Armand Duka u jep punonjësve të FSHF 1- mijë bileta, shpërblen edhe votuesit e tij

19 Shtator 2023, 13:49Sport TEMA

Skandali me biletat e ndeshjes Shqiperi-Çeki vijon te jete ende nje teme e nxehte diskutimi, per shkak te skemave manipulative qe FSHF-ja perdori, duke mos i nxjerr ne shitje online.

Ne media eshte publikuar se fundmi menyra se si eshte bere shperndarja e biletave.

Aty shihet qarte qokat qe kreu i FSHF-se Armando Duka ka bere per kete ndeshje te rendesishme.

Ai u ka dhene bileta çdo anetari qe ka te drejt vote ne zgjedhjet per FSHF, duke u dhene nga kater bileta secilit.

Gjithashtu edhe vet punonjesit e administrates se FSHF-se nuk jane kursyer per kete duel, ku kane bere te mundur marrjen e 1- mije biletave.

Nderkohe nje pjese jane shperndare per sponsorat, e familjare te lojtareve.

Me poshte tabela. (TemA)

Armand Duka u jep punonjësve të FSHF 1- mijë bileta,

11 Komente

 1. B
  Bac u krye

  Po familjaret e lojtareve pse nuk i permend O baze bytha? Apo meriton me shume soji jot i dhjere o Baze, se sa ato familje qe kane sakrifikuar ne jeten e tyre per te bere krenar nje komb te tere? Shko bashke me bythqimin e bashkise, merrjani ne goje Mand Dukes nashti.

  1. J
   Juli

   Me BYTHË e lexove artikullin !!!!! Apo tu errën sytë sa pe dicka të keqe për atë pederastin A.Dukën.

  2. T
   Tirona

   Dhe këta punonjësit e FSHF do ua japin biletat kurvave vipa të show-biznesit në shkëmbim për të shfryrë koqet e tyre. A e patë si deklaroi një”vipe” se unë e kam të sigurtë biletën . Ditën e ndeshjes hodhni sytë tek trobuna kryesore dhe do shikoni këto kurva duke bërë foto për në fb , tik tok dhe instagram Do jenë këta kurva tersi i kombëtares që nuk do kualifikohen ne për në europian se dp rrifen ne të tre ndeshjet

   1. D
    DinPak

    Kjo puna e biletave te ndeshjeve te Kombetares sone ne stadiumin Air Albania lidhet direkt me kapacitetin e stadiumit. Ky stadium eshte projektuar dhe ndertuar ne kohen kur kombetarja jone ka qene per faqe te zeze dhe 20,000 vende ishin me se te mjaftueshem. Kujt ja merte mendja se do te vinte nje kohe qe niveli i kombetares sone te arrinte te mundte Polonine dhe te ishte pretendetja kryesore per te zene vendin e pare ne grup, per tu kualifikuar ne finalet e Kampionatit Europian! Per problemet e tjera qe ka Shqiperia une nuk jam kompetent por, per te shpetuar nga korrupsioni i lidhur me shitjen e biletave te ndeshjeve te kombetares ka vetem dy menyra: 1) Te ulet urgjentisht niveli i cilesise se lojtareve te Kombetares, ose 2) Te filloje urgjentisht ndertimi i nje stadiumi te ri me kapacitet te pakten 70,000 vende. Zgjidhni e merni dhe vendosni sa me shpejt, sepse rruge tjeter s'ka! Nqs nuk me besoni, do te me kujtoni, por te jete shume vone.

    1. K
     Kritiku

     Ke te drejte, por ne rradhe te pare duhet qe Duka te hiqet nga drejtimi i FSHF-se dhe niveli i futbollit shqiptar te rritet ne ate mase qe mbajtja e nje stadiumi me permasa me te medha te mbulohet nga shitja e biletave ne çdo ndeshje. Kostot e mirembajtjes jane shume te medha dhe nuk mund te perballohen dot ne çdo kohe. Kur nuk luan Skuadra Perfaqesues e Shqiperise, cili eshte ai qe shkon ne stadium? Çfare niveli futbolli do te shikojme? Shiko se si e kane bere fushen e futbollit, qe u nderrua dy here dhe prape eshte pe faqe te zeze. U harxhuan miliona Euro dhe prape kemi nje fushe skandaloze dhe per kete cilido ekip i madh qe do te vije do te kete probleme ne te luajturin. E njejta gje ndodhi ne ndeshjen Maqedonia e Verit me Italine. Dy here italianet pesuan disfate, sepse fusha eshte jo e pershtatshme per te luajtur futboll. Shkaterrimi i organizates mafioze qe ka ngritur Duka duket te zhduket. Ky eshte problemi kryesor qe kemi, si fillim.

     1. *
      *****

      O mjeshter korrupsioni luftohet si fenomen, pasi nuk duhet te egzistoj fare. Ti e quan si dicka te pashmangshme. #pandeshkueshmeria

     2. O
      OLSI

      Ore se na cavet veshet me kete punen e biletave, rendesi ka te fitoje kombetarja, pa te tjerat skane rendesi, nuk me plas fare dhe as dua tja di, kush vete ne stadium, rendesi ka te veje kombetarja ne gjermani.

      1. S
       Shkërdheni

       Ka edhe shumë mënyra të tjera o ( Din Pak), sepse po të them unë se kur filloi stadiumi të rindërtohej kishte hapësira për tu zgjeruar në të dy krahët,por u zgjerua vetëm në drejtim të fushës të përmasave Olimpike të atletikës dhe jo të ambienteve të jashtëme të stadiumit, si përshëmbull ish parkut të volejbollit të klubit Dinamo, të cilën tani e ka Sandër Frangaj, të cilit besoj se i duhet për të mirën e Shqiptarëve dhe jo të familjes së tij, por gjithashtu mund të zgjeroh edhe në drejtim të sheshit nga tribuna kryesore si dhe nga dy dhjetëshen që i kemi pas thënë dikur. Pra mënyra ka por dëshirë ska fare kurse hajdutë me shumicë po.

       1. F
        Fake A.D dhe FSHF-en e Mafiozeve

        Kryesoprja eshte qe ne ndeshjen Vendimtare e cila con Shqiperine ne Gjermani - Kombetarja Kuq e Zi ta shkerdheje Kurven Ceki ne Arene , gjall a vdekur te dali me Fitore 3 Pike .Gladiatoret Ku e Zi duhet te shtrine per toke kundershtarin ne Arene

        1. T
         Tifozi llak

         Gjithsej stadiumi ka kapacitet 22000 vende. 5000 bileta per tifozet huq e zi qe harxhojne nga xhepi i tyre per te ndjekur kombetaren kudo . 2300 per ceket 1000 per familjaret e futbollisteve e stafit Te federates. Rreth 2000 per sponsoret detyrim i uefa 12000 per publikun . Mos harroni se kur Duka mori federaten kishte vetem dy zyra ,tani ka nje ndertese moderne ku te huajte luten te vine te punojne .mos harroni stafin italuan te skauteve qe bredh europen per te gjetur talentet te cilet nuk i bien Silvinjos ne preher .

         1. P
          Plaku

          Siç është në tabelë,ndarje normale. Ku është korrupsioni? Nuk është normale që në Shqiperi kjo fjala Korruption,qe nuk është fjale shqip,perdoret si buke me djath,thua ti qe të gjithçka qe behet ne kete vend është e gabuar. Kjo menyre të shprehuri, vetëm sa nxijmë vendin tonë. Mos merni shembull Salih Viçidollin me taborin e tijë,qe nuk le gje pa nxire per Shqiperine,pasi e dogji,vrau dhe shkateroi e vazhdon të beje. Zgjohuni njerez se ne fund çdo njeri nga ne e perballon jeten me djersen e tijë……

          Lini një Përgjigje