Te fundit

22:55

22:40

22:25

22:16

22:10

22:10

22:05

22:01

2022-09-13 09:07:16Sociale TEMA

26 Komente

 1. F
  F.U

  Ku eshte kercenimi ketu?

  1. H
   Haha mbase andej Muslimanet thone se jemi Shqiptar

   Pastaj Muslimanet thone se jemi Shqiptare? një gjë shume qesharake. Se pse edhe ky vet hapur fare po i mbrone osmanllite. Ti bashke me gjith Muslimanet shqip foles jeni mbeturine të ngelura në trojet Shqiptare.

   1. "
    "....nese gervish sadopak nje myslimon shqipfoles

    Plehraaaaa arabe..... tourkalvanoi te qelbur

   2. R
    Rrac Miu Arab

    O te dhjefsha ALLAHUN ty more qafir Arab!!! O gjak prishur Shqiperaret jane Europian dhe nuk do e ngrene bythen perpjete qe ti te marresh ca para Serbe nga Allahu jot!!! Rrac e ndyre!!!

    1. T
     Tropoja

     Po ikni more arab rrace me e qelbur ne bote cfare u duhet shqiptareve nji fe e sanksionume me zor me dhune nga pushtuesi turk,ca na duhet ne me pa ka arabia? Ne duam perendimin dhe vlerat e tyne.Ky thot na mekuan me dashuri nanat per kte e ate..po para nanave tua kan qene te tjera te krishtera dhe ju doni ma na bo ma shum te prapambetun boll jemi edhe ju ma shum vend arab jo arabi saudite se ata kane para pa fund e nuk e rrujn per luftrat qe bohen ne lindje asnji enigrant nuk pranojn gjith ikin ne europe te feja liberale kristiane dhe kan goje e shajn ktej ikin e jetojn bojn dhe dokumente etj ne duhet me pa nga perendimi jo nga mullaht e hoxhet njerez primitiv

     1. A
      Al

      Mund te kuptoj shqetesimin e myftiut per "islamofobi" , por te flas per "osmanofobi" eshte e patollerushme ...osmanet kane mbaruar 150 vjet para...i vrane ata qe ishin femijet e tyre ,vete turqit . Islami eshte feja e disave, Shqiperia eshte toka e shqiptareve,mos i ngaterro gjerat

      1. G
       Gjon Ujka, Dukagjin

       Vazhdo se e ke per se mbari, ti ne rradh te par duhesh me qene serioz, cfar mendimit ke per katedralen e shen Shtjefnit ne kala te shkoders, ti je ai si del e ben historianin, ti je nji njeri fallco mashtrues edhe genjeshtar edhe ti e din shum mir se kush je, ti je ai si je duke ber percamje ne shkoder tash 20 vjet, e din shum mir ti, ti je ai si don per me ba shkodren turqi, harroje harroje, edhe ti e din shum mir se sa te jen Dukagjinsit e Malsia e Madhe e Mirdita ska me ndodh kurren e kurres, ti je nji njeri si nuk njeh historin e te parve te tu, ti urren flamurin e Gjergj Kastriotit, se shpirti i jot don ate te Mallkuarin flamurin turko mongol, asnje vend ARAB nuk ka rrespekt per turqin ti e din shum mir kete gje

       1. A
        AC/DC

        Rrofte albanistani!!! Osmanofobe thote. V.k çfare te thuash,te bllokon komplet. Pervecese rrace muti!

        1. h
         hik mer Parazit muti kujt i duhesh ti

         dukagjinsi ka njifar te drejte sepse eshte ne fund te fundit nji Politikane ,por ti mor palacio e parazit fetare ,qe s'je gje tjeter vecse nji mashtrues ordiner i bandave fetare ne Shqiperi duhet te zhdukesh nga ai vend dhe mbyllesh halene ntende nga ku edhe pellet e shan shqiptaret ne gjuhen e terroristit te djallit . Shtei duhet ti ndaloje menjiher kto maskarenje parazite mesjetare per te cilen asnji shpoqeri nuk ka nevoje .Kta jane thjeshte Mashtrues qe i kushtojne buxhetit te Shtetit Shqiptare dhe ky kaqol shtet vazhdon e ben idiotin dhe financoj kto parazite mesjetare

         1. S
          Shqiptari

          Shqetesimi i myftiut eshte i ligjshem dhe korrekt.Shqiptaret duhet te kuptojne se liria shpirterore dhe te drejtat dhe lirite kryesore te njeriut,perbejne Themelin baze te Demokracise —Eshte gabuar nje here dhe pasojat ishin tejet te tmerrshme,ku Feja u ndalua dhe tere kleri,priftetinj,hoxhallare,baballare dhe dervishe u vrane,burgosen,interrnan dhe u persekutuan. —Feja dhe besimi jane diçka personale jane zgjedhje qe ben vete individi dhe kjo nuk ka si t’i beje dem dikuj tjeter i cili nuk do te besoje ne zot.Ketu hyn dhe mbajtja ne koke e shamise —Te dy palet gabuan:Shteti iu versul klerit dhe e quajti armik,Kleri futi hundet dhe u mor me politike.Disa fetare iu bashkuan regjimit dhe u bene pale me te,disa te tjere bene politike,dolen hapur kunder pushtetit komunist,madje disa moren armet dhe iu kundervune shtetit. —Sot jemi te lire,te besojme,ose te mos besojme,te mbajme shami dhe burke,te mbajme kryq,mjekerr dhe çallme. —Jeten secili zgjedh t’a mdertoje sipas deshires,bindjeve politike,fetare,morale,brenda LIGJIT,pa cenuar lirine dhe te drejtat e tjetrit.

          1. s
           shqip...

           Shqiptari , referuar Fjalise tende te Fundit mni LIGJIN - pa cenuar Lirine dhe te Drejtat e tjetrit :_______________________________ Feja e ktij Hoxhe apo cfar eshte , Pellet 5-her ne Dite ne nji gjuhe e cila s'ka asnji lidhje me gjuhen e Shqiptareve , duke Cenuar Lirine Qytetare Shqiptare ,ne nji Art te dhunshem ,brutal Mesjetare , duke ju imponuar pjeses tjeter qe nuk jane pjes e fese Muslumane madje sikur mos te mjaftonte cjerrja e dhuneshme maje minareve ,e cila shkakton nji Ndotje Akustike per qytetaret shqiptare , qe te shqetson nga gjumi ,prish qetesine , shtreson qytetarin shqiptare ( na shqeteson ne jomuslimaneve si nji pellitje injotrantesh paKulture ,qe nuk duan te dijne e rrespektojne Qytetaret e feve te tjera - eshte njelloj sekur nji tjeter te vije e pellase veshit ty 5 her ne dite - fjale pakuptim per ty dhe shqetesoje ,nervozoje -te pelqen ose jo ty __________e sepse i imponohet dhunshem nji Pellitje e tille ,qe nuk eshte e pranushme per veshet e qytetareve , e gjitha kjo Maskarade Fetare ,qe dreqi e di (e dim mire se kush i vendosi dhe i qit rrugeve _Politika Antishqiptare ku janulatos ka financuar me kishen Greke ) per ti mbajtur Larg Shqiptaret dhe Shqiperine nga Europa -ky ka qen dhe eshte ala qellimi i pellitjeve te egra Mesjetare nga Altoparrlanet e Djallit , per t'I treguar Opinionit Europian etj se Ja _ kush jane shqiptaret ,ata nuk jane Europiane por Arabe e turqe -nji propagande qe e degjojm prej 31-vjetesh edhe medieve shqiptareve ,nga grekofilet ktu nga Organizata Terroriste Omonia financuar po nga i njejti Shtet .Greqia . _pra Kjo fe ose duhet te reagoje e terheqi Altoparallantet dhe te beje ritet e lutjet e fese tyre Brenda Xhamive si gjithe Fete e tjera ose duhet te ndalohet me Ligj sepse qellimi i saj eshte total ANTISHQIPTARE e i mbeshtetiur nga Shtete Terropriste Fetare si Greqia

          2. V
           Venecia

           Vit erotik ky dymij e 22 .

           1. z
            zbaridhini Komentet e Shqiptareve o plehra greqie

            ja pra ,qe ky lloj islamizmi atipik joshqiptare eshte i lidhur ngushte me kishen Greke qe ka njerzit e saj kudo medieve shqiptare njelloj si Banda e Omonias

            1. P
             Perse fshihni te Verteten !

             postoni Puthjen ne buze ,te ktij Hoxhes allaTurka me Priftin Grek Janullaros ,sepse do i jepte kuptim gjithe Kakofonise Fetare ne Shqiperi e sqaronte shume ,te gjithe .

             1. G
              Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

              Agroni ka plotesisht te drejte!

              1. p
               pjeter

               Shqiperia eshte republike parlanentare,te gjithe kane te drejten e tyre,por dhe shteti kesaj republike qe nuk sanksionohet askund ne kushtete te jete ndonje republike fetare,eshte shtet laik. Shteti ka istitucionet e veta, natyrisht laike,por edhe ka detyrime per mbrojtjen e qytetareve te saj,pa dallim feje e krahine. Kemi shkuar mire per shume e shume vjet pa e kercenuar njeri tjetrin. Frika ime eshte qe dialektika e injoranteve mund te çoje ne perplasje.Sipas kushtetutes,te gjitha ata qe praktikojne fete e tyre jane te garantuar qe ta bejne nje gje te tille,por kane edhe detyrime,duhet te respektojne shtetin shqiptar dhe istitucionet e tij,e meqe Gjekmarkaj eshte deputet i kuvendit te republikes se shqiperise,eshte istitucion,edhe pse mund te jete edhe ai besimtar i devotshem,perfaqesueseve ferare te kujdo feje qofshin, nuk kane te drejte ti ndalojne te drejten me se legjitshme te shprehi opinionet e tij deputeti i kuvendit.Do te ishte mire qe keta fetaret te marrin dike qe di te lidhi dy fjale e te shprehe shqetesimet e veta ne menyre korrekte,sesa te shprehen si rrugaçe.

               1. G
                GEZUAR BAFTJAR

                Po ti kush je o myftar qe fut hundet se kush shkruan e kush jo ???? Po e kruan bithen me gjethe fiku o myteber Po nuk pati shtet qe te ndaloje mbulimin ne shkolla publika ty te lumt E kethyet Shqiperine dhe Kosoven ne Kandahar . Turp i papare. E pastaj kishte faj Enveri qe ju vuri nga nje minare ne bythe.

                1. p
                 petriti

                 Personalisht nuk jam dakort me mbajtjen e shamive askund (megjithse nena ime katolike e mbajti deri ne vdekje), por qe te ndalohen ne shkolla apo institucione eshte e gabuar. Veshja eshte personale, nese ne shkolle ka uniforme te percaktuar nga Drejtoria mund te jete e drejte mos mbajtja e shamise , ne te kundert nuk eshte mire qe te ndalohet , mjafton qe te mos behet propagante fetare ne institucione.

                 1. S
                  Semi

                  93% e Shqiptareve duan te hyjne ne BE...jam I sigurt we po tu thuhet nderroni fene e nese hyni behen 90% katolike....e sigurt dhe ve bast po te doni...sa per negative ky gfnjen se nena ktit eshte katolike....

                  1. P
                   Pickaxhiu

                   O hoxh me ate osmanofobine ke ngrene mut kot zotrote efendi

                   1. H
                    Henti

                    Kjo është skandal! Ky hoxhe Muti duhet arrestuar e denuar për nxitje konflikti!!

                    1. R
                     Roza Fati

                     Si në nëmjieshtatëqind e ca kur hëngrën kokat e tyre .Po pse nuk bejnë , një ndeshje me grushta , në mes të qytetit aty ku ishin heronjt e vigut , e popullin të mos e ngatërojnë se boll e kanë shushatur apo tani janë barinj këta .Ç'na gjeti o vigan .

                     1. Y
                      Ylli

                      Kemi Shume fe duhet te ikin ato qe sjane tonat,myslimanizmi Nuk eshte feja jone,nuk ngjit,si mendoni?

                      1. T
                       Thjesht: Loni

                       O hoxhe osmanllia, të rinjte jane shpirtdlire, dhe një djalë duhet ta meritoje zemren e nje vajze

                       1. r
                        rrusha

                        Fete kryesore qe zbatohen ne shqiperi jane fe qe kane lindur ne Lindjen e Afert. Shen Pjetri mbahet si perhapesi i fese krishtere ne Europe, e sipas shkencareve ishte zezak, ndersa myslimanet kane pamjen qe e kane dhe sot arabet. Shqiptaret thjesht i kane pranuar e shqiptaret e sotem krenohen per origjinen e fese se tyre kur nuk kane as nje kontribut apo vlere

                        1. E
                         Erdogan

                         Arnautet e njohur si Arvanosa apo Albanosa por te vetequajture Skiptare nuk e kuptojne qe jane fatkeqesia e vetes. Vete Emrat e asaj pppullsiie qe nuk u turqizua jane Greke ne Vorio Epir si Vasil,Vasiliqi,Andrea,Odhise,Arxile Dhimiter,Filip,Jeorgo,Urania,Aristotel,Platon etj. Ky zotnia qe eshte pjese e pushtimit Osmane ka shume te Drejte te bej edhe Ligjin ne emer te Allahut. Te vetequajturit Skiptare qe jane per fat te keq jane shumice ne Arnautistane nuk e kuptojne qe edhe flamurin (fllug) e kane Greke te Bizantit.Fusha e kuqe eshte turke. Kete Jeorgios Kastriotis e mori nga Kostantonopolis dhe jo nga Papuci i Romes gje qe tregon se nuk ishte katolike dhe te quhej "Gjergj apo Xhorxh. Krishterimi si armik i Kombit Greko Ilyre te Helenizmit u nda ne 1054A.D ne Orthodhokse dhe Katolike kurse Jeorgua nga Emathia dhe jo nga Mati lindi ne 1400 e cane A.D dhe Vorio Epiri sot Osmane ishte pjese e Petandorise Greke te Perandorit Ilyre Kostantinos Xlloros (I bute shqip). I biri i Kostatinos dhe i Elenit. Kaq Idiote nuk mund te gjenden ne Rreze te Dheut. Ky Hoxha mire e ka qe ne emer te misionit te Allahut ne vendet e pushtuara nga Osmanet Mos te ngaterohen "Pellazagaret".

                         Lini një Përgjigje

                         21:50 Sociale 17 komente

                         21:10 Sociale 5 komente

                         20:30 Sociale 3 komente

                         19:58 Sociale

                         18:59 Sociale

                         18:36 Sociale 19 komente

                         17:44 Sociale 96 komente

                         17:33 Sociale

                         16:06 Sociale 3 komente

                         14:33 Sociale

                         Më të lexuarat

                         12:41 Politika 50 komente

                         11:35 Politika 23 komente

                         09:31 Politika 7 komente

                         17:33 Politika 7 komente

                         10:26 Sociale 27 komente

                         09:16 Politika 12 komente

                         Blog Tema

                         18:18 Blog 2 komente

                         21:40 Blog

                         19:50 Blog 3 komente