Te fundit

15:54

15:50

15:33

15:20

15:10

15:07

15:09

14:58

2023-05-18 19:23:54Sociale TEMA

1 Komente

 1. R
  Raimond vlonjati

  Jemi bere si ne kohe te Enverit . Tani duhet tte veprojme si ne vitet 60-te , sipas Kadarese tek "Dimri i Vetmise se Madhe " te dalim neper rruge me parrullat " JO BRSS" looooooooooool hahahaha. Dhe ne fakt me ndihmen e pa-kursyer te Ambasades Amerikane po i afrohemi asaj kohe kur kishim Parttine-Shtet, se po bejme "Reforme ne Drejtesi" ku denojme Kryetaret e Opozites , dhe bejme votime nje Partiake , me moton staliniste " Ju votoni, se Rama hajduti i numeron". Dhe me e rendesishmja, ne nuk duhet ti ndalojme turistet e thjeshte Ruse te vijne ne Shqiperi, sepse kete Shqiperi qe kemi sot , e kemi nga ndihma e pacmuar e Leninit te Madh, se ndryshe sot Shqiperia do ishte e copetuar midis Italise, Greqise e Serbise,. Por ishte Lenini ai qe e demasoki ate traktat Kriminal te fuqive te medha qe copetonte Shqiperine.ne vitet 1919 Po ashtu ne 1949, kur na sulmoi Greqia me ndihmen e Anglise ishte Stalini ai qe na ndihmoi si kunder Greqise , ashtu edhe kunder Serbise e Jugosllavise , si ne Arenen nderkomebtare, por edhe me ndihma materiale qe ne te mbijetonim duke na dhene falas fare ndihmas ne miliarda dollare ne Armatime, fabrika, uzina, Hidrocentrale, kombinate, bursa universitare per te rinjte , etj etj Ne duhet te ecim me shembullin e Izraelit qe ka maredhnie shume te mira me Ameriken por edhe maredhenie shume te mira me Rusine

  Lini një Përgjigje

  13:56 Sociale 7 komente

  12:06 Sociale 4 komente

  20:40 Sociale

  12:02 Sociale 4 komente

  11:20 Sociale 7 komente

  09:15 Sociale

  21:00 Sociale 5 komente

  17:56 Sociale 19 komente

  15:25 Sociale 20 komente

  09:46 Sociale 7 komente

  Më të lexuarat

  12:04 Sociale 20 komente

  20:50 Sociale 7 komente

  09:05 Kronika 1 koment

  10:18 Rajoni 10 komente

  17:00 Politika 11 komente

  18:10 Politika 12 komente

  Blog Tema

  12:18 Blog 1 koment

  11:41 Blog 1 koment

  09:34 Blog 1 koment