Te fundit

20:00

19:48

19:40

19:31

19:23

19:17

19:10

18:59

2023-09-12 10:51:00Sociale TEMA

25 Komente

 1. G
  Gjileka

  Shume Theks te rende o Shqipe,me zor kuptojme cfare thua….Po te pakten hengre Fiq Korfuzi …..Barba Jani ,kot e mban Token Po jepe ose ben Diçka se sa ishte Koha e Enverit dakort ,por si Cdo gje edhe zhvillimi ndryshon….Toka nuk i takon asnje njeriu ,por ne i Takojme Tokes se aty perfundojme te gjithe …merr 5milionet € e blej nje ferme ne Vermont te pakten aty do te respektojne se ne Shqiperi zor se do gjesh te drejten …

  1. R
   Raimond Vlonjati

   5 Milione euro e kishe shit o idiot , dhe kishe siguaruar jeten tende, te femijeve, te niperve e sterniperve

   1. P
    Piktori

    Mos e ka kuptuar 5 milion leke ky

    1. D
     Deshifrimi

     Bosi ka pasaporte Amerikane dhe ka leke ndaj nuk i ha rika fare per 5 mon e oligarkeve dhe e mban per vete. Emisioni behet me qellimin qe: ja Rama nuk ta vjedh token madje oligarket e tij ofrojne deri ne 5 mln euro per pak toke po Fshataret nuk e shesin per ta zhvilluar madje mbjellin fruta e budalleqe. Mesohuni ti deshifroni lajmet Shqipe.

   2. B
    Bregu

    Bravo ky ka kocke dhe integritet.

    1. Z
     Zhaku i pamposhtur

     E kam pare kete film edhe ne zona te tjera te Shqiperise. E kuptoj lidhjen shpirterore te te moshuarit me token e “vet” qe e ka me dokumenta. Por do te te jap nje keshille miqesore. SHITE sa me shpejt!!!! Mafia tani zoteron shtetin, kadastren edhe Real Estate rajonal. Nese ti do vazhdosh te refuzosh do te te halen telashe per menyren se si e ke marre ate toke. Do hapet dosja e hipotekes, do shikohen te gjitha aktet ligjore, AMTP etc. Sepse tokat buze detit nuk kane patur asnjehere pronar edhe ne kohen e Turqise, te Zogut apo dhe ne vitet e para jepeshin vetem ne perdorim por jo ne zoterim. Pastaj do te te kontrollohet siperfaqja reale sepse shumica kane marre me shume se sa u takonte. Psh 1000 metra kane ne certifikate por faktikisht kane 1600 te rrethuara etc etc. Edhe nese ti e ke te gjithe dosjen ne rregull do dali dikush nga familjaret qe do te te denoncoj per vjedhje prone. Edhe nese ti do ti kalosh te gjitha keto dallge, Bashkia dhe pushteti qendror do bejne nje plan zhvillimor per zonen (PDV) ku e gjithe zona kalon per rikualifikim edhe prona jote do behet lulishtja e gjelberuar e komunitetit te banon ne resortin perballe. Pra shite sa me pare, merre ato leket edhe ik shijo jeten!!!

     1. E
      E vertete

      E vertet, keshtu i ndodhi dhe xhaxhait tim. Presjone mafioze, kercenime per rrembim femijesh dhe bashkia i beri presjon per lulishte. E shiti me ne fund, tani rri me qera se $500,000 dollaret qe mori ne 1998 tani as nuk fshin dot bythen.

     2. S
      Shqiptari

      Rrespekt per kte Himariot te vertet : ky esht Himariot dem baba dem autokton qe e do vendin e tija me shum se parat dhe xhdo gje ne bot , rrespekte zoti i dhent jet te gjat dhe pleqeri te mir , kemi shum nevoj sot per njerez te mir patriot na mungojn shum , Rrespekte zotri .

      1. B
       Babëzia

       Nje njeri i mençur ne vendin e te çmendurve pas parase. Do te mbyllin ne çmendine, o xhaje, se nuk pret pemet e nuk perulesh para parase.

       1. k
        krimarjoti

        kujdes kur te pish kafe o xhaje me poture shajaku, se ku I dihet cka kafja brenda

        1. k
         krimarjoti

         kujdes kur te pish kafe o xhaje me poture shajaku, se ku I dihet cka kafja brenda

         1. D
          Deda...

          Paska mbetur një fare e mirë, ka goxha shpresë...

          1. P
           Pensionisti qe kerkon te shohe punen e tij

           Ne Shengjin mamluket e vigut,po na i i shkaterrojne pronat me ndihmen e prokurorve,pa na afruar asgje.Presim arrestimin tone , nga dita ne dite,se nuk duam te shesim pronen tone modeste.Agron Agovi punon prokuror ne Tirane,pasi e beri lemsh Lezhen!?Kam frike te vozis makinen,kjo eshte arsyeja qe nuk e rinovoj patenten e vitit 2987.

           1. T
            Turi

            Kujdes se po tu vune ta shtetezojne dhe te lene pa gje

            1. L
             Llambro

             shqip flet ky qe interviston ?

             1. R
              Realisti

              është majmun nga Kosovistani; shqipen e ka gjuhë të huaj, ndaj e flet me vështirësi.

              1. G
               Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

               Majmun je ti ore idiot!

             2. A
              ALBAN

              Bravo. Njeriu qe kenaqet me bukurine e natyres dhe me pronen e tij dhe injoron betonin dhe parane. Shendet dhe jete te kesh.

              1. a
               a.a

               lere ne testament qe mos shitet kurre se ata te zhdukin e token ta arrin..

               1. D
                Drymades

                Ky ka zaptuar token e kushurinjve te tij. Aty eshte pronar dhe djali i Edi Rames, Grigori nga stergjyshi i tij, Kocani.

                1. s
                 sapa

                 Me mire shite se do te bejne kurth hajdutet e panumert te ketij vendi.Kur nuk ka shtet nuk mund ta mbash as pronen.

                 1. C
                  Ca ben pas Amerikane

                  Ka Pas Amerikane boti se ndryshe kish kry pune.

                 2. D
                  Detari

                  Bravo, ja nje autokon i vertet dhe jo si shumica muslimone

                  1. X
                   Xhebraili

                   Bravo ,,mos e shit ,,,sidomos turqve myslyman ,,dhe 10 miljon te thon ,,jo thoaj ,,,,,

                   1. K
                    Koli

                    Do ja shesi plakes tate, pa merak...

                   Lini një Përgjigje

                   09:41 Sociale 16 komente

                   21:50 Sociale

                   21:40 Sociale 2 komente

                   21:30 Sociale

                   15:20 Sociale 6 komente

                   14:27 Sociale

                   19:30 Sociale

                   18:50 Sociale

                   18:40 Sociale 5 komente

                   18:20 Sociale 1 koment

                   Më të lexuarat

                   22:10 Kronika 1 koment

                   11:04 Blog 78 komente

                   09:19 Kronika 3 komente

                   09:10 Kronika 7 komente

                   10:12 Politika 30 komente

                   17:02 Ekonomia 15 komente

                   Blog Tema

                   18:59 Blog

                   17:48 Blog 1 koment

                   12:05 Blog 9 komente