Dritan Shakohoxha: Shqipëria ende nuk e ka rinovuar kontratën me Sylvinhon, trajneri është i tundur nga ofertat tjera

5 Dhjetor 2023, 15:26Sport TEMA
Dritan Shakohoxha: Shqipëria ende nuk e ka rinovuar kontratën me

Kandidati per president i FSHF, Dritan Shakohoxha, ka komentuar çeshtjen e rinovimit te kontratës së trajnerit Sylvinho.

Shakohoxha zbuloi se trajneri brazilian nuk e ka vazhduar ende kontratën dhe se ende nuk ka vendosur nëse do ta bëjë një gjë të tillë apo jo pasi atë po e tundojnë ofertat tjera pas suksesit që e pati me Kombëtaren shqiptare, të cilën e kualifikoi në Euro 2024.

Shakohoxha insiston se ky është problemi dhe brenga më e madhe që duhet ta kenë shqiptarët, pra, që do të mundë ta humbasim trajnerin Sylvinho, e jo pse kemi rënë në grup me Spanjën, Italinë dhe Kroacinë. 

16 Komente

 1. L
  Lei Kraja

  Ahhh kokebolja im i vogel. Nuk i le keto komentet qe s'bejne sens. Te kam thene krrici im manjak, sa me shume ta luftosh Mandon aq me i madh behet ai, prite te shpalli kandidaturen per president te UEFAS tani. Me e mira eshte tja kthesh ato 50-60 mije EUR qe i detyrohesh se mbase te jep perseri te lepish ndonje kocke. Me mire kockat e Mandos se keto mbeturinat qe te jep Veliaj. Hajt tani ik gris bythen e drejto ate kompanine e falimentuar te fluturimeve ku te kane bere Administrator.

  1. N
   Na myten

   Hall i madh. De Biazi gati eshte per 3-4 ndeshje!

   1. A
    Artan

    I tundur apo i tunduar?

    1. t
     tetovari2

     Jo mirë e ka.Ky është gazetar se jo mahi!

     1. E
      E verteta

      Ai eshte i tunduar po keta qe shkruajne per kete paçavure gazete jane te shkundur nga trute.

     2. X
      XXXL

      Shaka-ben-hoxha eshte komplet toc debil i lindur, i jep mend gjigandit Duka qe e ka derguar dy here Shqiperine ne Evropian dhe pretendon boterorin e Amerikes. Shko Shaka shko gjej ndonje kurve tjeter per t'u martuar, rob pa taban dhe dinjitet, bajge.

      1. t
       tetovari2

       Je ideal për te emisioni: Rrethi katror.

       1. T
        Tifozi kuq e zi

        Sulvinjo me dy ndeshjet e fundit ,Moldavine ,e Ishujt Faroe,shume na zhgenjeu!? .Vete e uli entuziazmin ,qe e ngritu vete.Mancini nga entuziazmi doli kampione Europe.Kur ai i ra,nuk e kualufikoi Iraline ne kampionatin boterore.Sot nuk mund luhet futboll,me autobuz pas!

        1. T
         Teoricieni

         Ik rregullo familjen tende djaloo, se ta mori lumi. Pastaj hajde merru me hallet e shqiptareve! Cdo dite me teori ti, i lodhur! Ik gjej shoket tani!

         1. C
          Columbo

          Isha i mendimit që Silvinjo të pushohej pas ndeshjes së fundit me ishujt faroe në air albania, pasi ishte katastrofike.Dy her ju afruam portës kundërshtare në mbi 100 minuta lojë.

          1. A
           Arseni

           O Tan Shakaja, ti nuk ben perjashtim nga tufa e te goditureve ne ate vend te cilet jetojne me delirin e madheshtise qe ja u mundeson kultura primitive e renjosur ne ate llum ku je edhe ti o shakaxhi qe nuk heq dore sepse deliri nuk te lejon edhe jetoni perdite me ate pa buke tju lene por pa thashethemin sjetojme dot ashtu sikur pa xhelozite. Te siguroj se bere lajm per te shtyre kafene apo darkat e llumit te deliranteve qe nga vogelsite bejne te gjithediturin karakteristike e shoqerive feudale komuniste enveriste qe nuk crenjoset kollaj. Po edhe cfare pastaj nqs nuk firmos Sylvinjo a nuk ka trajner te tjere apo u be shqiptar Sylvinjo me pashaporte edhe nuk heqim dore se u prish Besa karakteristika jone e madhe si shqipetar qe japim Besa, o zot cfare kulture

           1. J
            Juli

            Ky thjesht eshte budalla.

            1. S
             Scorpions

             ky palloshi i groshes vazhdon te kruhet me fshf-ne. Iku nga prehri i Dukes, shkoi te i Lali Fikut. Ky eshte si ata futblllistet e deshtum, me ta fal ta kane fut. Ja dhe pak t'i jape shqelmin cuni i mamit te fiqve.

             1. S
              Sulmues

              Shakohoxha je llum burre

              1. A
               Adi

               Eshte tundur ???? Komplet konviktora

               1. N
                Nik

                Shakohoxha ha buken e Shqiperise dhe ben pazarin e Mynafikut, debil njeri!

                Lini një Përgjigje