Te fundit

22:41

22:29

22:20

22:12

22:00

21:50

21:40

21:39

2023-12-02 12:49:53Sociale TEMA

2 Komente

 1. L
  Leonidha

  Velija nuk ka te drejt te flas si kryebashkiak I Tiranes,sepse mbi 60% e popullit te saj nuk e do dhe nuk e ka votuar. Per te kane votuar vetem 25% e banorve te kryeqytetit. Ate nuk e ka zgjedhur populli por ligji. Ai nuk punon per popullin por per karrieren e tij,kekon te jete zevendes I Rames,por kot I mpren dhembet, populli nuk e do,ai do perfundoj ne burg per shkaterrimin e gjithe kujteses historike te Tiranasve, per betonizimin e qytetit, per shkaterrimin dhe tjetresimin e hapsirave te gjelberta per ndotjen e ajrit nga grimcat fizike te ndertimeve,per ndotjen kimike per shkak te trafikut, per ndotjen akustike etj,etj. Se cfar po ndodh me Tirane ejani shikoni te ish uzina Enver,nuk ka as 1 m lulishte sepse I ka dhene Velija me wira low-level dhe ata I kan betonizuar, tani na beri dhe korsi bicikletash dhe banoret u ndaluan te parkojne makinat. Ku do te shkojne? Vetem te she's in shtepite e te ikin nga syt kembet jashte vendit. Ata nuk mud te ndihen nje minute te qete nate dite nga borite e makinave per shkak te trafukut we shkaktoi z.Velia me ndertimin e gjithe ketyre parkingjeve ne kete geton qe ka ngritur para shtepive tone duke na uzurpuar diellin,pamjen dhe duke na veshtiresuar deri ne sksj jetesen.Mezi I blaeme keto aprtamente ketu,por nuk we e there qe te gezonim sepse vjen Velija nje dite te bukur dhe na nderton percale nje hangar te gjate 500 m dhe 4 parking je dy katesh we dating ne rrugen tone. Ne nuk vijme dote me making tek shtepite to a, eshte e pamundur nga trafiku. Nuk kemi cte bejme verse urojme ta mallkoj zoti brez pas brezi.

  1. A
   Arrow

   Më vjen shumë mirë që po investoni në infrastrukturën rrugore, të periferisë sepse kjo i shton vlerat kryeqytetit dhe përmirëson jetësën e banorëve të atyre zonave. Por mos harroni qëndrën urbane, jo vetëm për rëndësin e saj, por edhe si taksapaguesit më të mëdhenj të bashkisë. Unë që ju shkruaj, jam banor i Njësisë Administrative Nr 2. Jo më larg se 150 - 200m nga godina e njësisë administrative, ndodhet Ruga "Mihal Grameno" . Një rrugë pa tretuare, ku në të dy anët e saj, lejohen të parkohen makina e të shesin ambulantë, por për njerizit kalimtarë që përshkojnë çdo ditë këtë rrugë, nuk ka menduar njeri (ata rrezikojnë, çdo ditë, të aksidentohen nga makinat sepse janë të detyruar, të ecin në trasenë e rrugës). Për të mos përmendur ndriçimin rrugor, ku në disa pika, llambat ndriçojnë ditë e natë, sikur furnizohen nga panele diellore dhe jo hidrocentralet e vendit.

   Lini një Përgjigje

   10:40 Sociale 22 komente

   20:50 Sociale

   20:20 Sociale 3 komente

   20:20 Sociale 2 komente

   17:13 Sociale

   15:29 Sociale 3 komente

   10:28 Sociale 4 komente

   09:16 Sociale 8 komente

   12:50 Sociale

   12:49 Sociale

   Më të lexuarat

   09:09 Bota

   16:07 Bota

   17:29 Sociale

   10:52 Bota

   19:10 Dossier

   17:20 Politika

   Blog Tema

   20:10 Blog

   20:00 Blog

   10:25 Blog 1 koment