Te fundit

22:29

22:20

22:12

22:00

21:50

21:40

21:39

21:30

2022-09-15 10:56:44Sociale TEMA

13 Komente

 1. k
  k

  Petagogët shqiptarë dinë shumë herë mē pak se muratorët në Evropë.

  1. N
   Nje qytetar

   Profesor , e morem vesh se ku do te dalesh ; - Poshte Edi Rama - Rrofte Sali Berisha ! Prit edhe pak profesor . Ja , po vjen Saliu ne pushtet . Edhe pak dhe ja hodhe bythes , do behesh minister.

   1. X
    Xani

    Perse nuk shkon te punoje ne Mal te Zi, sepse aty afer ka lindur?

    1. z
     zoga e vodices

     Profesor ndro zanat behu murator se do fitosh me shume se muratoret paghen me thase ose me mire ndro vendin e punes me ate studentin qe ke aty

     1. B
      Besi shoku ilirit

      Profesor, po je i zoti shko jep mesim ne kosove ose podgorice. Na thuaj dhe rrogen qe po merr. Se me rrogen tende, neser mund te vine pegagog me te zote nga ukraina.

      1. S
       Shaqo

       Ore profesor, Studjon per bujqesi dhe del murator. Kjo eshte nje e vertete e hidhur o profesor, qe eshte per te vene duart ne koke, se u jepni diploma te arsimit te larte, duke punuar gjate vitit si murator a suvaxhi, dhe ne fund kerkojne pune sipas diplomes qe keni dhene ju. Si guxoni e kerkoni dyfishim page, kur shisni diploma, shisni provime apo edhe tituj shkencore, dhe ne fund as pedagoget dhe as studentet e tyre nuk pershtaten me tregun e punes. Me paturpesi kerkoni dyfishim page e vini ultimatume, kur ndaj jush duhet te kishte kerkesa te tilla, qe sa jane te vlefeshme diplomat e titujt qe jepni ju, sa i sherbejne dhe sa lidhje kane temat e studimet tuaja me nevojat e prodhimit? Ka shume per te thene per ju, por standarti i juaj i mesimdhenies eshte teper i ulet.

       1. a
        anti anarkisti

        si nuk ke turp të kontrabandosh naftën me nota me studenti që fiton bukën me punë të rëndë fizike. Pedagor korrupcionist shko në djallë bashkë me ata të NON GRATAs se qenke i tillë.

        1. S
         Shkelzen curaj

         Ky tropojani Susaj eshte tregtar lene çhiqet si profesor. Paguhet 1000 000 leke ne muj dhe kerko ma shume. Kulmi. U shet dhe librat e vet e te gruas studenteve -te kopjum kutohet- bo dhe tregti vene ne pellet ekraneve te tel. Kerko me u kthy koha e Salehut mavria Susaj

         1. v
          vezhguesi

          Perse nuk thote ate qe e dime te gjithe, se profesoret tane vetem emrin kane te tille, pasi per nga aftesite profesionale, nuk vlejne as per karrociere dhe perseri i japin provimet kundrejt pagesave, prandaj kemi nje rini qe ka zero aftesi profesionale, packa se kane mbaruar mender universitetet.

          1. S
           Sokoli

           Se dija qe paska edhe veshgjate qe mbakan titullin profesor. Lush bytha dashka leke, hahaha. Si mjaftojne ato qe merr nen dore.

           1. C
            Ceni

            Profesoret e universiteteve ne shqiperi jane si shkollat e mesme. Japin nje ore mesim, rrine kafeneve dhe duan rritje rroge. Ne perendim vetem 30% e stafit eshte me kohe te plote. Te tjeret jane te jashtem, vine nga prodhimi dhe sjellin eksperience dhe arritje konkrete. Te ardhurat e tyre nuk vine vetem nga auditori.

            1. D
             D.Didani

             Ti o profesor je buxhetor! Paguhesh me taksat e taksapagusve,per te nxjerre kuadro muratoresh! Shko edhe ti me ata qe jane me te zot,shko me muratoret te marresh me shume para!!!! Po beni shkencen e madhe ju,bujqesia sektori me ibret! Nuk keni pergjegjesi per efektivitetin e shkolles tuaj??? A shkoni ne baze, A e ndihmoni ministrine e bujqesise,a kontriboni per prodhimet bujqesore,a vlejne diplomat tuaja neper bote? a kontriboni per ngritjen e fabrikave te perpunimit te tepricave bujqesore? Me cfare merreni ju zoteri,perse kerkoni rritje rroge???? Keto duhet te zgjidhni me pare dhe pastaj kerkoni rritje rroge!

             1. L
              Luli

              Seshte e vertete qe nafta ne Mal te Zi eshte me 1400 prof . Po eshte me lire po shkon ke 2000 lek afersisht .

              Lini një Përgjigje

              21:33 Sociale 1 koment

              21:26 Sociale

              20:58 Sociale

              13:01 Sociale 3 komente

              12:30 Sociale 13 komente

              11:06 Sociale

              10:16 Sociale 1 koment

              10:13 Sociale 62 komente

              17:34 Sociale 1 koment

              16:39 Sociale 2 komente

              Më të lexuarat

              09:09 Bota

              16:07 Bota

              17:29 Sociale

              10:52 Bota

              17:20 Politika

              19:10 Dossier

              Blog Tema

              20:10 Blog

              20:00 Blog

              10:25 Blog 1 koment