Te fundit

22:00

21:50

21:40

21:30

21:20

21:10

21:00

20:50

2023-11-30 12:13:32Sociale TEMA

22 Komente

 1. H
  Hoxhistet tani dhe te pasur,o hej o hej

  Komunizmi dhe me i forte se me pare:Tani ky vemje,ish kryeredaktor i Zerit te ( ´´popullit´´)Hoxhes, ne demokracine arnaute vec posteve u be dhe me para,pra nje hoxhist shume me i forte se sa me pare,qe tani tall bythen dhe kapardiset,para idelaisteve qytetare dhe atyre qe jane dergjur burgjeve dhe nje vendi me me shume se gjysma e qytetareve te tij,kane ikur nga syte kembet.

  1. s
   shigjetari

   O Hoxhist Leshi, ky te pakten eshte njeri i letrave, me kulture, nuk i ka sjelle ndonje dëm shkërdhatokracisë tënde ! Hapi krahun dhe iku nga politika, tani shkruan libra. Njeri paqsor me pak fjalë. Ti thua eshte bere i pasur duke shkruar libra..? Merru me ata që janë bërë të pasur me korrupsion dhe drogë...hë tu bëfsha !

   1. V
    Valbona Kurti

    Na cave trapin o Namik. Ke rreshkit fare. Sdo te ta kisha lene, nese do e dija qe do beheshe kaq tuaf.

    1. g
     gardiani

     Po pse mor derembyllur s'ka ka dhen Sala kestin ty si i perndjekur?Na bere merak na bere!Po edhe pse Shqiperia ka bere ndryshime pas 32 vjetes me habit fakti qe paske mbetur koqe akoma!Apo do te me thuash se nuk ndryshon dot koqe ke lindur e koqe do vdesesh!Po me Doklen ç'fare ke ore mjeran apo e ke inat se nuk ka qene ne burg per vjedhje si puna jote dhe qe sot ke statusin e te perndjekurit!

    2. K
     Kuksiani i varfer

     Per Hoxhistet..... Ty të paska hupe qoku!.....Namik Dokle eshte nder njerzit me te ndershem qe vijne nga Kukesi, jane krejt si vllazni dhe si fis e per kete meriton respektin e gjithkujt. Nuk e ka mohu kurre origjinen e vet, ka kontribute te medha per vendin ne ato pozicione pune ku ka sherbyer.... Prandaj vendosi ne funksion doganat ju hoxhistet se ju bejne mire.....

     1. G
      Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

      Goranet jane sllavë te islamizuar.

      1. R
       RAIFI

       Kudo që jetojnë goranët vazhdoin të punojnë për botën sllave se ka ë marr gjuhën e tyre.Në fakt goranët edhe në Kosovë kan veshje shqiptare si dhe traditat por gjithmonë kanë qe në sherbkm të Serbisë.Njejt edhe goranët e Shqipërisë kanë qenë vazhdimsi agjent të Jugosllavi në Shqipëri.Një vëlla i këtij Na.ik Gokle nga 1990 kohë pas kohe jetonte në Prizren dhe gjithë kohën shoqërohej me UDBASH.Tani ku ta dish se me ç'detyra dhe ku e kanë dërguar.Mos i jepni hapsir këtij Namkklit se është i rrezikshëm.

       1. R
        RAIFI

        Kudo që jetojnë goranët vazhdoin të punojnë për botën sllave se ka ë marr gjuhën e tyre.Në fakt goranët edhe në Kosovë kan veshje shqiptare si dhe traditat por gjithmonë kanë qe në sherbkm të Serbisë.Njejt edhe goranët e Shqipërisë kanë qenë vazhdimsi agjent të Jugosllavi në Shqipëri.Një vëlla i këtij Na.ik Gokle nga 1990 kohë pas kohe jetonte në Prizren dhe gjithë kohën shoqërohej me UDBASH.Tani ku ta dish se me ç'detyra dhe ku e kanë dërguar.Mos i jepni hapsir këtij Namkklit se është i rrezikshëm.

        1. E
         E verteta

         Pas ketij i takon Majkos te shkruaje kujtimet e tij ne serbisht. Dhe me pas vete Ai ,i madhi ne vllahisht. Mjerim

         1. N
          Niku

          Po pasaporta bullgare për çfarë ju ka shërbyer z. Dokle?! Duhet të dini origjinën tuaj, që sipas një studjuesi gjerman, jeni fis thrakas të larguar rreth 10 shekuj më parë nga territori i sotëm ku bashkohen Serbia, Maqedonia dhe Bullgaria dhe vendosur në Shishtavec dhe Kosovë, në një territor malor me gjasa të papopulluar. Nuk keni lidhje me Bosnjën, por nuk jeni as bullgarë sikurse propagandon Zerudini, vëllai i juaj. Studjojeni studjuesin gjerman, se do të kuptoni rrënjët tuaja të vërteta.

          1. D
           Dhëmbeli

           Nuk po flas per Goranët ,se shumë pak i njoh , po e kemi fjalën për N. Doklen; Në se mundet të bëjmë një vlerësim , atë duhet ta bëjmë për kohën që ka qëndruar në politikë , ndërsa për Goranët, duhe të lexojmë se ç’far ka shkruar . Unë nuk kam lexuar deri tani ndonjë nga këto libra , të cilat do desha ti lexoja,por se kam pasur rastin . Sa i përket qëndrimit si politikan , përsa e kam ndjekur unë , mendoj se po të ishin të gjithë politikanë si Namiku , Shqipëria do ishte edhe 10 deri 15 vjet më e avancuar . Nje i ndershë dhe i drejtë , me një fjalë ,Njeri.

           1. f
            fcb

            Nuk dua te merrem me Zotin Dokle se kush ka qene , kush eshte dhe kush do jete , por e fakenderoj qe me dha mundesine te di qe nje fshat Shqiptar me Emrin Gore kufizohet me Maqedonine dhe Kosoven , nuk e di nga ka ardhur por jam pak i dhene pas ketyre temave Gjeografike , mu ka dhene rasti dhe i kam vizituar , Bayerische wald i Gjermanise kufizohet me Cekine dhe Austrine ndodhet diku afer Pasaut , Boden See pjesa e Gjermanise kufuzohet me Austrine dhe Zvicren . Me duken shume interesante .

            1. D
             Deda...

             Ki skuthi, aty nga 1991, shkruante në faqe të parë, me shkronja të trasha e të mëdha në gazeten 24 Ore, se Demokracia do të ngjalle bejleret dhe agallaret, të cilët do t'u rrembejne token fshatareve... Po kush ishin bejleret? Ishin ata që ndertuan shteti e se drejtes 1920-1944... Ishin ata që e copezuan pronen, aq sa me 1938, mbi 83% e fshataresise ishin fshatare të mesem... Jam kryqezuar me këtë skuth aty rreth vitit 2000, unë më këmbë për në punë, ky ne fuoristrade fringo të re Rang Rover... Ki është socialiste Dokle, qe edhe mua si shumekujt më dukej burre xhevahir me gjithë shkrimin tek gazeta 24 Ore...

             1. d
              demokrati

              Nje antishqiptar i terbuar, ne gjuhe,sjellje veprim.Nje deshtak qe u ngrit post zevendes kryeministri si njeri kulisash.lokalist qe shitej si i ndershem por i futi duart ne miell ne rast me te pare. Fisi me mbroje politike nuk eshte i njohur vetem per hallv…namik dokle me gjuhen e tij te percatjes promovoi vllavrasjen mes shqiptareve ne vitin 91 e me pas, nje sllav i vertete , dushan mugosha i PS.i lig si askush, ve ne nje raport serbine dhe bullgarine e madhe me Shqiperine e Madhe, ky eshte dokle i PS.

              1. D
               Dimitrovi

               Vēllai I ketij heron ne Sofie të Bullgarise dhe ka dhene me qindra dokumente per të marre pashaporta bullgare.

               1. P
                PS

                Të gjitha pakicat etnike kanë qenë me Partinë Socialiste dhe kanë marrë pozita të larta.

                1. P
                 Pejoni

                 "Pastiçeri" :( Kur isha fëmijë 100 herë e kam lexuar këtë fjalë në romane por shumë vonë e kam marrë vesh se flitet për Ëmbëltore (Ambëltore).

                 1. P
                  Poseidon

                  KOMBIT GORAN ...I SHKRETI ALFRED CAKO ......JA PASKA ZENE VENDIN NAMIK DOKLE ..........PO C KOMB O KOQE...DEVIJIMET DIALEKTORE TE SHQIPES QE ESHTE NDARE NE GJUHET BALLKANIKE POR EDHE DEVIJIMET ETNO NUK BEJNE KOMBE POR NUANCA TE PELLAZGO ILIREVE QE PATJETER MUND TE KETE EDHE PERZJERJE POR BALLKANIN ESHTE PA ASNJE DYSHIM SHQIPETARE ORTODOKSE MYSLIMANE E TE TJERE.....A E DIN KY PALLA KU BIE BALLKANIN ,PRA I GJITHE GADISHULLI BALLKANIN E ME TEJ.....ESHTE BANUAR NGA SHQIPETARET E SOTEM ME FE DHE SHTETE TE NDRYSHME.......

                  1. P
                   Poseidon

                   KOMBIT GORAN ...I SHKRETI ALFRED CAKO ......JA PASKA ZENE VENDIN NAMIK DOKLE ..........PO C KOMB O KOQE...DEVIJIMET DIALEKTORE TE SHQIPES QE ESHTE NDARE NE GJUHET BALLKANIKE POR EDHE DEVIJIMET ETNO NUK BEJNE KOMBE POR NUANCA TE PELLAZGO ILIREVE QE PATJETER MUND TE KETE EDHE PERZJERJE POR BALLKANIN ESHTE PA ASNJE DYSHIM SHQIPETARE ORTODOKSE MYSLIMANE E TE TJERE.....A E DIN KY PALLA KU BIE BALLKANIN ,PRA I GJITHE GADISHULLI BALLKANIN E ME TEJ.....ESHTE BANUAR NGA SHQIPETARET E SOTEM ME FE DHE SHTETE TE NDRYSHME.......

                   1. P
                    Poseidon

                    KOMBIT GORAN ...I SHKRETI ALFRED CAKO ......JA PASKA ZENE VENDIN NAMIK DOKLE ..........PO C KOMB O KOQE...DEVIJIMET DIALEKTORE TE SHQIPES QE ESHTE NDARE NE GJUHET BALLKANIKE POR EDHE DEVIJIMET ETNO NUK BEJNE KOMBE POR NUANCA TE PELLAZGO ILIREVE QE PATJETER MUND TE KETE EDHE PERZJERJE POR BALLKANIN ESHTE PA ASNJE DYSHIM SHQIPETARE ORTODOKSE MYSLIMANE E TE TJERE.....A E DIN KY PALLA KU BIE BALLKANIN ,PRA I GJITHE GADISHULLI BALLKANIN E ME TEJ.....ESHTE BANUAR NGA SHQIPETARET E SOTEM ME FE DHE SHTETE TE NDRYSHME.......

                    1. P
                     Poseidon

                     KOMBIT GORAN ...I SHKRETI ALFRED CAKO ......JA PASKA ZENE VENDIN NAMIK DOKLE ..........PO C KOMB O KOQE...DEVIJIMET DIALEKTORE TE SHQIPES QE ESHTE NDARE NE GJUHET BALLKANIKE POR EDHE DEVIJIMET ETNO NUK BEJNE KOMBE POR NUANCA TE PELLAZGO ILIREVE QE PATJETER MUND TE KETE EDHE PERZJERJE POR BALLKANIN ESHTE PA ASNJE DYSHIM SHQIPETARE ORTODOKSE MYSLIMANE E TE TJERE.....A E DIN KY PALLA KU BIE BALLKANIN ,PRA I GJITHE GADISHULLI BALLKANIN E ME TEJ.....ESHTE BANUAR NGA SHQIPETARET E SOTEM ME FE DHE SHTETE TE NDRYSHME.......

                     1. P
                      Poseidon

                      KOMBIT GORAN ...I SHKRETI ALFRED CAKO ......JA PASKA ZENE VENDIN NAMIK DOKLE ..........PO C KOMB O KOQE...DEVIJIMET DIALEKTORE TE SHQIPES QE ESHTE NDARE NE GJUHET BALLKANIKE POR EDHE DEVIJIMET ETNO NUK BEJNE KOMBE POR NUANCA TE PELLAZGO ILIREVE QE PATJETER MUND TE KETE EDHE PERZJERJE POR BALLKANIN ESHTE PA ASNJE DYSHIM SHQIPETARE ORTODOKSE MYSLIMANE E TE TJERE.....A E DIN KY PALLA KU BIE BALLKANIN ,PRA I GJITHE GADISHULLI BALLKANIN E ME TEJ.....ESHTE BANUAR NGA SHQIPETARET E SOTEM ME FE DHE SHTETE TE NDRYSHME.......

                      Lini një Përgjigje

                      09:41 Sociale 7 komente

                      09:11 Sociale 32 komente

                      19:19 Sociale

                      18:34 Sociale

                      18:26 Sociale

                      18:16 Sociale

                      17:27 Sociale 6 komente

                      17:00 Sociale 21 komente

                      16:02 Sociale

                      15:49 Sociale

                      Më të lexuarat

                      12:02 Politika 13 komente

                      10:05 Blog 49 komente

                      11:32 Politika 9 komente

                      13:15 Bota 21 komente

                      09:19 Politika 20 komente

                      11:52 Politika 27 komente

                      Blog Tema

                      20:38 Blog

                      17:11 Blog 7 komente

                      10:05 Blog 49 komente