Te fundit

16:48

16:39

16:26

16:23

16:18

16:07

16:05

16:00

2023-09-16 18:00:00Sociale TEMA

26 Komente

 1. D
  Detari

  ajo dihet se gjithe zona e athines deri ne peloponez, gjithe ishujt e Jonit jane te banuar me shumice nga Arberit. Kujdes me emertimet, tjeter gje Arber tjeter gje Skiptar, Arberit e Italise, Greqise etj nuk e kan ne fjalor emrin skiptar. Arberit e ruajten besimin, traditen, kulturen deri sot ndryshe nga popullsia e ashtuquajtur "skiptar" qe kane kultur, besim, tradite turke.

  1. A
   Anastas

   Flasim nje gjuhe, kemi nje ADN me shumicen e neo grekeve. Po ju besoj ne ke kategori beni pjese? Ne ate ortodokse qe sipas ju mendje ndritureve ortodoks=Grek (Hllin)= yll je dhe jo grek sepse ju jeni arumun. Me thuaj pak brain washed, Karamanlis, Karaxhaferi, Arnautoglu, Haxhinikolou dhe shume te tjere jane greke te lashte sipas jush. Ta them une i padituri qe edhe nje femije i klases se pare do qeshte me ju endacaket e vlachias qe na shiteni si grek te lashte, Turq jane. Feja pak rendesi ka, nga momenti qe e konverton (e ndryshon) do te thote ne terma filozofik qe nuk ka rendesi cfare je, sepse zot eshte nje per te gjithe. Gjaku i Karamanlise, eshte mongol dhe i shume te tjereve, ose turq. kurse Arvanite kane gjake shqiptari kurse ju vazhdoni me teorira. Une mendoj se greqia e sotme nuk ka grek, kemi greqi por nuk ka grek.

   1. O
    Orhan Pamuk: birazere tourkalvani,mos luani shqipt

    Beqir i piset me nick anastas ( kur de facto duhet te jet asllon) birazeret e tu tourkalvanoi i ke m'istambul..... bashke tourkotsamides,nje mbrekulli kjo e ndodhur ne symfonine e Venizelos me Atatürk.... gezuar ramazonin.

    1. A
     Anastas

     Ju jeni injorant dhe lini shume per te deshiruar ne shkrimin tim une nuk fyej thjesht infromoj kurse ju filloni. Ta dini ju une jam epirot, shqiptar sepse derin ne 7 breza une e kam pemen me emrat e stergjyshereve te mi, si Mino, Zere, Jani, dhe me poshtim turk po ky grupim eshte konvetuar ne fene Islam me emra Murat, Isuf dhe Azis qe po ta shqiperosh ose etimologjini Azis do te thote ne greqisht a jeton. PS: injorant ofendojne une flase me fakte kurse ju do filloni me fyerje, lexo me shume arsimohu qe mos te perdorin te tjeret si Kacifas.

    2. D
     Detari

     Te behesh i pabese (ai qe le besimin) dmth musliman nenkupton njeriun qe pranon kulturen turkoarabe dhe nga ai moment e tutje eshte turk ose arab. Behuni burra o muslimane dhe mjaft valvitet flamurin kristian te Kastriotit, kerkoni flamurin tuaj ne gjuhen tuaj qe perputhet me kulturen tuaj si komb musliman qe jeni.

    3. a
     armand

     Vetem serbet e perdorin termin "skiptar" per te ofenduar nje komb te tere. Ti shqipfoles je s(K)llav serb apo helaq greqie ? Dhe qe ta dish fjala "grek" tregon nje entitet ose grupim fetar dhe jo nje komb. Greket jane nje konglomerat popujsh ku ne qender eshte feja ortodokse . Ne Afrike ke shume greker me ngjyre qe jane krenar te jene pasardhesit e Akilit.....hapu dhe.

     1. D
      Detari

      Grek eshte emri i nje fisi Hellen ne perendim te Greqise nuk ka te beje me fe. Sa per konglomerata skiperia ka 9 minoritet sipas kryejevgut tuaj Ramazon. Perdor emrin skiptar se nuk ka kuptim, di ti cdomethene?

      1. a
       armand

       Lexo mire kush quhet grek . Edhe une neser mund te behem grek dhe mjafton vetem nje larje ne vaske dhe ndryshimi i emrit. Greket ne Afrike jane me shumice dhe te njohur nga shteti grek. Shqiptare , Frances , Italiane , Gjermane etj etj s'mund te behesh me nje larje ne vaske. Persa i perket 9 minoriteteve ne Shqiperi eshte nje ceshtje se si duhet te funksionoj demokracia dhe shteti i te drejtes . Po' keto jane te panjohura ne Greqi. Ramazoni yne eshte 2 metra burre mjekerbardhe ndersa helaqi beler i arrin apo Jo Ramazonit tone te koka e belerit . Nqfts je kaq esnaf sa me hiqesh dil ne rruge dhe fillo te therasesh "skiptar" dhe do ta shpjegojne kuptimin.

     2. A
      Arvanitas

      O Detari o idiot se dhe nje grek qesh me idiotsite qe shkruan.. Zemra e Greqise eshte Stambolli ose Kostaninopoli i lashte dhe nen perondarine Osmane kisha greke kishte status te vecante mbrotje.. Po ashtu Izmiri dhe pjesa e Anatollise ka qene banuar nga shumica popullsi greke.. Nga 1.5 milion Greke qe qendruan ne Turqi pas luftes me 1923 (pasi shumica u kthyhen ne tokat e Shqiptareve ne Greqi e e sotme) sot jane vetem rreth 2 mij! Shumica u asimiluan ne muslyman turq. Greqia 400 vjet nen pushtimin Turk, kisha Greke shembetoria me e madhe e perandorise Osmane dhe ti ju thua shqiptareve turq hahahahahah Loqe njerez jeni bere qesharaker qesh gjithe Evropa me trqplleqet tuaja. Jeni me aziatik se Turqit dhe me fonfalimist se Bin Laden. Shqiperise dhe Shqiptareve nuk ju beni dot asgje prandaj ju vjen inat o shpirtzinj. Komplekset tuaja dhe friken me Turqit mbajeni vet mos e importoni ne Shqiperi.

     3. S
      Suljoti

      Hahahahahana rrufsh topet more *dekar* pa anije. Po tallin Karjanin bota me ju... E kuptoni tani qe perdite e nga pak po i hapen petet lakrorit. Ulu lexo studjo dhe perserit me veten mor bythaxhi evgjito gre qire. Pellazget, iliret Arberit e Shqiptaret jane 1 more pederast i papuse. Lexo Herodotin, pastaj Homerin e te tjere filozofe e deshmitare pa fund anglo francezw dhe do e kuptoah qe shqiptaret jane te lashte sa vete ZOTI. Ik tani vajose sumen mire e shkoni qihuni treshe me papune e Janulle kancerozin. Letyre e felliqur, vemje e dale nga perzierje turko evgjito gre qire.

      1. D
       Detari

       Na paraqit ndonje shkrim antik skiptar, dhe mund te na thuashe cfare kuptimi ka fjala "skiptar"?

      2. A
       Arvanitasi

       E mir o mire te gjitha fakten te cojne vetem ne vend... Shqiptaret ky popull i bekuar nder me te moçmit ne Europe.

       1. H
        Himarjoti Lab

        Kjo tashme dihet boterisht. Pellazget, iliret e shqiptaret jane te mocmit e gadishullit ilirik. Ne kurriz te tyre evgjitet greke kane vjedhur e mashtruar me historine e ketij populli te bekuar. Librat e historise sigurisht do riformatohen sepse ka mashtrime e trillime pa fund. Rrofshin e qofshin shqiptaret, ky popull i madh e fisnik

        1. P
         Poseidon

         DHE KU SHKUAN KETO 25 PERQIND QE NE FAKT JANE MBI80 perqind..........I PERZUNE ,JO FARE U PERZUNE VETEM CA CAM MYSLIMANE QE I PERZUNE PO SHQIPETARET E KRISHTERE TE TJERET ISHIN JO PJESE POR E GJITHE PERBERJA E SHTETIT GREK SIC CA ISHIN TURQ MAQEDONAS SERB MALAZEZ BOSHNJAKE E KROATE BULLGARE RUMUNE E DERI NE RUSI.... ISHIN DHE JANE DHE ME SHEMBULLIN E BUKUR TE AHQIPERISE KETE 10 VJECARE DO TA PRANOJNE ME ZE TE LARTE SE JANE SHQIPETARE....

         1. P
          Poseidon

          DHE KU SHKUAN KETO 25 PERQIND QE NE FAKT JANE MBI80 perqind..........I PERZUNE ,JO FARE U PERZUNE VETEM CA CAM MYSLIMANE QE I PERZUNE PO SHQIPETARET E KRISHTERE TE TJERET ISHIN JO PJESE POR E GJITHE PERBERJA E SHTETIT GREK SIC CA ISHIN TURQ MAQEDONAS SERB MALAZEZ BOSHNJAKE E KROATE BULLGARE RUMUNE E DERI NE RUSI.... ISHIN DHE JANE DHE ME SHEMBULLIN E BUKUR TE AHQIPERISE KETE 10 VJECARE DO TA PRANOJNE ME ZE TE LARTE SE JANE SHQIPETARE....

          1. P
           Poseidon

           DHE KU SHKUAN KETO 25 PERQIND QE NE FAKT JANE MBI80 perqind..........I PERZUNE ,JO FARE U PERZUNE VETEM CA CAM MYSLIMANE QE I PERZUNE PO SHQIPETARET E KRISHTERE TE TJERET ISHIN JO PJESE POR E GJITHE PERBERJA E SHTETIT GREK SIC CA ISHIN TURQ MAQEDONAS SERB MALAZEZ BOSHNJAKE E KROATE BULLGARE RUMUNE E DERI NE RUSI.... ISHIN DHE JANE DHE ME SHEMBULLIN E BUKUR TE AHQIPERISE KETE 10 VJECARE DO TA PRANOJNE ME ZE TE LARTE SE JANE SHQIPETARE....

           1. P
            Poseidon

            DHE KU SHKUAN KETO 25 PERQIND QE NE FAKT JANE MBI80 perqind..........I PERZUNE ,JO FARE U PERZUNE VETEM CA CAM MYSLIMANE QE I PERZUNE PO SHQIPETARET E KRISHTERE TE TJERET ISHIN JO PJESE POR E GJITHE PERBERJA E SHTETIT GREK SIC CA ISHIN TURQ MAQEDONAS SERB MALAZEZ BOSHNJAKE E KROATE BULLGARE RUMUNE E DERI NE RUSI.... ISHIN DHE JANE DHE ME SHEMBULLIN E BUKUR TE AHQIPERISE KETE 10 VJECARE DO TA PRANOJNE ME ZE TE LARTE SE JANE SHQIPETARE....

            1. P
             Poseidon

             DHE KU SHKUAN KETO 25 PERQIND QE NE FAKT JANE MBI80 perqind..........I PERZUNE ,JO FARE U PERZUNE VETEM CA CAM MYSLIMANE QE I PERZUNE PO SHQIPETARET E KRISHTERE TE TJERET ISHIN JO PJESE POR E GJITHE PERBERJA E SHTETIT GREK SIC CA ISHIN TURQ MAQEDONAS SERB MALAZEZ BOSHNJAKE E KROATE BULLGARE RUMUNE E DERI NE RUSI.... ISHIN DHE JANE DHE ME SHEMBULLIN E BUKUR TE AHQIPERISE KETE 10 VJECARE DO TA PRANOJNE ME ZE TE LARTE SE JANE SHQIPETARE....

             1. P
              Poseidon

              DHE KU SHKUAN KETO 25 PERQIND QE NE FAKT JANE MBI80 perqind..........I PERZUNE ,JO FARE U PERZUNE VETEM CA CAM MYSLIMANE QE I PERZUNE PO SHQIPETARET E KRISHTERE TE TJERET ISHIN JO PJESE POR E GJITHE PERBERJA E SHTETIT GREK SIC CA ISHIN TURQ MAQEDONAS SERB MALAZEZ BOSHNJAKE E KROATE BULLGARE RUMUNE E DERI NE RUSI.... ISHIN DHE JANE DHE ME SHEMBULLIN E BUKUR TE AHQIPERISE KETE 10 VJECARE DO TA PRANOJNE ME ZE TE LARTE SE JANE SHQIPETARE....

              1. P
               Poseidon

               DHE KU SHKUAN KETO 25 PERQIND QE NE FAKT JANE MBI80 perqind..........I PERZUNE ,JO FARE U PERZUNE VETEM CA CAM MYSLIMANE QE I PERZUNE PO SHQIPETARET E KRISHTERE TE TJERET ISHIN JO PJESE POR E GJITHE PERBERJA E SHTETIT GREK SIC CA ISHIN TURQ MAQEDONAS SERB MALAZEZ BOSHNJAKE E KROATE BULLGARE RUMUNE E DERI NE RUSI.... ISHIN DHE JANE DHE ME SHEMBULLIN E BUKUR TE AHQIPERISE KETE 10 VJECARE DO TA PRANOJNE ME ZE TE LARTE SE JANE SHQIPETARE....

               1. P
                Poseidon

                DHE KU SHKUAN KETO 25 PERQIND QE NE FAKT JANE MBI80 perqind..........I PERZUNE ,JO FARE U PERZUNE VETEM CA CAM MYSLIMANE QE I PERZUNE PO SHQIPETARET E KRISHTERE TE TJERET ISHIN JO PJESE POR E GJITHE PERBERJA E SHTETIT GREK SIC CA ISHIN TURQ MAQEDONAS SERB MALAZEZ BOSHNJAKE E KROATE BULLGARE RUMUNE E DERI NE RUSI.... ISHIN DHE JANE DHE ME SHEMBULLIN E BUKUR TE AHQIPERISE KETE 10 VJECARE DO TA PRANOJNE ME ZE TE LARTE SE JANE SHQIPETARE....

                1. P
                 Poseidon

                 DHE KU SHKUAN KETO 25 PERQIND QE NE FAKT JANE MBI80 perqind..........I PERZUNE ,JO FARE U PERZUNE VETEM CA CAM MYSLIMANE QE I PERZUNE PO SHQIPETARET E KRISHTERE TE TJERET ISHIN JO PJESE POR E GJITHE PERBERJA E SHTETIT GREK SIC CA ISHIN TURQ MAQEDONAS SERB MALAZEZ BOSHNJAKE E KROATE BULLGARE RUMUNE E DERI NE RUSI.... ISHIN DHE JANE DHE ME SHEMBULLIN E BUKUR TE AHQIPERISE KETE 10 VJECARE DO TA PRANOJNE ME ZE TE LARTE SE JANE SHQIPETARE....

                 1. P
                  Poseidon

                  DHE KU SHKUAN KETO 25 PERQIND QE NE FAKT JANE MBI80 perqind..........I PERZUNE ,JO FARE U PERZUNE VETEM CA CAM MYSLIMANE QE I PERZUNE PO SHQIPETARET E KRISHTERE TE TJERET ISHIN JO PJESE POR E GJITHE PERBERJA E SHTETIT GREK SIC CA ISHIN TURQ MAQEDONAS SERB MALAZEZ BOSHNJAKE E KROATE BULLGARE RUMUNE E DERI NE RUSI.... ISHIN DHE JANE DHE ME SHEMBULLIN E BUKUR TE AHQIPERISE KETE 10 VJECARE DO TA PRANOJNE ME ZE TE LARTE SE JANE SHQIPETARE....

                  1. P
                   Poseidon

                   DHE KU SHKUAN KETO 25 PERQIND QE NE FAKT JANE MBI80 perqind..........I PERZUNE ,JO FARE U PERZUNE VETEM CA CAM MYSLIMANE QE I PERZUNE PO SHQIPETARET E KRISHTERE TE TJERET ISHIN JO PJESE POR E GJITHE PERBERJA E SHTETIT GREK SIC CA ISHIN TURQ MAQEDONAS SERB MALAZEZ BOSHNJAKE E KROATE BULLGARE RUMUNE E DERI NE RUSI.... ISHIN DHE JANE DHE ME SHEMBULLIN E BUKUR TE AHQIPERISE KETE 10 VJECARE DO TA PRANOJNE ME ZE TE LARTE SE JANE SHQIPETARE....

                   1. T
                    Titvasil shkollëshumi

                    Pooseeidooon?! Po mjaft mo, mo mjaft më, me gërmat e mëdha të postuara me dhjetra herë në një shkrim. A je në metro mo, se na çmende! Debil!

                    1. M
                     Messerschmitt

                     fakti qe per nje arrixhi gjakdhjere belerist te alarmohen kaq shume gjadhjere te tjere te len te kuptosh qe ketu po luhet dicka e madhe ...qe e kalon dhe kapazitetin jo vetem te ramist gjadhjerve por dhe te atyre arrixhinj qe kujtojne se shqiptaret hane bar.... Loja e madhe sa ka filluar ......

                     Lini një Përgjigje

                     11:48 Sociale

                     11:08 Sociale 7 komente

                     22:39 Sociale

                     22:30 Sociale 1 koment

                     19:18 Sociale

                     14:37 Sociale 20 komente

                     13:45 Sociale 15 komente

                     19:30 Sociale 8 komente

                     12:28 Sociale 4 komente

                     09:36 Sociale 25 komente

                     Më të lexuarat

                     12:04 Sociale 23 komente

                     20:50 Sociale 7 komente

                     09:05 Kronika 1 koment

                     10:18 Rajoni 16 komente

                     17:00 Politika 11 komente

                     18:10 Politika 12 komente

                     Blog Tema

                     12:18 Blog 1 koment

                     11:41 Blog 1 koment

                     09:34 Blog 1 koment