Te fundit

22:41

22:25

22:16

22:10

22:00

21:50

21:48

21:40

2023-12-03 13:44:25Sport TEMA

5 Komente

 1. Y
  Ylli

  Starton ndeshja????Sa i jashtem ky gazetari.Po flisni shqip ore pederasta se na kini care k..in na e peshtiroset gazetat.Ore Mero dergoji te mesojne shqipen para se ti punesosh keta kalamajte .

  1. C
   Columbo

   Duhet të ishim në grup D që të shpresonim të luanim më shumë se tre ndeshje.Tranjeri Silvinjo duhet të organizoj në fillim të Qershorit 2024., një ndeshje miqësore me Brazilin., për të parë nivelin e kombëtares sonë.Dua ti kujtoj tranjerit të kombëtares sonë që Franca fitoj në muajin nëntor me një shtet tjetër 14 me zero.Nuk duam një humiljim të tillë me Italin, Spanjën apo Kroacin në euro 2024.Ndeshja me ishujt farao flet qart që kombëtarja jonë është shumë dobët.Atje s'ka mëshir., ndaj Silvinjo ka kohë të jap dorëheqje nëse s'ndryshon strategji.

   1. A
    A

    E sakte. Gjate kesaj kohe qe mbetet deri ne fillim te kampionatit, kombetarja duhet te punoje intensivisht, te stervitet per ndeshjet duke studiuar me imtesi edhe stilin e lojes te Italise, Kroacise dhe Spanjes dhe pikat e tyre te dobeta dhe te forta ne loje, per t'i perdorur ne favorin tone. Nese shkojme me kete nivel loje qe ishim ne ndeshjet me Moldavine dhe Ishujt Faroe, do pesojme ndonje poshterim te keq si ai i Gjibraltarit ndaj Frances.

   2. p
    premtimi

    Po kete tjetren nuk e sheh ti,që Italia luan me Spanjen nje dite më vone më dt20 dhe ne ora 21:00,kurse Shqiperi-Kroaci nje dite më parë me 19 dhe në ora 15:00. Pra ne vijme nga nje ndeshje me Italine te 'rraskapitur' dhe luajme në kulmin e vapës dhe një ditë e gjysëm më përpara se Italia. Ti ke hallin se do shkojmë 'të çlodhur' me Spanjen. Dy ndeshjet e para janë më të rëndësishme,që ti ke mundesi të shpallesh vehten tende dhe pas ketyre dy ndeshjeve,o je o s'je,sepse mbas lojrave dhe rezultateve te tyre krijohet dhe nje opinion për skuadrën tonë,nëse ishte rastesi dhe fat ardhja deri ketu,apo e kemi merituar. Pozitive eshte qe ne nuk ndeshemi ne ndeshjen e pare me Spanjen ,se ajo me futbollin qe luan,e kemi veshtire te kapim topin. Me Italinē ne duhet te provojme gjithcka,se nuk eshte nje skuader e konsoliduar,nuk ka një fizionomi loje,ku deri diku kane qene veprimet individuale të disa lojtarëve që u kualifikua,ku Maqedonia vazhdonte të ishte një 'mace e zezë' pēr të dhe Ukraina nuk kishte fatin me vehte të Italisë. Për mua në ndeshjen e pare me Italine duhet luajtur sikur te jete ndeshja e fundit,duke luftuar sikur të jetë një finale. Edhe sikur te mos shkojme perpara,vetem me kete ndeshje te fituar a barazuar,ne e kemi thene fjalen tonë.Një ndeshje eshte dhe mund t'ja dalim. Mos te harrojme,themi qe kemi skuadren me te mire,por me skuadren e 2004-es mundem Greqine në Tirane 2:1 kur kishte dy muaj e shpallur si kampione e Europes. Ne në eliminatoret e Euro 2016 të Frances,kishim ne grup Portugaline te cilën e mundëm në Portugali 0:1,kur ishte ajo qe doli kampione Europes dhe kishim nje skuader me ndryshe nga kjo e sotmja. Atehere kemi shansin,apo jemi para një prove të madhe,të ndeshemi me kampionet e Europes ne fuqi ,Italinë.,le t'a tregojmë dhe një her që ne dimë ti mundim kampionët.

    1. T
     Taulant

     Me 4 pike kualifikohemi. Fitojm ndaj Italise dhe barazojm me Kroacin.

     Lini një Përgjigje

     13:05 Sport 2 komente

     12:38 Sport

     12:06 Sport

     11:42 Sport

     11:21 Sport

     21:51 Sport 2 komente

     21:16 Sport

     20:53 Sport 1 koment

     20:31 Sport

     20:20 Sport 4 komente

     Më të lexuarat

     09:20 Politika 10 komente

     10:03 Sport 34 komente

     11:59 Sociale 47 komente

     09:14 Politika 4 komente

     17:05 Politika 10 komente

     19:19 Politika

     Blog Tema

     19:00 Blog

     14:30 Blog 13 komente

     19:44 Blog 7 komente