Te fundit

12:14

12:08

12:13

12:09

12:05

11:59

11:58

11:57

2024-03-27 20:30:17Sociale TEMA

50 Komente

 1. T
  Treni

  Ahahaha, ky ka filluar t'i besojë edhe vetë këto. E frikshme nëse nuk do ishte për të qeshur.

  1. a
   am

   Për ktë ka të drejtë sepse tirana me të vërtetë ka ndryshuar për më mirë.

   1. I
    I Derguari I KQ

    Shoku am..ut, Vini I Netes mire qe eshte rrote kari I lindur, por eshte edhe kar I skaduar jashte funksionit. Sherben vetem per shurre. Pra vendi me GDP me te telefosur ( Delestani) po ben bump ndertimi!!!. As prodhon as fiton as ekonomi ska por ama Vini nderton !!! Po nga vijne keto financa!?!? o shoku amut I Ymerit? Pra aq kar eshte sa qe sapo pranoi publikisht qe Republika e BananoDelestanit eshte lavatriçja me e madhe e Ballkanit. Fanar kondrabande, trafiku dhe pastrimi lekesh. Dhe ne disa vjet do te jete bumi I bumit. Sgenjen sociopati I Netes. Ketu do dhjesin gjithe pislleqet e botes se " paster" ( kaq idiot eshte !!??)

   2. a
    arrifi

    ..... megjithë mënd po behet i frikshem me keto që thote .Ose ka ik per LESH.

    1. R
     Rabid Left

     Ne fakt vetem 20%......qe e besojne te gjithe, bile dhe Pilolala e Vranakonti , lol.....

     1. N
      Një banor i Tiranës .

      Treni. Nuk ka asgjë për të qeshur . Me këto ndryshime e përparime që po na shohin sytë në këto 5-6 vitet e fundit e me këto ritme , Tirana për një 5 vjeçar do të jetë me të vërtetë një mrekulli e Zotit . Më vjen keq që Saliu , nuk do t'a shikojë dot , se do i ketë kthyer potkonjtë nga dielli.

      1. P
       Pikë e zezë me Berishistët

       O banori, respekte. Po me kë merresh a derëzi! Keta qe shkruajnë jane ca pordhacë, që tere ditën rrinë ne kafene, dhe presin se mos foton Saliu t'u hedge ndonje kockë, roje shkollë, apo roje spitali, ose ndonje punë andej nga bashkia apo hipoteka ku merret ryshfet. Nga që rri jashtë dhe vij rrallë, kisha kohë pa e parë Tiranën. Per zotin, shumë ndryshme, shumë gjera, perveç Sheshit Skenderbej, jane bere shumë bukur. Si Paris i vogël m'u duk. Dhe duke ardhur rrallë unë e shoh ndryshimin. Ndersa keta jane ata qe shkruajnë "dum buk", se jane mesuar t'ju japin bukë në gojë te tjeret. Mos u mundo te ndreqesh dembelët.

       1. s
        shko pirdhu

        Mor gomar pa tru,akoma nuk e ke marre vesh qe Tiranen e ka bere lali Eri dhe ky vend vazhdonte humbase cdo dite shume,nga mos zevendesimi i ramit me Veliajn.

       2. E
        Eda

        ju katunareve te ardhur nga provinca ju duket Tirana me mire se Parisi... Kur zbret nga fshati ne qytet cdo gje te duket si mrekulli... edhe zhurma.... edhe pluhuri... edhe asfalti... edhe mungesa e parqeve te gjelberuara... edhe trafiku tejet i renduar... edhe rremuja... edhe katunaret rreth e qark!!! Bageti dhe bujqesi...

        1. K
         Kalec Dega

         lol, sakte...ata jane cerrat militant te PPSH, LOL = lali, do ti coj edhe trena elektrike qe do fluturojne vetem mbi Surrel, lol

       3. N
        Një banor i Tiranës .

        Treni. Nuk ka asgjë për të qeshur . Me këto ndryshime e përparime që po na shohin sytë në këto 5-6 vitet e fundit e me këto ritme , Tirana për një 5 vjeçar do të jetë me të vërtetë një mrekulli e Zotit . Më vjen keq që Saliu , nuk do t'a shikojë dot , se do i ketë kthyer potkonjtë nga dielli.

        1. N
         Një banor i Tiranës .

         Treni. Nuk ka asgjë për të qeshur . Me këto ndryshime e përparime që po na shohin sytë në këto 5-6 vitet e fundit e me këto ritme , Tirana për një 5 vjeçar do të jetë me të vërtetë një mrekulli e Zotit . Më vjen keq që Saliu , nuk do t'a shikojë dot , se do i ketë kthyer potkonjtë nga dielli.

         1. n
          nje piktor bllokmen me maske te rene

          Ke lindur si nje narcist i semure mbas vetes,ne nje ambient blloku,duke bere rolin e nje ´´demokrati´´vanitoz,qe me kalimin e kohes i besove dhe vet.Asgje nuk ka vlere apo te shenjte per ty vec karieres vetiake. Je puntor dhe shume dinak.Keshtu ju fute turizmit,duke lene mbrapa dege te tjera punesimi vjetor,apo duke vazhduar te besh sehir nivelin mesjetar te universiteteve tona,qe nuk krahasohen as me ato afrikane etj,etj,pasi se pari ne turizem investimin me te madh e ben natyra jone e mrekullueshme.Turizmi sjell para te medha dhe te shpejta,te cilat duhen per te mbushur gropat e thella,qe le politika e ekonimise tende,ne deget dhe sektore te tjere te saj.Turizmi siguron nje punesim sezonal.Cpopullimi i vendit si ne asnje vend tjeter,me i madh dhe se ai i vendeve qe jane ne lufte.Si skile antihuman qe je. mundohesh te rritesh rrogat e te punesuareve,kurse ushtrise se te persekutareve pensionist nga regjimi i kuq i spiro kolekes,protektorit tend,i ke lene ne agjerim vjetor.Per ta zgjatur kete regjim te dale boje,jo pa efekt jep cfaqie frymemarje sa ne haremet sulltanore ashtu dhe ato perendimore.

         2. K
          Kush kundershton punet ! jane nga kati i tete !

          Pesrhendetje ...ke punuar dhe te lumte qe punon akoma...Punet e juaja i keni treguar qe kure keni punuar ne Bashkine e Tiranes....qe pastrove gjithe Tiranen nga cepi ne cepe....nga ata qe fatekeqesisht asfalti i dukej si tepsi ...le te pellcasin nga inati kati i tete aty mbaje te lidhur... Kudo ak jehone Shqiperia nga cepi en cepe....kudo ne Bote sidomos ne Evrope ndegjojme nga shume Evropiane qe kane ardhur dhe kane ngelur te kenaqur shume....ku nje pjese duhan ta vizitojne shqiperine per te disaten here....Suksese dhe vetem suksese...

          1. K
           Kush kundershton punet ! jane nga kati i tete !

           Pesrhendetje ...ke punuar dhe te lumte qe punon akoma...Punet e juaja i keni treguar qe kure keni punuar ne Bashkine e Tiranes....qe pastrove gjithe Tiranen nga cepi ne cepe....nga ata qe fatekeqesisht asfalti i dukej si tepsi ...le te pellcasin nga inati kati i tete aty mbaje te lidhur... Kudo ak jehone Shqiperia nga cepi en cepe....kudo ne Bote sidomos ne Evrope ndegjojme nga shume Evropiane qe kane ardhur dhe kane ngelur te kenaqur shume....ku nje pjese duhan ta vizitojne shqiperine per te disaten here....Suksese dhe vetem suksese...

           1. B
            BNC

            Shko mor trap. Tirana ngjan si Ramallahu. Vetem beton e katundare

            1. P
             Per korrektese

             E di ti se çfare domethene BNC? British Naval Connector - qe perdoret per antenën e televizorit, dhe tani ka kohë dale jashte perdorimit per te lidhur compjuterat në rrjet. Edhe ti jashte perdorimit je.

            2. G
             Gus

             This is the dream of everyone who is in Albania and out.Hope.Hope.Hope

             1. A
              Alpha Male

              ja ke ki nonen o gus, lol

             2. N
              Niku

              Mos ja vini re, se ky eshte ai qe thoshte: Roskoveci eshte si Toskana, Saranda si Monte-Carlo, Shqiperia do kete 2 satelitet e vet.. etj etj. Une jam lindur e rritur ne Tirane, por nqs betonizimi i nje qyteti sinjifikon bukuri, te mjeret ne.

              1. A
               Ahaha

               Ne akoma na ikin dritat viti 2024, cjan keto brockulla qe thua ,nuk te vjen turp!

               1. k
                k

                Çdo javẽ njẽ mrekulli tẽ re. Me turizmin, ekonominẽ dhe drogẽs i kemi realizuar. Me punẽn, shẽndetin rrogat dhe pensionet kemi ngelur mbrapa. Por kẽto janē detyrẽ e Evropës. Te gjitha nuk do i bejme ne.

                1. O treno pse deri tani si te duket ? E kishe besuar ku u arrit vitin qe kaloi ? 10 milione turiste !! Keshtu kane thene dhe ca te tjere para teje per ato parashikime qe u arriten e u tejkaluan. Prandaj rri e shiko e mos fol, se atij i dalin fjalet mbasi beson te vizioni qe ka e puna qe ben.

                 1. L
                  Linda

                  Ja ke dhene Tiranes te gjitha Po rrethet apo kush po pyet! Tirana qe duket si fshat me ca kulla.

                  1. K
                   Keti

                   Qyteti me i bukur pa tren, pa tram, pa metro Nuk i han mo njeri kto rrena

                   1. p
                    poshte berishes jane shoket e partise punes

                    E keni shume gabim, kot nuk jemi kampjon dhe te vetmit ne bote per realitetin e mesiperm shpjeguar qarte nga ju.

                   2. L
                    Liria

                    Edwin Hoxha: "...do hame me luge floriri!"

                    1. L
                     Luiza

                     Po me nafte e SHELl-it do ta pime o Nastradin i Janarit 2024?!

                     1. B
                      Berati

                      Po ore. Biles te gazuar me hidrogjenin e Bulqizes. Te shoqeruar me shalqirin e Konispolit ne resortin OpenBallkan te Sazanit. Bum turistesh e bum emigrantesh nga Shqiperia ne Evrope.

                     2. p
                      paemerr

                      patjeter nastradin .....ik bej ndonje veper ne allçi tani se je artist serioz ti ...

                      1. e
                       enter””

                       Ti Po zbon Shqiptaret. Demi eshte bere. Kurve muti

                       1. X
                        Xha Jahua

                        Do kete shperthyer nafta ne Shpirag me sa kuptoj une

                        1. V
                         Vite te korruptuara

                         Ky eshte maskarada e Shqiperise se korruptuar ne menyre te frikshme qe nuk ka qene ndonjehere persa kohe eshte krijuar shtet Shqipwria. Pse thote 5 a 6 vite, ka dhene leje ndertimi ne qytete e bregdet ajo agjensia qe firmos ky, me investime ku pas cdo leje fshihen ministra, deputete, kryetare apo pseudobisnemene dhe pronar mediash. Cfare ben ky i famshmi i investime stratekorrupsionit, cdo institucion te administrates, etj ka vene ne krye, ku jane te lidhur me korrupsionin e tij dhe te gjithe firmosin dhe perfitojne vendin punes ose para, prona te patundshme per te fallsifikuar dokumentat. Kete po e verteton cdo dite Spaku, nga frika e vjedhjes gjigande me ne krye Ramen, krijoi kolaps gjykatat duke I shkrire ose shkaterruar, per te shpetuar ministrat si Xhacka (ceshtja e korrupsionit te kesaj ministre, jane dhe do jene shume ceshtje ne hetim se si jane vjedhur parate e shtetit dhe fallsifikimet e prona shtet privat, bankat korrupsion me kredite me ne krye Sejkon)

                         1. H
                          Hell

                          Per ty e hajdutet e tu, jo per ne qe s’kshkojme dot per pushime me se cmimet jane si per ju hajdutet

                          1. G
                           Gigi

                           Pa e rrafshue me nje bomb hidrogjeni me temel si Tiranen si Durresin(ky i fundit asht komplet i pa riparueshem) tybe ti qytet te bukur e meteopol me ba aty jooo!

                           1. V
                            Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

                            Po pse nuk banon ne Tirane ti o legeni i Lindes?

                            1. V
                             VLONJATI

                             Sa legenë ka pjellë jotëmë buçja , o Vito ?

                             1. L
                              LOL

                              Shih sa bukur e ka betonuar Vloren bile aeroprtin do ta ndertoje te gjoksi me gropa

                             2. e
                              emigranti1991

                              Tirana, dhe e gjithe shqiperia per ju eshte nje telajo, e madhe sic e ke pas deshiruar. per bojna e per ojna e ke nje fare taleniti. por tirana ende ,ska uje. ende teleat e elektrikut perbejne kercenim. hzr neper pallate qofte edhe te pazari i ri, matesit elektrike dhe te ujit jane katastrofe. katastrofe, por ju mendoni per me shtu kuba e me ba ekstravaganca aty ketu. mire e ke zotni, mundesh sepse e konsideroni SHQIPERINE telajon tuaj. ec. ec gjigande mbi telajon atdhe.

                              1. d
                               daja nga kavaja me brekushe te medhaja

                               Tirana ?? Metropol !?!?!? AHAHAHAHAHAHAHAHAHAAAAA

                               1. D
                                Detari

                                ky mendon se duke ndertuar pallate me leke droge po "rregullohet" teherani 2?

                                1. R
                                 RAIFI

                                 Përrallë me tupan! Po ç'strategji është të vendosesh gjysmën e popullsisë në një qytet e të braktisësh qytetet e tjera se fshatrat ja braktisur kaher, pa rrugë,pa uji,pa kanalizim,pa elektrik për të qenë.Vazhdon të jet rrjeti elektrik i kohës së Enverit sa për të bërë llampa elektrike.Këto kohra të trazuara nuk u kanë sjell mendet fare si duket po u gjuajt një raketat apo ca të tilla në Tiranë keni llogaritë këtë?!.E dini që do u gjykon historia por edhe ai popull që mund të shpëton nga ndonjë luftë eventuale që nuk keni bërë asgjë mbi 30 vite përveq shkatërrimit.Do e kërkon populli Enverin por edhe Varrin ja keni çvendos.Tamam keni punuar ashtu siq duan armiqtë tan.Të gjitha këto praktika nuk i ke nërë vetem jo ,bashkë me Salihun,por së paku mos del me u krekos.Apo vazhdon me sloganin se ne na mbron NSTO,a po e mbron NATO Ukrainën që e futi në luftë dhe ia asgjësoi armet atomike me garancinë se të mbroj unë.Në ëndërr je o Edi Rama,kthjelluar!

                                 1. f
                                  fcb

                                  O pallosh , nuk kemi Drita .

                                  1. R
                                   Ramut bolja

                                   Patronazhiste shum pak komente sot pro komandantit ,oburra se iku sufllaqja.

                                   1. N
                                    Nje i Moshuar

                                    Per ju o komentuse qe kundershtoni : po deshira e mire qofte ai bashke me ne do ti realizoi dhe po nuk i beri realitet keni kohe per ti theme plot gjera por Jo para kohe . Ne fakte ai po e zhvillon gjithe Shqiperine kudo ka hedhur gure themeli per mire per sa i perket TURIZMIT , por duhet te zhvillohet Industriea Bujqesia fshati eshte mbrapa Jane boshatisur dhe pa fshatin nuk ka EKONOMI aty prodhohen te gjitha ,nga fshati vijne gjithe te mirat e jeteses. Ate here SHQIPERIA eshte e plotesuar ti themi Sali lriminelit ti e shkaterove dhe ne e ndertum perseri .

                                    1. Y
                                     Ymer Pata Lapërdhaja

                                     O I moshuar, e di ku ti ka çuar varezat "pa lekë" Ramut partizani..? Mbrapa Dajtit. Shih o qafir merr masa qe te kesh ku te prehesh eshtrat. Apo ke abone tek patronazhistet?

                                    2. q
                                     q.va gruan e tao balles a mazniku

                                     po me njerezit pa leke ne xhep 50 vjet

                                     1. g
                                      genocidi grek ne cameri vrane femije, fredi beleri

                                      ky ngatrron k...n me dollarin

                                      1. A
                                       Anës Elbës

                                       Tirana është në një kaos të ‘zbukuruar’ ! A t’a shpjegoj tani se çdo të thotë..!? Shkurt,nuk ka as fill as mbarim,por është një rumpallë hesapi ,ku tallavaja të shoqëron në çdo kuptim,jo vetëm nga muzika ,por si në mentalitet ashtu dhe në model. Kjo sepse,vazhdon të ndertohet edhe nëpër rrënza rrugicash dhe ska vend as per trotuar dhe mbi të gjitha duke i rritur dëndësinë Tiranes ,që edhe kaq sa është,ështu super e fryrë dhe nuk jane marre masa afatgata se si te shfryhet trafiku,se ska metro,ska tramvaj,ska …Sepse lëvizja e makinave është kaotike,lëvizjet e njerezve po ashtu,ku vetëm korsia e biçikletave është ‘shembull’ ,se ska lëvizje ,ska trafik edhe pse ka eliminuar parkimin ne anë te rruges,por në anë të saj ka makina pafund me freçe të ndezura qe duan të furnizojnë dyqanet,qe duan te blejnë,që duan të çojnë fëmijët në çerdhe,kopësht e shkollë dhe pranë tyre janë në ‘garë’ policët bashkiak për të vënë gjoba edhe pse gjithçka në Tiranën ‘e bukur’ është veper e bashkisë. Dhe kjo ‘bukuri e rallë’ ( përveç çka dhënë natyra),bën të lumtur gjithë gjelat në maj të plehut,që nga i pari i fshatit që shpërndan ‘bukuritë’ në 3d e deri tek ruralët,ata qê zbritën nga malet me këpucët me baltë dhe vazhdojnë t’i pastrojne në rrëket dhe pellgjet e krijuara enkas tek sheshi ‘Skënderbej’ dhe që të ndjehen si në shtëpi,mund të shtrihen në stola hekuri ( stola burgjesh) dhe mund të shijojnë ‘malin’,shkurret e ferrat e mbjellura rreth e rrotull. Nuk jam tirons edhe pse jam lindur e rritur në Tiranë,por katrahurën e Tiranës e ndjej sa herë vij në Tiranë nga përtej Atlantikut ,por dhe nga ata që e vuajnë të përditshmen e të jetuarit në Tiranë. Nuk e di se me çfar syri e shohin të bukurën ca sylesh më sipër.

                                       1. s
                                        sapa

                                        Ketij i interesojne vetem pallatet e larta,ngjyrat,zhurma,turistet.Shteti i se drjejtes qe eshte kryesori per nje vend as qe i intereson sepse e di qe eshte i paarritshem ne kete vend hajdutesh.Me tregoj nje qytetar nje rast qe kishte ndodhur ne Durres.Ky kastraveci kryeminister gjate nje vizite ne Durres kishte pare nje restorant ku i zoti kishte investuar me vite dhe nuk kishte asnje shkelje dhe papritur ju kishte thene njerezve qe e shoqeronin:kete restorantin zhdukeni se nuk me pelqen fare,duket shemtire.Dhe sigurisht qe e kishin prishur.Njeriut qe i takonte dhe familjaret e tij jane sot me depresjone prej ketij rasti.Pra shikojeni maskarain me dy standarte!Ndyresire i papare!

                                        Lini një Përgjigje

                                        18:18 Sociale 2 komente

                                        17:57 Sociale 28 komente

                                        15:36 Sociale

                                        09:13 Sociale 3 komente

                                        09:11 Sociale

                                        22:10 Sociale

                                        18:17 Sociale 13 komente

                                        16:23 Sociale

                                        10:17 Sociale 5 komente

                                        09:50 Sociale 27 komente

                                        Më të lexuarat

                                        18:59 Politika 54 komente

                                        22:10 Kronika 1 koment

                                        17:55 Sociale 31 komente

                                        13:42 Politika 17 komente

                                        18:38 Politika 5 komente

                                        17:14 Kronika 10 komente

                                        Blog Tema

                                        12:05 Blog

                                        11:04 Blog 12 komente

                                        10:15 Blog 1 koment