesh të tilla specifike. Së treti, përse për hartimin e ligjit të basteve e llotove, duhet emëruar Fidel Ylli, kur Komiteti Olimpik nuk ka lidhje me këtë lloj biznesi, por nuk ka në strukturë as federatë lojërash bixhozi?! Kjo është thjeshtë një bandë, me përbërje vëllain e kryeministrit Rama, shefin e tij Gaz Demi pronar i ekipit “Partizani” dhe një grup trafikantësh me nga 3-4 emra, të cilët janë ndërtues kullash e resortesh të lidhur me  kupolën e pushtetit, por dhe me pronarët e ekipeve e federatave, që bëjnë trukime ndeshjesh e zhvatje përmes bastesh. Sipas informacionit që kemi, procedura e hartimit të projekt- ligjit për bastet e llotot, është një akt formal e fiktiv, mbasi drafti është bërë gati para takimit të kryeministrit Rama, dhe do paraqitet në qeveri, sikur gjoja është hartuar nga grupi i punës ”Fidel”, me asistencën e eksperteve e Ministrisë së Financave që ka në vartësi lojërat e bixhosit. Projekti “Fidel”, që në fakt është skenari Edi- Olsi e mafiozi Dajlan Avdiu i “APEX”, ka paracaktuar, që shteti të marrë prej biznesit të basteve vetëm 10% taksë të fitimit e jo të  ardhurave totale, ndërsa 90% do t’u lihen 3 grupeve që do t’i jepen licencat monopol të basteve. Është mashtrim edhe “përbetimi” i Edi Ramës, Fidel Yllit e gangsterëve të federatave, se 50% e të ardhurave që do sigurojnë bastet e llotot, do t’i marrë shteti e do t’i  financojë për ekipet e mjediset sportive në shkolla, për rikonstruksion e ndërtim fushash të reja futbolli etj. Në fakt do përsëritet i njëjti marifet mashtrimi fiskal, duke dhënë “thërrime” për arkën e shtetit, siç ishte deri më 31 dhjetor 2018 kur bastet u mbyllën, madje përsëri nga i njëjti kryeministër e të njëjtët mafiozë të lidhur me të./Pamfleti

                        1. F
                         Fido Dido

                         Mois të pres netëve te Oda .

                         1. M
                          Mondi

                          ta mbeshtes mendimin deri ne rryl te fytit ty dhe Pamfletit ....

                          1. M
                           Mondi

                           ta mbeshtes mendimin deri ne rryl te fytit ty dhe Pamfletit ....

                           1. i
                            irfaan hahah qeke ber Politikan o shejtan !

                            News 24 Parti e re Politike uahahahaha cfar gallate ne katundin tone

                           2. n
                            ndreqje gabimi

                            Kjo Picja bukuroshe eshte detyruar te jape dorheqje se ka bere nje lapsus - Ka gabuar llagapin e drejtorit te ri te Policise duke thene nga Met Rrumbullaku ne Met Dafllaku...

                            1. e
                             eri

                             tashme shtetin e bejne pidhat jo ekspertet me shkollim e eksperience. e rilindi i qiu motren ky kari.

                             1. E
                              Elena e shemtuar

                              Elena i ngjiti shkallet fare lehte. Nga video me Alban Skenderajnra ne sy te engjell agacit qe si humb keto raste. E mori sekretare. Kuptohet qe elena dha maksimumin dhe te tere ne km e dine qe ishte e dashura e engjellit. Pastaj engjell i bindur qe kjo vajze eshte e zonja vertete nga sekretare e ben direktne sekretare te pergjithshme, nepunesja me e larte e administrates civile. Po dhe elena engjellin e quan nje etape ne jeten e saj, e cila pa engjellin do ishte nje jete per mbijetese. Pyetja eshte, ky kryeministri yne qe e ka engjellin aty krah te djathte si di fare keto lloj meritokracirash qe perdoren ne administrate????

                              1. A
                               AI

                               Vetem ne Shqiperi ....drejtuesit vihen mundesisht deri 30 vjec, duhet te vijne nga jashte inst, mundesisht jashte profesionit e pastaj thone pse nuk ecin punet....vetem ne Shqiperi keshilltaret jane mundesisht deri 25 vjec e mundesisht pa asnje dite pune ne shtet....Shqiperi e mjera ti...

                               1. D
                                Dakord

                                Ja pame hajrin edhe berishes qe nuk ishte 30 vjeç haha ju keni rrjedhur fare. Hyp se te vrava e zbrit se te vrava u be kjo pune. Te jete i vjeter do thone ish komunist, plak dhe i korruptuar. Te jete i ri eshte kurve ose debil. Nuk e kuptoj hallin tuaj o njerez qe sulmoni nje zonje vetem se eshte e bukur. Po kur te vije grida duma ne pushtet çfare do thoni????

                                1. P
                                 Per korrektesë

                                 Je i madh. Lere, mos fol me, se nje tufë debilash pa shkolle jane. I ka denuar Zoti qe kur kane lindur. Prandaj hakmerren duke share të tjerët.

                                 1. l
                                  laper

                                  o Cuciiii le nam

                                  1. A
                                   AI

                                   Po clidhje ka kjo me Plakun Mere...as ma ndjen fare o bole....kshu ka qene por po behet me keq o trap...smart rroge ne shtet se jam privat e I shikoj perdite...trap

                                   1. A
                                    Ani

                                    Diskutohet per teknike o trim..e ky mire e ka. E pe sa gafa beri Presidenti vetem se iku nje specialist? Kte e pame me sy...por sa nuk shikojme...mjere ne qe na lidh puna ne administraten.

                                    1. E
                                     Eni

                                     E sigurt nuk ja ke idene administrates ose ke gocen 22 vjece drejtoreshe se nuk ka mundesi....pse I politizon gjerat. Ktu ne Gjermani vetem ne sportel gjen ndonje 30 vjecare. Per drejtore nuk behet fjale, duhet te kete minimumi 20 vjet ne te njejtin institucion.

                                     1. P
                                      Per Dakordin

                                      O ti dakordi. Ka nje problem o vlla. Kjo hyri si asistente. Asistente. Dhe hapi i dyte ishte sekretare e pergjitshme. Gjen ndonje arsye llogjike ti per kete kapercim? Apo te duket normale.

                                    2. m
                                     mos me keqkuptoni thjesht nje opinion

                                     ka qene dashnorja e gledis nanos, tani ndryshon dashnorja , pac e kurves moj bije lart e me lart

                                     1. X
                                      XX

                                      Shiko gruan dhe pensionin or plak. je brez i humbur.

                                      1. A
                                       Agim kanada

                                       Kur do mesojme te shkruajme pa ofendime per femrat.

                                       1. I
                                        Ik o kanadaja futi nje lopat bore

                                        kur te mos flasim me per baxhella

                                        1. h
                                         hed

                                         kur ed rama te bej te njejten gje

                                        2. R
                                         RAIFI

                                         A ka mundësi kaq shumë rrugaç të ket lexues tema?!si dukët edhe Tema është e knaqur me nivelin e tyre mëqense i publikon shkrimet e tilla nga rrugaçët ,të pa edukatë elementare thjesht copa mishi me dy sy.

                                         1. M
                                          Moza Dikti

                                          Liria e të shprehurit është e garantuar ndryshe do ishte arma që do ti të na bieç .

                                         2. G
                                          Gramoz Cuni

                                          I kan thene jep doreheqjen se ke pasoja. Dhe ka vetfirmos ate. Kshu kan bere dhe me mua letyrat rilindase.

                                          1. m
                                           moza

                                           pse edhe ty te ka q'r Cuci?

                                           1. p
                                            pici i agacit

                                            ????????????????

                                          2. B
                                           Brisi

                                           Do dali edhe kjo si Brisi i tatimeve, do luftoje qeverine dhe do ti bashkohet partise se Ilir Metes per te cuar deri be fund punen e nisur, koha do ta tregoje

                                           1. H
                                            Hydajeti

                                            o Mero pse boton gjith qfar budalleqesh apo nuk keni materia tjeter nuk ju nderon gazeten ky lloj fjalori r quhet fjal rrugaqesh

                                            1. J
                                             Jeti

                                             o Hydajet o koqe mbret

                                            2. e
                                             enter""

                                             Ky shkojne keto mo amon. Cupelina pa eksperience punojne si parazite ministrive. Rinlindasit e mutit

                                             1. B
                                              Bujar Kanapari

                                              Pozicioni i Sekretarit te Pergjithshem, eshte i pershtatshem per seksin femer. Drejtuesit nuk gjykohen nga mosha dhe bukuria, por nga aftesia profeisonale.

                                              1. M
                                               Mihal Bisha

                                               MPB do ne postin e Sekretarit te Pergjithshem nje kaliber si Kadri Hazbiu e Mehmet Shehu.

                                              2. M
                                               Miradije Hoti

                                               Kisha pas qef me ja dhan veq nji nat me ja qie pidhin mreti i shqipetaris Albin Kurti.

                                               1. B
                                                Brum Troli

                                                Thon'qi qeifi i bânet vecçqtëm buallait ose ha kum'lla majoshe , gërqinja . 'I'tash me n'a u m'ur me m'retën zdryp më 24 Maj knejna me bâ pârien 'i her'e piqna shnosh , m'asanei ...m'ase n'ron men'ien .

                                                1. R
                                                 Raimond vlonjati

                                                 O Miradije idiotja , per keto gjera eshte Rama qe e mbulon ate sektor, jo Albini qe eshte mavri

                                                2. L
                                                 Likja

                                                 U ju trimat e tastieres,,,po' motrat dhe grate e juja i keni pa' nga i keni,,ik runi motrat dhe grate,,,se ngelen neper cepa pallatesh me komshiun,,,

                                                 1. E
                                                  Edi

                                                  Me sa duket 90% e komentuesve jane rrit ne shtepine e jetimeve dhe kane edukaten qe i dha partia.

                                                  1. i
                                                   ide

                                                   o Dea mishel boll fole per jetimet

                                                  2. k
                                                   kujtimi

                                                   Aman po ku i gjejne keto tipa more? Administrata jone eshte mbushur me cica, pica, fico ... etj., etj. Po a nuk ka shqiptare te tjere qe i bejne keto pune. Likja dhe ai Tahiri nuk lane bazhelle pa fut ne administrate, na iken likja dhe Tahiri po vazhdon punesimi i tyre ne administrate pa asnje fare kufiri, tashme nga kush? Apo kjo eshte puna e partise?

                                                   1. T
                                                    Te neveritshem

                                                    Ky muhabet tirret lart e poshte. Ajo qe mbetet eshte pyetja Kush paska qene merita e jashtezakonshme e kesaj vajze ae nga asistente qe ben kafen dhe mban dosjen kalon direkt sekretare e pergjitshme. Pergjegjese per financat e nje ministrie. Pergjegjese per emerime, shkarkime, logjistike, adminItrim. Etj etj etj. Nepunesja me e larte. Cfare beri kjo Pici. Te na e thote se nqs eshte kaq e zonja ta tregoje veten ne privat. Engjelli mire beri. Se engjelli i ben nderet duke shperndarw punet dhe leket dhe pozicionet e shtetit. Jo nga xhepi i tij. Po si s ju vjen turp njehere. Rama i pari qe na flet per meritokracira Po ikni mos na hapni barkun. Vazhdoni vidhni se ate e beni me pasion te madh.

                                                    Lini një Përgjigje