Te fundit

22:41

22:25

22:10

22:00

21:50

21:40

21:30

21:20

2023-05-15 10:27:00Sociale TEMA

27 Komente

 1. .
  ...

  Turqit shqip foles, bashke me Greket shqip foles, jane turpi i kombit Shqiptare. Edhe Muslimanet e Istambollit jane më demokratik dhe Evropjane, se sa shumica dermuse e Muslimanve shqip foles, kjo ështe e turpshme...

  1. F
   Feja e shqiptarit shqiptaria

   Filloi Beleri processing e percarjes...po flet per muslimane te prapambetur dhe haron orthodokset qe I puthin doren Janulles ketu e 30 vjet rresht. Pull pa derra s ka.

   1. S
    Shqiptar

    Lexoje edge njehere fjaline e pare or kore mandarin. Ja po ta vet edhe njehere: "Turqit shqip foles, bashke me Greket shqip foles, jane turpi i kombit Shqiptare"

    1. H
     Hordhia e ndyre e Sali Rrumpallës

     Saktë, shqipetar. Ky është vërtetë turp. Se nga doli.Turku Erdogan vellai ynë, askush nuk e di. Unë jam Ortodoks nga prejardhja, por jo vetëm qe nuk di greqisht, por as me shkon mendja ti them Muço Takos "o vëlla". Se i bie qe si Ortodoks unë të uroj edhe Putinin per fitore. Por kur lajthisin njerezit, lajthisin. O derra. Ne jemi vend Europian, dhe aleatet tanë jane SHBA, Mbreteria e Bashkuar, Gjermania, dhe Italia. Ne qe mbajme Gjergj Kastriotin per hero Kombetar, shohim nga Perendimi dhe jo nga Lindja. Natyrisht qe me Turqine do kemi marredhenie, se edhe me Rusine do kemi, kur të mbarojë lufta. Por Jo të festojmë si debila per çfare ndodh ne Turqi dhe Arabi.

     1. E
      E.v

      Ti ortodoks duhet ta dish qe ju ortodoksit puthet bythen e enverit 46 vjet, komunista, hetues, vrases 1.shulet e korces 2.vito kapo ortodokse komuniste 3.simon Stefani 4.llambi gegprifti 5.pirro kondi 6.pilo peristeri 7.gogo nushi 8.....pashko 9.arianit cela 10............ E sa e sa te tjere, biles me dokumenta edhe nje pjese e Spiuneve ose spiuneve te mehalleve vinin nga ju... Mjere ne, duhet te dich dicka qe ju nuk jeni trashegimtaret e perandorise bizantine, pasi original e tyre eshte nga veriu i Turqise, ju jeni nje kopje. Halli i Erdoganit sjeni ju ose Elbasani, Rama jo e jo, por dicka qe quhet UMNETI ISLAM, myslimanet qe keni 80 vite qe i vidhni, te Futur mes familjeve tona duke u ngaterruar ne lloj lloj krushqish, e me femije pasardhes qe nuk e dine, te marrin fene e babes, apo te neues.Kjo eshte nje nga gjynahet me te medha te komunizmit shqiptar.Shifeni vendin ku jeni dhe gjykoni ku jeni n ne evrope, amerike,angli , kujt i ngjani, dhe keto monstruozitete qe kan ndodh ketu a ndodhin ne keto vende??? Haram; Mos vidh Mos shpif Mos genje Mos fut ne ngaterrese te tjeret Mos be kurvllik Mos ki zili cfare kane te tjeret Puna ibadet Fal Jep zekat Beso ke librat Beso ke profetet Mos kerkoni udheheqes ti veni ne vend te Allahut Mos vrisni njeri tjetrin Kerkoni me te miren per vellezerit e tuaj , me shume se per veten Respektoni nenen se xheneti eshte tek kembet e tyre etj etj Ortodoks i ke tek libri, inxhili jot , hape e lexoje.

      1. B
       Bythlepires Luca

       Kjo fallsitet eshte per Lucen se do te bej biznes ne Turqi me Fish Marketin e tij dhe ben kete supershow. Me falni per fjslorin po Luca eshte superbythlepires te Rama e Erdogan, do tentoj te Malazezet e Maqedonasit, se serbet e noj europian ka fut kembet. I thote Rames te jap vota me punonjesit e mi, me ler te lire tregtine dhe keshtu jane te gjithe pseudobizneset shqiptar si nje psh Mane etj. se jane shume. Rama sdo e pranoje kete, per karrige keshtu ka bere epo ben Sali e Lilka. Ha ha e do vjellesh pastaj keshtu do perfundojne te gjithe si Sali maloku tani.

     2. R
      Ramadan Kafsha

      Ortodokset ne shqiperi jane pjesa me e civilizuar e shoqerise.

      1. E
       Erdoganin ku ta kesh…

       Kaq kisha…

      2. A
       Aferim arnavut bylldym çengela

       shqipekaret sado para e pasuri te kene, prape rrota kari ngelen.

      3. E
       Eni

       Diktatura te jep por dhe do ju mari....o Gjergj k....

       1. R
        Republic banana......

        Ki kari katholik me kujton te pabesin P.Vasa or V.Pasha....diten turk e naten katholik...!!!!

        1. G
         Genti

         Po pse qenkan shqiptaret e konvertuar ne islam me te beses se ata ortodokse e te krishtere ? A nuk tradhetuan ata besimin e eterve te tyre per dyvaspra dhe ofiqe dhe i lepine bythen turqve 500 vjet rresht ?

        2. N
         Noci

         Erdogan ka kaluar ne balotazh,nuk e ka te lehte fitoren

         1. s
          sulltanati

          Derrkuc Lluca me sinqeritetin e budallait zbulon se Erdogan dhe Edrogan jane kokat e nje Fanti spathi ne mendjet e rilindjoteve..

          1. K
           Katolik shkodre

           Rraca me e ndyre ne bote pas turqve shkodran

           1. R
            Remo

            O Gjergj(kete emer se meriton), biznesi jot ka lulezuar nen hijen e synetlliut te Surrelit,, je i biri i Nrek Luces se madh,por asgje s'ke marre prej tij. Nje cope shkerdhate qe vegjeton nen shalet e Edroges dhe, si qenie e poshteruar, i thur elozhe edhe Erdoqenit turk qe eshte mentori i bosit tend. Neser po u kthye Salehu, po te njejten do te besh njesoj si Mero merhumi...mire thote nje komentues me larte,, si P.Vasa e Markagjonet, diten turq e naten katolike. Hajt robt, tia e kujtdo kokeuluri apo turku shqipfoles qe feston fitoren e Erdokanit dhe neo-osmanise se tij!

            1. r
             rilindja e Dumbabist Ramuth budall shejtanit

             Ja pra ku ka arritur kjo ''Rilindja"....Te festohet per Erdoganin! Turperohuni o njerez. Ky eshte i njetrajshem me Turperimin qe Erdogani Tiranes i beri Shqiperise duke i mbuluar me carcafe te zinj statujen e Heroit Kombetar Skenderbeu ne Sheshin me emrin e tij...kur do binin bythperpjete Haxhiqamilistet per tu falur si ne Qabe.

             1. q
              qytetari

              Jo e ke gabim se ku ka arritur "Rilindja", thuaj ku ka arritur populli shqiptar qe s'ju ve rruspen te trijave partive me kryetaret e tyre ne krye. ne jemi kthyer ne popull Luis, qe ja mori mendjen dhe me shqume pershtypje i ben se cfare ben Luis Ejlli, se sa hallet dhe problemet e veta.

             2. l
              lluce dhe balte kundermonjese

              Kjo qenie e servilizmit me te peshtire,koken e ka me te shemtuar se bythen. Ky me imamin e shkodres,qe feston datlindjen sulltanore dhe qe eshte me turk se turku,jane hibride bastarde(njerin nga prindet e kane kristian),qe u pelqen pa fund ta kene pushtuesin e eger oriental siper tyre.Vrimen qe ja u la bosh Enveri e zevendesuan shpejt me HAJDARIN e sulltanit.

              1. D
               Detari

               ja kush jane skiptaret, turq skipfolsa

               1. q
                qytetare

                Qe do te thote: Jemi ok, ne rregull me keto fitore", dmth regjim diktatorial. Nuk jane aspak normale fitore te tilla, sepse te çojne ne shtet diktatorial, njepartiak. Ndaj duhen alternuar fitoret. Mendimi im personal eshte qe me shpejtesine e eres duhet te iken berisha e meta dhe pas tyre edhe Rama. Atehere mendoj se gjerat do shkojne ne vendin e vet. Duhet te gjykojme me gjakftohtesi.

                1. R
                 Refuzojme te ulin koken

                 ...sperma otomane ndodhet ne elbasan

                 1. a
                  aa

                  pse nuk shkon jeton ne Turqi kur e dashke kaq shume fitoren e Erdoganit?

                  1. P
                   Ptuuuuuuuuuu qelbesira , mbetje sperme..

                   ..otomane. sa thelle e ka derdhur otomani mbi grate muslumanet shqiptare.. ja shikoni dobicat turq.

                   1. P
                    Pellazgu

                    Ne Elbasanistan jane Turq, nuk ka shqipetare, vetem nje pakice. Turq, Otoman, Mongola.

                    1. S
                     Sherbeti

                     Fitorja e Rexhep Taip Ertoganit eshte nje gezim i madh jo vetem ne elbasan ,,,po per gjith sunitet shqipfoles,,,

                     1. T
                      Turkmut

                      O gjergj bythqir ka mundesi qe aktiviteti jot financohet nga legen erdogan o te qifsha trunin po te pakten bohu synet o mut nuk kam popull me budalla ne larguam saliun dhe meten na del ky tashti

                      Lini një Përgjigje

                      14:26 Sociale 1 koment

                      21:20 Sociale

                      21:10 Sociale 1 koment

                      19:30 Sociale 9 komente

                      18:35 Sociale 8 komente

                      16:17 Sociale 20 komente

                      15:10 Sociale 3 komente

                      15:00 Sociale 30 komente

                      09:35 Sociale 24 komente

                      22:25 Sociale

                      Më të lexuarat

                      09:14 Blog 17 komente

                      10:06 Dossier 15 komente

                      09:10 Politika 9 komente

                      11:02 Bota 11 komente

                      09:39 Politika 11 komente

                      09:30 Politika 13 komente

                      Blog Tema

                      17:49 Blog 2 komente

                      17:29 Blog 15 komente

                      16:36 Blog 6 komente