Te fundit

22:41

22:25

22:10

22:00

21:50

21:40

21:30

21:20

2023-12-04 17:51:00Sociale TEMA

15 Komente

 1. V
  Vranakonti

  Nuk kane ç'ti bejne gomarit i bjen samarit. E gjeten nje kleçke kundershtaret e PS-te per te mos e ndertuar aeroportin e Vlores qe, shqipetaret nga jugu mezi po presin te mbaroj dhe te filloi nga funksionimi. Aeroporti i Vlores ka filluar dhe duhet te ndertohet se eshte per te miren e shqiperise. Qeveria te mos i degjoi fare se çfare thone maskarenjet jashte dhe bdrenda vendit.

  1. D
   Dira

   Po, duhet mbyllur edhe aeroporti i Amsterdamit sepse ka shume zhurme aty dhe ka zene shume toke.

   1. p
    pilo Lala

    Keta te Shoqates se zogjve dhe ambjentit, e masin punen me protesta, me carje trapi. E moren financimin edhe per vitin tjeter, kane punuar shume , jane lodhur, shkoni nja 3 muaj me pushime ne vende te ngrohta, atje beni sikur protestoni, prishni parate e dhena qyl.

   2. N
    Niku

    Ku duan te dine keta per mbrojtjen e mjedist, keta te betonizojne ne sekond.:) Vazhdoni e mos ndaloni me keq se ai i Kukesit do perfundoni.

    1. !
     !!!

     Berna kerkon te na nenshtroje dhe te na ndalojme te shkojme ne Jug te Shqiperise se une ne Tirane nuk shkel me. Le te zbukurohet sa te doje, le te parakalojne qe nga Amerika e deri ne Tokio shqiptare e te huaj, une Tiranen me keto prurje qe i beri vendit per 32 vjet e quaj njesoj si organizate terroriste te Sali Berishes ne bashkepunim me terroriste te huaj qe ne Shqiperi mos te ngelet asnje shqiptar; shteti paralel qe ka ndertuar Sali Berisha, duket qe nuk e "arrestojne" dot (!) e ben Tiranen tirani . Aeroporti Vlores ne Akerni do behet dhe sa te mbaroje une do bej fluturimin e pare. Koventes se Bernes i vjen keq per kafshet jo per njerezit. Keshtu eshte ndertuar ky sistem.

     1. D
      Detari

      cfare shkruan, Teherana (tirana) ka qene ne duart e ramazonit 25 vitet e fundit.

      1. p
       pjeter

       Edhe te jamulles per mbi 30vjet e jo vetem Tirana,!! Sa pjella te tij jane krijuar duke shit sumen per 300 evro?? e qe nuk i dihet nr, sepse nuk guxojne te dalin sheshit, preferojne te rrine ferrave e tu gerricin trapin shqiptareve!!!yyyt, sperme turku qe mban veten prr grek safi!!!!

     2. P
      Poro ,,,Apollonia

      Bravo,,,

      1. z
       zamir

       Kjo eshte per te qeshur ,kush e pjerdh konventen e Bernes,ne ate vend ka qene aeroport dhe perseri do te behet nje i tille modern per te miren e Shqiperise e shqipetareve.

       1. A
        Aeroporti i turizmit

        A ishte aq vështirë që para se të fillonte ndërtimi i aeroportit të bëhej studimi për mjedisin siç po kërkojnë këta? Nëse Shqipëria e ka nënshkru Konventen e Bernes, nuk lejohet ta anashkaloj. Bëjini punët siç duhet!

        1. D
         Detari

         lol ashtu sic bejne studime per ndertime minareve anembane qe shurdhosin kombin musliman gjithe diten.

        2. A
         Adriatik

         Intersant kjo pune.Konventa kerkon qe shqiperia te moszhvillohet .kjo nuk shkon.

         1. R
          Rezi

          Po pra ata për vete bëjnë si duan, kanë dhe centrale bërthamore në shtetet e tyre, në duhet të ngelemi të virgjër që të vijnë t’i shfrytëzojnë ata pasuritë tona natyrore. E shkatërruan ekosistemin e tyre e na japin mënd për mjedisin. Bishta nga shoqatat që paguhen për të kundërshtuar. Nuk është ky problemi, kanë hall se në vënd që të zbresin në Korfuz, zbresin në Vlorë turistat, prandaj na flasin me konventa.

          1. b
           banor i novoseles

           Nuk duam aerodhrom ketu ,,e beni ne terbac ,,,

           1. L
            Lo La

            Hahaha ! Prisni dhe pak, te filloje nga puna, te ngrihen avionat dhe pastaj do ti nderpresin punimet ! Po sa ligesi e rrethojne kete Shqiperine e gjore ! Por dijeni qe thirrja e ketyre te huajve e ka burimin nga brenda, nga ata qe ju "dhimbset" pelikani kaçurrel ! Kur nuk ju ha nje mortje , sepse nuk u be nje gje pa u çjerre e pa u ankuar dere e porte dhe ambasade me ambasade ! Me e keqja eshte se gjendet ndonje "dere" e hapur qe i degjon dhe per te qene ne rregull me keta monstrat tane, dhe me ato qe kane shkruar vete, ja kepusin ne te harruar nje peticion ! Ne rregull jane me veten ata......

            Lini një Përgjigje

            21:30 Sociale 88 komente

            20:40 Sociale 1 koment

            20:10 Sociale 2 komente

            19:51 Sociale

            17:50 Sociale 1 koment

            21:20 Sociale 1 koment

            16:33 Sociale 2 komente

            12:49 Sociale 2 komente

            10:40 Sociale 22 komente

            20:50 Sociale

            Më të lexuarat

            09:14 Blog 17 komente

            10:06 Dossier 15 komente

            09:10 Politika 9 komente

            11:02 Bota 11 komente

            09:39 Politika 11 komente

            09:30 Politika 13 komente

            Blog Tema

            17:49 Blog 2 komente

            17:29 Blog 15 komente

            16:36 Blog 6 komente