Te fundit

15:53

15:44

15:35

15:20

15:09

15:07

15:00

14:47

2024-02-20 11:40:38Sport TEMA

26 Komente

 1. ?
  ???

  Arme Andy 4 her i vaksinuar.

  1. P
   Për korrektese

   Andreas Brehme shenoi gol me penallti në finale e 1990, jo me goditje denimi. Kush i perkthen këta artikuj?

  2. S
   Sllavokomunistet-Turko-Mongole

   Vax Tax Bax..me sh'net

   1. ?
    ??????

    O gazetaruc! A ka emër ky Ylli!

    1. I
     Ilir

     Hyra ta lexoj per moshen...sa vjec ishte!! As ate se thote.

    2. K
     Korabi France

     si e kishte emrin ky futbollisti qe ka vdeke more gazetaruce ?

     1. S
      Shkodrani

      Emrin e ka "Legjenda", "Ylli" e te tjera si keto!

      1. A
       Aldrin

       Legjenda e Gjermanise, ylli, i Bajernit, Milanit, Interit Gjermanise e tetjere

     2. s
      shori

      Gjersa vdiq papritur, pa tjeter Putin-i e ka helmuar...(!!!???) Habitem si s'u ngriten ne kembe mediat e Meros dhe "gruaja" e Navalnit, te ngrejne masat kunder Putin-it dhe si nuk u mblodh G-7 per sanksione...(!?) Mero, pres te shkruash ndonje artikull bombe...!!! Brehme, ky futbollist i madh, te prehet ne Parajse, ngushellime familjes...

      1. S
       Shori Vruka

       Ik o bqm shqipfoles te shekrdhefsha rusin dhe Putinin bashke. Ik atje ne Rusi se do ushtare Putana. Ik mbase te shkerdhejne ukrainasit se na cave trapin duke bere propogande kurvash ruse

       1. P
        Piro

        Ke kulture te dobet. Mund te mos ta dish kush eshte, po mos ironizo. Andreas Brehme e quajne. Ka qene nje yll I vertet.

       2. S
        Shlodrani

        E paska ba te treten….ngushellime!

        1. A
         Asd

         Nuk keni shkruar as emrin as sa vjec ka vdekur... Cfare lajmi !!!

         1. i
          iliri

          Andrea's (Andy Breme)

           1. C
            Caltz

            Quhet Andreas Brehme

            1. L
             Liku - Kush me shan per debat nuk ia mban

             Sa per sqarim golin ne finalen e boterorit 1990 e ka shenuar me penallti dhe jo me goditje denimi sic ke shkruar.

             1. X
              XXL

              Po moshe ka ky Brehmen?

              1. T
               The

               Andreas Brehme ka qene nje futbollist i mtekullueshem. Fatkeqsisht si trajner ku u mundua te vendoste rregullat dhe zoterimin e topit nga mbrojtesit, nuk ia doli.

               1. T
                Tifoso

                Nje kampion bote dhe me Interin.Luante ne te dy krahet e mbrojtjes shquhej per sensin taktik kishte nje goditje eshte pak te quhet e forte.Ka shenuar kunder Frances ne gjysemfinalen e 86 ku i theu duart Batsit dhe kunder Holandes golin e dyte ne 90.Qershia mbi torte goli ne finalen e 90 ku Mateus goditsi kryesor nuk ndihej i sigurte dhe mori persiper Brehme jo me kemben si sallaks qe ishte por me te djathten.Andreas Brehme 63 vjec!

                1. F
                 Fat man

                 I lehte i qofte dheu! Mero tulla eshtu sec je vete i ke edhe gazetarucet, koqe kandari dhe toca. Ky Brehme para se te behej "Brehme" ka nje ditelindje, nje kariere futbolli e me rradhe etj etj, jo vetem minuten e 85 qe eshte qershia mbi torte.

                 1. E
                  Elis

                  Mos kërkon gjithcka ne gazete. Hap googlin, aty I ke te gjitha.

                  1. O
                   Olaff

                   Po ku e di gazetaruci se kush eshte ky mer jahu !! Gazetaruci kur luante ky ishte tek koqet e babes ju i thoni me tregu emrin ene moshen . Leneni çunin rehat ne pune te vet mos e shani se lali nuk ka bo "doktorate" per me njofte emrat e futbollistave gjermon . Thuajini per ndonje Bes Kulaku apo emrat e Big Bothes ti thote permenç .....jo po Brehme,Briegel ,Muller, Rummenigge e Beckenbauer ...nuk jon per ate mor lale .

                   1. F
                    Fc Bayern Mynshen

                    Germany - Holland. 1990 ….Brehme 2-0 akoma se kuptoj nga i erdhi Van Brokelen

                    1. T
                     Tifoso

                     2 me 1 .Klinsman, Brehme dhe Kuman me penallti.

                    Lini një Përgjigje

                    11:07 Sport

                    10:37 Sport

                    20:17 Sport

                    17:33 Sport

                    16:43 Sport

                    13:03 Sport 3 komente

                    12:07 Sport 1 koment

                    12:02 Sport

                    10:25 Sport

                    14:39 Sport

                    Më të lexuarat

                    20:00 Rajoni 99 komente

                    17:42 Politika 19 komente

                    10:49 Rajoni 14 komente

                    10:31 Sport 4 komente

                    09:15 Politika 20 komente

                    20:18 Bota 6 komente

                    Blog Tema

                    12:22 Blog

                    11:37 Blog 2 komente

                    21:10 Blog